דוח אנרגיה לחודש פברואר 2023

מאת: ג׳ניפר הופמן

תרגום: סמדר ברגמן

אם אתם מרגישים שינואר חלף במהירות הבזק, נגמר עכשיו וחודש חדש התחיל, אתם לא לבד. ינואר הוא תחילתה של השנה הקלנדרית (אבל לא של השנה הסולרית), והוא תמיד זמן של הסתגלות. אנו מלאי תקווה וציפיה למשהו שונה, אבל מוצאים את עצמנו, לאחר השבוע הראשון או עשרת הימים הראשונים, חוזרים שוב לתלם הישן.

פברואר מתפרץ פנימה לאחר חודש של אנרגיה כבדה, עם היכולת וההזדמנות לסייע לנו להמשיך את הניקוי והשחרור שהתחלנו בינואר. אני יודעת שמסורתית, זהו חודש שבו אנו חוגגים את האהבה, בשל יום האהבה (וולנטיין), אבל הוא הרבה יותר מכך ואם ברצוננו ליצור מערכות יחסים אוהבות בהמשך השנה, עלינו לנצל את האנרגיה של פברואר כדי לנקות את הסיפון מהשברים הרגשיים של העבר.

כאשר אתם חושבים על פברואר, אתם חושבים על יום האהבה וזה המיקוד העיקרי של החודש. באופן טיפוסי, בחודש זה אנו חושבים על אהבה, רומנטיקה ומערכות יחסים וחוגגים בו את מה שיש לנו, מתחרטים על זה או זו ש״חמקו לנו״, מנסים לשכוח את זה או זו ששברו את לבנו או מקווים שהאהבה תופיע במהרה. אבל פברואר הוא הרבה יותר והחודש יש אנרגיה עוצמתית ויפהפייה שתאיר את נושא ״הדין״ של השנה ותציג נתיב ברור להתעלות.

האם הרגשתם אי פעם שלוח השנה שוגה כאשר הוא מתחיל בינואר, תכופות החודש הקר והחשוך ביותר בשנה? אם בטבע אנו חוגגים באביב את הולדת השנה החדשה, מדוע אנו חוגגים את השנה הקלנדרית החדשה שלנו בקור החורף? עד שנת 1752, השנה הקלנדרית החלה בחודש מרץ ואז היא שונתה ללוח השנה היוליאני שמתחיל בינואר. בלוח השנה ״הישן״, פברואר היה החודש ה-12 של השנה והחודש האחרון לפני שהשנה מתחילה באביב עם יום השוויון של מרץ. זו הסיבה מדוע פברואר קרוי על שם פברואוס, האל הרומי של הכפרה והטהרה.

זהו מיקוד חדש לחודש שמקושר מסורתית לרומנטיקה, הקורא לנו לחשוב על נושא מעט פחות ״רומנטי״ ועושה את השימוש הטוב ביותר באנרגיה שלו. הוא תואם באופן מלא לנושא ״הדין״ של שנת 2023 ולנתיב בו נצעד השנה. כיוון ששנת 2023 היא שנה המתאפיינת במספר שבע (7), המייצג חשיבה מעמיקה וצמיחה פנימית, וכיוון שפברואר מייצג את המספר שתיים (2), הנומרולוגיה של חודש זה היא תשע (9), מספר ההשלמה והסיום. כמה הולם ותומך בנו בהכנה לצמיחה חדשה ולהתחלות חדשות באביב, שהוא הנושא של החודש הבא.

במקום להתמקד החודש באהבה וברומנטיקה, דבר שעלול להיות מאתגר אם אין לכם אהבה לחגוג, אנו נבחן את הטיהור האלכימי, הכפרה, הכיול מחדש ותנועת אנרגיית ההתעלות. אין משמעות הדבר שהאהבה נמצאת מחוץ לתמונה, אבל המשמעות היא כן שאיננו יכולים לרדוף אחר האהבה ולהמשיך את דפוסי האהבה שלנו שכוללים בחירה בריפוי על פני שלמות, מצוקה על פני השראה, וחיפוש אחר גאולה אישית באמצעות גאולת אחרים. זה נשמע קשוח, אבל אם ברצוננו להגשים את רצוננו באהבה, אנו זקוקים לגבולות אנרגיה חזקים, לביטחון עצמי רב יותר, ולנכונות לבנות מערכות יחסים שתואמות לנו אנרגטית ובעלות איזון רגשי.

