אסטרולוגיה אינטואיטיבית: תחזית לחודש דצמבר 2020

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

דצמבר הוא חודש קסום מלא באנרגיות רבות כל כך, שאת חלקן אנו כבר מכירים ואנרגיות אחרות שהן זוהרות, מהפכניות וחדשות!

שנת 2020 תמיד נועדה להיות שנה של התעלות, התעוררות ושינוי. במשך כל השנה, היינו עדים להתרחשות של היערכויות מכוננות מבחינה היסטורית שהתרחשו, ודצמבר לא יהיה יוצא מן הכלל.

בחודש זה יש לנו ליקוי שמש, את יום ההיפוך, ירח מלא מיוחד, ואת ההיערכות הגורלית של צדק ושבתאי, הידועה גם בשם ״הצמידות הגדולה״.

הצמידות הגדולה ״תגנוב את ההצגה״ החודש, בשל האנרגיה הנדירה והעוצמתית שלה.

אף על פי שצמידות גדולה מתרחשת כל עשרים שנים לערך, במשך מאתיים השנים האחרונות, היא התרחשה בעיקר במזלות אדמה. אבל השנה, הצמידות הגדולה מתרחשת במזל האוויר דלי.

כאשר צדק ושבתאי נערכים במזל דלי זו הפעם הראשונה מזה מאות שנים, משמיעים את קריאת הזינוק למחזור חדש בן מאתיים שנים, האמונה גם  אומרת שהאירוע מבשר על בוא עידן הדלי ומביא הפעלות גלקטיות, אשר יעזרו לפלנטה שלנו להתעלות לתדרים גבוהים יותר.

אין ספק שדצמבר הוא חודש גדול, נועז ועמוס. אבל חשוב לזכור שזו רק ההתחלה.

אף על פי שיהיו הפעלות רבות ואנרגיה רבה שיתממשו החודש, קרוב לוודאי שלא נבין אותן לגמרי עד אשר נהיה עמוק יותר בתוך חור הארנב.

הנה האירועים העיקריים בדצמבר 2020:

ה-7 בדצמברתנודת הירח

כאשר הירח נמצא בהיערכות מרובעת (90 מעלות) לדרקוני הירח אנו מקבלים את מה שידוע בשם ״תנודת הירח״. תנודת הירח מתרחשת באופן טיפוסי בעת שער ליקוי, שהוא הזמן שבין שני ליקויים. הדבר עשוי להביא אנרגיה מוגברת שגורמת לנו להרגיש חסרי איזון או מעט ״מתנדנדים״. תנודות ירח אכן מביאות חוסר ודאות, אבל באמצעות מסע בארץ הלאנודע אנו מסוגלים לצמוח.

ה-10 בדצמברפלוטו בזווית ריבועית לאריס

פלוטו הוא פלנטת המוות והלידה מחדש, בעוד שאריס היא פלנטת הריב והמדון. שתי האנרגיות הללו עלולות להפעיל אנרגיה נפיצה במידת מה. אולם חשוב לזכור ששתי הפלנטות הללו מעוררות אייציבות רק כאשר ניתן להשיג צמיחה ושינוי. אם הדברים מרגישים לא יציבים או כאוטיים בחייכם בתקופה זו, שאלו את עצמכםכיצד אני נקרא להתגייס ולצמוח?

ה-12 בדצמבר – 12/12

המספר 1212 הוא מספר מלאכים עוצמתי שמציין שלמות והשלמה. זהו גם מספר קוד שמסייע להפעיל את גוף האור שלנו. כאשר גוף האור שלנו מופעל, אנו יכולים לרכוש הבנה חדשה לגבי ממד הזמן, ולצאת למסעות לממלכות הגבוהות יותר, בין אם באופן אסטרלי או בחלומות, בקלות רבה יותר. המספר 1212 קשור גם למרכבה.

ה-14-15 בדצמברליקוי חמה מלא בעת מולד הירח במזל קשת

ליקוי חמה מלא זה מביא פרץ של אנרגיה רעננה, מציין התחלות חדשות אבל גם שינוי גדול. יכול להיות שההיקף המלא של ההתחלות החדשות או השינויים הללו לא יובן באופן מיידי. קיימים כמה מרכיבים לדברים שהם נסתרים או שלא נחשפו לחלוטין, אבל כל הזרעים שיזרעו ביום הזה ינבטו בסופו של דבר, חזקים וגבוהים. השתמשו באנרגיה הזאת כדי להיפתח לרעיונות, לחלומות ולכוונות חדשים. ליקוי זה גם מקיים היערכויות חזקות למפה האסטרולוגית של ארצות הברית, ולכן ייתכן ודבר מה משמעותי יתרחש בזמן הזה.

ה-15 בדצמברכירון נע קדימה

כירון, האסטרואיד המשוייך לריפוי מתחיל לנוע קדימה לאחר שהיה בנסיגה מאז חודש יולי. בעת שכירון היה בנסיגה, פצעים מן העבר שלנו שבו ועלו לפני השטח כדי שניתן יהיה להתייחס אליהם שוב. כעת כאשר כירון נע קדימה, אנו יכולים להשיג חוכמה חדשה ועוצמה מכל שחווינו.

ה-17 בדצמברשבתאי נכנס למזל דלי

שבתאי כבר שהה קצרות למזל דלי בתחילת השנה הזאת, ממאי ועד יוני, אבל עכשיו הוא חוזר למזל דלי שם יישאר במשך השנתיים וחצי הבאות. ברמה האישית, הדבר מציין את סוף מחזור הקרמה ואת תחילתו של מחזור חדש. שבתאי הוא אדון הקרמה, ובעודו עובר ממזל למזל, הוא מביא מערך חדש של שיעורים, אתגרים וצמיחה. בחנו כיצד התבגרתם בשנים האחרונות. חגגו את העבודה שעשיתם ודעו ששבתאי נוטה להשאיר תגמולים זוהרים בכל פעם שאנו מגיעים ומבצעים את העבודה. ברמה הגלובלית, תנועותיו של שבתאי השנה תאמו לסגרים. שבתאי יחזור לאותה עמדה שבה היה ב-21 במארס, 2020, ולכן אנו עשויים להיות עדים להתממשות נוספת של נושאים אלה.

