אסטרולוגיה אינטואיטיבית: ליקוי ירח מלא במזל תאומים – נובמבר 2020

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

ב-30 בנובמבר חל ליקוי ירח חלקי במזל תאומים.

ליקויי ירח הם כירחים מלאים חזקים במיוחד. הם מאירים תחומים בחיינו אותם יש לנקות ולצחצח. הם מכוונים אור על כל ששוב לא צריך להיות נוכח עימנו.

הם מגלים לנו היכן הם המקומות שבהם אנו נאחזים בכוח רב מדי, והיכן עלינו להיכנע ולשחרר.

ליקויי ירח הם עוצמתיים משום שהם מבקשים מאיתנו להשיר מעלינו דברים. השרה זו יכולה להותיר אותנו בתחושה שאנו פגיעים, פוחדים או לא בטוחים לגבי הבאות. אבל ליקוי ירח זה מחזיק בהבטחה של עונה בהירה יותר העומדת בפתח.

הוא מזכיר לנו שבכל פעם שנוצר מרחב על ידי נוכחותו, הוא יהפוך במהרה לקרקע פורייה, מוכנה להתכסות בזרעים חדשים בתזמון הנכון.

בליקוי הירח הזה, אם דבר מה יוצא מחייכם, אם משהו מתרחש, נסו להחזיק בתחושת אמון בלבכם.

נאמר על הליקויים שהם מביאים אלינו אירועים שנועדו להתרחש, שערוכים עם הצמיחה הגבוהה ביותר שלנו. בעת ליקוי ירח, אם משהו עוזב את חייכם, בטחו שכך צריך היה להיות. בטחו שקיימת תכלית אלוהית למה שכעת איננו עוד.

כמובן, סיומים עלולים תמיד להיות כואבים ואפילו עצובים. לכן, העניקו לעצמכם מרחב להתאבל, העניקו לעצמכם רשות להרגיש את כל מה שצף ועולה ממעמקי הבטן שלכם.

לאור השפעתו של הליקוי הזה, אנו מודרכים גם לצעוד אל תוך האנרגיה האלוהית הנשית שלנו. האנרגיה הנשית האלוהית לא קשורה למגדר. היא ביטוי של אנרגיה שמושלת בצד הצל הנסתר.

היא מייצגת את הידיעה שבאי הידיעה ואת האיכויות היצירתיות שצצות כאשר אנו נמצאים בריק.

אנרגיה נשית חזקה זו מגיעה מהשפעות האלות של וסטה, אריס, לילית ירח שחור וקרס.

הגופים הקוסמים הללו, שנקראים כולם בשמות של אלות, פעילים לאור עוצמת ליקוי הירח הזה, ולכל אחת מהן מסר חשוב לחלוק עימנו.

האסטרואיד וסטה הוא אלת האח והאש. היא קוראת לנו לטפל באש הפנימית שלנו ולהזין את הניצוץ הפנימי שלנו. היא מזכירה לנו שכאשר אנו מטפלים בלהבה הפנימית שלנו, אנו מסוגלים להתחבר ליצירתיות, לכוח הפנימי ולתשוקה שלנו.

אריס היא כוכב גמדי שממוקם לאחר פלוטו. היא ידועה כאלת הסכסוך והריב, אבל היא צועדת בנתיב הזה רק כאשר היא יודעת שנוכל לעמוד בכך. כאשר דברים אינם מאוזנים, הכאוס שלה הוא שמסייע לנו לתקן את דרכינו. כאשר מגיע הזמן להמשיך הלאה, הכאוס שלה הוא שדוחף אותנו לצמוח.

לילית ירח שחור היא הסימון הקוסמי שבין הירח לכדור הארץ. זוהי נקודה טעונה מאוד בשמיים הקוסמים שלנו שמציינת חירות ושחרור. האלה לילית ירח שחור מאפשרת לרגשות מודחקים לצוף אל פני השטח כדי שנוכל לשחרר אותם, לרפא אותם ולהרפות מהם.

לבסוף, קרס היא אסטרואיד שהוא אלת הפוריות וההתחדשות. הנוכחות שלה מזכירה לנו להזין את עצמנו ולטפל בעצמנו. היא קוראת לנו לבלות זמן בטבע, לתרגל טיפול עצמי, ולטפל בעדינות רבה מאוד בפצע האם שלנו. הנוכחות שלה גם מציינת את הגעת הקציר.

