קץ להודיה ומעבר אל ההערכה

ג׳ניפר הופמן

דצמבר 2019

מאנגלית: סמדר ברגמן

אף פעם לא אהבתי את הרעיון שעליי להודות על התנסויות החיים הנוראות שלי. תמיד חשתי שזה לא אותנטי לומר עד כמה אני אסירת תודה עבור דברים שהצטערתי שבכלל התרחשו בחיי. איך אוכל להודות על הכאב, הסבל, האתגרים וקשיי החיים, כאשר למעשה אני רוצה את ההפך מכך?

הודיה עובדת בממד השלישי משום שהיא חוזרת על מחזורי קרמה וכאב, אבל אנו זקוקים לתהליך חדש כדי לנוע אל ההתרחבות והבריאה של הממד החמישי. לכן הגיע הזמן להחליף את ההודיה בביטוי האנרגטי הגבוה יותר שלההערכה.

נתיב ההתעלות החדש של שילוב הממדים השלישי והחמישי יחולל שינויים רבים ואחד מהם הוא המעבר ממגבלה להתרחבות, היכולת להשתמש באתגרי החיים שלנו כפלטפורמה להוויה רבממדית בעלת רטט גבוה. אנרגיה תמיד נמצאת בתנועה ותדרים גבוהים יותר נמצאים תמיד הן בתנועה והן בהתרחבות.

האם אתם רוצים להרחיב את הכאב שלכם או למנף את הכאב שלכם לרמות חדשות של הבנה, מודעות והתנסות?

המילה ״הודיה״ (באנגלית, gratitude), מזכירה לי את המילה הצרפתית ״gatter״, שמשמעותה הן הצורך לגרד והן פעולת הגירוד. מה קורה כאשר אתם מגרדים מקום שמגרד? לפעמים הצורך לגרד מתעצם אף יותר, ועלינו לגרד עוד ועוד. איך נוכל להסיר את הצורך לגרד ואת המקור שלו לגמרי? על ידי יציאה ממחזור הקרמה והכאב ועל ידי היותנו פתוחים להתרחבות, לפוטנציאל ולהתעצמות.

במקום לנסות לשכנע את עצמנו שאנו אסירי תודה עבור דברים שאיננו רוצים, איך נוכל להרחיב את ההתנסות שלנו למשהו שאנו יכולים להביא עמנו לחיי הממד החמישי? בואו נהפוך את ההודיה שלנו לפעולה של הערכה, שמשמעותה היא להגביר את ערכה, להפוך אותה יקרת ערך יותר. אם אנו חושבים כיצד האנרגיה יוצרת ומתרחבת, האם לא הגיוני יותר להגביר את ערך החוויה באמצעות הערכה, במקום להצהיר כמה אנו שמחים שחווינו אותה, כאשר למעשה אנו לא באמת שמחים?

אני לא מודה לבעיה הבריאותית שבגינה חוויתי כאב כרוני בשש השנים האחרונות, כאב שהיה כה אינטנסיבי שלפעמים לא יכולתי ללכת וחשבתי שיהרוג אותי. אבל הערכתי אותו לכדי מודעות גדולה יותר של אפשרויות הטיפול ומציאת אנשי מקצוע שיוכלו לסייע לשפר את בריאותי הכללית, ובכלל זה לרפא את פציעת החיסון שאחראית לבעיה.

אני לא מודה על פיטוריי משש עבודות בשמונה השנים האחרונות, שהביאו לאובדן הקריירה שלי, אותה אהבתי מאוד, אבל הערכתי אותם לכדי עסק משגשג כמורה רוחנית, כסופרת וכמובילה בתחום המודעות העצמית, היערכות, תהודה, תדר וטרנספורמציה אנרגטיים.

כאשר אתם הופכים הודיה להערכה, אתם מרחיבים את המודעות שלכם לגבי המצב, בעודכם נשארים פתוחים לאפשרויות, לפתרונות ולפוטנציאלים חדשים שייקחו אתכם ממקום של כאב למקום של שלווה, ממקום של תודעת קורבן למקום של מאסטריות מנצחת, מהגבלה להתרחבות. אתם יכולים לשחוק את גלגל ההודיה או להתעלות אל ההערכה ולהפוך את השיעורים שלכם לקפיצות קוונטיות של היערכות עם פוטנציאלים חדשים.

היבטים רבים של המציאויות האישיות והקולקטיביות שלנו משתנים עכשיו ואף על פי שחלק מהדרכים הישנות שלמדנו יכולות עדיין להיות שימושיות, אחרות אינן שימושיות. יש לבחון את ההוראה הרוחנית שסייעה לנו לצלוח את עשרים השנים האחרונות ויותר של מחזורי ההתעלות, וחלק מהדברים שוב לא יועילו לנו. אני מאמינה שהאופן שבו השתמשנו בתפיסת ההודיה בעבר

הוא אחד מהם. ישנם אחרים והאופן שבו הדבר עובד עבורכם הוא חלק מהנתיב האישי שלכם.

שימוש בהערכה במקום בהודיה מציב אותנו במקום של התרחבות, פוטנציאל ופתיחות לאפשרויות ולתוצאות חדשות. וקל יותר להיות אותנטיים לגבי מה שחווינו כאשר אנו יודעים שהיותנו במצב של הערכה מהווה התאמה טובה יותר לזרם האנרגיה ולהתרחבות של תדרי הממד החמישי, כדי שנוכל לצאת מהכאב ולהיכנס למשהו שמח ומספק יותר.

אם אתם מתקשים לשכנע את עצמכם שאתם אסירי תודה כלפי חוויה שהייתה מאתגרת במיוחד, נסו להתמקד במקום זאת בהערכה. האם אתם יכולים להוקיר אתגר זה ולהפוך אותו למשהו שתואם לפוטנציאל הגדול יותר שלכם?

איך תוכלו להעריך את ערך ההתנסות ולהפוך אותו למשהו שמביא שמחה לחייכם?

ולבסוף, כיצד תוכלו להשתמש באתגר כבקרש קפיצה אל תוך ממדי הוויה וחיים חדשים שמרחיבים את מסע ההתעלות שלכם אל שמחת הממד החמישי, ממד שחופשי מכאב ומקרמה?

במקום לומר: ״אני מודה עלועל קיומו בחיי״, נסו לומר: ״אני מעריך/מעריכה התנסות זו ואת שיעוריה ומרומם/ת אותה אל הפוטנציאל הגבוה ביותר שלה ואל האפשרויות הגדולות ביותר שלה, אל ממד גבוה יותר של מודעות, למידה, הוויה והולמות אנרגטית, בהתאמה לכוונה שלי לחיים, שמהדהדת בתדרים הגבוהים ביותר של השלווה, השמחה, האהבה והשפע״.

ואם אתם רוצים לעשות ניסוי, קחו אתגר חיים שעמו אתם מתמודדים וכתבו שתי הצהרות: האחת מתארת כיצד אתם מודים לאתגר, והאחרת כיצד אתם מעריכים אותו לכדי תדר גבוה יותר.

איזו הצהרה מעניקה לכם הרגשה טובה יותר? איך זורמת האנרגיה? מהי תגובת האינטואיציה שלכם?

הערכה במקום הודיה, דרך חדשה להתרחב אל תוך שערי ההתעלות של הממד החמישי ולנוע מטראומה לנצחון, מתודעת קורבן למאסטריות עוצמתית, ודרך לצאת ממחזורי הקרמה והכאב ולעבור לחירות השמחה והמשמחת של ההולמות והשלמות האנרגטית.