אחד מההיבטים הראויים לציון של פברואר הוא שכל פלנטה מלווה בשותף המשלים שלה בעל התדר הגבוה ביותר, ומרקורי ופלוטו, שניהם במזל גדי, משמשים כראש וכמאסף. כתבתי על האנרגיות המשלימות הללו מאז אוקטובר 2022 והן עדיין פעילות גם החודש. זו ברכה אדירה עבורנו ומרקורי הוא הפלנטה הקטנה ביותר ופלוטו הוא המרוחק ביותר, ושניהם שוהים במזל גדי, המזל שמושל בתהליך ההתעלות שלנו מאז שנת 2008. כיוון שפלוטו מחליף מזלות בחודש הבא, כמה מתאים והולם שנשתמש בפברואר כדי לטהר את עצמנו מכל שאר האנרגיות, המצבים, האנשים, הזכרונות, קווי הזמן ועוד מחסומים ומגבלות שפוגעים בצמיחה הרוחנית שלנו ושמסיחים את דעתנו מההתעצמות המלאה שלנו ומביטוי האור הנועז והזוהר ביותר שלנו.

אך זה צריך להיות טיהור מכוון, אנו לא יכולים לבחור אקראית אנרגיות שאינן נוחות לדעתנו או שעומדות בדרכנו. נושא הטיהור האלכימי מדבר על ״הפיכת עופרת לזהב״. פברואר נפתח עם נגה במזל דגים, וזהו המיקום העוצמתי ביותר שלה (מזל דגים מרומם אותה), אבל זו גם אנרגיה מעט דמוייתקאלי, הבורא וההורס גם יחד. אהבה היא נושא מורכב כל כך וזה תחום שבו אנו מרגישים פגיעים ושַׁבְרִירִים ביותר. אך זהו גם תחום שבו אנו מבקשים הגשמה, קבלת תוקף וחיבור. בלעדיה אנו אבודים, ותכופות אנו אבודים עמה.

החודש, נגה תעזור לנו לנווט במים הלא ידועים של מערכות היחסים, מכול הסוגים, כדי שנהיה מוכנים למערכות היחסים שיהפכו נגישות עבורנו בשלב מאוחר יותר השנה. זהו אחד המיקומים האנרגטיים החזקים ביותר בפברואר. מיקומה של נגה כאן, ב״חודש האהבה״, יביא איכות רוחנית למצב זה, אבל זו לא האהבה הרומנטית החלומית שכולנו מבקשים, זו אהבת האמת ממנה ניסינו אולי להימנע.

ואין משמעות הדבר שאיננו אהובים, לא ראויים לאהבה, או לא יכולים לקבל אהבה, ההפך הוא הנכון. זוהי הקריאה לפעולה בנוגע לאהבה, שמזכירה לנו שאם אנו רוצים את האהבה עליה אנו חולמים, עלינו להפסיק להיות מעורבים במערכות יחסים שלא תואמות לכוונה הזאת. אציל מאוד לרצות לרפא ולעזור למישהו, אבל כאשר אנו עושים זאת על חשבון השמחה ושלוות הנפש שלנו, על חשבון הלב והרוח שלנו, אנחנו פשוט מעכבים את ברכות האהבה האישיות שלנו.

וצמידות נגה ונפטון במזל דגים ב-14 בפברואר תחשוף אמת זו בדרכים מהן לא נוכל להתעלם. אתם עלולים לגלות שבן או בת הזוג שלכם היו פחות כנים או מחוייבים מכפי שחשבתם, שהגיע הזמן לסיים מערכת יחסים, שאתם צריכים להתמקד בצרכי האהבה שלכם במידה רבה יותר, או שחיבלתם במו ידיכם בתחום האהבה בחייכם. נגה מושלת בערך ובביטחון העצמי ונפטון מפוגג את האשליות, לכן היכונו לבדק בית בכל הקשור למערכות יחסים ולאהבה.

