צדק, נקמה וסוף הקרמה

ג׳ניפר הופמן

11 במאי, 2020

מאנגלית: סמדר ברגמן

מאז שנת 2004, במאמר הראשון והתקשור הראשון של המלאך הנעלה אוריאל, אמרתי שזוהי תקופת החיים שבה נהיה מסוגלים לסיים את הקרמה. כולם התרגשו מאוד, כיוון שהם חשבו שהדבר יתרחש באופן מיידי. אבל כמו עם כל הדברים שקשורים ליקום, גלגלי ההתקדמות מסתובבים לאט מאוד והתהליך אורך זמן. אבל הקרמה מגיעה אל סופה, הצדק מגיע והתהליך לא יהיה תהליך של נקמה, דבר שיברא עוד קרמה. יכול להיות הסוף לא יהיה נקי ומספק כפי שהיינו רוצים, כיוון שלא נשיג נקמה. השאלה עבורנו היא: האם אנחנו מוכנים להניח לצדק האלוהי להעניק לנו את הסיום וההשלמה שישחררו אותנו מהקרמה שלנו או האם אנו רוצים בנקמה יוניברססטייל?

אף על פי שאיננו רוצים לעסוק בנקמה, משום שהיא שסיבכה רבים מאיתנו במחזורים הקרמתיים שלנו מלכתחילה, אנו כן רוצים בסיפוק הנקמה. אנו רוצים לזכות בצדק, להיווכח בצדקתנו, לדעת שאפילו אם לא נקבל את ההתנצלות, הרי שמגיעה לנו התנצלות, שאנו ראויים לצדק ולכך שנראה אותו מתממש לנגד עינינו. אנו רוצים לעמוד מאחורי גבו של היקום בעת שהוא מגיש את השלכות הקרמה לשותפים הקרמתיים שלנו, כמו אח או אחות גדולים שמגינים עלינו ממתעמרים במגרש המשחקים.

אנו עשויים לקבל כמות מסויימת מהדברים הללו, או בכלל לא. צדק אלוהי הוא חלק מהחוזה בינינו לבין אותם אנשים והמקור, ואף על פי שאנו מסיימים את המחזור הקרמתי שלנו עמם, עליהם לתת את הדין בפני כוח עליון בשל הפעולות והאנרגיה שלהם. אנו לא חלק מהתהליך הזה. לכן הנכונות שלנו להעניק לעצמנו סיום וסגירת מעגלשהם מחזור הריפוילא יכולה להסתמך על קבלת נקמה.

השאלה עבורנו היא האם אנו רוצים לסיים את הקרמה או האם אנו רוצים להשתמש ביקום כדי שינקום בשמנו? איננו יכולים לעשות את שני הדברים. יכול להיות שלא נרגיש שהצדק נעשה אלא אם אנשים אלה סבלו ואנו נזכה להיות עדים לכך, אבל הסיבה לכך היא שאנו רוצים להתנקםומחזור הקרמה ימשך.

כמו האמרה הישנה: ״האם אתם רוצים להיות צודקים או האם אתם רוצים להיות מאושרים?״ במקרה של צדק, נקמה וסגירת מעגל קרמתית, הייתי משנה זאת ל״האם אתם רוצים להיות חופשיים או האם אתם רוצים להתנקם?״ אין משמעות הדבר שלא תוכלו להרגיש שהתנקמתם כאשר הכול ייגמר, אתם פשוט לא יכולים להפוך זאת לתנאי לסוף מחזורי הקרמה שלכם.

רק כאשר אנו מוכנים לשחרר הכול, כדי שנוכל להתרחק ולהמשיך הלאה, אנו מקבלים כרטיס שחרור מהקרמה ויכולים לעלות לרמת התעלות חדשה.

צדק אלוהי, שאינו אותו הדבר כמו תגמול או עונש, ערוך עם רמת הסיום וסגירת המעגל שלנו. אם אנו מעוניינים לשחרר, אבל רוצים להתנקם, אזי איננו באמת מוכנים לשחרר. אני יודעת שקשה להרגיש שמישהו חומק ללא עונש לאחר שגרם לנו כאב וסבל (כיוון שכך אנו תופסים זאת).

אבל האם הם באמת חמקו ללא עונש? איך אנו יודעים זאת?

הם מקבלים צדק אלוהי בהתאם לרמת ההיערכות האנרגטית, התדר והרטט שלהם, ממש כמונו. כאשר אנו זזים הצדה, הם זוכים להתמודד ישירות עם המקור ועם הקרמה שלהם. ומה שנראה לנו כשום דבר, עשוי להיות עונש נורא מנקודת המבט שלהם. כפי שאמרתי פעמים רבות, אין לנו דרך לדעת את כל הפרטים וההיקף של משימת הנשמה ותכלית החיים של אדם כלשהו, ולכן טוב נעשה אם נהיה זהירים מאוד, נמנע משיפוט ומהתחושה שאנו יודעים מה מתרחש בחייהם.

היכולת לסיים את הקרמה, לעצור את המחזורים האיןסופיים של תקופות חיים של כאב וסבל, היא מתנה נהדרת. אבל לא תמיד תתלווה אליה הידיעה שנקמנו ושהיה תשלום שאותו אנו יכולים לראות ולהרגיש בגין כל השנים ותקופות החיים שבהן סבלנו. לא נזכה לראות את היקום מכה את המתעמרים במגרש המשחקים.

אבל יש לנו אלטרנטיבה אחרת. אנו יכולים לאפשר לצדק האלוהי לעבוד ולזוז מהדרך כדי שהשותפים הקרמתיים שלנו יתמודדו ישירות עם הקרמה שלהם ואנו נשחרר את הקצה שלנו. בדרך זו, הם מתמודדים עם היקום, לא איתנו. היקום יעניק לנו צדק, לא נקמה, הוא יעזור לנו לסיים את הקרמה שלנו כאשר אנו מוכנים לכך, והוא יראה לנו כיצד נראים חיים משוחררים מקרמה אם אנו מוכנים לנוע בכיוון זה. אבל הוא לא יגרום סבל בשמנו, הוא לא ינקום בשמנו, והוא לא יניח לנו להתחבא מאחוריו ומאחורי הצדק האלוהי בעודו מכה במתעמרים שבחיינו.

האם אתם רוצים להיות חופשיים או האם אתם רוצים להתנקם? חשבו על הטווח הארוך במקום על הטווח הקצר.

קבלת נקמה והוכחה לכך שאתם צודקים היא פתרון קצר מועד, אבל הוא רק משהה את הקרמה לכמה רגעים. חירות, ריפוי, שחרור, סיום וסגירת מעגל הם הצעה ארוכתטווח שמסיימת תקופות חיים של מחזורים קרמתיים עבורנו.

בחרו בחירות לטווח הארוך על פני תחושה רגעית של נקמה ושל היותכם ״צודקים״.