לילית ירח שחור פוגשת בנגה ובכירון בשנת 2020

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

לילית ירח שחור ידועה גם כאלת החשכה והיא מייצגת את צד הצל שלנו. היא מייצגת את האש המטפורית ששורפת אותנו לאפר, כדי שנוכל לקום שנית, שונים וחכמים יותר מבעבר.

אף על פי שלכל אחד מאיתנו יש לילית ירח שחור אישית שעמה עלינו לעבוד, מבחינה קולקטיבית, למשך רוב שנת 2020, אנו מנווטים בינות לנושאים של לילית ירח שחור במזל טלה.

לילית ירח שחור הייתה לאחרונה במזל טלה בשנת 2011, והיא חוזרת לשם בשנת 2020 כדי להתחיל מחזור חדש. לילית ירח שחור תישאר במזל טלה עד סוף אוקטובר, וכך באמת עומד לרשותנו רוב השנה כדי לעבוד על הנושאים הללו.

לילית ירח שחור במזל טלה קוראת לנו לעבוד על המקומות שבהם אנו מרגישים מופעלים בכל הקשור לנושאים של מנהיגות, שליטה, עבודה עם אחרים והעצמאות האישית שלנו.

לילית ירח שחור קוראת לנו לבחון כיצד אנו מגיבים כאשר מישהו אחר הוא שמקבל את ההחלטות. האם אנו מתקשים כאשר איננו בשליטה או האם אנו מעדיפים לוותר על שליטה?

לילית ירח שחור במזל טלה גם קוראת לנו לחשוב על השאלה האם אנו ניצבים בעוצמתנו בדרך מאוזנת מבלי להיות שתלטנים יתר על המידה או כנועים יתר על המידה.

אנרגיה זו גם מדריכה אותנו לעבוד על היכולת שלנו לשתף פעולה ולהתחבר עם אנשים אחרים, בעודנו מאזנים את העצמאות והאוטונומיה שלנו.

כדי להדריך אתכם בנושא זה, בחנו טריגרים שצצים כאשר:

 • דברים לא מתנהלים כרצונכם.
 • השליטה אינה בידיכם.
 • אתם תמיד חייבים להנהיג.
 • אתם חייבים לשתף פעולה עם אחרים.
 • אתם צריכים לעשות משהו לבד.
 • עליכם לפעול על פי דחף.

בעת שלילית ירח שחור חולפת דרך מזל טלה, בחנו היכן עשויים להיות הטריגרים שלכם בתחומים אלה, וראו אם אתם יכולים לברוא איזון ומודעות רבים יותר ביחס אליהם.

בשעה שלילית ירח שחור מסיירת במזל טלה בחודשים הבאים, היא יוצרת היערכות טרנספורמטיבית הן עם נגה והן עם כירון בעת הירח המלא של פברואר 2020.

הנוכחות של נגה בשלישיה הזאת תהיה קצרת מועד, אבל הן לילית ירח שחור והן כירון ישתהו מעט יותר, עד חודש מאי 2020.

לילית ירח שחור, נגה וכירון

ממש לפני השיא של הירח המלא במזל אריה שיחול ב-8-9 בפברואר, לילית ירח שחור, נגה וכירון יהיו כולם במרחק של כמה מעלות בודדות אלה מאלה במזל טלה. משמעות הדבר היא שאלת האהבה מתמזגת עם אלת החשכה, יחד עם כירון, המרפא הפצוע.

התאחדות שלושת הגופים השמימיים הכבדים הללו מסמלת זמן לריפוי מערכת היחסים שלנו עם האנרגיה הנשית.

אנרגיה נשית לא קשורה למין הנשי, אלא היא איכות או ביטוי של אנרגיה. אם האנרגיה הגברית היא קווים ישרים, האנרגיה הנשית היא קווים מעוקלים. אם האנרגיה הגברית היא העולם החיצוני שלנו, האנרגיה הנשית היא העולם הפנימי שלנו.

עלינו להכיר באלוהות הנשית שקיימת בכל היצורים החיים. עלינו לכבד את האינטואיציה שלנו ואת העולם הפנימי שלנו. עלינו להיערך עם מה שגורם לנו להרגיש מחוברים לאנשים אחרים.

