להיות אותנטיים לגבי האותנטיות

ג׳ניפר הופמן

22 ביולי 2019

מאנגלית: סמדר ברגמן

בכל פעם שאני שומעת את המשפט ״הם לא אותנטיים״ או ״מצאו את העצמי האותנטי שלכם״ אני נרתעת, כיוון שזה פשוט שימוש מוטעה במילה ובמונח. אין זה משנה כיצד אדם כלשהו מתנהג או פועל, הוא תמיד אותנטיעם עצמו. אף על פי שהוא לא ערוך עם גבולות האנרגיה ועם העדיפויות שלנו, הדבר לא הופך אותו ללאאותנטי. אבל יש היבט אחר לנושא שמהווה ניקוז אנרגיה מבחינתנו והוא כמות הזמן, האנרגיה והמאמץ שאנו משקיעים בשיפוט ובביקורת כלפי אנשים שלדעתנו אינם אותנטיים, מעשה שמרוקן את משאבי האנרגיה שלנו ושמסיח את דעתנו ואת המיקוד שלנו מנתיב החיים האישי שלנו.

כאשר אנשים מתנהגים באופן שאיננו אוהבים, אנו יכולים להגיב בכעס, בתסכול, ברוגז, בביקורת, בשיפוט וב״שיימינג״ ולקוות שהם יבחינו שהתנהגותם פסולה וישתנו. אז אנו מדברים ועוזרים ודוחפים ומנסים לגרום להם להתנהג בדרכים שהן מקובלות לדעתנו, או שעמן אנו יכולים לעבוד. אנו מצדיקים זאת על ידי כך שאנו אומרים שהם לאאותנטייםדבר שאינו נכון. אין שום דבר לאאותנטי בהתנהגות שלהם כלל וכלל. למעשה, הם אותנטיים מאודעם עצמם.

אנו נוהגים לפרש את תפיסת היותנו אותנטיים כמשהו טוב ונפלא. אנשים הם אותנטיים כאשר הם שואפים לדברים דגולים, מתנהגים באופן נפלא, חביבים, רחומים, תומכים ואוהבים. וזה נכון, אם הדברים הללו הם חלק מטבעם. אבל הנה הצד האחר של המטבעאנשים מתנהגים באותנטיות גם כאשר הם רעים, אכזרים, לא חביבים, לא מתחשבים ומזלזלים, כיוון שגם הם פועלים על פי טבעם האמיתי.

עלינו להפסיק לשפוט את כל ההתנהגויות לאור סטנדרט אלוהי, כיוון שאין סטנדרט אלוהי להתנהגות, ושיפוט אחרים הוא בזבוז הזמן, האנרגיה והמאמץ שלנו. האנרגיה שבה אנו משתמשים כדי לכעוס ולהתעצבן בגלל מה שאנו מכנים ״ההתנהגות הלאאותנטית״ שלהם, היא זמן, אנרגיה ומאמץ שאנחנו לא מיישמים לטובת החיים האישיים שלנו.

כפי שתלמדו בפודקסט השבוע, יש להשתמש בקבלה במקום בשיפוט ובביקורת. הפסיקו לדאוג האם מישהו הוא אותנטי או לא, כיוון שזה נושא מיותר. כולם אותנטיים עם עצמם במאה אחוזים מהזמן. השאלה אם העצמי האותנטי שלהם תואם לגבולות האנרגיה ולעדיפויות שלנו היא עניין שונה לחלוטין. איננו יכולים לשנות את ההתנהגות שלהם, אבל אנחנו יכולים להחליט מה אנו רוצים בחיינו ולתכנן בהתאם.

אז במקום להשתמש באנרגיה שלכם כדי לשפוט האם מישהו אחר הוא אותנטי או לחפש אחר ״העצמי האותנטי״ שלכם, ראו את כולם, ואת עצמכם, כאותנטיים במאה אחוזים כפי שהם ברגע זה. אז אם אתם לא אוהבים את מה שמישהו אחר עושה, הגיע הזמן לבחון מחדש את הקשר שלכם. ואם אתם לא אוהבים את מה שמתרחש בחייכם, הגיע הזמן להכניס רטטים חדשים לחייכם, לשנות את התדר, להביע כוונות חדשות, לחזק את גבולות האנרגיה ולשנות את הנתיב שלכם.

 

בזכות התמיכה שלכם….