דוח אנרגיה לחודש נובמבר 2023

מאת: ג׳ניפר הופמן

תרגום: סמדר ברגמן

זה חודש חדש ושנת 2023 כמעט והסתיימה. אני חושבת שכולנו נשמח לראות את השנה הזאת מסתיימת, זו הייתה שנה מאתגרת למדי בסדרה של שנים שהביאו אותנו אל סף תוהו ובוהו מוחלט ולרמות תודעה חדשות. עלינו לראות את החושך כדי לדעת היכן להאיר את האור וגילינו כמה חשכה באמת קיימת בעולמנו. אנו בחודשים האחרונים של שהיית פלוטו במזל גדי והתגליות עדיין לא נגמרו.

נובמבר מבשר על רגיעה מסויימת לאחר הסערה של אוקטובר, על שני הליקויים שלו, וזו תהיה הקלה. זמן לבחון מה קיים עדיין ולהחליט מה רלוונטי והולם ולהחליף את מה שלא. אם אתם מרגישים עייפים, מתוחים, מוצפים וכורעים תחת הנטל, אתם לא לבד. כולנו עייפים, אבל אין זה הזמן לוותר או להיכנע, כיוון שימים בהירים יותר צפויים לנו והאור תמיד מנצח את החשכה. 

נובמבר הוא התחלה חדשה לאחר הליקויים של אוקטובר וזה שינוי מבורך. ליקויים תמיד מזעזעים דברים, מגלים את מה שנחבא, מביאים מצבים לעימות חזיתי ומאתגרים אותנו למצוא אופציות חדשות למה שהיה פעם דבר קבוע בחיינו ועתה הפך לעיי חורבות. נובמבר מביא אנרגיה של המספר תשע (9) וכמו אוקטובר, מדובר בתשע כפול, כיוון שנובמבר היה פעם החודש התשיעי (novem, משמעותו ״תשע״) וזהו מספר הסיום וההשלמה. 

הנושאים של נובמבר הם אִחְזוּר אנרגיה וטשכ״ם (שהם ראשי תיבות של טרנספורמציהשחרור/הסרהכוונה/אינטגרציהמאסטריות/הגשמה) ולנוכח הנסיגות שהסתיימו החודש, התחלה רעננה ונקודת מבט חדשה הופכות אפשריות. 

נובמבר הוא החודש האחד עשר (11), אבל הוא היה החודש התשיעי בלוח השנה הרומאי. בשנת 2023, שמספרה הוא שבע (7), נובמבר מקבל ערך של תשע (9), מספר הסיום וההשלמה. אבל עלינו להרחיב את המשמעות של ״סיום״ראו כיצד נראה המספר תשע (9). יש לנו קו ועיגול, אחד (1) ואפס (0), התחלה וסוף. המספר אחד הוא המילה שהופכת לחומר, והאפס הוא הפוטנציאל האינסופי, השדה המורפוגני של פוטנציאל אנרגטי שממתין למילה כדי להתגשם. זהו מחזור בריאה אינסופי. 

השלמה היא יותר מסוף, מצב שבו אנו שלמים, לא חסר לנו דבר, סיימנו, גמרנו, השלמנו עם מה שאנו יכולים לומר שהוא יצירה שיש בה שְׁלֵמוּת. כאן, שְׁלֵמוּת לא נמדדת על ידי התוצאה ואין כישלון. הגענו לשְׁלֵמוּת בביצוע שלנו, בהשתתפות שלנו ובמה שיכולנו להגשים. במסגרת ההגדרה שלי של הסליחה, השלמה וסגירת מעגל הן היבטים עיקריים, כיוון שהשלמה מאפשרת לנו להתרחק בידיעה שעשינו כל שיכולנו, שהתפקיד שלנו הושלם וסגירת מעגל מאפשרת לנו לעשות זאת ללא תחושות של אשמה, בושה או חרטה. 

