שיקום האנרגיות הגבריות והנשיות בגוף

פמלה קריב מתקשרת את גאיה – אימא אדמה

מאנגלית: סמדר ברגמן

ידידים יקרים, אני היא אמכם, כדור הארץ הנושא אתכם. אני זורמת בכם ללא הרף, וברצוני להזין ולהביא לכם השראה באמצעות האנרגיה שלי. אנו שייכים זה לזה; אנו רוקדים ריקוד זה יחדיו.

החיים בגוף, גברי או נשי, הם פעולה הדדית בין הנשמה שלכם לנשמת כדור הארץ. כבדו את גופכם היפה, הגוף שנתתי לכם. הוא ביטוי של אנרגיה נשית או גברית, לכן חושו ביופי זה. התבוננו בו מבפנים. חוו את האנרגיות העוצמתיות שבגופכם: הרגשות, התחושות, התשוקות, הערגות. הן אנרגיות עוצמתיות להן אתם מתנגדים לעתים. אולם נסו להרגיש ביופי הטהור של גופכם לרגע מבלי לרצות לשלוט בו. חושו בשדה הכוח שהוא ההוויה הפיזית שלכם.

אתם מקבלים מידע מגופכם כל הזמן ותכופות אתם מתעלמים מהמידע, כיוון שאתם חושבים שאתם יודעים מה טוב או רע עבורכם. תכופות אתם מתעלמים מהגוף שלכם, מתנה זו שהענקתי לכם. במקום זאת, אני מבקשת מכם להפנות את תשומת הלב שלכם מטה, אל הקרקע שמתחת לרגליכם, לבסיס עליו אתם ניצבים בחיים האלה, ולשוב אל גופכם המקודש – מקום המשכן של נשמתכם. השלימו והתפייסו עם גופכם ואל תתנגדו עוד לאנרגיות שמתגשמות שם – כבדו אותן. הנשמה שלכם מוזמנת לרקוד עם אנרגיות כדור הארץ, עם האנרגיות של היותכם אישה, היותכם גבר, עם השותפות שלנו.

בואו נעשה זאת היום. נסו לשחרר אמונות העוסקות בנכון ובלא נכון, אמונות שקובעות מה מותר ומה אסור. נסו לשחרר רעיונות אלה לחלוטין. הניחו לאנרגיות לדבר בשם עצמן. אם אתם מביטים סביב בטבע, אתם רואים משחק מתמשך של אנרגיות וכוחות: ברוח, במים, בטמפרטורות, בעונות, במזג האוויר. הכול נע ללא הרף, אבל נוטה באופן טבעי לאיזון ולשיווי משקל מסוימים כאשר הדברים מתנהלים כסדרם. צורך מכריע לשלוט בכל ולארגן כל דבר מוביל לחוסר איזון, להיעדר שיווי משקל. הדבר מתרחש גם בטבע האנושי שלכם, כיוון שאתם חלק מהטבע הארצי. שחררו את הצורך לשלוט בכל ולתפעל הכול. ראו מי אתם, כאן ועכשיו, בזמן הזה. אפשרו לתשוקות שלכם ל”דבר” אליכם.

כל אחד מכם משתוקק לאהבה. אהבה במערכות יחסים עם אנשים אחרים ואהבה לעצמכם. לקבל ולתת אהבה, וכך צריך להיות, כיוון שרצון זה הוא כנה. אף על פי שיש בכם תשוקה חזקה זו, קיים בכם חלק מפוחד ששוהה בחשכה. חלק זה גורם לכם לפחד מהאהבה. ולכן, אף על פי שחלק אחד בכם משתוקק אליה, עורג לאהבה, חלק אחר שבכם חוסם אתכם שלא מדעת ולא מאפשר לכם לקבל ולתת אהבה.

אתם מבשרי הזמן החדש, אתם חלוצים. אתם צועדים על קרקע חדשה, בטריטוריה בתולית. אתם רוצים לחיות מהלב ומהנשמה, ואתם רוצים לדעת מהי באמת האהבה. לא דימויי האהבה שמוצגים באמצעי התקשורת, אלא אהבה שהיא דגולה ועצומה יותר. אהבה שמאפשרת לשני הצדדים להיות מי שהם באופן מוחלט. אהבה כפי שהטבע התכוון שתהיה.

