אסטרולוגיה אינטואיטיבית: שבתאי עוזב את מזל גדי לטובת מזל דלי

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

שבתאי שהה במזל גדי מאז ה-20 בדצמבר, 2017, וב-21 במארס, 2020, הוא עובר למזל דלי לכמה  חודשים קצרים כדי להעניק לכולנו טעימה מהבאות.

אתם מבינים, לאחר ששבתאי נכנס למזל דלי, הוא יסוג ויחזור למזל גדי ב-1 ליולי. לאחר מכן הוא ייכנס רשמית למזל דלי ב-17 בדצמבר, 2020,  שם יישאר עד ה-7 למארס, 2023.

שבתאי השוהה במזל גדי היה עניין גדול עבורי משום שהוא סימן את ״שיבת שבתאי״ שלי. אתם יכולים לקרוא עוד על כך כאן, אך ביסודו של דבר, אם הייתם בגיל 27-30, 57-60 או אפילו 87-90 בשנים 2017-2020, הרי שחוויתם גם אתם (כמוני) את ״שיבת שבתאי״.

עכשיו, אם אתם מוצאים את עצמכם בגילאים הללו בין השנים 2020-2023, גם אתם תחוו את ״שיבת שבתאי״ שלכם כאשר שבתאי עובר למזל דלי.

שבתאי הוא אדון הקרמה

שבתאי הוא אחת מהפלנטות היותר מאתגרות באסטרולוגיה. הוא פלנטה שמביאה צמיחה ושיעורים גדולים. הוא נחשב לפלנטת הקרמה ומדריך אותנו לקחת אחריות כלפי חיינו בדרך חדשה.

בכל פעם ששבתאי עובר למזל חדש, הוא בורא שינוי עצום שאנו יכולים להרגיש בו בדרגות משתנות.

כיוון ששבתאי שוהה בערך שנתיים וחצי בכל מזל, האנרגיה שלו נבנית לאט ובדרך כלל, איננו יכולים לראות את ההשפעות ששבתאי ברא בחיינו עד אשר הן כמעט ומסתיימות.

בשעה ששבתאי סייר במזל גדי, כולנו עבדנו על השיעורים הקשורים למחזור הקרמתי שלנו.

אם תביטו לאחור על האירועים המשמעותיים שהתרחשו סביב שנת 2017, האם משהו בולט לעין?

בדרך כלל, שבתאי מחולל סדרת אירועים שהם חוזרים ונשנים מטבעם, או אירועים שנבנים זה על גבי זה, משום שכך אנו מתחילים להתיר את הקשרים הקרמתיים שלנו ומעבדים את השיעורים כדי שנוכל לקבל את המתנות!

עבורי, שנת 2017 הייתה תחילת שיבת שבתאי שלי והשנה שבה איבדתי את אחותי הקטנה. היינו קרובות מאוד זו לזו. היא מתה באופן פתאומי לאחר שאובחן אצלה סרטן השחלות.

בשנים האחרונות, חוויתי מסע התאבלות אינטנסיבי ביותר וכמו כן, בדרכים רבות, את עיבוד המוות האישי שלי. אני לא רוצה להמתיק את הסיפור, הוא היה מאתגר באופן קיצוני ואני יודעת שהמעבר של שבתאי למזל דלי לא יהפוך הכול לטוב יותר לפתע פתאום, אבל השינוי הזה מעודד אותי להתחיל לבחון את השיעורים שלמדתי.

אתם מבינים, זה מה שאני אוהבת באסטרולוגיה. היא מדריכה אתכם לבחון דברים בדרך שקרוב לוודאי שלא הייתם בוחנים קודם לכן. ביודעי ששבתאי עוסק בשיעורים קשים, אני נותנת מבט בוחן בשיעורים הקשים שעמם התמודדתי ומנסה להבין אותם, במקום לכעוס או להתעצבן שהיה עליי לחוות אותם.

אני עדיין מנסה להבין את השיעורים שלי, ואולי גם אתם. אבל אולי כמוני, אתם מתחילים לראות בדיוק אילו נושאים שבתאי הדריך אתכם לחוות וכיצד הדבר הוביל לגילויים חדשים לגבי עצמכם ולגבי חייכם.

שבתאי מניח מכשולים ומתנות בנתיבכם.

שבתאי הוא אנרגיה כבדה והוא יכול לפעמים לגרום לנו להרגיש מעוכבים ומוגבלים בתחומים מסויימים בחיינו. הוא גם פלנטת הגבולות והמחסומים, ולכן אם אתם נאבקים לדעת במה עוסק מסע שבתאי שלכם, בחנו אילו תחומים בחייכם הרגישו חסומים או היכן הרגשתם בעיכובים.

