ברכות הבהירות

ג׳ניפר הופמן

16 בינואר, 2019

מאנגלית: סמדר ברגמן

כפי שכתבתי בדוח האנרגיה של חודש ינואר, האנרגיות של ינואר עוסקות כולן בבהירות, והכוונה היא שפני הדברים פשוט מתבהרים, ולא יותר. לבהירות צד חיובי וצד שלילי. הצד החיובי הוא שאנו מסוגלים לראות את הדברים כפי שהם. הצד השלילי הוא שהבהירות יכולה לחשוף את מה שלא רצינו או שלא יכולנו לראות קודם לכן. בהירות, כמו כל העקרונות האוניברסליים, היא נטולת שיפוט, היא אבסולוטית. אבל בעזרת הבהירות אנחנו יודעים היכן היינו והיכן אנו נמצאים כעת. ואז אנו יכולים להתחיל לתכנן את הצעדים הבאים שלנו.

הבהירות היא מתנה נהדרת המביאה ברכות נפלאות, אבל אל תחשבו שהן טובות או נפלאות כל הזמן. גם הברכות הן נטולות שיפוט, הן מברכות אותנו באמת, באור, במודעות, במידע, בידע ובהבנה. לפעמים הן פוקחות את עינינו בדרכים ששום דבר אחר לא יכול לעשות, ואז אנו רואים את האמת לגבי מצב או לגבי אדם אחר.

כאשר אנו מיישמים את הבהירות, התגובה עלולה להיות פחות מאידיאלית. לדוגמה, הצבת גבולות אנרגטיים יכולה לגרום לתוצאה של התקפי זעם, דחייה, התעמרות והתנהגות רעה כזו או אחרת. אתם מבהירים לאנשים אחרים את הגבולות שלכם והדבר לא מוצא חן בעיניהם. הם יגיבו לבהירות שלכם באמצעות הצללים שלהם, באמצעות החרדות, הספקות והפחדים הדחוסים, האפלים והמעורפלים שלהם.

אולי אתם מבהירים את התחושות שלכם במסגרת מערכת יחסים ואתם חולקים את הבהירות שלכם על ידי כך שאתם אומרים לאנשים שאתם אוהבים אותם. הם מגיבים בכך שהם בורחים, כיוון שהבהירות שלכם חשפה את הפחדים שלהם בנוגע לאהבה, לנטישה, לדחייה ואת חוסר הביטחון הרגשי האישי שלהם.

במקום שבו אתם רואים אור, אחרים רואים את הצללים שלהם. למעשה, הצללים שלהם הופכים ברורים בגלל האור שלכם.

איננו יכולים לשפוט את תוקף הבהירות באמצעות התגובה שאנו מקבלים, מעצמנו או מאנשים אחרים. הדבר היחיד שאנו יכולים לעשות כאשר אנו מקבלים או נותנים בהירות הוא להפוך את הדברים ברורים. אז הצעדים הבאים יכולים להפוך ברורים או שיש לנו אפשרויות אחרות. האפשרויות הופכות גלויות לעין כאשר אנו מבינים שלא נקבל את מה שרצינו מאדם כלשהו, או שהבהירות שלנו מאירה את הפחדים שלהם. הבחירות שהבהירות חושפת עשויות להצביע על כך שבחירות מסוימות שוב אינו אפשריות ושבחירות אחרות הופכות אפשריות.

הבהירות עשויה גם להבהיר שהציפיות שלנו לא מציאותיות, לא אפשריות או לא תקפות. זוהי מתנה, כיוון שהיא מבטלת נתיבים לאמספקים ומאפשרת לנו לבחור נתיבים אחרים. אל תשפטו את הבהירות לאור ההשלכות שהיא הפיקה או האמת שהיא חשפה.

אמצו את הבהירות כמשואת אור ומודעות וכל שהופך ברור בעזרת הבהירות הוא אור המאיר את נתיבנו ותמרור להגשמה האמיתית של הכוונות שלנו, כדי שהטוב הגבוה והנהדר ביותר שלנו יוכל להתגשם עבורנו בדרך ברורה, ישירה ותקפה.

בהירות היא עמוד התווך של נתיב ההתעלות שלנו ועוגן של האינטגרציה של הממדים השלישי והחמישי. אמצו את הבהירות והניחו לה להדריך אתכם לגן העדן שלכם עליי אדמות.

******

התמיכה שלכם חשובה – לחצו על הלב