קחו את התשורות שהאלות הללו מביאות. אפשרו לחוכמה שלהן לזרום לכדי הוויה ולגעת בתחומי הרוח שלכם הזקוקים לחוכמה זו.

טפלו באש הפנימית שלכם. אפשרו לכול כאוס לשנות ולהניע אתכם בכיוון הצמיחה. אפשרו לרגשות המודחקים הללו לצאת. ודאו שאתם מטפלים בעצמכם ומזינים את עצמכם בעת שאתם מכבדים את נקודות הקציר בחייכם.

אהבו את עצמכם ברכות לנוכח כל דבר שליקוי הירח מביא אליכם. אפשרו לעצמכם להרגיש מוזנים לחלוטין על ידי עוצמות האנרגיה הנשית האלוהית.

כיוון שליקוי ירח מלא זה מתרחש במזל תאומים, אנו יכולים להשתמש בסמל שלו כך שידריך אותנו דרך האנרגיות הלונריות.

במיתולוגיה העתיקה, נאמר על התאומים שהם מייצגים הן את העולם הנראה והמוחשי והן את העולם הבלתי נראה והלאמוחשי. תאום אחד הוא מכדור הארץ והתאום השני אינו מכדור הארץ.

התאומים הללו מסמלים הן את בן האנוש והן את ההווייה שהופכת אותנו לבני אנוש. הם מזכירים לנו שאנו לא רק גוף פיזי, אלא גם נשמה.

כל שיתרחש בליקוי הזה, יעורר קרוב לוודאי הן את הגוף הפיזי והן את הגוף הרוחני שלנו.

אנו עשויים לגלות שאנו מתמודדים עם שני המרכיבים הללו בדרך כלשהי. אנו עשויים לגלות שהן העולם הנראה והן העולם הבלתינראה שלנו מושפעים או חופפים בדרך שלא הבחנו בה קודם לכן.

אנו עשויים אפילו להפוך מודעים יותר כיצד המצב הפנימי שלנו משפיע על המצב החיצוני שלנו ועל הדרך שבה אנו בוחרים לראות דברים.

מזל תאומים הוא מזל אוויר, המושל בשכל (מיינד). לשכל שלנו יש את הכוח לצבוע את התמונה שאנו בוחרים לראות. לשכל שלנו יש את הכוח לקחת אירועים ולהצמיד להם סיפורים.

הסיפורים האלה הם שיכולים להכשיל אותנו אף יותר מהאירועים עצמם. הסיפורים האלה שאנו מספרים לעצמנו הם שבוראים מתח וצער רבים בחיינו.

לאור עוצמתו של ליקוי הירח במזל תאומים, ראו אם אתם יכולים להרגיע את המחשבות שלכם על ידי שחרור סיפורים כלשהם ששוב לא משרתים אתכם. ראו אם אתם יכולים להפסיק לחשוב יתר על המידה ופשוט להיכנס למצב הוויה.

התאומים מלמדים אותנו שאנו גם אנוש וגם הוויה, לכן ראו אם תוכלו למצוא איזון זה.

ראו אם אתם יכולים להתרחק מהאגו של הצד האנושי, שלעתים קרובות מאוד מסתבך בסיפורים, ולהקדיש זמן לכבד את ההוויה השקטה שאתם.

ליקויי ירח תמיד שמים אותנו היכן שאנו אמורים להיות, לכן לא משנה מה מתעורר בכם, בטחו שהחלקים ינחתו היכן שהם צריכים לנחות.

השתמשו באנרגיות הקסומות של ליקוי הירח הזה כדי להתחבר לאנרגיה הנשית האלוהית שלכם, ולטוטאליות של כל שאתם.

אתם הוויה מדהימה של היקום ובעת שהירח מאבד את אורו בשל צל כדור הארץ, הוא מטביע עלינו נשיקה מהתודעה הקולקטיבית שלנו, ועם נשיקה זו, הירח מציע חזרה את קסמו, מחזק אותנו לקראת הקציר או השחרור.