המשמעות הרוחנית של יום השוויון – מארס 2020

כולל טקס ליום השוויון

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

כאשר השמש חוצה את קו המשווה השמימי ב-19-20 במארס, אנו חווים מספר שעות שווה של הלילה והיום. שתיםעשרה שעות להיערך עם החשכה ושתיםעשרה שעות להיערך עם האור, בבריאת איזון מושלם.

אנו יכולים להשתמש באיזון זה ביום השוויון כדי לכבד את החושך והאור הפנימיים.

במהותנו, אנו ישויות אור, זוהרות כשמש, אבל אנו חיים גם בעולם פיזי דחוס שבו קיימים צללים.

ממש כפי שאימא אדמה חווה איזון זה ביום השוויון, גם אנו יכולים למצוא דרך להכיר בכך שהנשמה הנצחית שלנו עשויה מאור ובעולם הפיזי והדחוס שבו אנו חיים שבא ללמד אותנו הרבה כל כך.

אנו ישויות אור במסע פיזי. אנו נמצאים כאן כדי לחוות את הפיזי, אך כמו כן איננו יכולים לשכוח את האור והאהבה שאנו.

כאשר אנו מאפשרים לעצמנו לרחוץ באורנו, אנו מבינים שהאור הוא המהות האמיתית והנתיב האמיתי שלנו. אנו מבינים שכולנו שבים אל האור ושכולנו באים מהאור. אנו מבינים שאין הפרדה ושההפך מאור, דרוש כדי להדריך אותנו לשלב הבא במסענו.

כאשר אנו מאפשרים לעצמנו להתמלא בפיזי החשוך והדחוס, אנו מבינים את היכולות המדהימות של הגופים הפיזיים שלנו, מה אנו יכולים לבנות ולברוא וכיצד כולנו מביאים כישורים וכשרונות ייחודיים לעולם הזה. אנו מבינים שהחיים תמיד מתרחשים במחזורים של צמיחה ונבילה. אנו גם מסוגלים לטעום מזונות טעימים, לשמוע צחוק, לחוש במגוון מדהים של רגשות, להריח פרחים יפהפיים ולחבק את האנשים שאנו אוהבים.

כאשר אנו מתמקדים רק באור, אנו יכולים לאבד קשר עם המציאות שלנו ולשכוח את מטרת המסע שלנו. כאשר אנו מתמקדים רק בחשכה, אנו יכולים לשכוח מי אנו באמת והחומרניות והאגו שלנו עלולים להשתלט עלינו.

האנרגיה של יום השוויון של חודש מארס קוראת לנו לברוא איזון בתוך עצמנו וברחבי העולם. כל אחד מאיתנו נקרא למצוא את המרכז שלו, ולהשיב איזון לגוף, לנפש ולנשמה שלו.

אנו נמצאים כאן כדי לחוות מסע אנושי, פיזי. בואו נכבד זאת ואת כל הכאב והשמחה שהוא מביא. אבל בואו נכבד גם את האור שחי בכל אחד ואחד מאיתנו ואת האופטימיות והתקווה שהוא יכול להביא.

בזמן יום השוויון, נאמר שהצעיף שבין הממדים הופך אף הוא דק יותר, וכך אנו יכולים בקלות רבה יותר להתחבר לחוכמת הרוח, לאינטואיציה שלנו למסרים עלחושיים.

אנו יכולים גם לנצל זמן מקודש זה לעבודה טקסית. הנה טקס שאותו תוכלו לעשות ביום השוויון.

טקס יום השוויון

תזדקקו לדברים הבאים:

פרח רענן (לאלה שגרים בחצי הכדור הצפוני).

עלה יבש (לאלה שגרים בחצי הכדור הדרומי).

קערת מים.

שני נרות.

עט ונייר.

המדיטציה המודרכת לחודש מארס (בתשלום, בשפה האנגלית).

הנחיות:

  1. הכינו את כל המרכיבים שלכם והתחילו במדיטציה המודרכת לחודש מארס. אתם יכולים גם למדוט בעצמכם אם אתם מעדיפים.
  2. הדליקו את שני הנרות והניחו אותם זה לצד זה. הניחו את ידיכם מעל ללבכם, וחזרו על ההצהרה הזאת בקול רם: ״אני מאוזנת. אני שלמה. אני מקורקעת. אני אור. אני חשכה. אני מחוברת לכל שבתוכי ולכל שסביבי. אני מושרשת בתוך עצמי. אני שלום. אני אהבה. אני שפע. אני הרמוניה״.
  3. כעת קחו את העט והנייר שלכם. הניחו ידכם על לבכם ושאלו את עצמכם: ״גוף יקר, אימא אדמה יקרה, כיצד אוכל באופן טוב יותר לכבד את המסע הפיזי שלי, להוקיר ולאשר אותו?״ כתבו את כל התשובות שצצות בראשכם.
  4. קחו עוד דף נייר. הניחו את ידכם על לבכם ושאלו את עצמכם: ״נשמה יקרה, רוח יקרה, כיצד אוכל להכיר באור שאני ובחיבור שלי למקור, לאלוהי ולעצמי הגבוה שלי?״ שוב, כתבו כל דבר שצץ ועולה במחשבותיכם.
  5. קפלו את שני דפי הנייר. החזיקו בדף הנייר הראשון בכף ידכם. סגרו את אגרופכם והצהירו בקול מהם הדברים שאתם מעניקים לעצמכם ולאימא אדמה ומה אתם הולכים לעשות כדי לכבד את המסע והגוף הפיזי שלכם. קרבו את הנייר אל להבת הנר. ברגע שהוא נדלק, שמטו אותו אל תוך קערת המים.
  6. כעת, קחו את דף הנייר השני בידכם. סגרו את אגרופכם והצהירו בקול רם מהם הדברים שאתם מעניקים לעצמכם, לרוח ולעצמי הגבוה שלכם ומה אתם הולכים לעשות כדי לכבד את המסע הרוחני שלכם. קרבו את הנייר אל להבת הנר. ברגע שהוא נדלק, שמטו אותו אל תוך קערת המים.
  7. קחו את העלה/הפרח שלכם והוסיפו אותו אל קערת המים. אחזו בקערת המים בשתי הידיים ואמרו ״תודה״ ארבע פעמים.
  8. הניחו את הקערה בחוץ למשך שתיםעשרה שעות ואז השליכו את תוכנה אל הטבע, במידת האפשר.

יום שוויון שמח!