מדוע אנשים עוזבים את חייכם בעקבות התעוררותכם הרוחנית

מאת: כריסטינה לופז

תרגום ועריכה מקובץ האודיו: סמדר ברגמן

כאשר אתם חווים התעוררות רוחנית, חייכם משתנים בדרכים משמעותיות. במקרים רבים, החיים הישנים שלכם מתהפכים על פניהם כדי לפנות מקום לחיים שתואמים יותר לנשמתכם. 

אנשים רבים עוזבים את מקומות העבודה, משנים מקום מגורים, חווים שינויים בגוף ובמיינד ומרפאים את הטראומה שהגבילה את חייהם. 

אף על פי שכל השינויים הללו הכרחיים, הם יכולים גם להיות מאתגרים מאוד, ובייחוד שינוי מסוים אחד שמתרחש לצד כל התעוררות רוחניתאנשים יוצאים מחייכם. 

כאשר שאלתי לא מזמן את העוקבים שלי במדיה החברתית האם הם חוו או חווים פרידות במסגרת מערכות היחסים בחייהם מאז שההתעוררות שלהם החלה, הופצצתי במאות תגובות:

״המון ידידים וקרובי משפחה כבר אינם חלק מחיי״, 

״אנשים רבים מאוד נעלמו מהעין״, 

״לאט לאט, נפרדתי מחברים ומבני משפחה ואפילו מחיי הנישואים שלי״, 

״נותקו הקשר והקרבה עם משפחה וחברים״, 

״החברה הטובה ביותר שלי מזה 30 שנה כבר לא בקשר איתי, הניתוק אמיתי ואני מתאבלת״, 

״הם נושרים כמו זבובים, כי אני שמה להם גבולות ומראה את העצמי האותנטי שלי זו הפעם הראשונה בחיי״.

עוד ועוד תגובות נרגשות המשיכו להגיע, מדברות על ניתוק מאנשים ועל הכאב שהדבר גרם. אצל אנשים אחדים, האדם האחר הוא שיזם את ניתוק הקשר, אבל אצל רבים, הם אלה שבחרו לנתק את עצמם, בעצמם. ״בחרתי לשחרר כמה אנשים לאחר שהבנתי שהם לא מתאימים לרווחה הנפשית שלי״. התנתקות מאנשים בשל התעוררות רוחנית יכולה להיות כואבת מאוד, גם כאשר אתם אלה שבוחרים לנתק את הקשר. 

הסרטון (המאמר) הזה יעזור לכם להבין מה מתרחש ומה לעשות אם אתם מוצאים את עצמכם מרגישים מבודדים ובודדים בשל אובדן קשרים ומערכות יחסים. אתם תלמדו מהי הסיבה הרוחנית לכך שאנשים נעלמים מחייכם בעת ההתעוררות, מה לעשות כאשר הם עוזבים, כדי שלא תרגישו בודדים או מבודדים ומה לא לעשות כאשר הקשרים מתפרקים. 

מדוע אנשים עוזבים

לכל דבר שמתרחש במציאות החומרית של הממד השלישי יש סיבה ובסיס אנרגטיים. כאשר יש לכם מערכת יחסים או קשר עם מישהו, הרשתות האנרגטיות שלכם מחוברות, הכוונה היא לחלקים הרוחניים הבלתי נראים, כגון ההילה או שדה האנרגיה. כאשר נוצר קשר עם אנשים, מתהווים קשרי אנרגיה חזקים ביניכם ואנשים רבים מאוד יכולים להיות מחוברים לשדה האנרגיה שלכם בעת ובעונה אחת. הדבר מכונה ״רשת אנרגטית״, אבל הנה הדבר החשוב לגבי הרשתות האנרגטיות, הן תמיד ערוכות אלה עם אלה. כדי שמישהו או משהו יוכלו להיות חלק מהמציאות שלכם ולקחת חלק בחייכם, חייבת להיות התאמה אנרגטית עם אותו אדם או דבר. אם התאמה או היערכות אלה לא קיימות, אותו אדם או דבר יעזבו את המציאות שלכם. האנרגיה היא באמת עד כדי כך פשוטה. 

