כאב הלידה הקוסמית

פמלה קריב מתקשרת את ישוע

* תקשור זה פורסם בעבר ועכשיו חוזר לאתר

מאנגלית: סמדר ברגמן

ידידים יקרים, אני מאושר לראותכם. וכמה מכם הגיעו ממרחקים! אני יודע מי אתם, ואתם כה יקרים ללבי. המסע שלי הוא המסע שלכם ואני מכיר אישית את הכאב והצער שלכם. לכן ברצוני לחלוק כמה מהתובנות שרכשתי במסע הארוך, שאתם כנשמות צועדים בו כעת.

ברצוני לקחת אתכם לתחילת המסע שלכם, חזרה להתחלה, כאשר נולדתם כנשמות אל תוך מציאות שלא הכרתם קודם לכן. ברצוני לחזור לרגע שבו התחלתם את מסעכם, המסע שלכם בזמן, במרחב ובמציאות החומרית. אירוע זה התרחש לפני זמן רב מאוד, אולם הרגשות המתלווים אליו, כאב היותכם נפרדים מהבית, נוכחים במידה רבה מאוד בכולכם. כאב הלידה הקוסמית, כפי שאני מכנה זאת, הוא הבסיס לרבות מהתחושות וההתנהגויות היוםיומית שלכם.

רבים מכם מתמודדים בכל יום עם חוסר מנוחה פנימי, תחושה קבועה של חיפוש אחר דברמה. קיים מתח פנימי שנובע מכך שאינכם מרגישים לגמריבביתעם עצמכם. אינכם מרגישים בנוח עם ישותכם. מתוך מתח פנימי בסיסי זה נובעת הנטייה לחפש אחר אישור בצורת הכרה וקבלה מאנשים אחרים, מחפצים חומריים או מכל דבר שמעניק לכם תחושה שאתם אהובים. דברמה שיפיג את המתח הפנימי ויאמר: “אתם בסדר“. בחנו באיזו תכיפות אתם זקוקים לאישור זה, ותדעו כמה כאב פנימי ומתח קיימים בכם.   

ברצוני לדבר על מקור הכאב הזה ועל מקור ההתמכרות המתמשכת שלכם לאישור חיצוני. הגורם האמיתי דומה למרכז של בצל, בעל שכבות רבות סביבו. השכבות החיצוניות נוצרו עלידי אירועים מסוימים בחייכם שגרמו לכם להרגיש פגועים, חסרי מנוחה ומנוכרים. בשכבות העמוקות יותר, הקרובות יותר למרכז, מצויים אירועים טראומטיים מגלגולים קודמים. אףעלפיכן, מנקודת המבט ממנה אני מדבר עתה, אלה הם רק אירועים ששימשו כזרזים. אך אם תקלפו את כל השכבות ותגיעו לליבה, אתם תגלו את הכאב המקורי וגעגועים עזים הביתה הקשורים לתחילת המסע שלכם.

דמיינו את עצמכם כחלק מאוקיינוס של אהבה, אתם חשים בטוחים וחופשיים לחלוטין מכל חשש או דאגה. דמיינו את עצמכם חבוקים בתודעה אוהבת ונצחית זו, אינכם יודעים דבר על הנמצא מחוץ לה. זו אנרגיית הבית, האנרגיה ממנה נולדתם. כדי להבין את גווני התחושה של מצב קדום זה, חשבו על התודעה שיש לכם לפני שאתם נרדמים, כאשר המוח משחרר שליטה והתודעה נמצאת במצב פתוח מאוד. אתם מכירים מצב זה בחיים הארציים שלכם כאשר אתם עובר ברחם אמו. כאשר התודעה נמצאת בתנומה עדינה ומאושרת זו, כאשר אין עדיין הבחנה ברורה בין החוץ לפנים, לא קיימת תחושה שלאניבניגוד לאתה“. במצב התודעה החולמני העוברי הזה קיימת תחושה אינסופית של אחדות וביטחון שאינם מוטלים בספק.

באותם זמנים קדומים, אתם כנשמות הרגשתם בטוחים וחסרי גבולות ברחם קוסמי ענקי. אולם ברגע מסוים, דברמה השתנה. אתם חוויתם רגע של התנתקות. דומה היה שצירי הלידה חלפו מבעד למודעות הרחבה שלכם והעירו אתכם מתנומתכם. הייתה זו ראשית לידתכם כנשמות אינדיבידואליות. התנתקתם אז מהאחדות הגדולה שעטפה אתכם וחוויתם את עצמכם כעצמכם זו הפעם הראשונה. נוצרה תחושה ברורה שלאנישהחלה באותו רגע.