שבתאי בונה חומות משום הוא רוצה שנבין עבור מה אנו מוכנים להילחם ובאיזה כיוון אנו באמת רוצים ללכת.

אנו חושבים שאנו יודעים אולי באיזה כיוון אנו רוצים ללכת, אבל רק כאשר שבתאי מניח כמה מחסומים בנתיב שלנו, אנו מגלים באמת את האמת של הדבר שבו האמנו בעבר.

על ידי כך שהוא מאלץ אותנו להישאר במקום אחד, אנו יכולים גם לחפור מעט עמוק יותר ולחשוף כמה אמיתות חדשות ביחס לעצמנו. אמיתות חדשות אלה יכולות אז לעזור להניע אותנו קדימה כאשר הזמן לכך מתאים.

התזמון הנכון נמצא כעת באופק, משום שכאשר שבתאי נכנס למזל דלי ב-21 במארס, אנו נרגיש כיצד המחסומים הללו נעלמים וחירות חדשה מופיעה.

עם החומות הללו שהוסרו, נהיה מסוגלים לראות טוב יותר וברור יותר. נהיה מסוגלים לראות מדוע עוכבנו ואילו נתיבים ממתינים לנו עתה.

ייקח קצת זמן עד שנצליח להפנים את החירות החדשה הזאת, אבל שבתאי ייתן לנו זמן עד דצמבר כדי להבין כל זאת.

ממארס ועד דצמבר, אנו עשויים גם להתחיל לראות את המתנות שממתינות לנו עתה. העבודה הקשה הסתיימה ואנו יכולים להתחיל להפיק תועלת מכל שעשינו.

כאשר שבתאי עוזב מזל, הוא תמיד משאיר אוצר קטן, וזה משהו שנקבל ככל שהשנה מתקדמת.

שבתאי נכנס למזל דלי זו הפעם הראשונה מאז 1991-1994.

שבתאי מושל במזל גדי, ולכן הוא ממש הרגיש בבית במזל זה והיה מסוגל להאיר את האנרגיה שלו באופן טהור וזוהר. אנרגיה טהורה וזוהרת זו תמשיך משום ששבתאי אוהב להיות גם במזל דלי.

אורנוס הוא שמושל במזל דלי, אך לפני שאורנוס התגלה, שבתאי היה הפלנטה המושלת במזל דלי. משמעות הדבר היא ששבתאי נחשב למושל הישן של מזל דלי.

כאשר שבתאי יחזור לבית הישן שלו בגלגל המזלות הוא ירגיש נוסטלגי, אבל אין זה הזמן להפוך רגשנים לגבי העבר.

שבתאי במיקום זה עוסק כל כולו בעתיד, לאן מועדות פנינו ואילו שינויים אנו חייבים לחולל כדי לנווט בעולם חדש זה שמופיע.

שבתאי יבנה את החומות שלו ויתחיל לעבוד על שיעור קרמתי חדש בחיינו, אך כל זאת כדי לתדלק שינויים חדשים שיעזרו להוביל אותנו לפרדימה חדשה ולדרך חיים חדשה זו.

הימצאותו של שבתאי במזל דלי גם תסיט את תשומת לבנו לקהילה, להומניטריות, לטכנולוגיה, לאינטליגנציה מלאכותית, לבריאות המנטלית, לזהות מגדרית, למערכות יחסים אלטרנטיביות ולמצבי חיים אלטרנטיביים ולעבודה יחד לטובת הכלל.

כמזל אוויר, מזל דלי מושל בתהליכי החשיבה שלנו, ושבתאי, שהוא בסימן אדמה, מושל במציאות הפיזית והמוחשית שלנו. צירוף זה מקל עלינו להסיט את המחשבות שלנו אל המציאות ולברוא את כל מה שנרקח בדמיוננו.

זהו בהחלט זמן של חשיבה קדימה, של חשיבה פרוגרסיבית, שבו נוכל להותיר את העבר מאחור ולהתקדם אל העתיד הממתין לנו.

ברגע ששבתאי יסיים את שהותו במזל דלי ב-7 למארס, 2023, קרוב לוודאי שנוכל להביט לאחור על פרק זה בחיינו ולראות את התמורות הרדיקליות ששינו את הדרך שבה אנו חיים, את הקהילות שאנו חיים בהן ואת האופן שבו אנו מתייחסים לאנשים אחרים.