12 בינואר 2020

מאת: אלכס מיילס

מאנגלית: סמדר ברגמן

ה-12 בינואר, 2020, מביא תמורת אנרגיה אדירה ודרמתית וקרוב לוודאי שיהיה זה היום האינטנסיבי ומשנהחיים ביותר בשנה כולה.

מבחינה קולקטיבית, הפלנטה כולה עומדת לחוות טרנספורמציה משמעותית ומהירה, בעת שהמחזור הסינודי* הישן של שבתאי ופלוטו מסתיים ומחזור חדש מתחיל.

כולנו נתחיל להבחין שהן טרנספורמציות פנימיות והן טרנספורמציות חיצוניות מתרחשות בקנה מידה אדיר, בעת שאמונות מיושנות, התניות מן העבר, דפוסים ישנים ומבנים מדכאים ומגבילים מתפוררים ומתפרקים.

שבתאי, אדון הקרמה, ופלוטו, הפלנטה של הטרנספורמציה, מתחברים במזל גדי, קבוצת הכוכבים בה מושל שבתאי, והמזל הידוע ביותר בשל המאפיינים שלו של משמעת, אחריות ו״אתה קוצר את מה שאתה זורע״.

וכדי להוסיף לאירוע, מרקורי ערוך גם כן עם שבתאי ופלוטו גם יחד במזל גדי, מעצים את האנרגיה אף יותר. משמעות הדבר היא שיש אפשרות להתפתחות של דיונים סוערים המתייחסים להגבלות, למגבלות, לנושאי תקשורת, לאיהבנות, לתוכניות נסיעה או לשינויי מקום מגורים. אולם, יש אפשרות שלא נמשך אל תוך סוגי הויכוחים והדיונים הללו, שנגלה שיש לנו קול ברור ורגוע יותר ושאנו תומכים במה שאנו מאמינים בו, כדי שנוכל להתקדם עם התוכניות שניסינו להגשים מזה זמן רב.

אנו נבחין שיש לנו בהירות מנטלית ושרצוננו חזק, אמיץ ונחוש יותר ושלא נושפע בקלות על ידי אלה שלא מחזיקים באותם ערכים, אידיאולוגיה ורצונות שלנו, ולא ניתן יהיה לעצור את התקדמותנו לקראת בריאת החיים שאנו כה רוצים לחיות.

היערכות פלנטרית זו שלפעםבחיים במזל גדי תאלץ את כל הדברים שלא נמצאים בהיערכות להתפרק. כל דבר שאין בו יושרה, חמלה, כוונה טהורה או מוסריות יתמודד עם ההשלכות, או פשוט יחוסל, משום שההשפעה של שבתאי ושל פלוטו גם יחד מחזירה צדק ואיזון לחיינו.

צמידות שבתאי ופלוטו היא זרז משמעותי, מסמלת השלמה של תקופה בת 38 שנים, כאשר הפלנטות נפגשו בפעם האחרונה במזל מאזניים, ואת תחילתה של תקופה מרגשת חדשה.

אנו נתחיל להיות עדים להתפוררות או לפריצות דרך המתרחשות סביבנו, בעת שכל דבר ששוב לא משרת תכלית אלוהית יתנקה ומערכות חדשות יעטו צורה במקומו. לעתים תהליך זה עלול להיות כואב, ולכן מומלץ להתמסר לאנרגיות המטהרות הללו ולשחרר כל דבר או כל אדם שמעכב אותנו, שמנמיך את התדרים שלנו או שאנו יודעים שאינו מהדהד עמנו, שאינו ברקיימא ושלא בריא להימצא במחיצתו.

אם לא נקבל החלטות הכרחיות למען עצמנו, היקום ימהר פנימה ללא ספק ויקבל אותן במקומנו, וזה יהיה המקום שבו נאלץ ללמוד שיעורים בדרך הקשה, במקום לנווט דרכם בזמננו ועל פי התנאים שלנו.