זהו זמן מעבר על כדור הארץ. יותר ויותר אנשים משתוקקים לעומק במסגרת מערכות היחסים שלהם, למפגש אמיתי עם האדם האחר, ולמקום זה מוביל אתכם הנתיב שלכם. אבל אין זה נתיב שמוביל רק לגבהים; זה גם נתיב שיכול להוביל למעמקים, כיוון שבנתיב הזה אתם פוגשים בפחדים שלכם, בדעות הקדומות של הוריכם ושל אבות אבותיכם ובכאב הדורות שקדמו לכם. זו הבחירה שאתם עושים כאשר אתם בוחרים במערכת יחסים בעידן החדש. אתם בוחרים אז בדרך הוויה אחרת. אתם בוחרים בפתיחות ובכנות שמעמיקות אל הליבה שלכם, ואי לכך בחירה זו מאתגרת אתכם לגלות, מהיקף נשמתכם המלא, את החלק שלכם שעדיין נחבא בחשכה.

בואו נתבונן היום בפתיחות וללא שיפוט במה שיש עדיין לגלות בתוככם. איזה כאב, איזה פחד חי שם? מה מונע מכם לאהוב את עצמכם ואת האחר? בואו נתבונן תחילה בעבר וכיצד האנרגיות הנשיות והגבריות התפתחו במאות השנים שחלפו. אנו יכולים לראות שהאנרגיה הגברית מלאה תפקיד דומיננטי במשך מאות שנים וששני המינים, נשים וגברים, סבלו בשל כך. האנרגיה הגברית שהייתה דומיננטית בהיסטוריה שלכם הייתה אנרגיה מנטלית מאוד, שרצתה לכוון ולקבוע את הטבע הארצי, כמו גם את טבע האדם. סוג אנרגיה זה רוצה להגביל ולשלוט, תכופות מתוך תשוקה בכוח.

אנרגיה זו פעלה בכל רובדי החברה. האנרגיה הנשית, הרגשית והאינטואיטיבית דוכאה בממשלות, בדתות ובחיי היום-יום. התוצאה הייתה שנשים חשו נחותות. האיכויות הנשיות זכו להערכה קטנה יותר או לא זכו בה כלל. זה היה הדימוי הנפוץ. הנשים נחשבו לאזרחיות מדרגה שנייה, בני אדם נחותים, והאנרגיה הנשית ככלל נחשבה כחשודה.

אם אתם תוקפניים ואתם מתמקדים בשליטה, בכוח, במניפולציה באמצעות תהליכים מנטליים, האנרגיה הנשית הופכת במהרה לאויב שלכם, כיוון שהאנרגיה הנשית היא מטבעה זורמת יותר, גמישה יותר, וקשורה יותר לאיכויות של תחושה ורגש. האנרגיה הנשית היא מקור כל ההשראה. היא יוצרת גשר אל נשמתכם. הנשמה שלכם זורמת דרך האנרגיה הנשית שלכם. האנרגיה הגברית אמורה לתמוך בהשראה זו, ולאפשר להשראה זו להתבסס בעולם החומר.

כך היה קורה אילו האנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית היו עובדות היטב יחד, אבל על פני כל ההיסטוריה שיתוף הפעולה הטבעי נסדק, גברים ונשים הפכו זרים אלה לאלה וניצבו משני צדי המתרס. הדבר אירע לא רק באופן חיצוני בין גברים לנשים, אלא גם בתוך לבבות הגברים והנשים. הגברים התרחקו מהחיים הרגשיים שלהם, שנחסמו בפניהם, והנשים החלו לחוש חוסר ביטחון הולך וגובר לגבי מהותן ומה שהן מסוגלות לעשות. בשני המינים, השליטה הגברית הותירה פצעים.

