פוסט זריז על אנרגיית הפחד

מאת: דיאן קת׳ריןמאתר Empaths Empowered

16 במארס, 2020

מאנגלית: סמדר ברגמן

כאמפתים, קרוב לוודאי שאתם מרגישים את כל הלחץ והדאגה שמתרחשים עכשיו בעולם. ישנם הרבה אנשים מפוחדים וחרדים שם בחוץ. היום, יותר מתמיד, כאן בבריטניה יש עלייה ברורה ב״אנרגיית הפחד״.

מדובר לא רק בפחד מפני ההידבקות בנגיף הקורונה, אלא פחד מפני אובדן מקום עבודה, דאגה לבריאותם של בני משפחה ופחד מכך שהעולם שוב אינו כפי שהיה.

אני כלל לא מאלה שמכחישים את סכנות נגיף הקורונה, אולם אני מאמינה שהפחד שמופץ הוא לא רק לא הכרחי, אלא גם לא הוגן. אנו זקוקים לקול שיקול הדעת וההגיון, אך כל שאנו שומעים הוא את קול ההיסטריה.

אם יש משהו שמחליש את מערכת החיסון והופך אותה פגיעה להידבקות בנגיפים ובשאר מחלותאלה הם הלחץ והפחד.

אפילו אם אתם עצמכם לא מודאגים מאוד לגבי השלכות הנגיף, אתם קולטים ללא ספק את הפחד של הסובבים אתכם, בין אם אתם בבידוד עצמי או לא. הפחד מתפשט. מחלחל למקומות. עבור האמפתים, קשה להימנע ממנו.

פחד מזין פחד.

הדבר הראשון שעליו משפיע הפחד הוא הנשימה שלנו. הוא הופכת קצרה יותר. אחת הדרכים להירגע באופן מיידי היא על ידי נשימת נשימות עמוקות אל תוך הבטן והסרעפת. שאיפה דרך האף ונשיפה דרך הפה. כדאי גם לאפשר לכתפיים לצנוח ולשרירי הפנים להירגע בו בזמן.

שמנים ארומתרפיים גם הם טובים למצבי פחד ודאגה. שמן קמומיל טוב במיוחד להרגעה אם אתם קולטים לחץ וחרדה מאנשים אחרים. ערבבו את השמן הארומתרפי שלכם עם שמן נושא והשתמשו בו באמבטיה או בעיסוי.

אם אתם בבידוד, ודאו שאתם מבצעים סוג מסוים של פעילות גופנית. ישנם אלפי סרטונים ביוטיוב המתאימים לביצוע בבית.

אם אתם מגלים שאתם קולטים את הלחצים של ההמון, מידע על התנתקות מאנרגיה רגשית עשוי לסייע (קישור למאמר באנגליתבתגובה הראשונה).

שמרו על עצמכם, ״גם זה יעבור״

דיאן