דוח אנרגיה לחודש ינואר 2024

מאת: ג׳ניפר הופמן

תרגום: סמדר ברגמן

זה החודש הראשון בשנה החדשה וכולנו נרגשים בשל כך. זהו זמן שבו אנו מלאי הבטחה ונחישות להשתפר לעומת השנה שעברה ומקווים שלא נחזור על העבר. שנה חדשה זו מביאה רטט חדש לגמרי ואנו יכולים להפוך אותה להתחלה רעננה. אבל החלטות ומטרות חדשות, תקוות או משאלות לב לא יגרמו לדבר להתרחש. הוא יתרחש בעזרת נחישות, כוונה, החלטיות ופעולה הנובעת מפרספקטיבה חדשה.

ינואר 2024 הוא הזדמנות להתחלה רעננה, אבל זו תתחיל לאחר שנטפל בכמה עניינים בלתי גמורים וקצוות פרומים. לכן אמצו את האנרגיה הרעננה, אבל אל תתעלמו מאותן שאריות מעצבנות שדורשות את תשומת לבנו, משום שהן עלולות להפוך לאבני נגף בהמשך השנה. דוח האנרגיה של ינואר מזכיר לנו שתחזוקה שגרתית וכיוונוני אנרגיה חיוניים למסע חלק. והניוזלטר הזה פותח את השנה העשרים ואחת שבה אני כותבת ניוזלטרים, דוחות אנרגיה וחולקת את התובנות, המשאבים והמידע שלי אתכם.

זה חודש ינואר ואנו בשנה שמבטיחה התחלות רעננות חדשות. לאחר האנרגיה הכבדה של ארבע השנים האחרונות, ובייחוד שנת 2023, אנו מוכנים למשהו שאינו חזרה על העבר. אבל לפני שננסה להתקדם במהירות רבה מדי, האנרגיה של ינואר תזכיר לנו שכל עניין ישן שצץ ועולה, מחייב את תשומת הלב והפתרון שלנו. סיום וסגירת מעגל חשובים במיוחד עכשיו ואם איננו רוצים לחזור על העבר, יהיה עלינו להעניק להם תשומת לב מפעם לפעם. 

הניוזלטר הזה מסמל את השנה העשרים ואחת שבה אני כותבת וחולקת תובנות, משאבים ומידע עם העולם. כאשר המלאך הנעלה אוריאל יצר עמי קשר לראשונה באוקטובר 2003, לא היה לי מושג שאעשה עבודה זו במשך שני עשורים. בכנות, חשבתי שמדובר בשישה חודשים לערך ושאחזור אז לקריירה שלי בתחום העסקים והטכנולוגיה. למעשה, כל מה שרציתי היה להיות סגנית נשיא בכירה בחברה גדולה. אבל ליקום היו תוכניות משלו. אני לא מתחרטת על כלום, היה זה כבוד וזכות להיות חלק ממחזור ההתעלות הזה.  

שנת 2024 היא שנה שהמספר הנומרולוגי שלה הוא 8 ויחד המספר 1 של ינואר, מתקבל חודש שהמספר שלו הוא 9, שהרטט שלו הוא השלמה וסיום. נכון, יהיו רגעים שבהם יהיה עלינו לצעוד על קרקע ישנה בעודנו מתכוננים לנתיבים חדשים. אין זה דבר רע, זה פשוט חלק מהחיים. ההבדל עכשיו הוא שאנו יכולים באמת להניח את העבר במקומו הראוי, מאחורינו, באופן שבו לא יצוץ בזמנים הלא נוחים ביותר ויפריע להווה, ימנע מאיתנו להתקדם.

חודש המתאפיין במספר 9 בתחילת השנה יוצר הזדמנות לבחינה ולחשבון נפש ביחס לעניינים ישנים. זה בסדר להתחיל דברים חדשים, אבל איננו יכולים להתעלם מן העבר ויש לנו גם את מרקורי בצל הנסיגה עד ה-21 בינואר. לעולם איננו שוכחים לגמרי את העבר, חלק מהתפקוד השכלי שלנו הוא לזכור את העבר כדי שלא נחזור על פעולות לא רצויות או לא הכרחיות שלא עבדו קודם לכן. עכשיו יש לנו את ההבנה ואת הבגרות הרוחנית להשתמש בעבר באופן מכוון יותר, כאבן דרך במקום כאֶבֶן רֵחַיִם. 