ברצוני שתצטרפו אליי לביצוע תרגיל בהדמיה מודרכת. דמיינו שאתם רואים גבר ואישה הניצבים זה לצד זה. ברצוני לשרטט כאן דימוי של נשמה גברית ונשמה נשית ברמה הקולקטיבית. דימוי מעורפל מאוד, דימוי כללי בלבד, אך משהו שתוכלו להכיר, או דימוי עמו תוכלו להזדהות.

כאשר אתם רואים את דמות הגבר בהיסטוריה, את הכאב שסבל, אז אתם רואים גבר שהרגשות שלו לא הורשו לזרום במידה מספקת. הגברים הזדהו עם חשיבה, עשייה ופעולה, אבל החיבור ללבם שבור או שקשה למוצאו. אם תביטו בדמות הגבר, אתם יכולים לראות שהוא חי באופן חלקי בתוך קליפה או שריון. שריון זה מעניק לו תחושת ביטחון, אך בו בזמן מגביל אותו, כיוון שלבו חנוק. אתם יכולים לראות בגאות תשוקתו ואהבתו, אבל זרם זה לא זורם בחופשיות בתוך השריון שלו; יש דחיסות וחסימות בתוכו. גברים אינם יכולים לבטא היטב את תחושותיהם, כיוון שעליהם להסתפק בשריון ישן שלמעשה לא מתאים להם עוד, ואתם יכולים לראות שישנם כבר סדקים בשריון זה של הייצוג הגברי.

גברים נאבקים כנגד שריון עתיק זה, כיוון שהם רוצים לבטא את תחושותיהם באופן גלוי יותר. אבל במסגרת מגבלה זו, שהיא תוצאה של שיפוטי העבר, הגבר עדיין לא יכול לבטא רגשות מסוימים מלבו ואינו יכול באמת ליצור חיבור עם אדם אחר. מנקודת מבט זו של המגבלות הללו, אתם, הגברים, תאלצו לוותר על ביטחון מסוים כאשר תשחררו את העכבות שלכם, והדבר מסוכן ומפחיד.

בואו נתבונן עתה במסגרת הדמיה זו באופן שבו האישה נראית כתוצאה מההיסטוריה הארוכה של כאב ודיכוי. אם תתבוננו בייצוג נשי זה, הדבר הראשון שתראו הוא שמשהו חסר. האישה אינה נוכחת לגמרי, בגלל הדיכוי והאלימות המינית אותם חוותה באלפי השנים שחלפו. משהו נסגר ונאטם, בייחוד באזור הבטן שלה, בצ’אקרות הנמוכות יותר.

כאב האלימות היה כבד מנשוא. ומה שאנשים עושים, כאשר הטראומות קשות מנשוא, הוא לברוח מהן באופן כלשהו. הם מנסים לעזוב את גופם, שוב אינם מקורקעים במידה מספקת ושוב אינם מחוברים לעוצמה הפנימית שלהם, כיוון שכואב מדי להיות נוכחים לגמרי בגופם. דבר זה מייצג את הנשים בהיקף גלובלי.

בקשו עתה באמצעות הדמיון שלכם להתחבר לשתי הדמויות הללו, ובואו נתחיל עם הגבר. דמיינו שאתם נכנסים בעזרת המודעות שלכם אל תוך דמות הגבר. הרגישו בכאב שחי שם, וכמו כן בתשוקה שלו להרגיש שוב, לחיות מלבו. ראו גם אם אתם מזהים בתוך עצמכם חלק משריון מגביל זה. באיזו מידה גם אתם נושאים אותו אתכם, שריון זה שדומה שמעניק לכם שליטה אך גם לא מאפשר לנשמה שלכם לזהור על כדור הארץ? ראו אם אתם יכולים לומר לגבר זה, וכך גם לעצמכם, שהוא יכול לפשוט שריון זה, חלק אחר חלק ולשחרר אותו יותר ויותר. אתם יכולים לשחרר את מה שנמצא שם באופן מוגזם ושלא דרוש עוד. עשו זאת כעת, אך מבלי להפעיל כוח. ראו מה נושר ונופל מעצמו.

