ריפוי חורים שחורים רגשיים

ג׳ניפר הופמן

יולי 2016

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

האם ישבתם פעם, עסקתם בענייניכם, ואז קיבלתם שיחת טלפון או מסרון שהשליכו אתכם אל תוך צ׳ונאמי רגשי? לפתע חייכם (שחשבתם שהם בסדר גמור לפני דקה) נמצאים עכשיו בהילוך רגשי גבוה ואתם עצבניים, כועסים, מבולבלים או עצובים כל כך שאתם מסתחררים אל תוך תהום רגשי שלילי. או אתם מאזינים לשיר המתנגן ברדיו שמזכיר לכם את שברון הלב הראשון שלכם ואתם בוכים במשך ימים? מה בדיוק קרה כאן? האנרגיה הרגשית שלכם נכנסה לפעולה, כיוון שבוצע חיבור לחור שחור רגשי שסחרר את האנרגיה שלו וגרם לכם לצלילה חסרת שליטה. כעת עליכם למצוא את המקור לאותו חור שחור רגשי, לרפא ולשחרר אותו כדי שתוכלו להכניס אנרגיות חדשות.

חורים שחורים רגשיים, בניגוד למה שאתם עשויים לחשוב, אינם מקומות שבהם אין לנו אנרגיה רגשית. הם מקומות בגוף הרגשי שלנו שבהם, כמו בחורים שחורים ביקום, יש לנו ריכוז של אנרגיה דחוסה מאוד, מאגר שמכיל את כל הטראומה הרגשית שלנו שעדיין לא ריפאנו. הזכרונות הרגשיים הכואבים ביותר שלנו מייצגים את החורים השחורים הרגשיים הגדולים ביותר, והם כוחות עוצמתיים של שליליות. וכמו חורים שחורים, הם מרוקנים אנרגיה מכל דבר בחיינו. הם יכולים להפוך את הזמנים הטובים ביותר שלנו לאירועים עצובים, משום שהם תזכורת קבועה לעבר כואב. ויש להם נקודות הפעלה חזקות שאירוע או מצב קטן ביותר יכולים להפעיל בקלות.

חורים שחורים רגשיים עובדים בשתי דרכים: הם שואבים אנרגיה בזמן שאנו מנסים למצוא תרופת נגד לכאב, והם משנים את גוף האנרגיה שלנו כך שכל האנרגיה שלנו משקפת את האנרגיה שלהם. ככל שהטראומה גדולה יותר, כך אנו מושפעים יותר על ידי התדר והרטט של החורים השחורים הרגשיים שלנו. והם גם המרחבים שאנו מנסים למלא כאשר אנו מחפשים מערכות יחסים חדשות ואנשים שיאהבו אותנו. אנו מקווים שאנשים אלה ימלאו את החור עבורנו, אבל כפי שחוויתם כבר קרוב לוודאי, כל שהם עושים הוא להגדיל את החור, כיוון שהם אינם יכולים לתת לנו משהו שלא קיים כבר בתוכנו.

אנו מקבלים ומעבדים אנרגיה אוניברסלית באמצעות הגוף הרגשי שלנו ואנו מניעים אנרגיה סביבנו כל הזמן. אבל החורים השחורים הרגשיים שלנו הם תזכורת קבועה לכאב שאנו יכולים לחוות כאשר אנו נוטלים סיכונים רגשיים או פותחים את לבנו. משום כך אנו יוצרים אזור נוחות אנרגטי ואנו מניעים אנרגיה בכמויות קטנות ובמסגרת אותו תדר ואותו רטט, בדרך כלל סביב האנרגיה של החורים השחורים הרגשיים שלנו.

אז כאשר עלינו לבצע שינוי גדול באמת ולהתמיר את האנרגיה הרגשית הישנה שלנו, ומשמעות הדבר להכיר בה ובאופן מודע ומכוון לשחרר אותה מגוף האנרגיה שלנו כדי שאנרגיה אחרת תוכל לתפוס את מקומה, משהו חייב למשוך את תשומת לבנו.

לכן אנו יוצרים אירוע בחיים שמאפשר לנו לראות היכן אנו מגבילים את תנועת האנרגיה שלנו ואיזו אנרגיה זקוקה לשינוי גדול במקום לתזוזה קטנה ונוחה. וכאשר עלינו לשנות את האנרגיה של החורים השחורים הרגשיים שלנו, התזכורות מגיעות בדרכים שמהן קשה מאוד להתעלם. אבל כאשר אנו מבקשים שינוי, אנו מקבלים את הדבר אותו עלינו לשנות. כל שנותר עתה הוא לבצע את העבודה.

זה המקום שבו אנו מתגייסים או מוותרים, המקום שבו אנו חייבים להיות מוכנים לבטוח שלא נכשל אם ננסה לנסוק אל השמחה, השלווה, האהבה והשפע שאנו רוצים בחיינו. החורים השחורים הרגשיים שלנו מרוקנים אותנו ויוצרים רטט שלילי חזק שמשפיע על כל האנרגיה שלנו. שחרורם יאפשר לאנרגיה מְסַפֶּקֶת יותר להיכנס לשדות האנרגיה שלנו ולהשתלב בחיינו.

אם הבחנתם בהתרחשויות רבות שכאלה, דעו שהסיבה היא שאנו חווים ״הורדות״ אנרגיה מתדר ומרטט גבוהים מאוד, כך שכל האנרגיה השלילית שלנו מופעלת ועלינו להיות מוכנים לשחרר אותה ולפנות מקום לרטט גבוה יותר. מדובר בחלק חשוב במסע ההתעלות שלנו והנכונות לבצע רמת זו של ריפוי, שחרור וטרנספורמציה היא צעד אמיץ בכיוון זה.