הגבירו את הכושר הרגשי שלכם

בחינת דרכי הפעולה הפנימיות של הרווחה הכוללת

מאת: מאט קאהן

אתר: https://mattkahn.org/

מאנגלית: סמדר ברגמן

הלב שלכם לא זקוק רק להתעמלות, אלא למנה יומית של חביבות אוהבת שנולדתם לספק לו. בדרך זו או אחרת, כולנו משתוקקים לקירבה, לאינטימיות ולהגשמה של חסד האהבה הנצחי. השאלה היא, כיצד תלמדו לאמץ את לבכם שלכם בדרך שאתם רוצים שאחרים יאהבו אתכם? בין אם דומה שהכול זורם בחייכם או נמצא במצב שינוי קבוע, משמעות היותכם בכושר רגשי היא הפיכתכם לתומכים המתחשבים והמסורים ביותר שאי פעם פגשתם.

כאשר אתם בכושר פיזי, אתם מסוגלים להרגיש שאתגרי החיים מעצימים אתכם, במקום מתישים אתכם, אבל מה בנוגע לכושר ברמה הרגשית? כאשר אתם בכושר רגשי, הפרטים והדרישות של כל רגע מאפשרים לכם לזרום עם הזרם המשתנה ללא הרף של המציאות, כדי שתוכלו לרכוב על גלי ההתפתחות הגבוהים ביותר שלכם מבלי שהלחץ יכריע אתכם. בעולם שבו סגנון חיים תובעני משמר קצב משוגע לעתים קרובות של ריבוי משימות ועבודה איןסופית, חוסר ההרמוניה הרגשית הוא שמורגש, תכופות כתגובה לנסיבות החיים המתסכלות והלאנוחות ביותר, ומזכיר לכם מתי הלב שלכם דורש את תשומת לבכם האוהבת במידה רבה יותר. על ידי הקדשת זמן להגברת הכושר הרגשי שלכם, אתם מסוגלים לשגשג תחת לחץ, לפתח קשרים עמוקים יותר, להתמודד עם דרישות החיים היוםיומיות בקלות רבה יותר, להרגיש מתואמים יותר עם תכלית נשמתכם הגבוהה ביותר, ולהרגיש נתמכים באופן טוב יותר על ידי הסובבים אתכם.

בספרי, Whatever Arises, Love That: A Love Revolution Begins with You, אני משרטט דרך בטוחה לפתוח את לבכם, להרחיב את תחושת הערך העצמי שלכם, ולצעוד אל אור הפוטנציאל הנעלה ביותר שלכם על ידי הפיכתכם למקור ההגשמה האוהבת האישי שלכם. כהקדמה לתהליך זה, הנה כמה טיפים מסייעים שיעזרו לכם להגביר את הכושר הרגשי שלכם, כמתנת ריפוי לכם ולכל מי שאתם אוהבים:

טיפ מספר אחת: כושר רגשי מתחיל עם הנשימה. ממש כפי שנשימה חיונית כדי לאפשר להתניית לבריאה לחזק את שרירי לבכם, זוהי הנכונות שלכם להתמקד בנשימה שלכם במשך היום שמגבירה את רמת הכושר הרגשי שלכם. פשוט על ידי יציאה ל״הפסקת נשימות״ בכל כמה שעות, אתם מעניקים לעצמכם את המרחב להשיב ולמלא את האנרגיה שלכם, במקום לרוץ קדימה אל קו הסיום של כל משימה רגעית. אף על פי שחיוני לצאת להפסקת צוהריים באמצע שעות העבודה כדי להזין את גופכם, כך חיוני במידה שווה לוודא שאתם מזינים את לבכם באמצעות מתנת הנשימה הרגועה.

אפילו נשימה אחת שלווה ואיטית שנשאפת באמצע יום עמוס יכולה להעניק לכם את האתנחתא הדרושה לכם כדי להזמין את בואם של השראה רבה יותר ושל רעיונות חדשים. לא משנה עד כמה אתם עסוקים לכאורה, רמת המתח שלכם פועלת כברומטר המזכיר לכם באיזו תכיפות הלב שלכם זקוק לנשימות איטיות יותר לטובת הרווחה הכוללת שלכם.

נשימות איטיות הן פשוט עניין של הפניית תשומת הלב שלכם אל הנשימה, בעת שאתם שואפים ונושפים באופן הרגוע ביותר. במקום לנשום עמוק, פשוט קחו רגע והתענגו על הנשימה שלכם ברמה אינטימית יותר. אני מזמין אתכם לעצור לכמה הפסקות נשימה לאורך היום שדרושות לכם. בשם הגברת הכושר הרגשי שלכם, זכרו תמיד: ״בהגיע ספק, נשמו אותו החוצה״.

טיפ מספר שתיים: המציאות שלכם משתנה כאשר אתם אוהבים את עצמכם. אף על פי שאינכם הגורם לכל הדברים שאתם רואים בעולם, הנכונות שלכם לאמץ את לבכם בסבלנות, בהתחשבות, בחביבות ובדאגה רבות יותר היא היא שבמשך הזמן תסייע לכם למשוך ולהוציא את הפוטנציאל הגבוה ביותר מכל הסובב אתכם. פעולה של אהבה עצמית יכולה אולי להיות פשוט מנוחה למשך כמה רגעים עם ידכם על לבכם, פעולה שתאפשר לתמימות שלכם לדעת שאתם תמיד שם בשביל עצמכם.

בספרי, Whatever Arises, Love That, אני מפרט תהליך שמכונה ״בריאת הצהרת האהבה האישית שלכם״. התהליך מזמין אתכם לחשוב על הצהרה או אמירות שתמיד רציתם לשמוע ומעולם לא שמעתם לעתים קרובות מספיק מאנשים בעברכם.