אם האנרגיה של פברואר מרחיקה לכת הרחק מעבר לנושא האהבה, מדוע אני מתמקדת כל כך באהבה? משום שהיא ההתחלה והסוף של כל היבט אנרגיה בנתיב החיים שלנו. אהבה שזורה בכל חלק של חיינו באמצעות הקשרים שלנו עם משפחה, חברים, ילדים ובני זוג.

אנו מחפשים אחריה, חיים למענה, משתוקקים אליה והיא צובעת כל היבט של הווייתנו. ילדות נטולת אהבה יוצרת בוגרים מרי נפש, בודדים וכעוסים. שברון לב באהבה יוצר אבל, עצבות ובושה. בגידה באהבה יוצרת פחד, ספק וטינה. אנו יכולים לחיות ללא אהבה, אבל הדבר יוצר ערגה סודית שמובילה לבושהמדוע איננו יכולים להיות בני מזל באהבה כמו אנשים אחרים?

אהבה היא החולשה הגדולה ביותר שלנו והיא יכולה גם להיות העוצמה הגדולה ביותר שלנו. היכולת שלנו לאהוב מוגבלת על ידי הנכונות שלנו להיות אהובים, להיות פגיעים, ולקבל כפי שאנו נותנים. בסופו של יום, אנו מודדים את הצלחת חיינו על פי מידת היותנו אהובים, המידה בה אהבנו, ומי אהב אותנו. לכן הולם שבסוף השנה הסולרית, נעסוק בחקר האהבה, כיוון שאליה כולנו משתוקקים ושואפים בכל קשר ובכל מצב.

הנושאים של פברואר הם אסופה מעניינת של היבטים, עמם עבדנו מזה עשורים. הם לא חדשים, אבל מהווים רמת הזדמנות נוספת עבורנו להבהיר לעצמנו מה עמדתנו, מהם גבולות האנרגיה שלנו, ומה אנו רוצים עבור עצמנו.

טיהור אלכימי משמעותו שאנו מסלקים מעצמנו מטען אנרגטי עודף, אבל אנו לא פשוט משליכים אותו באקראי לצדדים. הטיהור חייב לכלול תהליך אלכימי בלתי הפיך שמשנה את העבר לכדי רטט חדש עבור ההווה.

כַּפָּרָה היא אחד מגורמי הכאב והסבל הגדולים ביותר, הלאמובנים ביותר ושבהם עושים את השימוש המוטעה ביותר בנתיב הרוחני. במשך זמן רב סברנו שמשמעות המילה היא חיפוש אחר מחילה, גאולה ותוקף, כחלק מהמסע שלנו לחיבור מחדש עם הרוח. שהגשמת המשימה הזאת משמעותה התמסרות עמוקה למסעות ריפוי ארוכים, הובלת אנשים אחרים אל האור ושימוש דוגמה אישית לשלמות אלוהית במקום להולמות, הרמוניה ואינטגרציה אלוהיות.

להגשמת מטרה זו הקדשנו תקופות חיים רבות כדי לנקוט בכל האמצעים הדרושים האפשריים כדי להביא את האור לעולם ולהציע את עצמנו כמרפאיםקדושיםמעונים לתכלית זו. כמה תקופות חיים השתעבדנו למאמץ זה רק כדי להרגיש שלעולם לא נגשים את מטרתנו ושנכשלנו שוב ושוב?

במקום כפרה כנתיב לגאולה, עלינו לראות זאת כבחירה באחדות המביאה אותנו חזרה למרכז הרוחני שלנו. הריפוי, השלמות וההולמות שלנו לא תלויים במספר האנשים שהובלנו אל האור. במקום זאת, המשימה שלנו היא להוביל את עצמנו חזרה למרכז האלוהי שלנו, חזרה אל האור שלנו, ולתרגל קבלה של ריבונות אנרגטית של אנשים אחרים, כאשר הם בוחרים לדחות את האור ולשהות בדחיסות ובחשכה.