כאשר אדם זה מהווה חלק מחייכם, אתם נמצאים בתהודה אנרגטית זה עם זה. חשבו על תהודה אנרגטית כמו על פאזל. יש לכם פיסת פאזל בעלת תצורה מסויימת ולאדם האחר יש פיסת פאזל בעלת תצורה מסויימת שמתאימה בשלמות לזו שלכם. 

כאשר מתחילה התעוררות רוחנית, היא מפעילה ומאיצה את השינויים האנרגטיים, מדובר בלידה מחדש שלכם, והמערכת האנרגטית שלכם כולה משתנה. היא מתחילה לרטוט בקצב מהיר וגבוה יותר ומשמעות הדבר היא שתצורת פיסת הפאזל שלכם  משתנה. ועכשיו, נחשו מה? אתם כבר לא מתאימים באופן מושלם זה לזה, והיעדר תהודה אנרגטית זו היא שגורמת לאדם המסוים להיעלם מחייכם. אתם לא יכולים להישאר בקשר עם תצורות לא תואמות של פיסות פאזל. יכול להיות שתתחילו פתאום להתווכח ללא הרף או שתפסיקו לראות את העולם באותו אופן או יכול להיות שתפסיקו פשוט לדבר זה עם זה, כך סתם. 

אין זה משנה כיצד התרחש הניתוק בעולם הפיזי, הוא מתרחש בגלל שינוי זה שחל ברשת האנרגיה שלכם. לפעמים הוא מתרחש במהירות או הוא יכול להימשך שנים, אבל התוצאה הסופית היא אותה תוצאהאינכם יכולים לקחת חלק זה בחייו של זה אם פיסות הפאזל האנרגטיות שלכם לא תואמות. 

בחיי, דבר זה התרחש במשך השנים במהירות פתאומית. בתחילת 2013, הנישואים שלי התפרקו לפתע והדבר היווה טריגר להתעוררות רוחנית מהירה. תצורת פיסת הפאזל שלי השתנתה, עזבתי את הבית ועברתי להתגורר במדינה אחרת יחד עם הכלבה שלי. בהמשך, ככל שהאנרגיה שלי השתנתה במהלך השנים, התנתקתי מאנשים רבים בחיי, עם חלקם ניהלתי שיחות והסברתי מה קורה לי ואחרים פשוט נעלמו באופן טבעי. 

אם אתם צופים בסרטון (או קוראים), קרוב לוודאי שאתם חווים עכשיו התעוררות רוחנית ואני יודעת עד כמה מאתגרת היא יכולה להיות לפעמים. ההתעוררות העיקרית שלי נמשכה שש שנים וכללה התעוררות קונדליני ספונטנית, שנים של התבודדות ולילות אפלים רבים של הנשמה. אבל ההתעוררות הרוחנית שלכם לא חייבת להיות כה מאתגרת או להימשך שנים רבות כפי שהיה אצלי. 

אין זה משנה אם אתם הייתם אלה שניתקתם את הקשר או האדם האחר, הנה מה שעליכם לעשות כאשר אנשים נעלמים מחייכם. 

המשיכו להתקדם

ראשית, המשיכו להתקדם. אנשים רבים כל כך אמרו לי במשך השנים שהם מרגישים סוג של נוסטלגיה כלפי הזמנים שקדמו להתעוררות, כאשר היו להם יותר קשרים ומערכות יחסים בחייהם. אבל מה שאותם אנשים שכחו לציין הוא שאולי כל אותם קשרים לא היו בריאים או מיטיבים כל כך, כיוון שאילו היו כאלה, הם היו קיימים עדיין. אבל חשובה מכך היא הנקודה הבאהאם הם היו מתאימים לאנרגיה החדשה שלכם, הם היו נשארים. אנשים לא עוזבים אם הם תואמים לכם אנרגטית, הם עוזבים כאשר התאמה זו לא קיימת עוד והסיבה לכך היא שההתעוררות הרוחנית שלכם חוללה בכם שינויים גדולים, שינויים הכרחיים ונעלים. ולכן, המטרה העיקרית שלכם היא להמשיך לרפא את הפצעים הישנים, לשחרר מטען אנרגטי כבד ששוב לא מהדהד אתכם, לרומם את האנרגיה שלכם מעלה, להתחבר עם הנשמה והתכלית שלכםפשוט המשיכו לצעוד בנתיב הרוחני ובסופו של דבר, קשרים חדשים יווצרו ותהיה להם התאמה אנרגטית לתצורת פיסת הפאזל החדשה שלכם.