הנושאים של נובמבר הם אִחְזוּר אנרגטי וטשכ״ם, ושניהם מתייחסים לאופן שבו אנו מתחברים לאנרגיה שלנו, נערכים עמה ומשתמשים בה. אִחְזוּר הוא תהליך שבו אתם תובעים לעצמכם בחזרה את האנרגיה שלכם והוא הרבה יותר מאשר השבת העוצמה שלכם. מדובר בהשבה של האנרגיה שלכם מתקופות חיים של ריקון אנרגיה בשל אבל, אכזבות, ציפיות שלא התממשו, דרמה, טראומה, אובדן, כעס, עצב, חרטה וכל מגוון האנרגיות שגורמים השותפים הקרמתיים שלנו. זוהי הכוונה שלנו להסיר את ההשתתפות האנרגטית שלנו ממצבים, זיכרונות, אתגרים ומכל פעילות שמרוקנת את האנרגיה שלנו מרגע ההווה. 

כל כאבי וחרטות העבר, צער או פחד, ממלאים תפקיד משמעותי בזרמי האנרגיה שלנו. הם מרוקנים מאיתנו את האנרגיה. אנו יכולים לתבוע לעצמנו בחזרה את האנרגיה הזאת ולהרחיק את עצמנו מאותם נתיבים קרמתיים. ברור שמשמעות הדבר היא שעלינו לנטוש גם את כל סדרי היום הקרמתיים שלנו. האם אנו מוכנים לכך? נדע זאת בקרוב. מדובר במצב שבו כאב ההישארות היכן שאנחנו הופך חזק כל כך, שאנו מוכנים לצאת מאזור הנוחות שלנו ולחפש נתיבים חדשים. 

מאז התחלתי לכתוב, בפברואר 2004, אמרתי שזוהי תקופת החיים שבה נסיים את הקרמה שלנו, והנה אנו כאן. אנו נמצאים עכשיו בהתעלות 2.0, אבן דרך שהשגנו בינואר 2022, והצלחנו לשרוד 16 שנים של שיבת פלוטו גלובלית (שלמרבה המזל, לא נצטרך לחוות אותה שוב), מגוון של אנרגיה אסטרולוגית והיבטים אסטרולוגיים היסטוריים והרבה כאוס עולמי. היינו עדים לחשיפה גדולה של קרמה אישית וקולקטיבית ולקחנו בה חלק, ועכשיו לאחר שראינו אותה, אנו יודעים שהצעד הבא שלנו הוא לתבוע לעצמנו מחדש את האנרגיה שלנו, להסיר את כל החיבורים האנרגטיים לאותם נתיבים קרמתיים, ולתבוע מחדש את הריבונות האנרגטית שלנו והתרשים האלוהי להולמות ולהרמוניה אלוהית. 

הדבר מתרחש בכמה רמות והקרמה שיש לנו עם אנשים אחרים היא תחום אחד של שיקום אנרגטי זה. אבל מה בנוגע לאנרגיה ולכוח עליהם ויתרנו בשל הטראומות שלנו? אתם יודעים שטראומה אנרגטית יוצרת אֵבֶל, ואֵבֶל הוא אנרגיה שמחלחלת אל כל תחום בחייכם, עם החרטות העזות שלה לגבי העבר וכל מה שחווינו בו. וזה כולל מצבים בהם היינו קורבנות, מצבים בהם ניטל מאיתנו כוחנו, התייחסו אלינו בחוסר כבוד, בחוסר הוקרה ונכרתה מאיתנו עוצמתנו עד שלא נותר לנו דבר.

ברגע שאתם מתחילים לבחון את ההזדמנויות לאִחְזוּר זה, ההבנה שכל האנרגיה שלכם נשאבה על ידי מגוון אנשים ומצבים עלולה להכניע אתכםאין זה פלא שאתם מתקשים להגשים, מרגישים חוסר אונים, שדומה שמזל רע הולך אחריכם לכל מקום או שאתם באמת מאמינים שהיקום התעלם מכם עד כה.

כאשר האנרגיה שלכם מרוקנת על ידי שואבי אנרגיה, אין לכם משאבים אנרגטיים ואינכם מצליחים לגרום להגשמות, לנסים או לכוונה שלכם לעבוד. הסיבה לכך היא שאולי יש תהליך שניצב במקומו, אבל מישהו רוקן את כל הדלק ממיכל הדלק שלכםוהוא עשה ועושה זאת מזה זמן רב מאוד. 