הנושא של ינואר הוא הפחת רוח חיים מחדש וזה נשמע לי טוב. הרבה כל כך ממה שאירע בארבע השנים האחרונות במיוחד, ובחמשעשרה השנים בהן פלוטו שהה במזל גדי, התאפיין במפח נפש, באכזבה, באתגרים ובהעמדה למבחן את המחוייבות שלנו. אני נזכרת בכניסת פלוטו למזל גדי בשנת 2008 ומקבלת השראה מהצמיחה, ההתעוררות והמודעות החדשה עליהן בישר (אף על פי ש״אותן אילץ״ הוא ביטוי טוב יותר). ברור שהייתי מעדיפה שכניסה זו לא הייתה מלווה באתגרים רבים כך כך שהתרחשו ברמות רבות כל כך, אבל זה מה שפלוטו עושה.

במשך כמה שנים, בעיקר בשל שיבת פלוטו של ארצות הברית בשנת 2022, כתבתי על השינויים החברתיים, הכלכליים והפוליטיים העצומים שהם חלק משהיית פלוטו במזל גדי. מחזור פלוטו זה לא היה שונה. למעשה, הוא היה אפילו גלובלי יותר בטבעו, בשל האינטרנט ורמת החיבור שיש לנו היום. והחודש, פלוטו יוצא סוףסוף ממזל גדי ומתחיל מסע בן עשרים שנים במזל דלי. הדבר יגרום לשינוי עצום באנרגיות הגלובליות ושינוי זה כבר מתחיל. הוא יחזור לזמן קצר למזל גדי מאוחר יותר השנה, אבל בנובמבר ישהה לגמרי במזל דלי ויבצע שם את עבודתו.

הייתה זו התפכחות מסוימת להבין שכאשר פלוטו יעזוב את מזל דלי, בשנת 2043, אהיה כבר בשנות השמונים לחיי. עבור רבים מאיתנו, אנו נבלה את שארית חיינו עם פלוטו במזל דלי. חלקנו יהיו עדים לכניסתו של פלוטו למזל דגים. עבור הדור שחווה את פלוטו במזל אריה, משנת 1938 עד 1958, פלוטו בדלי יהיה מנוגד לכך. דור מזל אריה היה עד למלחמת העולם השניה ולגלובליזציה שהייתה מקור של רודנות במשך עשורים. כעת, בניגוד לכך, נהיה עדים להתפרקות המערכת הזאת ועדיף מאוחר מאשר בכלל לא. פלוטו אינו סלחני והוא בלתי נלאה במחזורי האנרגיה שלו. תכופות הוא מאפשר לדברים לצאת משליטה לפני שהוא מגיע ומחזיר את גרסת האמת האישית שלו.

שינוי זה צפוי עתה ופלוטו במזל דלי יכניס את האור שיפורר הרבה כל כך מחשכת הממד השלישי, חשכה בה חיינו במשך זמן רב מדי. פלוטו עובד כקרחון, נע לאט ובנחישות קדימה, חוצב באדמה שהוא חולף מעליה. התוצאות של תנועת הקרחון לא גלויות באופן מיידי, אבל הנוף על פניו הוא נע משתנה לתמיד. 

מולד הירח יחול ב-11 בינואר וזוהי התרועה האחרונה עבור פלוטו במזל גדי, כיוון שהוא מתאפיין בהיבט רחב אבל חזק לפלוטו. הוא לא יעזוב את מזל גדי מבלי להזכיר לנו את כל השינויים שחולל, כדי שלא נשכח שהנוף שלנו השתנה לתמיד. לא ניתן לחזור לדרכים הישנות, ולכן עדיף שנבין שפרדיגמה חדשה בעלת רטט גבוה יותר הגיעה ונלמד להפיק ממנה את המירב.

הירח המלא ב-25 בינואר מאפיין את פלוטו על צדדיו השונים, כיוון שהוא מבצע צמידות עם השמש במזל דלי וניצב מול הירח במזל אריה. האנרגיה של הירח המלא הזה תבשר אולי על נפילתן של דמויות ציבוריות מסוימות או כאלה שקשורות לממשל, דמויות שפעלו בדרכים אנוכיות מאוד, כאלה שממוקדות בעצמן ושניצלו את הציבור במשך זמן רב מדי. אני חושבת שנהיה עדים להתפוררות של כמה וכמה ״מגדלי שן״ החודש. 