בעת שאנרגיית הריפוי העוצמתית הזו מופעלת, או שנמצא את עצמנו מרפאים חלק עמוק יותר של העולם הפנימי האישי שלנו או שנחזיק במרחב לריפוי זה עבור מישהו אחר.

זהו זמן עוצמתי להיכנס עמוק אל תוך נפשכם ולהוציא דברים שגורמים לכם לחוש מנותקים מהעצמי האמיתי שלכם.

זהו גם זמן להקשיב לגופכם ולשים לב לסימנים או לתסמינים כלשהם. אם משהו מרגיש לא כשורה, בטחו בחוכמת גופכם והקפידו לבצע בדיקות מקיפות.

זהו גם זמן עוצמתי לרפא כל בושה הקשורה להעדפות מיניות, לדימוי גוף, למעמד מערכת יחסים, לאמפתיות או לביטוי עוד מהאיכויות הנשיות שלנו.

הנה כמה שאלות ואמירות שבהן תוכלו להשתמש (כתבו תשובות ותובנות) אם ברצונכם לבצע עבודה מעמיקה בתחום זה:

 • אני יכולה לבטוח בקצב ובזרימה של גופי במידה רבה יותר על ידי
 • איך אני מרגישה שכאשר אני מביטה במראה?
 • אני מרגישה מחוברת לאינטואיציה שלי במידה הרבה ביותר כאשר
 • להלן עשר דרכים באמצעותן אוכל לכבד את האנרגיה הנשית האלוהית שבתוכי
 • אני מרגישה בושה כאשר

משום שנגה היא פלנטת האהבה, מערכות היחסים שלנו יופעלו בשל האנרגיה הזאת ואנו עשויים למצוא את עצמנו הופכים מודעים לאמת חדשה, אפילו אם היא כואבת או מביאה לשינוי באותה מערכת יחסים.

אם מרכז הלב שלכם מרגיש חסום, אם אתם מתקשים לבטא את עצמכם, או מרגישים רגשנים מדי, טוב תעשו אם תעניקו תשומת לב לצ׳אקרת הלב ולאנרגיית הלב שלכם בעת הזאת.

תרגיל עוצמתי שיעזור לחזק ולעורר את אנרגיית הלב הוא לדמיין שאתם שואפים אל תוך הלב שלכם ונושפים מתוך הלב שלכם. כך תוכלו לעשות זאת:

 1. מצאו מקום נוח שבו תוכלו לשבת זקופים.
 2. ודאו שהתנוחה שלכם טובה, שהכתפיים משוכות לאחור.
 3. דמיינו שאתם מבליטים את החזה כלפי מעלה לרגע ואז הירגעו, חזרו על כך 3-5 פעמים לפני שתשובו לתנוחה ניטרלית.
 4. כעת, עצמו את עיניכם והביאו את מודעותכם אל אזור החזה שלכם.
 5. בעודכם נושמים, דמיינו שאתם שואפים אל תוך החזה ונושפים מתוך החזה שלכם. העניקו לעצמכם כמה רגעים כדי לדמיין זאת. דמיינו שהחזה שלכם הוא האף או הפה שלכם והוא זה שעסוק בנשימה.
 6. לאחר שנכנסתם לקצב, הירגעו ונשמו כך במשך 1-5 דקות או למשך 44 נשימות.
 7. חזרו על התרגיל במשך ארבעה ימים.

לילית ירח שחור הערוכה עם נגה וכירון היא זמן עוצמתי לאנרגיה הנשית האלוהית. זהו זמן עוצמתי של ריפוי עבורנו, בייחוד בכל הקשור ללב שלנו. זהו זמן בו עלינו לבטוח בקול הפנימי שלנו ולזכור שכל שאנו צריכים קיים בתוכנו.

אנו הן ביקום והן חלק מהיקום, וממש כמו השמש, גם אנו יכולים להטיל צל. היערכויות אלה יסייעו לנו להביא למודעות את שהיה נחבא מאחורי הצללים הללו, כדי שנוכל לשנות ולהעיר אותם.

זהו זמן עוצמתי לריפוי ולהעלאת התודעה שלנו, בייחוד התודעה הנשית הקולקטיבית.