חושו מה מרגיש חופשי יותר בשדה האנרגיה שלכם וברגשותיכם, ולאן יכולה האנרגיה המשוחררת לזרום. אולי קיים מקום בגופכם אליו היא זורמת באופן ספונטני. אף על פי כן, יכול להיות שחלק מהשריון נותר או מסרב להיעלם. במקרה שכזה, הניחו לו; הוא לא חייב להיעלם בבת אחת. בדרך זו, עזרתם זה עתה לעצמכם, כמו גם לטווח הרחב יותר של האנרגיה הגברית כולה שנמצאת כאן על כדור הארץ, שרוצה להשתנות באופן זה. כעת צאו מדמות הגבר שדמיינתם.

כעת הפנו את המודעות שלכם לנקודת מיקוד, עזבו את דמות הגבר והביטו בדמות האישה. שימו לב כיצד אתם רואים את דמות האישה, את חוסר הוודאות וחוסר הביטחון, את השבירות והעדינות שבה, את היעדר התעוזה להיות כאן לגמרי. כנסו לשם לרגע בעזרת המודעות שלכם ואפשרו לה לרדת אל תוך התודעה שלה ואל תוך גופה. אתם יכולים להתחבר לפחד שלה ולהתנגדות שלה להיות כאן לגמרי, לרדת אל תוך אזור הבטן השברירי שלה, אל הרחם.

אני, אימא אדמה, נמצאת אתכם בעודכם עושים זאת, אתם מוגנים. אני אתמוך בכם, אל תפחדו. הפכו נוכחים באנרגיה שבתוך דמות אישה זו. ידעו אותה שאתם נמצאים כאן בשבילה, שאתם תקבלו אותה. אמרו לה עד כמה היא יפה, כמה מבורכת היא בעולם זה על כדור הארץ. אנו זקוקים למתנות האינטואיטיביות שלה ולחיבור שהיא יוצרת עם הנשמה, בעזרת הידיעה הפנימית והיופי שהיא מביאה לחיים. אנו זקוקים לה שוב על כדור הארץ.

דמיינו שמופיע סולם היורד משמים והאנרגיה הנשית האותנטית והמלאה יורדת לאיטה מטה, ועשו זאת למען עצמכם כמו גם למען האנרגיה הנשית כולה בזמן הזה. עליה להרגיש רצויה על כדור הארץ, כיוון שהיא הורחקה מכדור הארץ בשל התוקפנות והכאב שחוותה.

הכאב נוכח בכולכם, בין אם אתם אישה או גבר. לכן כה קשה לאפשר לרגשות שלכם חופש ביטוי, ולהעז להיות מי שאתם בעומק נשמתכם. ראו אם אתם מצליחים לקרב את שלבי הסולם, אך אפשרו להם את החופש לעשות כרצונם; האנרגיה לא חייבת לרדת בבת אחת. כעת עזבו דמות דמיונית זו של האישה וחזרו אל עצמכם, אל גופכם, אל ההווה.

אתם יכולים לדמיין את עצמכם ניצבים במשולש עם שתי הדמויות הללו, האנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית. אלה הם דימויים שקשורים אליכם, לחיים שלכם כפרטים, ובו בזמן, דימויים אלה גם מתעלים מעל לחיים האישיים שלכם, כיוון שהם שדות כוח שמחלחלים אל החברה כולה.

על ידי הכרה בפצעי העבר באמצעות הדמויות הדמיוניות הללו, אתם יכולים לרפא גם חלק שלכם, ואתם משתחררים מן העבר. אתם יכולים להפוך שוב לגבר רב השראה ורגיש, ולאישה עוצמתית, בטוחה בעצמה, אינטואיטיבית ומוכשרת. בדרך זו, אתם משחררים את עצמכם מכאב העבר, כמו גם מסייעים לרפא את התודעה הקולקטיבית.

תודה לכם על העבודה שאתם עושים למען תהליך טרנספורמטיבי זה. אתם חלוצי העת החדשה.