אסטרולוגיה אינטואיטיבית: עונת מזל דגים 2020

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

ב-19 בפברואר השמש מגיעה למזל דגים, העצירה האחרונה במסע שלה לפני שמתחילה השנה האסטרולוגית. אבל, כמו עם כל ההתחלות החדשות, תחילה עלינו לשחרר את הישן כדי לפנות מקום לבאות.

עונת מזל דגים היא זמן של חשבון נפש. היא זמן להיכנס פנימה ולהרהר בעבר ולהכיר בכל מה שחווינו. בזמן זה עלינו לחגוג את המסע שלנו, לקבל את מה שקרה, ולדעת שכל יום מביא הזדמנויות חדשות לקבל החלטות חדשות וטובות יותר.

זה בסדר אם אתם לא אוהבים את מה שהעולם הניח על הצלחת לכם בעבר, אך במבט לעתיד, איך תוכלו להפיק ממנו את המיטב. איך תוכלו לקחת את מה שניתן לכם ואת נסיבות חייכם ולמצוא דרך להפיק מכך את המקסימום?

זמננו כאן מוגבל ובעודנו מגיעים לפרק האחרון של מסע השמש ברחבי גלגל המזלות, אנו זוכים בתמיכה לחולל שינויים או לכל הפחות להפוך מודעים לכל ששוב איננו רוצים להביא עמנו למחזור חדש זה.

הרעיון של סגירת מעגל והתחלת מעגל חדש יודגש אף יותר בשנת 2020, משום שממש לאחר שמסתיימת עונת מזל דגים, מתרחשת תנועה פלנטרית אדירה בעת ששבתאי מחליף מזלות.

שבתאי הוא אדון הקרמה, ולכן כאשר הוא מחליף מזלות, הדבר מסמל את סופו של שיעור קרמתי עמוק שכולנו התמודדנו עמו בשנתיים וחצי האחרונות.

אף על פי ששבתאי לא מחליף מזלות עד ה-20 במארס, תאריך שמתרחש בעונת מזל טלה, אנו נרגיש את הסיומות של השיעורים הקרמתיים הללו המגיעים לסופם במשך כל עונת מזל דגים.

שבתאי עשוי להיות פלנטה כבדה וקפדנית, אבל הוא תמיד מתגמל לאחר סיום עבודתנו.

התגמולים הללו עושים את דרכם אלינו, ולכן היו עירניים, בייחוד כאשר אנו מגיעים לסוף פברואר וחווים את מולד הירח במזל דגים.

אף על פי שירחים חדשים תמיד מהווים זמן של התחלות חדשות והזדמנויות חדשות, אנו עשויים להרגיש שדבר מה נמצא באופק, אך שאיננו מסוגלים עדיין לדעת מהו באופן מלא. נרגיש אולי בהשראה לעשות דבר מה חדש, אבל ייתכן שעדיין לא יהיו בידינו כל התשובות כדי לקבל החלטה זו.

מרקורי גם הוא יסוג במשך רוב עונת מזל דגים, דבר שיוסיף לתחושה זו של חוסר החלטיות ובלבול.

האסטרטגיה הטובה ביותר כאן היא להישאר סבלניים ולתעל חלק מהאנרגיה הזאת למעשים יצירתיים.

מרקורי מושל בשכל ומזל דגים מושל בכל הדברים המופשטים, ולכן זהו זמן נהדר לרשום, לשרבט או לתעד את החלומות שלכם, משום שהם עשויים ללבלב או להדריך אתכם בתאריך מאוחר יותר.

אף על פי שעונת מזל דגים היא זמן של סיומים, קיימת גם אנרגיה חזקה שתומכת בצמיחה ובהתפתחות הרוחנית שלנו. בעת שהדברים מאיטים סביבנו, הדבר מעניק לנו אנרגיה רבה יותר להתמקד במה שקורה בתוכנו.

השתמשו באנרגיה הזאת כדי להיכנס פנימה, כדי לעבוד על החיבור אל העצמי הנעלה שלכם ואל המרכז הרוחני שלכם. השתמשו באנרגיה הזאת כדי להקשיב לגופכם ולהעניק לו את מה שהוא צריך.

תרגיל עוצמתי שתוכלו לעשות הוא להניח את ידיכם על לבכם ולשאול את עצמכם: ״מה הדבר האוהב ביותר שאני יכול/ה לעשות למען עצמי ברגע זה?״ אז לכו ובצעו את התשובה שצפה אל התודעה שלכם.

עונת מזל דגים 2020 מביאה גם סדרה נדירה של היערכויות בין צדק ונפטון, היערכות המכונה סקסטייל (היבט של 60 מעלות).

צדק ונפטון יערכו בהיבט של 60 מעלות זה עם זה שלוש פעמים בשנת 2020, דבר ההופך  אירוע זה למיוחד, אך הראשונה מבין ההיערכויות הללו מתרחשת ב-20 בפברואר, ימים ספורים לאחר תחילת עונת מזל דגים.

נפטון הוא המושל של מזל דגים והוא מסייע לנו להתחבר לא רק לנשמה האינדיבידואלית שלנו אלא גם לנשמת היקום.

נפטון מזכיר לנו שכולנו מחוברים, ושכולנו בוראים קולקטיבית במסע הזה.

בעת שנפטון יוצר היערכות זו עם צדק השופע, הדבר יצית התעוררות ויאפשר לנו להגשים ולקבל בקלות רבה יותר.

כאשר עונת מזל דגים מגיעה לסופה היא תכלול גם ירח מלא במזל בתולה, ב-9 למארס. זהו ירח מלא הרמוני שימשיך בנושא של שחרור כדי לקדם בברכה את החדש.

באופן כללי, עונת מזל דגים שנת 2020 היא זמן למנוחה, לסבלנות ולהתמקדות בהוויה הפנימית שלנו. היא זמן להתחבר עם הנשמה שלנו ולזכור שתמיד יש לנו את הכוח להיוולד מחדש על ידי קבלת החלטות חדשות.