בייחוד משום שהן שבתאי, הן פלוטו והן מזל גדי יכולים להיות אנרגיות רציניות למדי, ממושמעות, נחושות וכוחניות, אז אף על פי שהן תומכות לגמרי בטובתנו הנעלה ביותר, הן לא מהססות כאשר יש צורך לברוא את השינוי ההכרחי ואת הטרנספורמציה הדרושה כל כך.

אף על פי ששבתאי ופלוטו גורמים לנו לחוות תקופות ברוטליות לפעמים של שחרור אנרגיות לא מתאימות, חשוב לזכור שהכאב ואיהנוחות קצרי המועד טובים יותר מתקופות ארוכות שבהן אנו חוזרים על אותן הטעויות, לומדים שוב את אותם השיעורים העייפים והישנים, שקועים במהומה ובפגיעה רגשית, ובאופן כללי, בתרחישים שאינם אמיתיים או שלא מחזיקים בכוונות אוהבות.

שבתאי יכול להביא השפעה חיובית אדירה לחיינו, אם ניפתח לה, משום שהוא מציע בהירות וחוכמה ביחס למצבים שקודם לכן לא הצלחנו להבין. פלנטה חכמה זו המאופיינת במשמעת מציעה את ההזדמנות לצלול עמוק אל נבכי הנשמה כדי שנוכל להבין בדיוק מה אירע בחיינו, וחשוב ביותר, מדוע.

שבתאי סובב סביב השמש באיטיות כה רבה שהוא מלמד אותנו סבלנות, שליטה, סובלנות, נחישות, התמסרות ונינוחות, ומסייע לנו להבין שכאשר אנו רוצים להגשים את החלומות שלנו ואת החיים הטובים ביותר האפשריים, המחוייבות וההתמדה תמיד משתלמות.

שבתאי מסייע לקבוע האם אנו משקיעים את האנרגיה שלנו בתחומים הנכונים ואם כל הנאמנות והמסירות לאנשים או למצבים מסוימים באמת ראויות. הוא גם מעביר אותנו שלבים שמרגישים בלתימתפשרים ומערערים, משום שפלנטה זו עוסקת כולה בלמידה מטעויות העבר, ולכן היא מבקשת מאיתנו לשוב ולבחון אותן אם לא למדנו לגמרי את השיעור. אנו יכולים להתקדם רק כאשר אנו מבינים מדוע הכנסנו את עצמנו למצבים מסוימים או הפכנו קשורים רגשית לאנשים עמם לא נועדנו להיות תקופה ארוכה.

פלוטו מוסיף לאנרגיה של שבתאי על ידי כך שהוא מאלץ אותנו לעבור ניקוי עמוק כדי לסלק אנרגיה מרטט נמוך, בין אם על ידי פעולה עצמאית שלנו או כאשר היקום משנה דברים באופן בלתי צפוי סביבנו כדי שנקבל את ההזדמנות לנתק קשרים עם כל דבר או כל אדם שמעגן אותנו או שמושך אותנו מטה.

כדי לעבור תקופה זו ללא הפרעות רבות מדי, הכרחי שניתן את הדעת מדוע אנו נאחזים בדינמיקות לאמספקות, לאבריאות ולארצויות, כאשר אנו יודעים שיש לנו את הכוח לבצע התנתקות נקיה, לנקות את הרעלים ולהירפא מכל תלות או כאב.

התקופה לא תהיה קלה, אנו עשויים להילחם בהיבטים שלה, ללקות בהתקפי זעם, לבכות ולהניף באי רצון דגלים לבנים. אולם, ככל שהימים יחלפו, אנו נרפא, נבנה מחדש, נקבץ מחדש ונבין עד כמה הכרחית הייתה השלת העור הזאת לטובת האבולוציה של מסע והתרחבות הנשמה שלנו.

חיבור זה בין שבתאי ופלוטו מדגיש משיכה קרמתית, ומשמעות הדבר היא שכל דבר שהפצנו החוצה יוחזר בסדר גודל. זו תהיה תקופה חיובית משמעותית לאלה שחיו באופן רחום ועם כוונות טובות, ולאלה שהתאמצו להשתחרר מדפוסי התנהגות פוגעניים וישנים.

