חמישה שלבים להגשמה יצירתית

ג׳ניפר הופמן

אפריל 2019

מאנגלית: סמדר ברגמן

אנו ישויות יצירתיות, בעלות יכולת ייחודית לברוא חומר מאנרגיה. אין זו תכונה סתמית, כך אנו בוראים את המציאות שבה אנו חיים ואף על פי כן, זוהי תכונה שבדרך כלל אנו מתעלמים ממנה, לוקחים אותה כמובן מאליו, או לא עושים בה שימוש. אם אנו יודעים כיצד להשתמש ביכולת היצירתית שלנו, אנו אמורים להיות מסוגלים לחיות ב״גן עדן עליי אדמות״ אישי משלנו, במקום במציאות הסיוטית שתכופות אנו מוצאים את עצמנו בתוכה. כיצד נבטיח שתמיד נשהה בזרם ההרמוניה ההולמת ושנעשה שימוש חכם באנרגיה היצירתית שלנו? בואו נדבר על חמישה שלבים של הגשמה יצירתית.

לפני שנתחיל, ברצוני לציין שני דברים. ראשית, המילה ״הגשמה״ (באנגלית) מתחילה במילה בצרפתית שמשמעותה ״יד״, ולכן, להגשים משמעו שעליכם להשתמש בידיים שלכם כדי ליצור דבר מה.

שנית, המילה ״יצירה״ משמעותה להפיק או לברוא. יצירה היא תהליך של הפקת דבר מה חדש. כאשר אנו מפעילים את היכולות היצירתיות שלנו, אנו מפיקים חומר מאנרגיה. יצירתיות מתחילה באנרגיה.

שלב ראשון

השלב הראשון הוא שמבלבל אותנו ויוצר ספק, כיוון שזה המקום שבו אנו מרגישים חסרי אונים וחסרי כוח, אבל זוהי גם ״נקודת העוצמה״ שלנו. זה המקום שבו אנו מגיעים ״לסוף נתיב האנרגיה שלנו״, כאשר שוב איננו יכולים לחיות במציאות הנוכחית, כאשר אנו אומללים ולא מסופקים, כאשר דבר לא עובד ואנו מרגישים תקועים וחסרי מוטיבציה. זוהי נקודת הסיום של היצירה הישנה שלנו ותחילתו של נתיב אנרגטי חדש. הסוף בורא את השער להתחלה.

שלב שני

מה שאנו עושים בשלב השני, או שמחזיר אותנו לאותו מחזור אנרגיה, או שמעביר אותנו למחזור חדש. כאשר אנו מרגישים חסרי אונים וככשלון (בשלב הראשון), אנו יכולים אז לנסות להבין ״היכן טעינו״ ולנסות את אותו הדבר שוב, או להבין שהנתיב הזה נגמר, שאנו מוכנים למשהו חדש. בשלב השני, עלינו להביע כוונה חדשה לאופן שבו נשתמש בכוח ההגשמה היצירתית שלנו כדי לברוא נתיב חדש לזרימת האנרגיה בחיינו.

שלב שלישי

בשלב השלישי ניווכח שמה שלא תואם לכוונה החדשה שלנו או לא מהדהד עמהעוזב את מרחב האנרגיה שלנו. שלב זה עלול להיות קשה, כאשר אנשים ומצבים שחשבנו שיהיו עמנו לטווח הארוך, נעלמים לפתע או אומרים שחל בנו שינוי (כיוון שאכן חל בנו שינוי) והם לא יכולים להמשיך להיות עמנו בקשר.

שלב רביעי

בשלב הרביעי אנו מתחילים להיערך עם האנרגיה של הכוונה החדשה ויכולים להתחיל לראות את ההתגשמות מתרחשת. הדבר לא מתרחש תמיד על פי סדר מושלם או בתזמון המדויק, ולכן אנו יכולים לראות דברים צצים שאינם תמיד הגיוניים. כאן עלינו להישאר ממוקדים בכוונה שלנו, כדי שנעשה את החיבורים בין התוצאה שרצינו ובין מה שמתגשם בחיינו.

שלב חמישי

בשלב החמישי אנו חוגגים את היצירתיות שלנו על ידי כך שאנו מרחיבים את מה שהגשמנו ונשארים בזרימה. כאשר אנו נתקעים בתזמון ובציפיות, אנו מתעלמים ממה שמתרחש למולנו ולא רואים את מה שמתגשם הלכה למעשה, כיוון שיכול להיות שאנו מחפשים משהו אחר. לפעמים איננו מביעים כוונה עוצמתית מספיק, ולא מבינים זאת עד אשר אנו מגשימים פחות ממה שרצינו. בפעמים אחרות, הפחדים והמגבלות שלנו חוסמים את ההגשמה שלנו ועלינו לפתור אותם כדי לסלול את הנתיב.

הצרכים הבסיסיים שלנו הם בדרך כלל פשוטים למדיאנו רוצים להיות מאושרים, להרגיש מוגנים ובטוחים, להרגיש שאנו שולטים במציאות שלנו, ולהרגיש מוצלחים (או לכל הפחות לא להרגיש ככשלון). ובתוך כל הצרכים הבסיסיים הללו מצויים כל התקוות, החלומות, הרצונות והתשוקות שלנו, ולכן תהליך זה חשוב מאוד עבורנו. אם נזכור שיש לנו את כל האנרגיה שאנו צריכים, ושכל שעלינו לעשות הוא לפעול על פי חמשת השלבים של ההגשמה היצירתית, מבלי לאבד תקווה כאשר אנו חושבים שמשהו אחר מתרחש, אם נהיה סבלניים עם עצמנו ועם התהליך, ונמשיך להתמקד בפרסהדבר יעזור לנו להישאר באנרגיית ההגשמה היצירתית שלנו ובנתיב הזה.

התחילו להשתמש בכוחות ההגשמה היצירתית שלכם היום וראו מה אתם יכולים לברוא במציאות שלכם.

******

התמיכה שלכם חשובה – לחצו על הלב