חוויית ההתנתקות, ההיפרדות מהרחם הקוסמי, הותירה אתכם מבולבלים. לא ידעתם מדוע התרחש הדבר, אתם פשוט חוויתם את עוצמת החוויה. התחלתם לחפש כעיוורים אחר דברמה שתוכלו להיאחז בו, דרך לחזור חזרה לביטחון שהכרתם. חשתם אבודים. חשתם מנודים, היה זה כאמור רגע של חשכה.

אףעלפיכן, הרגע שבו השתחררתם מהמקור העיקרי ועזבתם את הבית היה גם רגע של יצירתיות עצומה. הייתה זו תחילתו של מסע התנסותי גדול. דמיינו מרחב אפל וריק, מקום מוזר, עצום וחסר שם, המתפרש למולכם. אתם נכנסתם למרחב זה כזרעים קטנים. היה זה מרחב מלא בפוטנציאלים, מלא בחוויות אפשריות בלתי ידועות. הייתה חשכה, אבל היה גם מרחב לדברמה חדש.

ניתן להשוות רבות מהתחושות עמן היה עליכם להתמודד בתחילת המסע הקוסמי שלכם לרגשות הילד האבוד שבכם עליו דיברתי בפרק הקודם. אלה הם הרגשות של תינוק שזה עתה נולד שצריך להתרגל למציאות מוזרה ולא מוכרת, ששונה לגמרי ממצב השינה המודע למחצה בו שהה קודם לכן. דימוי הילד האבוד, הבוכה והמבולבל, מבהיר במידה רבה את הפצעים הפנימיים העמוקים שעמם התחלתם את מסעכם.

במשך המסע הזה חוויתם חוויות רבות. עטיתם צורות רבות, אכלסתם גופים רבים ובסופו של דבר הגעתם לכאן, לפלנטה הזאת, לכדור הארץ. כדור הארץ הוא מקום של יצירתיות גדולה ואפשרויות רבות. ועדיין, על אף האפשרויות הנגישות לכם ועושר ועומק החוויה שלכם, אתם מרגישים חסרי בית. קיימת תחושת מחסור עמוק בתוככם, כאילו חסר לכם דברמה ואינכם יודעים מהו, אך הוא דבר מהותי שיאפשר לכם להרגיש בטוב. התחושה החסרה היא התחושה הבסיסית של האהבה והביטחון הרגשי שידעתם בעבר ברחם הקוסמי. תחושה בלתי מותנית זו של השתייכות וביטחון חיונית לרווחתכם, לביטוי העצמי ולתחושת הערך העצמי שלכם, ואתם חיפשתם אחריה מאז עזבתם את הבית. אתם ניסיתם לרפא את כאב הלידה הקוסמית שלכם במשך זמן רב מאוד.

ברצוני לבקש מכם עתה להכיר, עמוק בתוך עצמכם, בפצע המקורי שנוצר כאשר עזבתם את הבית. האם אתם יכולים למצוא בנפשכם את המקום שבו אתם מרגישים כיצד נקרעתם מחיק השלם המקורי הזה? זהו מצב של שלמות או אחדות שלא ניתן להסבירו ולהבינו באופן שכלי. רק לבכם יכול לזכור שהייתם חלק ממנו.

רק כאשר אתם מפנים את תשומת הלב שלכם לכאב לידה מקורי זה, כאשר אתם הופכים מודעים לרגשות העמוקים שהוא מעורר בכם, לבדידות ולגעגועים שהרגשתם עד כה, אזי אתם יכולים להתחיל בתהליך הריפוי. אתם יכולים להתחיל לרפא את עצמכם ברמה העמוקה ביותר האפשרית. זה המקום שבו תוכלו למצוא את מקור הכאב שלכם.