ייתכן שתרגישו זמנית מעט בודדים, לפני שחיבורי הנשמה החדשים שלכם יגיעו, אבל זכרו שההתעוררות הרוחנית שלכם תמיד תוביל אתכם לחיבורים מיטיבים ואותנטיים יותר. 

התייצבו בעוצמתכם

הטיפ הבא הוא להתייצב בעוצמתכם. אין זה משנה כמה אנשים עוזבים את חייכם, זכרו תמיד שהיקום אוהב אתכם מאוד. אל תפחדו לעמוד על שלכם, גם כאשר אתם עומדים לבד. טיפ זה עלול להיות קשה לאנשים מסוימים, כיוון שהתנו אותנו לרצות להשתייך, ולכן, פעמים רבות אנו זונחים את עצמנו כדי לשמור על קשרים שלא טובים לנו. אנו מתוכנתים להאמין שחברה רעה טובה מהיעדר חברה, אבל זה לא נכון. אהבו את עצמכם מספיק כדי להיות לבד במידת הצורךזוהי מיומנות רבת ערך לחייכם. התייצבות בעוצמתכם משמעותה גם לדבר את האמת שלכם ולהיות אותנטיים. אל תפחדו לשתף ולספר כיצד אתם משתנים ומה אתם מגלים בעת ההתעוררות הרוחנית שלכם. היו פתוחים לגבי מהות האני החדש שלכם, מהם החלומות שלכם וכיצד אתם רוצים לחיות את חייכם מעתה ואילך. 

טיפ זה עוצמתי ביותר, משום שהוא מאפשר לכם להראות לאחרים כיצד נראית התעוררות רוחנית וכך אתם משמשים דוגמה אישית למה שאפשרי. אבל הדבר גם מסייע לכם לצאת מ״ארון״ הרוחניות ולא לפחד להראות את העצמי האמיתי והאותנטי שלכם, בין אם אנשים אוהבים את זה או לא. 

הציבו גבולות חדשים

הטיפ האחרון, שלישי במספר, הוא להציג גבולות חדשים. אני מעדיפה לקרוא לגבולות ״כללי ההִתְקַשְּרוּת״, כיוון שמונח זה מעניק תחושת התעצמות רבה יותר ומתאר טוב יותר את מה שבאמת מתרחש. כאשר אתם משתנים, יהיה עליכם לכונן כללים חדשים לאופן שבו אתם רוצים לקיים אינטראקציות עם אנשים אחרים ומה אתם מוכנים לקבל ומה אתם לא מוכנים עוד לקבל. דבר זה הוא הכרחי, כיוון שאנשים אחרים בחייכם ירצו להמשיך להתייחס אליכם באותה דרך בה התייחסו אליכם לפני ההתעוררות שלכם, אבל עכשיו אתם אנשים שונים, ריפאתם את עצמכם, התעצמתם וכעת אתם רוצים שאנשים יתייחסו אליכם בכבוד רב יותר, יכבדו את הרגשות ואת הגבולות שלכם. ואם האנשים בחייכם לא מכבדים את הגבולות החדשים או את כללי ההתקשרות שלכם, יהיה עליכם לקבל כמה החלטות קשות בנוגע לשאלה האם להמשיך להיות איתם בקשר או לא. 

מה לא לעשות

כעת, כאשר אתם יודעים מה כן לעשות, ישנם כמה דברים חשובים שאין לעשות. הראשון הוא דבר גדול ואחד שרבים מהמטופלים שלי נתקעים בו. אל תנסו לאלץ קשר. הנושא כואב ולכן אנשים רבים מנסים לעשות זאת, בעיקר משום שהם מתאבלים על אובדן הקשר, רוצים להשיבו ולכן הם מנסים נואשות לדבר עם אותו אדם או לנסות לחזור ולקיים עמו קשר ברמה מסוימת. אבל תמיד זכרו את היבט האנרגיה שקשור לניתוק הזהאין זה משנה כמה תתאמצו, האנשים שאמורים היו לעזוב את חייכם, יעזבוכיוון שהאנרגיה שלכם שוב לא תואמת לשלהם, פיסות הפאזל שלכם שוב לא מתאימות לפיסות הפאזל שלהם. יכול להיות שתרצו לנהל שיחת פרידה או ״לנקות את השולחן״ לפני שאתם יוצאים זה מחייו של זה וזה בסדר. רק אל תנסו לשמר את הקשר כאשר הנשמה ומערכות האנרגיה שלכם אומרות לכם שהגיע הזמן לסיים את מערכת היחסים הזאת. 