אִחְזוּר הוא המפתח להצלחה בממד החמישי, כיוון שאנו זקוקים לכל האנרגיה שלנו כדי לברוא את המציאות שלנו, ואין קרמה בתדרים הגבוהים יותר. 

נושא נוסף של נובמבר הוא טשכ״ם:

טרנספורמציה, שמשמעותה לשנות לתמיד צורה של דבר מהכגון בישול ביצהויצירת דבר מה חדש.

שחרור/הסרה של אנרגיה שקיים בה ניגוד לטרנספורמציה שלכם ושחוסמת את שלוות הנפש, הלב והרוח שלכם. 

כוונה/אינטגרציה, כוונה יוצרת מיכל אנרגיה והיא השלב השני בהגשמה. אבל אינטגרציה חשובה במידה שווה, כיוון שאתם חייבים ליצור מרחב אנרגטי במציאות כדי לממש בו את הכוונה שלכם. 

מאסטריות/הגשמה, האופן שבו אנו מראים ליקום שאנו ריבונים מבחינה אנרגטית, על ידי הכרה במאסטריות שלנו ואז על ידי שימוש בכוח הבריאה שלנו כדי להגשים. אין זה משהו שרק אנשים מיוחדים או בעלי כישרונות יכולים לעשות. 

כולנו מסוגלים להגשים את המציאות שלנואנו עושים זאת בכל יוםאבל עכשיו אנו חייבים לעשות זאת מתוך כוונה גדולה יותר, מתוך היערכות עם נתיב ההתעלות של הממד החמישי. על ידי התייחסות לתהליך כמאסטרים, לא כמשרתים או כחניכים, אנו תובעים לעצמנו את הסמכות ליצור ניסים ולהעניק לאנרגיה צורה. זהו תהליך של כוונה מחושבת ונחושהלא תגובה לדרמה ולתוהו ובוהו באמצעות אנרגיה מפוזרת ותקוות לעתיד טוב יותר. במקום זאת, יש להביע כוונה ולהתאים את האנרגיה שלנו אליה, באופן מכוון ויצירתי. 

אחד מהאירועים הגדולים בנובמבר הוא שבתאי שחוזר לנוע קדימה ב-5 לחודש, וזה סיפור גדול משום שהוא שוהה במזל דגים. אני עוקבת אחרי מחזורים פלנטריים משום שהם חשובים בקביעת טון האנרגיה. בפעמים הקודמות, שבתאי נכנס למזל דגים בדצמבר 1964 ובינואר 1994. אם אתם יכולים לזכור אירועים משמעותיים כלשהם בחייכם באותם זמנים, אלה חוזרים לצורך בדיקה חוזרת, בחינה מחודשת וליישום של שיטות, אנרגיות ותהליכים חדשים.

אני לא מסכימה עם אסטרולוגים שמדברים על ההשפעות הקשות של מעברי שבתאי. אני רואה את שבתאי כפי שהוא, כוח שמסיר פיתוי, סטייה ואנרגיות משבשות מנתיבנו ושמאלץ אותנו להצר את שדה הראייה שלנו לנקודת כוח אחת. זה נכון גם עכשיו. וכאשר נגיע לצמידות שבתאי ונפטון במזל דגים (לא בדיוק אבל קרוב למדי), משהו שהתרחש רק שלוש פעמים באלפיים השנים האחרונותבשנים 375-6, 1523-4 ומה-27 באפריל עד ה-6 במאי, 1847, זו תהיה רמה אחרת של התעוררות רוחנית, היערכות ואינטגרציה.

שבתאי יהיה במרחק עשר מעלות מנפטון בשנת 2024 ובאופן מעניין, יקיים צמידות עם נפטון במזל טלה ביוני 2025. זהו היבט של הממד החמישיהמשמעת, הקרקוע והמיקוד של שבתאי שיתחברו עם נפטון האשלייתי והרוחני, יבראו הזדמנות עבורנו להשיג את אחת מאבני הדרך של ההתעלותיצירת סינרגיה של אנושי ואלוהי, חומרי ורוחני.