כל הנמצאים כאן או הקוראים את המילים הללו נמצאים בתהליך של צעידה לקראת רמת תודעה חדשה. אתם מבקשים לכונן בסיס פנימי של ביטחון ואהבה בלתי מותנית לעצמכם. אתם בוראים מחדש את גווני התחושה הללו של הרחם הקוסמי, בעצמכם ולמען עצמכם. זו משימתכם, מטרתכם הרוחנית. ברגע שתבינו שהבית מצוי בכם, שאתם נושאים חלק מאותם ביטחון ואחדות אלוהיים בתוך תוככם, אז תוכלו באמת לקבל את מהותכם בשלווה, ולא יהיה לכם עוד צורך באישור חיצוני. טוב לקבל אישור מאנשים אחרים או לדעת שאנשים אחרים מעריכים אתכם, אולם אתם לא תהיו תלויים עוד באישורים אלה.

בוא העידן החדש תלוי בפרטים המזהים את לב הכאב שלכם ואשר מעזים להתמודד עמו פנים אל פנים. בשלב זה בהתפתחותכם, הגיע הזמן להתבונן לא רק בכאבים ובטראומה שהתרחשו בחייכם הנוכחיים ואולי בתקופות חיים קודמות, אלא גם לצעוד צעד אחד מעבר להם ולטפל בפצע המקורי. ברגע שתזהו כאב זה ותיזכרו בו במודע בלבכם, אתם תהיו מסוגלים לטפל בו. אתם תהיו מוכנים לאחוז בזרועותיכם את הילד הקוסמי שזה עתה נולד, אשר זועק עדיין לעזרתכם. הוא זועק מבעד לרגשות השליליים של הפחד, הכעס והייאוש שלכם.

דרך אחת באמצעותה תוכלו לבחון את האופן שבו אתם מתמודדים עם כאב הלידה הקוסמית שלכם, היא לבחון את תחום מערכות היחסים בחייכם. לעתים קרובות אנשים מנסים למצוא הקלה לרגשות הבדידות והפחד העמוקים שלהם במסגרת מערכות היחסים האינטימיות. הם מנסים למלא את הריקנות הפנימית שלהם באנרגיה של אדם אחר. ההכרה, תשומת הלב והחיבה מאדם אחר מקלה על כאבם. במובן מסוים, הם מעבירים את הילד הפגוע שלהם לידי בן או בת הזוג. זהו משחק מסוכן מאוד. במוקדם או במאוחר, בן או בת הזוג יהפכו תלויים אלה באלה. רגשות האהבה והחיבה הראשוניים שלהם ישתנו ויהפכו למשחק כוחות ברור. בכל פעם שאתם תלויים באדם אחר שיגרום לכם לחוש אהובים ובטוחים, אתם תובעים לעצמכם את האנרגיה שלו והדבר יוביל בסופו של דבר למאבק ולקונפליקט. התוצאה תהיה שאתם תרגישו בודדים יותר מאי פעם.

לעתים קרובות אתם סבורים שבדידותכם קשורה להיעדר ידידים, בן או בת זוג ושהפתרון טמון בידידות חדשה או במערכת יחסים רומנטית חדשה. אך באמצעות קו מחשבה זה אתם משערים שהגורם לכאב שלכם והפתרון לו טמונים מחוץ לעצמכם. אם כך אתם מתחילים מערכת יחסים, קרוב לוודאי שבסופו של דבר תפילו את האחריות לפצעים הפנימיים שלכם על בן או בת הזוג ותראו את עצמכם כקורבן. כאשר אתם זקוקים לאדם אחר שימלא את הריקנות שאתם חשים בתוככם, עליכם גם לוותר על עוצמתכם למן ההתחלה.

תחום מערכות היחסים האינטימיות יכול להפוך אתכם מודעים מאוד לכאב הלידה הקוסמית שאתם נושאים בתוככם. בחנו באיזו תדירות אתם מרגישים שאתם זקוקים לנוכחות של אדם אחר בחייכם. זהו למעשה סימן מהישות הפנימית שלכם שעליכם לפנות פנימה ולמצוא את הילד האבוד שבכם. הפתרון לבדידות שלכם טמון בכניסה פנימה, בחיבוק זהיר של ילד יקר זה שנמצא בכם ואשר נושא את הנטל הרגשי עבורכם. כאשר אתם לוקחים אחריות כלפי ילד זה, כאשר אתם יוצרים עמו קשר ומדריכים אותו כהורה אוהב, אתם משחררים את מערכות היחסים שלכם מנטל זה. אתם יכולים עתה לנהל מערכות יחסים עם אנשים אחרים בדרך עצמאית וחופשייה.