ויש פעילות נוספת של מזל גדי החודש, בייחוד בעת הירח המלא, שתיקח אותנו לפברואר, עם מרקורי, נגה ומאדים השוהים כולם במזל גדי. לא סיימנו עם האנרגיה הזאת עדיין. דבר זה ייתן דגש להיבטים האישיים של הניקוי של מזל גדי, ואם קיימים עניינים ישנים שלא דאגנו להם עדיין, תהיה לנו הזדמנות לעשות זאת בסוף ינואר ובתחילת פברואר. 

ב-21 בינואר, יש לנו את המעבר הגדול של פלוטו אל מזל דלי באותו יום שבו השמש נכנסת גם כן למזל דלי. הדבר בעל משמעות, משום שבמזל דלי הוא פלנטה של הממד החמישי ואנו נהיה באופן רשמי בטריטוריה של הממד החמישי מעתה ואילך. עכשיו, לאחר שפלוטו שינה לתמיד את הנוף הגאופוליטי, הוא יעבוד על הנוף האנרגטי. ה-21 בינואר הוא גם היום שבו מרקורי מסיים סוףסוף את צל הנסיגה שלנו וראש הדרקון נמצא במעלה 19 במזל טלה, המעלה של ליקוי החמה המלא שיחול באפריל 2024. 

לכן אמרתי שעלינו להתחיל להיות מודעים יותר לאנרגיה, לתהודה, לתאימות ולזרימה האנרגטיות, כיוון שזה המקום שבו אנו מתעוררים וזוכרים את העוצמה האמיתית שלנו כבוראים. לעולם אל תפקפקו בכך שהעוצמה שלנו לברוא את המציאות שלנו מתרחבת להשפעה על המציאות הגלובלית גם כן. ועם הרוב המוחלט של האנושות מחובר כפי שהוא היום, השפעה זו היא עוצמתית באמת. 

אנו באמת משפחת האנושות ויש לנו מודעות וחיבור חזקים לכל דבר שמתרחש ברחבי העולם. לדוגמה, האם ידעתם שקיימת אפליקציה שנקראת Radio Garden שניתן להקשיב באמצעותה לכל תחנת רדיו בעולם, בזמן אמיתי? אני משתמשת בה כדי להקשיב לתחנות רדיו בצרפת, באוסטרליה ובמדינות אחרות ברחבי העולם. למעשה, אם אתם מנסים ללמוד שפה חדשה, זהו כלי נהדר שמאפשר לכם לתרגל. קראתי שאם אתם יכולים להבין שדרי רדיו, שמדברים מהר מאוד, אתם יכולים להחשיב את עצמכם כמי ששולטים בשפה.

הכול טעון מאוד היום, שינויים מתרחשים במהירות הבזק, ואירועים נמשכים שעות או ימים, לא שבועות וחודשים. היום, פוסט ברשת החברתית יכול להתפרסם בכל העולם תוך שניות. אף על פי שיכול להיות שאתם לא אוהבים את כל מה שקורה ברשתות, הן יכולות להיות כוח חיובי לטובת התעוררות, חיבור והארה. 

הנושא של ינואר הוא הפחת רוח חיים מחודשת וזהו צעד מבורך בכיוון מבורך, כיוון שכולנו זקוקים עכשיו לקצת פרספקטיבות רעננות, למיקוד ולכיוון חדשים. להחיות משהו משמעו להחזירו לחיים, לרענן את תכליתו ולהעניק לו משימה ומיקוד חדשים. איזה נושא הולם לחודש הראשון של שנת 2024, שנה בעלת פוטנציאל אדיר. איננו יכולים להחיות מבלי לכלול את העבר או לזכור מדוע משהו לא עבד, מדוע משהו אכזב אותנו או לא עמד בציפיות שלנו. לפעמים הציפיות שלנו הן שגורמות לנו לבעיות בראש ובראשונה, ולכן אולי זה מקום טוב להתחיל בו את הפחת רוח החיים שלנו.

אם בארבע השנים האחרונות התמודדתם עם אתגרי חיים ובעיות בריאות, כמוני, זהו חודש טוב להביא חיים חדשים לחייכם. יכול להיות שמה שחשוב לכם עכשיו השתנה וזה מקום מצויין להתחיל בו. החיים הם דינמיים ואנו משנים סדרי עדיפויות ואפשרויות במשך הזמן. השתמשו בנושא של ינואר כדי להעצים את מה שחשוב לכם, ושימו בצד את מה שלא. 

