אסטרולוגיה סינית: שנת הארנבת

מאת: טאנאז

תרגום: סמדר ברגמן

שנת הארנבת 2023

לאור מולד הירח החל ב-21-22, 2023, אנו עוברים משנת הטיגריס (מים, יאנג) אל שנת הארנבת (מים, ין). באסטרולוגיה הסינית, הארנבת מביאה תקווה, שלווה והרמוניה. זהו ביטוי אנרגטי עדין הרבה יותר בהשוואה לטיגריס, ומשמעות הדבר היא ששנת 2023 תהיה שנה טובה להאט, להתמקד במה שבאמת חשוב, ולשים את המנוחה וההתאוששות בראש סדר בעדיפויות.

איכות הין והמים

שנת הארנבת נושאת איכויות של ין ומים, שניהם ביטויים אנרגטיים עדינים ורכים. אף על פי שכדאי שנשתדל לזרום, לבטוח באינטואיציה שלנו ולשמוח, אנו יכולים גם לגלות שקשה לנו לקבל החלטות ברורות, להציב גבולות, לפעול מתוך אמונה בכל הקשור למטרות שלנו.

טבע הין של הארנבת מעודד אותנו לפעול מהלב ולהישאר פתוחים לזרימת היקום. במקום לדחוף קדימה או להתעקש על מה שאנו יודעים שהוא נכון, אנרגיית הין מבקשת מאיתנו לשמור על ראש פתוח, להישאר פתוחים להזדמנויות חדשות ולהרחיב את הדעה שלנו לגבי דברים שאנו חושבים שהם אפשריים.

אנרגיה זו מעודדת אותנו לשמור על ראש פתוח ולא להגביל את עצמנו בכל הקשור לחשיבה, לגישות, לאמונות או אפילו למטרות ולחלומות. אם נישאר פתוחים, כיוון החיים שלנו עשוי להפתיע אותנו.

אלמנט המים מייצג אף הוא זרימה, ואת היותנו פתוחים יותר לחושים הנעלים שלנו. בשנה שעברה חווינו את היבטי המים והיאנג, שקשורים למים הנעים במהירות ולגופי מים גדולים, כגון האוקיינוס. אולם, אלמנט המים של הין הוא רך יותר ומחובר לפלגים מפכפכים, לאגמים ולגשם.

אף על פי שאנו יכולים להרגיש רגועים ושלווים יותר השנה, קיימת גם נטיה לקפוא על השמרים או אולי להרגיש תקועים במקום אחד. ייתכן ונתקשה לזוז קדימה או למצוא את עצמנו נעים במהירות קדימה ואז חווים תקופת המתנה ארוכה.

הדבר נתמך גם על ידי האסטרולוגיה המערבית, כיוון שבחודש מאי, צדק, פלנטת ההתרחבות והשפע, עוברת למזל שור הנע באיטיות והמלא בהנאה, מעבר שיכול לעודד אותתנו לפתח גישה האומרת שיש ״לעצור ולהריח את השושנים״.

אף על פי שאנו אכן זקוקים למנוחה ולהטענה מחדש לאחר השנים שחלפו, יהיה עלינו לעבוד מעט קשה יותר כדי לשמור על כיוון ולהימנע מתחושות של תקיעות.

העבודה עם אנרגיית הארנבת, המים והין

כיוון שהארנבת מייצגת בריאה, פוריות ולידה מחדש, אנו יכולים למצוא את עצמנו מולידים דבר מה חדש או מפנים מקום לדבר מה חדש. כאשר האנרגיה היצירתית גבוהה, אנו יכולים לחקור דרכי הוויה חדשים, לחשוב על דברים באופן שונה או להגות רעיונות רבי השראה.

דחיפה זו של אנרגיה יצירתית באה לידי ביטוי גם באסטרולוגיה המערבית, כאשר שבתאי עובר למזל דגים. שבתאי בדגים יכול לא רק להעצים את היצירתיות שלנו, אבל הוא גם תומך בכל לקיחת רעיון יצירתי והפיכתו לדבר מה מוחשי.

הארנבת, המאופיינת על ידי המים והין, יכולה להיות אנרגיה פסיבית, ולכן, יש לקוות שהאנרגיה של שבתאי בדגים תעודד אותנו להתאמץ ולהוציא את רעיונותינו לאור. טוב נעשה אם נזכור גם את הסיפור המפורסם על הצב והארנבת, כאשר הארנבת הייתה כה בטוחה שתנצח את המרוץ, כלל לא מתאמצת ומפסידה בסופו של דבר.

זה יכול להיות סיפור שמכיל אזהרה קטנה עבורנו בשנה זו של הארנבת. אל תסירו מבטכם מהמטרה, אל תאפשרו הסחות דעת ממה שבאמת חשוב, ואל תפספסו הזדמנות. ואל תאפשרו לאגו שלכם לתעתע בכם. זה המקום בו ראש פתוח וגמיש יביא תועלת. אתגרו את עצמכם להמשיך ללמוד ולהתפתח, ואפשרו ליקום להפתיע אתכם!

כדי להתקדם ולהצליח באופן הטוב ביותר בשנת הארנבת, פעלו בעונת האביב, או בעונה הגשומה, בהתאם למקום מגורכם. זה הזמן שבו האנרגיות של אימא אדמה יתמכו במידה הרבה ביותר באנרגיות של הארנבת, המים והין.

תחזיות לשנת הארנבת, המים והין

שנת הארנבת (מים והין) תהיה נפלאה לתעשיית האירוח והרווחה, בייחוד אלה שנועדו לפינוק ולרגיעה. תעשיות יצירתיות יקבלו אף הן דחיפה, הודות לטבע האינטואיטיבי של הארנבת, המים והין. בשל נוכחות של אנרגיה פוריה חזקה, זהו זמן טוב ליוזמות, לצמיחת עסקים קטנים. אנשים רבים יותר עשויים להחליט להקים או להרחיב את המשפחה שלהם גם כן.

כיוון שהין והמים הם אנרגיה זורמת מאוד, הן לא בהכרח האנרגיות הטובות ביותר בכל הקשור לעניינים כספיים. ייתכן והכסף יזרום קודם החוצה לפני שיוכל לזרום פנימה.

הארנבת קשורה גם לאהבה ולידידות, הופכת שנה זו לשנה נפלאה להתמקדות בבילוי בחברה, בפיתוח קשרים חברתיים ועסקיים ובהרחבת הקהילה שלכם. אם אתם מחפשים אהבה, אתם מקבלים תמיכה חזקה משנת הארנבת.

עם אנרגיה חזקה של ין ומים, עלולים להיות יותר אסונות טבע הכרוכים במים. תרצו אולי גם להגן על ביתכם מנזילות או משטפונות.

אנרגיית הין והמים תומכת בגישה עדינה ובהקשבה לאינטואיציה. אם אתם מוצאים את עצמכם במצב קשה השנה, היזכרו בכך וחפשו דרכים להיות עדינים כלפי עצמכם וכלפי אנשים אחרים.

ברכות שנת ארנבת לכולכם!

לא תפרגנו באיזו תמורה קטנה?