מילים שכאלה הן: ״את בטוחה״, ״אתה חשוב״, ״אני תמיד רוצה לדעת איך את מרגישה״, ״אני מאמין לך״, ״אני אוהבת אותך״, או אפילו ״אני מצטער״. כל המילים שתמיד רציתם לשמוע יכולים להפוך לאמירות שתאמרו לעצמכם על בסיס קבוע. אתם יכולים אפילו לקחת זאת צעד אחד קדימה על ידי כך שתעניקו לאנשים שאתם פוגשים מילות עידוד או מחמאות שהייתם רוצים לשמוע לעתים קרובות יותר.

על ידי כך שאתם מעניקים לעצמכם ולאחרים מתנות מילוליות של תמיכה מהלב, שוב אינכם מוחזקים כבני ערובה מבחינה רגשית, ממתינים שאנשים אחרים יאמרו לכם את המילים שאתם מסוגלים להעניק לעצמכם. כאשר אתם הופכים במידה רבה יותר לתומכים אוהבים בחייכם, אתם יכולים לראות כיצד הדרך שבה ראיתם דברים והדרך שבה הרגשתם לגבי דברים מתחילות להשתנות בדרך קסומה מאוד. אם אתם רוצים לחיות במציאות של חביבות, שלווה ושמחה, חיוני שתזמינו אהבה ללא תנאי אל תוך העולם הפנימי שלכם.

טיפ מספר שלוש: התמקדו במה שאתם עושים כהלכה. אף על פי שרבים גדלו בבתים שבהם תשומת לב אוהבת ניתנה כגמול להתנהגות טובה ומניעת אהבה רמזה על כך שעשיתם דבר מה שגוי, התפתחות מסע הנשמה שלכם תלויה בנכונות שלכם להעניק לעצמכם תשומת לב חיובית, תומכת ומעודדת. במקום לנפנף בגזר האישור למול אפכם, במקום להאמין שהכול יהיה כשורה במציאות שלכם ברגע שתצליחו לבצע הכול, חיוני להחליף כל שאיפה עתידית נעלה בהזדמנות להבין עד כמה אתם נפלאים כבר עכשיו.

מה עשיתם כשורה היום? מהם הכישרונות הטבעיים שלכם שמאפשרים לכם להעניק תועלת לאנשים אחרים סביבכם? איך יכול היום שלכם להפוך לחגיגה של ניצחונות קטנים, במקום להמתנה להצלחות גדולות שדומה שתמיד נמצאות מעבר להישג ידכם?

ככל שתתמקדו במה שאתם עושים נכון, במקום לנהל את עצמכם ברמת הפרטים הקטנים בניסיון להתגבר על מה שאתם מאמינים שאתם עושים לאנכון, הגוף, השכל והרוח שלכם יתאחדו ברמה הוליסטית כדי לממש את הפוטנציאל הגבוה ביותר שלכם, בקצב שבו אתם הופכים להיות נחמדים יותר לעצמכם.  בני האדם כישרוניים באופן טבעי ברמות רבות כל כך ומשום שפעולות ואיכויות מסוימות הן אינסטינקטיביות, קל להתעלם מהן כהישג שיש להעריך. אחת מהסיבות מדוע העולם סביבכם נראה אולי אומלל כל כך, לחוץ ונשלט על ידי הפחד, היא כדי להראות לכם ניגוד לאיכויות ולמאפיינים שבתוככם. על ידי הקדשת זמן להרגיש טוב בנוגע לדברים שבאים לכם בקלות, אתם מתחילים להרגיש טוב יותר לגבי עצמכם, התפקידים שאתם ממלאים, ומודעים יותר להשפעה החיובית שיש לכם כבר על אחרים.

לא כולם מתנהגים במיטבם כל הזמן, לכן יש לחגוג כל רגע של חביבות, סבלנות, נדיבות וענווה.  ככל שתחגגו יותר את הדברים שאתם עושים כהלכה, כך ההתנהגות הנעלה ביותר של נשמתכם תוכל להתממש לעתים קרובות יותר מהפנים אל החוץ. וכדי להרחיק לכת אף יותר, כאשר אתם מקדישים זמן לכבד את מה שאנשים אחרים עושים כהלכה, בין אם הם סבורים שזהו הישג או לא, אתם פועלים להגביר את רמת הכושר הרגשי שלכם על ידי כך שאתם מעניקים לאחרים רגע של הודיה. כיוון שאנו מחוברים אלה לאלה ברמת הנשמה, ההודיה שאתם מעניקים לאחרים מוענקת במידה שווה ללב שלכם. בינתיים, התמיכה הלבבית הגדולה יותר שאתם מעניקים ללב שלכם הופכת לברכות ריפוי המוצעות לכול.

כאשר הדבר שאתם רוצים להגשים מאוזן עם מודעות לאופן שבו אתם מרגישים בעודכם מבצעים דברים, אתם מסייעים להתפתחות של הרווחה הכוללת שלכם בעזרת עדינות, שלווה וקלות. בין אם משמעות הדבר לקיחת הפסקות נשימה במשך היום, אמירה של מילים שתמיד רציתם לשמוע לעצמכם, או התמקדות בדברים החיוביים שאתם ואחרים עושים בקלות רבה כל כך, אתם מגבירים את רמת הכושר הרגשי שלכם כתרומה האישית שלכם לעולם רגוע יותר וממורכז בלב.

אם תמיד שאפתם ״להיות השינוי שברצונכם לראות בעולם״, אולי הטיפים הללו, יחד עם התרגולים והתרגילים שמתוארים בספרי, יעניקו לכם את האמונה, העידוד, המיקוד וההשראה להביא שינוי זה לחיים לרווחת הכלל.