לעת עתה אנו יכולים להשתמש בשבתאי במזל דגים כדי להתחיל לאמץ ולגלם את ההיבטים הרוחניים והאלוהיים שלנו לכדי צורות שימושיות ושירותיות, על ידי כך שנישאר מקורקעים באנושיות שלנו, תוך כדי שאנו מיישמים עקרונות אלוהיים לבריאת המציאות בדרך מכוונת. תמיד אמרתי שזה גרוע במידה שווה להיות רוחני מדי כמו לדחות את הרוחניות ולהיות חומרי במאה אחוזים. אף אחת מהדרכים לא משיגה כלום וזה פשוט מטופש להיות כל כך לא מקורקעים חומרית שאיננו מסוגלים לצרף חמש מילים יחד למשפט הגיוני או להתעלם מהמציאות שלמולנו, כיוון שאנחנו ״רוחניים מדי״ מכדי להתעסק בדברים האלה ולהיות ב״אגו שלנו״.

היבט אנרגיה נהדר אחר החודש, מתנה מהכוכבים, הוא נגה שנכנסת למזל מאזניים ב-8 לנובמבר. זהו מיקום נוסף בו מושלת נגה, ולכן יש לנו הכפלה של האנרגיה של נגה וממזל שור, שגם בו מושלת נגה, אנו מושכים את אורנוס וצדק, שניהם עכשיו במזל שור, אל תוך התערובת של נושאים המקבלים את השראתם ממזל מאזניים, כגון צדק, איזון, מערכות יחסים (רומנטיקה וידידות) וחושפים את האוייבים שלנו, כיוון שמזל מאזניים מייצג אוייבים גלויים.

לכן, תוכלו לצפות לראות עוד צדק וגילוי של עוד שחיתות ועסקים מלוכלכים, כמו גם לגלות מי הם החברים שלכם באמת ולהתמודד עם כמה החלטות שיכולות להיות קשות. וכאשר אורנוס הוא שמהווה כאן השראה, אלה יכולות להיות מהירות, מפתיעות אבל החלטיות מאוד, ועם צדק הן יכולות להיות גדולות, נועזות ולפתוח בפניכם נקודות מבט חדשות וחירות רבה יותר. 

ב-13 בנובמבר חל מולד ירח במזל עקרב, שניצב מול אורנוס במזל שור, בדיוק כאשר נושא החשיפה, הצדק והיציאה מאזור הנוחות נמצא בפעולה. יש לנו גם צמידות עם מאדים במעלה 20 במזל עקרב, שתספק את אנרגיית הפעולה הדרושה לנו. מה צריך לקרות כדי שיימאס עליכם להיות אומללים, במידה שתגרום לכם להחליט שהגיע הזמן לעשות משהו אחר? אתם יכולים להגיע לנקודה זו בנובמבר, בייחוד בעת מולד הירח הזה.

הירח המלא חל ב-27 בנובמבר במזל תאומים, מכיל היבטים שיעזרו לנו לפתוח את דלת בחינת הדברים שאנו אוהבים ושבהם אנו טובים. תאומים יצירתי ומצטיין בריבוי משימות. האם זה זמן לבדוק או להרחיב תחביב או תחום עניין? האם אתם רוצים לפתוח עסק צדדי קטן ולראות מה קורה? ירח מלא זה יהיה הזמן לעשות זאת, משום שהוא גם מתרחש מול מאדים במזל קשת ומרקורי, המושל של מזל תאומים, נמצא אף הוא במזל קשת. 

זוכרים את הנושא של נובמבראִחְזוּרתביעה מחדש של האנרגיה שלכם? זה הזמן לעשות זאת, להוציא את עצמכם ממשחק ההאשמות, להפסיק להתפלש בעבר, עם מה שיכול היה להיות, צריך היה להיות, לא היה וסיפורים דומים, ולנסות משהו חדש שמזין את נשמתכם ואת חשבון הבנק שלכם בעת ובעונה אחת. 