איננו מאבדים דבר במסגרת התהליך הזה ומקום זאת, אנו זוכים בריבונות אנרגטית אישית ומסיימים תקופות חיים של סבל שנגרם משום שאנו מרגישים שנכשלנו להביא אור לעולם. אנו אמורים להיות מקור השראה לאלה שרוצים נתיב חדש, לא פטיש צדק אלוהי המזכיר לכולם שהאור הוא הדרך היחידה. כאשר אנו משחררים את משימת הכפרה ומתמקדים באחדות במקום זאת, אנו יכולים להשלים את משימת ההתעלות שלנו, לאמץ ולגלם את השמחה שהיא הגמול האלוהי על שכיבדנו את נתיב החיים ומשימת הנשמה שלנו.

שחרור וכיול מחדש כרוכים בוויתור על מה שלא משרת אותנו עוד, כיוון שעברנו תהליך אלכימי לתדר ולרטט אנרגטיים חדשים. והם מלווים בכיול מחדש אנרגטי שמשמעותו שחשבנו מחדש על הקשרים, הבחירות, הברירות, הפוטנציאלים והאפשרויות שלנו.

אנרגיית ההתעלות מניעה אותנו על פני ספירלת ההתעלות, תנועה עולה אל התנסויות רבממדיות חדשות שאינן פרידה ממציאות הממד השלישי, זוהי אינטגרציה, לא השתלטות. עם כל רמת התעלות חדשה, אנו חייבים להרחיב את האנרגיה כדי ליצור שדה אנרגיה גדול יותר. העלאת הרטט שלנו אינה פשוט אימוץ תדר חדש, היא כרוכה גם בהרחבת האנרגיה שלנו כך שתוכל לכלול שמחה, שלווה, אהבה ושפע רבים יותר.

אנו חייבים לשלב תדרים חדשים אל מציאות הממד השלישי. לכן אין טעם להתעלם מהאגו, לשחרר או להשליך אותו. האגו שלכם הוא האישיות שלכם. בלעדיו אינכם מי שאתם, חומר ללא מהות. האגו הוא חלק מהאנושיות שלכם, שמקרקעת אתכם במציאות שלכם. בלעדיו אין לכם כלי קיבול שמסוגל לקבל ולבטא אנרגיה. אהבו את האגו שלכם והניחו לו להיפתח גם כן להתעלות, הוא חלק חשוב מכם.

יש לנו ירח מלא מקסים ב-5 בפברואר במעלה 16 במזל אריה, שמביא את הפתעות אורנוס לחזית הבמה. היו מוכנים לבלתי צפוי וזכרו להשאיר מקום לניסים בכוונותיכם. היקום יכול להיות יצירתי מאוד כאשר אנו מותירים לו מרווח נשימה מסוים. ומולד הירח במעלה אחת במזל דגים, ב-20 בפברואר, פותח את פורטל האלפא והאומגה, לו נהיה עדים במרץ ובאפריל, עם שני מולדי ירח במעלה אחת במזל טלה ובמעלה 29 במזל טלה, ומולד הירח השני הוא ליקויהרבה כיף בדרך.

מה משמעות כל זה עבורנו? הגיע הזמן לקום ולשים לב, לנוע לראש הרשימה ולהתחיל לחשוב על עצמנו עכשיו. האם אנו חיים את החיים השמחים והמספקים שהם התוכנית האלוהית שלנו? או האם אנו מתחבאים מאחור, מקווים שיום אחד הדברים ישתפרו? האם אנו חיים בשמחה או בפחד מפני הדבר הרע הבא או אתגר החיים הבא? האם אנו מבטאים באופן מלא את האנרגיה שלנו או מעמעמים את אורנו? מתי נסיים את הריפוי שלנו ונהפוך שלמים? האם אנו בוראים הולמות?

אלה הן שאלות שיש לשאול בפברואר והתשובות נגישות לנו כאשר אנו משתמשים באנרגיה של החודש כדי להיטהר ולכפר, להפוך מקורקעים יותר ברוח וערוכים יותר עם האלוהי שקיים בתוך כל אחד ואחד מאיתנו. האלוהות היא ייעודכם, ותוכניתכם לחיים חייבת לכלול בסיס של שמחה.

שיהיה לכם חודש נהדר.

תודה למי שמפרגן בתמורה