אל תפלו למלכודת הבדידות

הדבר השני שאל לכם לעשות הוא ליפול למלכודת הבדידות. יש הבדל בין להיות לבד לבין להיות בודד וחשוב מאוד שאנשים רוחניים יבינו שבמשך ההתעוררות שלהם, הם יכולים להיות לבד לפעמים, אבל שאף פעם הם לא צריכים להיות בודדים. בדידות היא תחושה של בידוד לא רצוי. אבל עכשיו, לאחר שאתם מבינים את היבטי האנרגיה שבבסיס ההתעוררות, אתם מבינים שכל האנשים שעזבו את חייכם, היו אמורים לעזוב וכאשר הם עוזבים, משמעות הדבר היא שמבחינה אנרגטית עליכם לפנות מקום לקשרים חדשים שתואמים יותר לאנרגיה הנוכחית שלכם. 

אם אתם בוטחים בחייכם ובנשמה שלכם, אין מקום להתקשר לאנשים או לדברים, ולכן כאשר מישהו עוזב, אתם יכולים להרגיש אבלים או עצובים, אבל אל תרגישו בודדים, כיוון שאתם מבינים שהחיים מכינים אתכם ומפנים מקום לכניסת קשרים מיטיבים. אתם יכולים להירגע, להתמסר וליהנות מחייכם, גם אם אתם זמנית לבד. אם האגו שלכם מתחיל ליפול למלכודת הבדידות, בצעו תרגיל פשוט. הביטו בעצמכם במראה וחזרו על המנטרה הזאת: ״היקום מפנה מקום לכניסתם של קשרים מיטיבים אל חיי״. הצהרה זו תסייע לכם להותיר את הרטט שלכם גבוה ובמצב של ציפיה שמחה, בעודכם חיים את חייכם בשמחה ויודעים שקשרי נשמה נעלים יגיעו בזמן הנכון ובאופן הנכון.

אל תקחו את זה באופן אישי

הטיפ השלישי אומר ״אל תקחו את זה באופן אישי״. כאשר אנשים עוזבים את חייכם, הסיבה היא אף פעם לא הערך שלכם, לא בגלל שמשהו בכם פגום או שהיקום מעניש אתכם. התנתקות מאנשים אינה אישית, חשוב מאוד שתשמרו את התדר שלכם גבוה וקליל. אם אתם מאפשרים לאגו שלכם להתחיל לצלול לביקורת עצמית, אתם תתחילו לרדת בספירלה שלילית שתנמיך את הרטט שלכם ושתגרום לכם להרגיש עצובים ולא ראויים. 

זכרו זאת, כאשר אנשים עוזבים את חייכם, מבחינה אנרגטית לא מדובר במשהו אישי, מדובר פשוט במצב שבו הרשת האנרגטית שלכם לא מהדהדת עוד עם הרשת שלהם. היקום לא שופט או מעניש וככל שתלמדו לראות את החיים ממקום ניטרלי ונטול שיפוט, אתם תרגישו טוב יותר ותבינו שהחיים תמיד פועלים לטובתכם. 

אחת מההצהרות האהובות עליי היא של המורים אברהם היקס: ״הכול פועל לטובתכם, ואין זה משנה כיצד הדברים נראים בזמן כלשהו. הכול פועל לטובתכם״. כאשר אנשים עוזבים את חייכם. זה בסדר להתאבל או להיות עצובים, אבל זכרו שהכול תמיד פועל לטובתכם, ושבהמשך הדרך, קשרי נשמה חדשים יגיעו ויחליפו את הקשרים שאבדו לכם.