אסטרולוגיה אינטואיטיבית: נסיגת מרקורי – דצמבר 2022 – ינואר 2023

מאת: טאנאז

תרגום: סמדר ברגמן

בעת שאנו נעים משנת 2022 ואל שנת 2023, מרקורי, הפלנטה שמושלת בשכל ובקול שלנו, נכנסת לנסיגה. נסיגה זו תתרחש מה-29 בדצמבר, 2022 ועד ה-18 בינואר, 2023.

אסטרולוגים מימי קדם האמינו שכאשר פלנטה נסוגה, היא נעה מבעד לעולם התחתון, אוספת מסרים אבודים ונסתרים ומוציאה אותם מן הצללים ואל האור.

מערכות היחסים שלנו מקבלות דגש

ממש לפני שמרקורי נכנס לעולם התחתון, הוא נערך עם נגה, הפלנטה של האהבה, היופי, הכסף ומערכות היחסים. נשיקת פרידה זו מנגה, לפני שמרקורי יורד אל העולם התחתון, תצבע את ההתנסות שלנו במסגרת אנרגיית הנסיגה הזאת.

אנו יכולים לגלות שהמסרים של מרקורי מתמקדים בכספים ובמערכות היחסים שלנו, לא רק עם אהובינו אלא גם עם עצמנו.

בזמנים השקטים להם אנו זוכים במשך תקופת הנסיגה הזאת, טוב תעשו אם תתמקדו במערכת היחסים שיש לכם עם עצמכם. אתם יכולים לעשות זאת על ידי עיסוק בטיפול עצמי ובחשיבה על דרכים שגורמות להם להרגיש יפים בתוך עורכם.

מרקורי ומאדים נסוגים בעולם התחתון יחדיו

השפעה נוספת על נסיגת מרקורי זו של 2022-2023 היא מאדים, פלנטת הפעולה, האנרגיה והמוטיבציה, ששוהה עכשיו אף היא בעולם התחתון, עד ה-12 בינואר, 2023.

העובדה שמאדים ומרקורי נסוגים באותו זמן תעצים ללא ספק את השפעות הנסיגה הכלליות שנחווה.

אז למה נוכל לצפות?

בכל פעם שפלנטה נכנסת לנסיגה, זהו תמיד סימן מהיקום לעשות חשבון נפש, לחשוב לעומק על דברים ולשים לב למסרים, ללחישות אינטואיטיביות ולמידע שאולי התעלמנו ממנה בפעם הראשונה שהגיע.

כאשר שתי הפלנטות הללו שוהות בעולם התחתון, אנו יכולים להרגיש מעט תשושים או למצוא את עצמנו משחקים במשחק של צעד אחד קדימה ושניים אחורה.

העובדה שמאדים ומרקורי נסוגים יחד יכולה גם ליצור מעט ערפל לגבי הפעולה שבה עלינו לנקוט וכיצד עלינו להשתמש באופן הטוב ביותר באנרגיה שלנו. ייתכן ונתקשה לחשוב בבהירות ולקבל החלטות ממקום של רציונליות שלווה.

משום שמרקורי הוא פלנטת התקשורת ותהליכי החשיבה שלנו, ייתכן ויהיה עלינו לשים לב במידה רבה יותר למה שאנו אומרים ולאופן שבו אנו בוחרים לבטא את עצמנו בעת הזאת.

מאדים הוא הפלנטה שמושלת ברגשות הסוערים שלנו, ולכן כאשר הם נסוגים יחד, ייקל עלינו אולי להתפרץ או לומר משהו עליו נתחרט אחר כך.

טוב תעשו אם תשתדלו להתחבר לרגשות שלכם לגבי נושא מסוים, הרחק מרעש ומהמולה של דעותיהם של אחרים.

נסיגת מרקורי והחגים

כיוון שרבים חוגגים את החגים עם משפחותיהם בזמן זה של השנה, עדיף לחשוב לפני שמדברים. אם עליכם להתמודד עם שיחה קשה בזמן הזה, נסו לא להניח הנחות או לשער שאתם יודעים מה האדם האחר חושב ומרגיש. שאלו שאלות, היו סקרנים ונסו לשמור על ראש פתוח.

אם תעמיסו על עצמכם עומס יתר בזמן הזה, אתם עלולים למצוא את עצמכם שחוקים במהרה. עם כל אנרגיית הנסיגה הזאת, ודאו שאתם מאיטים ומעניקים לעצמכם רשות לנוח. פנו לעצמכם קצת זמן מנוחה ושמרו היטב על הגבולות שלכם. אל תשיבו בחיוב לכל אירוע או התכנסות, אם אינכם רוצים בכך.

החגים עלולים להיות קשים גם למי שחווה אבל, ועם מאדים ומרקורי בנסיגה יחדיו, אתם יכולים לשקוע עמוק במחשבות. טיול במשעולי הנוסטלגיה יכול להרגיש תרפויטי בזמן הזה. מצאו דרכים להוקיר את אהוביכם בתקופת החגים והדבר יכול גם הוא לסייע, הדליקו נר לזכרם, הכינו מאכלים שהם אהבו, או קנו להם מתנה קטנה והניחו אותה על מזבח.

אם אתם נוסעים בתקופה זו, בדקו שוב את ההזמנות שלכם, את הגבלות המגפה, פרטי הטיסות ותכננו תוכנית גיבוי למקרה של עיכוב. טוב יהיה אם תזכרו גם שאתם תמיד נמצאים היכן שאתם אמורים להיות, ולכן בטחו ביקום אם אתם נתקלים בעיכובים או בשינויים של הרגע האחרון.

אחד הדברים שמרקורי יכול לעזור לנו להשיג הוא ״ראש פתוח״ יותר, ולכן השאירו מקום לאפשרויות שהיקום מביא אליכם, וכך ייקל עליכם להתמודד עם כל מה שמופיע בדרככם.

כיוון שאנו מתחילים את שנת 2023 עם מרקורי ומאדים בנסיגה, זה לא בדיוק זמן עוצמתי לקבל החלטות לשנה החדשה, אבל זה כן זמן טוב לסגור עניינים לא סגורים ולבחון מחדש פרוייקטים, חלומות ומשימות שהייתם רוצים להגשים.

נסיגת מרקורי והאינטואיציה שלכם

נסיגת מרקורי היא קצב ומחזור טבעיים של השמים הקוסמיים, ולכן אין דבר שיש לפחד מפניו. כאשר אנו לומדים לעבוד עם האנרגיה הזאת, אנו מבינים שזמן זה הוא למעשה זמן עוצמתי וזמן שבו האינטאיציה שלנו חזקה יותר.

כאשר מרקורי נודד בעולם התחתון, הדבר עוזר לנו לגלות מסרים נחבאים ותובנות מהעולם הסובב אותנו, אבל גם מהמדריכים הרוחניים ומהעצמי הנעלה שלנו.

עם מרקורי בעולם התחתון, היכולת שלנו להתחבר לתתמודע שלנו, לממלכות קסומות ולתובנות עלחושיות יכולה להתגבר, לכן השתמשו בכך לתועלתכם!

אם דברים לא הגיוניים מבחינתכם בעולם החיצון, כנסו פנימה. הרי מרקורי הוא שליח האלים, והוא תמיד עוזר לנו להתחבר ל״אל״ הפנימי האישי שלנו.

תמיכתכם חשובה