אסטרולוגיה אינטואיטיבית: נסיגת מרקורי

פברוארמארס 2020

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

נסיגת מרקורי הראשונה של 2020 מתחילה במזל דגים ב-17 בפברואר ומסתיימת במזל דלי ב-10 במארס.

מרקורי הוא פלנטת התקשורת. הוא מושל בשכל שלנו, בתהליכי החשיבה שלנו, וביכולת שלנו לחשוב בבהירות.

כאשר מרקורי נכנס לנסיגה, הוא מדריך אותנו להתחבר לממלכות השכל הנסתרות והבלתינראות. הוא מסייע לנו להתכוונן אליהן ולהאזין, כדי שנוכל לשפר את מיומנויות התקשורת שלנו.

אף על פי שהדברים בעולם החיצון עלולים להרגיש מעט כאוטים ומבולבלים בזמן נסיגת מרקורי, העולם הפנימי שלנו הוא שקורא לנו.

בנסיגת מרקורי הנוכחית, אנו נקראים להיכנס פנימה ולהעריך כיצד אנו עושים שימוש בשכלנו. האם אנו משתמשים במלוא הפוטנציאל שלו או האם אנו מבזבזים את העוצמה המנטלית שלנו על מחשבות שלא משרתות אותנו?

שאלה זו היא שתאפשר לנו להוליד מחדש או לשדרג את מחשב השכל שלנו, כדי שנוכל לקבל גישה לממדים חדשים ולהתחבר לכוח רצון חדש.

נסיגת מרקורי במזל דגים

בעת שמרקורי נסוג במזל דגים, אנו עשויים להרגיש שהאינטואיציה והחושים העלחושיים שלנו מתעצמים. אנו עשויים להבחין בסימנים ובמסרים המגיעים אלינו בחלומות או להרגיש צורך להעניק לרגשות שלנו ביטוי יצירתי.

מרקורי הנסוג במזל דגים עשוי לגרום לחוסר החלטיות או לגרום לנו להרגיש מעורפלים. אנו עלולים למצוא את עצמנו חווים עיכובים, בירוקרטיה או תקשורות לקויות.

אם הדברים הללו אכן מופיעים במשך תקופה זו, חשוב להיות סבלניים, להמתין ולהבין שהם כולם חלק מתהליך שמסייע לנו לצלול עמוק יותר.

נסיגת מרקורי במזל דלי

כאשר מרקורי הנסוג ייכנס למזל דלי, דבר שיתרחש ב-4 במארס, המיקוד יעבור לאופן שבו אנו מתחברים ומתייחסים לאנשים אחרים.

אנו עשויים גם להבחין שאנשים מעברנו מתגנבים חזרה אל חיינו, מזכירים לנו להציב גבולות או אולי למצוא פתרון לדברים שנותרו בלתי פתורים.

אף על פי שמרקורי נכנס למזל דלי רק לקראת סוף הנסיגה שלו, זה יהיה הזמן שבו אנו עשויים להתחיל להרגיש מעט ברורים יותר ופחות מעורפלים.

השדרוג

אף על פי שהנושאים הללו יתרחשו בנסיגת מרקורי הנוכחית, באופן עמוק יותר, האנרגיה הזאת גם תדריך אותנו להתחבר לממדים חדשים של השכל שלנו.

כדי להיפתח לאנרגיה הזאת, התחילו לחשוב על כוח הרצון שלכם.

כולנו יודעים מה אנו מרגישים כאשר אנו מגייסים את המחשבות לדבר מה ורואים תוצאות. לכולנו היו רגעים בחיים שבהם מיקדנו את המחשבות שלנו כדי לגבור על דבר מה.

השכל הוא כלי עוצמתי. הוא יכול להיות הגורם הממריץ הגדול ביותר, אבל גם המחסום הגדול ביותר שלנו, אם נאפשר זאת. השכל יכול לגרום לנו להאמין שאנו יכולים לעשות הכול או כלום. הכול תלוי בתכנות ובמחשבות שלהן אנו מאפשרים לזרום פנימה והחוצה.

כולנו רואים את העולם מבעד לעיניים שלנו, והדברים להם אנו מאפשרים להיכנס, הדברים שאנו מעבדים, הם חלק מההתניה שלנו, מהחינוך ומרמת התודעה שלנו.

האנרגיה שזורמת בנסיגה זו מאפשרת לנו לחווט מחדש חלק מתכנות השכל שלנו.

״כאשר אתם משנים את דרך ההסתכלות שלכם על דברים, הדברים עליהם אתם מסתכלים, משתנים״.

דומה שציטוט זה מאת ויין דייר הוא המנטרה עבור הלידה מחדש של נסיגת מרקורי הזאת, אותה נרגיש כולנו בדרך כלשהי.

אם ניפתח לאנרגיה, נרגיש עצמנו מודרכים לשנות את דפוס החשיבה שלנו. לשנות את המוטיבציה שבבסיס כוח הרצון שלנו ולהעניק לעצמנו כוח ואומץ נוספים להיות חלק מהזרם היצירתי של היקום, במקום קורבן או פיון במשחק.

השבועות הראשונים של 2020 היו מעט אינטנסיביים, אנרגיות חדשות זורמות אל תוך התודעה שלנו, ולאור נסיגה זו, דומה שאנו מקבלים את ההזדמנות לשלב, לעכל ולעבד את כולן אל תוך מחשב השכל שלנו.

אנרגיית הלידה מחדש נגישה כאן, ואולי נזדקק לכל תקופת הנסיגה לפני שנוכל באמת להתחיל להרגיש בכוח הרצון החדש ובכוח השכל שלנו.

בזמן הזה אנו יכולים לחשוב עד כמה מעצבנת היא נסיגת מרקורי, או אנו יכולים לבחור להיכנס עמוק יותר פנימה ולהבין כיצד אנו יכולים לראות את העולם בעיניים חדשות.