באופן כללי, נובמבר הוא הפוגה מאנרגיית הליקוי הכבדה של אוקטובר והוא ממשיך עם הנושא שהתחלנו באוגוסט, כאשר התקדמנו בנתיב ההתעלות שלנו. כדי להבין ולהפיק את המירב מהאנרגיה של נובמבר, אנו צריכים לראותה כשלב נוסף במסלול ההתעלות הארוך יותר שהחל באוגוסט. 

הנושא של אוגוסט היה ״נקודת הפיתול״, היכן שכוח הטרנספורמציה דחף אותנו אל מחוץ לרפיון ואל הפעולה. אז, בספטמבר, הייתה לנו התקבצות, כאשר כל מה שיכול היה להשתנות, חייב ונועד להשתנות, צץ ועלה לבחינתנו. באוקטובר היה נושא של קתרזיס, שהוא הטיהור הגדול, ניקוי האנרגיה, הבחירות הקשות בנוגע לדברים שיש לשמור והדברים שיש לשחרר.

עכשיו בנובמבר, אנו יכולים להתנקות מכל מה שחשבנו שאנו צריכים ויהיה עלינו לקבל החלטות רבות לחיים חדשים, אבל אנו חופשיים עתה מהסחות דעת, מפיתויים וממניפולציות. באִחְזוּר אין הכוונה שאתם לוקחים בחזרה את הכוח שלכם, כיוון שאין לכם כוח ללא אנרגיההכול מתחיל באנרגיה. לכן החזרת האנרגיה שלכם היא שמחזירה את החיבור לכוח האישי שלכם וזה מה שנעשה החודש. 

לשם תמיכה נוספת, החודש מרקורי כמו גם מאדים נמצאים שניהם במזל קשת חובב החופש, שם הם יעניקו לנו רמה חדשה של בגרות רוחנית. מזל קשת, שהוא הביטוי הנעלה יותר של מזל תאומים, מסייע לנו להחליף את הנתיבים הקרמתיים שלנו בביטוי יצירתי נעלה. כמזל האש השלישי, הוא לוקח את האנרגיה הנועזת והנמהרת של מזל טלה, את העיסוק בעצמי של מזל אריה, והופך אותם למאסטרים מחושבים ועוצמתיים, בעלי מודעות עצמית נחושה.

אִחְזוּר אנרגיה הוא גם סוף טקס המעבר שבו השלכנו את גלימת המרפאהקדושהמעונה ואימצנו את המאסטר העוצמתי. טשכ״ם הוא הקו המנחה שלנו להסרת כל שלא הכרחי עוד, כל שלא משרת את הכוונה והחזון שלנו, את מה שמרוקן את האנרגיה שלנו ושמונע מאיתנו להיות ערוכים לחלוטין ומתואמים לגמרי עם משאבי האנרגיה האישיים שלנו.

לא מדובר באיזון, אלא בתאימות. לא מדובר בסינרגיה של האנרגיה הנשית והאנרגיה הגבריתכבר הרחקנו לכת מעבר לכך. כל מי שמדבר עדיין על איזון האנרגיות הנשיות והגבריות, לא מבין היכן אנו נמצאים על נתיב ההתעלות וקרוב לוודאי שחושב שאנו מנסים עדיין לחצות את הצעיף שבין הרוחני לחומרי. עכשיו יותר מאי פעם שימו לב אחרי מי אתם עוקבים והיו מודעים מאוד לאנשים שמשתמשים בכפייה, בפחד, במניפולציה בלחשים זוהרים כדי להציג לראווה את המסרים שלהם. 

בחודש הבא מסתיים מחזור הנסיגות הפלנטריות הארוך ואנו נתחיל את שנת 2024 עם הישגים רבים, כדי להעצים את המסע החדש שלנו אל שנת שמונה זאת. אם אתם מרגישים עייפים ותשושים, השתמשו באנרגיה של נובמבר כדי להתחיל את אִחְזוּר האנרגיה שלכם. מה מרוקן את האנרגיה שלכם והיכן אתם יכולים להתחיל להפוך תהליך זה על פניו? זכרו שהמסע הארוך ביותר מתרחש צעד אחד בכל פעם, ואנו חיים ברגע ההווהשהוא הרגע שבו אתם נושמים.