ה-18 בדצמברהשמש במרכז הגלקטי

מרכז הגלקטי שלנו נמצא, כך מאמינים, בערך במעלה 27 של מזל קשת. כאשר השמש נערכת בעמדה זו בגלגל המזלות, אנו חווים אנרגיה גלקטית מתדר גבוה המוקרנת מטה אל כדור הארץ. ניתן להשתמש באנרגיה זו בעלת רטט גבוה לטובת עבודת הגשמה, אלכימי, טקסים ועוד! הרגישו באנרגיות המועצמות של יום זה והשתמשו בהן כדי להטעין בעוצמה את חייכם!

ה-19 בדצמברלילית ירח שחור בצמידות לאורנוס

בעת שאורנוס נערך עם לילית ירח שחור, הוא מביא אנרגיה מהפכנית. כל שהודחק יש לו עתה את הכוח לעלות לפני השטח כדי להשתחרר. אנרגיה משחררת זו יכולה לעזור לנו להתקדם אם השתהינו ועיכבנו את עצמנו. ברמה הגלובלית, היערכות זו יכולה להביא חדשות בנוגע לסביבה.

ה-20 בדצמברצדק נכנס למזל דלי

צדק שוהה שניםעשר חודשים בכל מזל מגלגל המזלות, ולכן המיקום שלו מציין את הנושאים בהם נעסוק בשניםעשר החודשים הבאים. צדק שעובר למזל דלי מציין מיקוד במאמצים ההומניטריים, בניית קהילה, ריפוי והתמקדות בתודעה הקולקטיבית שלנו. צדק הוא מבשר ההתרחבות והשפע, ויכוון זרקור על תחום מסוים זה של חיינו, יסייע לנו לקצור את התגמולים והתשורות. בפעם האחרונה שצדק שהה במזל דלי הייתה בשנת 2009, ולכן הדבר מעניק רמזים למקום עליו יכול הזרקור שלכם להאיר.

ה-21-22 בדצמברהצמידות הגדולה/יום ההיפוך/עונת גדי

זוהי גולת הכותרת של דצמבר המביאה לא רק את יום ההיפוך ואת תחילת עונת גדי, אלא גם את ההיערכות של צדק ושבתאי במעלה אפס במזל דלי.

היערכות זו של צדק ושבתאי, הידועה כצמידות הגדולה, מכניסה אותנו לעידן חדש. יש הרבה כל כך שאפשר לומר על תאריך קסום זה ומדוע הוא משמעותי אף יותר השנה. מאמר בנושא יתפרסם בקרוב.

יחד עם הצמידות הגדולה, ה-21 בדצמבר הוא גם, על פי האמונה, יום שבו הפלנטה עוברת תהליך התעלות אל תדרים גבוהים יותר. עם התרחבות התדר של הפלנטה, אנו יכולים להרחיב את התדר האישי שלנו ולחשוף מתנות, יכולות ומיומנויות התגשמות חדשות. תוכלו לקרוא עוד על כך כאן.

ה-23 בדצמברמאדים בזווית ריבועית לפלוטו

זוהי ההיערכות האחרונה בזווית ריבועית של מאדים ופלוטו בסדרה של שלוש היערכויות. בדרך כל, זווית שכזו בין מאדים לפלוטו היא באופן טיפוסי אנרגיה נפיצה שמציינת התגברות בעצבנות, בתסכול ואפילו בכעס. במשך כל השנה, ההיערכויות הללו תאמו למחאות שנראו ברחבי העולם כולו מסיבות שונות. כיוון שזו האחרונה מבין ההיערכויות הללו, יש לקוות שנקבל תחושה של הבנה עמוקה יותר שתאפשר לנו אז לנוע קדימה בתחושה ששמעו ושראו אותנו.

ה-29/30 בדצמברירח מלא במזל סרטן

ירח מלא זה הוא מיוחד במקצת כיוון שלא רק שהוא חל ביום ההולדת שלי (של טאנאז), הוא גם הירח המלא השני במזל סרטן שחווינו השנה. הירח המלא הראשון במזל סרטן היה ליקוי, שהתרחש מזמן, בתחילת ינואר. האנרגיה של הירח המלא הזה אינה כה חזקה כמו בליקוי, והיא מציינת פתיחת דף חדש. יש אנרגיית ריפוי חזקה סביב ירח מלא זה, בשל היות האסטרואיד כירון פעיל מאוד. כיוון שזהו ירח מלא בסרטן, אנו עלולים להרגיש רגישים יותר בזמן הזה.

שנת 2020 הייתה שנה מאתגרת מאוד ובעת שאנו מגיעים אל סופה, חשוב לחשוב על כל הדברים עליהם אנו יכולים להודות, על כל הכוחות שצברנו ועל כל שצמיחה שעשינו.

קל להתבונן אחורה על שנה זו ולראותה כמיותרת או כשנה שיש לשכוח, אבל אם נביט בה מבעד לעדשות אחרות, אנו עשויים למצוא כמה פניני חוכמה שחשוב שניקח עימנו קדימה במסע שלנו אל שנת 2021.

אני מאחלת לכם דצמבר בטוח, שמח ובריא ושריקת פתיחה נהדרת לשנת 2021!