זהו חודש טוב לעשות רשימת מצאי אנרגטית ולהעריך מה באמת חשוב ומשמעותי עבורכם ומה כבר לא חשוב כלל. ייתכן שתגלו שאתם לא מסוגלים יותר לסבול דברים מסויימים בחייכם ואם זה המצב, הגיע הזמן לעזוב. עזיבה יכולה גם לכלול ניתוק כבלים אנרגטיים והסרת התמיכה האנרגטית שלנו מאמונות, מגישות, מזכרונות וממצבים ששוב אין להם מקום בחיינו ובשדה האנרגיה שלנו.

אין לנו די אנרגיה לתמוך גם במה ששוב לא מהדהד עמנו, ואיננו צריכים לעשות זאת. ושחרור הוא חלק מהפחת רוח חיים מחודשת, בייחוד כאשר אנו משחררים דברים שאותם איננו יכולים לשאת, לנהל או להתמודד עמם. לכן אל תחששו לשחרר פרדיגמות של אנרגיה ישנה, כיוון שהדבר הכרחי כדי ליצור פרדיגמות חדשות. הפרדיגמה של פלוטו במזל דלי שייכת לממד החמישי והיא תחולל כמה שינויים גדולים מאוד, ממש כפי שעשתה במחזור מזל דלי הקודם שהחל בשנת 1778.

יש עוד חדשות טובות בשל שערי האלפאאומגה שמשפיעים החודש, משום שאלה תומכים הן בהתחלות והן בסיומים ובאמת קושרים יחד את כל הקצוות הפרומים. ופלוטו בדלי יקיים היבט קרוב לצדק במזל שור במשך כמה חודשים, יטלטל את ההתנהגות החומרנית והאנוכית הרווחת, שדומה שהפכה לנורמה חברתית חדשה. והדבר כולל את אשליות הזוהר, התהילה והכסף שהפכו למודלים החדשים של השיווק עבור רבים כל כך באינטרנט.

האם שמתם לב שיש עכשיו פחות ״משפיענים״ ופחות אנשים שמנסים להשיג פרסום ותהילה אונליין על ידי התרברבות בסגנון החיים המזוייף ובכסף שלהם? הדבר יצטמצם אף יותר כאשר פלוטו במזל דלי ישנה נוף זה גם כן. יהיה מיקוד רב הרבה יותר באנרגיות הממד החמישי של הקהילה, החיבור, שיתוף הפעולה, האחדות והיצירתיות ודגש נמוך יותר על דברים של הממד השלישי, כגון יהלומים, ממון והתנהגות בוטה.

אם אתם מרגישים מובסים על ידי מה שהתרחש בעולם בשנים האחרונות, ינואר הוא זמן טוב לאושש את ההתלהבות החיובית שלכם. החלק הקשה בהיותכם ערים ומודעים הוא שיש לכם פרספקטיבה שונה והבנה עמוקה יותר בנוגע לאירועים ולהתרחשויות בעולם. אתם רואים את האמת, אבל אולי אתם משואת אור בודדה שמנסה להאיר בחשכה. אך ככל שאנשים מתעוררים, והדבר קורה במידה רבה יותר לאחרונה, אתם הופכים לקול האמת שכולם רוצים להקשיב לו. נסים ותמורות אנרגטיות מתרחשים כעת בשפע ולכן היו פתוחים לקבל, כיוון שזה  זמנו של האור להאיר. 

ינואר הוא שינוי עוצמתי במודעות ואתחול אנרגטי נדרש מאוד ומבורך לאחר האנרגיה הכבדה של 2023. הוא מחולל שינוי במידה מספקת בעודו מתחזק די מהסטטוס קוו כדי להזכיר לנו להתמודד עם סגירת מעגל ביחס לעבר, כדי שנוכל באמת להתחיל מחדש השנה. זכרו שאנרגיית המספר 9 של ינואר אינה הזמנה לזנק ולהתחיל ״לטוס״, זוהי תזכורת לוודא שהנתיב שלנו מתוכנן, שיש לנו דלק במכונית, שביצענו תחזוקה שגרתית כהכנה לנסיעה ושיש לנו מספיק חטיפי אנרגיה בתיק.

ינואר לא יהיה חודש משעמם כלל וכלל ויביא רעיונות ופרספקטיבות חדשות ורעננות, תוכניות ופרוייקטים חדשים, ויפיח רוח חיים חדשה בפרספקטיבות שלנו כדי שנוכל להפיק את המירב משנת ״תמורה״ זו ומפרדיגמת האני הנני החדשה של הממד החמישי שלנו.