אסטרולוגיה אינטואיטיבית: ירח כחול מלא במזל שור – אוקטובר 2020

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

ה-31 באוקטובר הוא יום עוצמתי וקסום שמביא ירח כחול ואת נקודת האמצע שבין יום השוויון ויום ההיפוך. תרבויות רבות מאמינות שבזמן זה בשנה הצעיף שבין הממדים הופך דק ביותר.

ירח כחול מתרחש כאשר יש לנו שני ירחים מלאים בחודש קלנדרי. הירח המלא הראשון שהיה לנו באוקטובר היה ביום הראשון של החודש במזל טלה. הירח המלא השני או ירח כחול של אוקטובר חל ביום האחרון של החודש במזל שור.

שני ירחים מלאים באותו חודש קלנדרי מצביעים על נושא כללי של שחרור, ודומה שדברים רבים מתבררים לאור עוצמתו של הירח הכחול הזה.

הירח הכחול של ה-31 באוקטובר הוא במקרה גם מיקרוירח, ומשמעות הדבר היא שהוא מרוחק יותר מכדור הארץ מאשר בדרך כלל. הירח עשוי להיראות קטן יותר בשמי הלילה ובהיר פחות.

מיקרוירחים אפופים באמונות תפלות והאמונה הזאת אומרת שהם מביאים מזג אוויר גרוע ואסונות טבע. אף על פי שהירח נמצא בנקודה רחוקה יותר מכדור הארץ, על פי האמונה יש למיקרוירחים השפעה רבה יותר על מצב הרוח שלנו.

ירחים מלאים הם תמיד נקודות עוצמתיות של השלמה ושחרור, אך אנו עשויים לגלות שירח כחול מלא זה לא מביא את השחרור אליו פיללנו.

אף על פי שהוא יכול לעורר דברים וליידע אותנו לגבי הדברים שעלינו לשחרר בחיינו, אפשר ולא תהיה בו די עוצמה לעזור לנו לבצע זאת בשלמות.

אף על פי שייתכן ואנו רוצים כבר לסיים דבר מה, דומה שאנו עלולים גם למצוא את עצמנו נאחזים זמן ממושך יותר מכפי שהיינו רוצים.

יכול להיות שנצטרך לחכות לירח המלא הבא בנובמבר, שהוא במקרה גם ליקוי, כדי לעשות את הצעד הנחרץ ולהיפרד לשלום מכל מה שאנו רוצים לשחרר.

אורנוס, הפלנטה של ההתעוררות וחדשות מפתיעות, נמצא בצמידות לירח כחול זה, ומשמעות הדבר היא שהאנרגיה שלו תהיה פעילה מאוד.

בכל פעם שהירח ואורנוס נפגשים, תמיד קיים סיכוי למידע מזעזע כלשהו שיכול לעלות לפני השטח. אנו עשויים גם לחוות רגשות סוערים, מצב שבו אנו עלולים ליפול בקלות רבה יותר קורבן לטריגרים שלנו.

אף על פי שאנו עלולים להרגיש שהאנרגיה הזאת מושכת אותנו לכיוונים רבים, אנו יכולים גם להתחבר ליציבות הארצית והמקורקעת שמזל שור מעניק לנו.

על ידי כך שנשריש ונקרקע את עצמנו בכל מה שההווה מביא, נוכל, צעד אחר צעד, למצוא את דרכנו החוצה.

כפי שנאמר, ירח כחול זה חל בלילה ברמזל, כיוון שזוהי נקודת האמצע שבין יום ההיפוך ליום השוויון.

נקודת האמצע נחגגת כסאמהיין בחצי הכדור הצפוני, אבל היא גם שינתה צורתה והפכה לחגיגת ליל כל הקדושים (האלווין), שנחגג בארצות רבות ברחבי העולם.

לילה זה קשור גם ל״יום המתים״, שנחגג במקסיקו ובאמריקה המרכזית, ומקורו בזמנם של האצטקים. בדומה למסורות של סאמהיין, על פי האמונה, בלילה זה הצעיף שבין החיים והמתים הוא דק ביותר. כאשר הצעיף שבין הממדים הופך דק, קל יותר לאהובינו לשוב לכדור הארץ ולנו ליצור עמם קשר.

ירח מלא בלילה זה יכול להעצים את הצטמצמות הצעיף, לסייע לנו להתחבר לאינטואיציה שלנו ולממלכות נעלות יותר, בקלות רבה יותר.

אפילו ההשפעה הפלנטרית של אורנוס יכולה לסייע לנו להתחבר לממדים הגבוהים הללו, משום שאורנוס גם מושל בהתעוררות כוח החיים שלנו או אנרגיית הקונדליני.

בעת שהירח הכחול מאיר באורו, דמיינו כיצד הצ׳אקרות שלכם מתעוררות זו אחר זו. ראו אותן זוהרות ככדורים בוהקים של אור קשתות. ראו אותן נפתחות ומחברות אתכם לעצמי הנעלה שלכם ולממלכות שממעל.

אם יש לכם אדם אהוב שנפטר, בלילה זה אימרו תפילה מיוחדת, או עשו משהו שיזכיר לכם אותו. אכלו את המזון האהוב עליו, או הדליקו נר לזיכרו.

ובנוסף להתחברות לאהובים שאינם, הקדישו זמן להכיר ב״מיתות״ הגדולות והקטנות שבחייכם.

דברים רבים ״מתו״ השנה, ולכן כבדו את אלה שחשובים לכם יותר מכל, גם אם הם כואבים מעט.

חפשו אחר הדרכה בטבע, משום שהטבע תמיד מראה לנו כיצד הוא מת ומוליד את עצמו מחדש שוב ושוב.

לכן, אף על פי שהירח הכחול נושא נפיצות מסוימת, הוא גם מזכיר לנו להתקרקע ולהשתרש בהוויה שלנו, כדי שנוכל להתחבר לממלכות הלאידועות.

המוות הוא הלאנודע הגדול מכולם עבורנו בעודנו מהלכים בחיים הללו, אך אל לנו לפחד.

כבדו את המיתות עמן התמודדתם, ודעו שכל הדברים שאבדו, שבים וחוזרים בסופו של דבר. חוק היקום קובע שדבר לא נהרס, רק נולד מחדש.