זו תהיה תקופה מרפאה מאוד שבה הרטטים החיוביים שנשלחו במשך החודשים או השנים האחרונות, יוחזרו פי מאה. לאלה שהקדישו זמן ואנרגיה למטרות טובות, או התמקדו במשימות חברתיות ובמטרות חיים, החודשים הבאים יהיו הזמן שבו הברכות והנסים יגיעו בשפע והתגמולים יזרמו פנימה.

אם היו מצבים שבהם אנו יודעים שלא היינו העצמי הטוב ביותר שלנו, נוכל להקל על הגמול הקרמתי על ידי כך שנבחר להכיר היכן כשלנו, ולתקן את המעוות במידת האפשר. אם אנו אותנטים, מוכנים לתת דין וחשבון ולפתור בעיות בעת שהן מתעוררות, או טוב יותר, לפעול לפני שהן הופכות לבעיות, אנו מוודאים שטביעת הרגל הקרמתית שלנו פוחתת, ואם קודם לכן צעדנו בנתיב הלאנכון, אנו יכולים להפוך את האנרגיה על פניה על ידי כך שניקח אחריות ושנוודא שההתנצלויות שלנו או ההתנהגות העתידית שלנו מתקנות את המעוות.

אם לא נשים לב לשיעורים שפגישה קוסמית זו מעניקה, קרוב לוודאי שנישאר תקועים בדרכים הישנות, נחזור על טעויות דומות, נמשוך נסיבות ומערכות יחסים מאתגרות שגורמות דרמה או סבל, ונתהה מדוע החיים ממשיכים להרגיש מאתגרים, כאוטיים וחוזרים על עצמם ללא הרף.

זו הבחירה שלנו: אנו יכולים להתעורר, לגדול ולהניע את חיינו קדימה, או להישאר תקועים, להרגיש ללא הרף מופעלים ולאמסופקים, מוגבלים ומנוונים מבחינה רגשית, מנטלית, רוחנית ואפילו פיזית.

תהיה הבחירה שלנו אשר תהיה, לכל פעולה אנרגטית יש תגובה. אנו יכולים להפוך אותה לחיובית או לשלילית על ידי כך שנזכור שכל מה שאנו משדרים אל היקום יחזור בשפע.

זוהי תקופה של התחדשות, שבה נטהר ונסלק כל דבר שיצא מהיערכות, ובכלל זה אמונות ודפוסים ישנים, חשיבה פולשנית ואובססיבית, האשמות וביוש, שיפוטים, טינות, הרגלים רעים, פחדים מגבילים, תרעומת, דינמיקות חדצדדיות ואדישותלמחצה, מטען כבד, תחושות שליליות מן העבר, דאגות לגבי העתיד, דברים שאיננו יכולים לשנות, הצורך לשלוט, ציפיות לאמציאותיות וביסודו של דבר, כל דבר או כל אדם שכבר שחררו אותנו.

אנו נגלה שאם איננו מוכנים לקבל החלטות קשות, החיוניות לרווחה הרגשית, המנטלית, הרוחנית או הפיזית שלנו, אזי כוח האנרגיה של שבתאי ופלוטו יכנס פנימה בסערה ויקבל אותן בשבילנו, על ידי כך שהוא יסיר מחיינו כל דבר או כל אדם שפוגעים בצמיחת ובבריאות הנשמה שלנו או מעכבים אותה.

אנו עומדים לעבור טרנספורמציה אישית משמעותית ובעת שהחודשים יחלפו, נשחרר את האחיזה שלנו בכל דבר פוגעני ונברא מרחב למפגשים בריאים, מספקים, מאוזנים והרמוניים יותר.

באופן כללי, זו תהיה אחת התקופות הטרנספורמטיביות ומשנותהחיים ביותר שנחווה. אם נערך עם האנרגיה ונאפשר לה לזרום אל תוך חיינו, נבחין במהירות בשינויים שמתרחשים והזדמנויות מדהימות יהפכו נגישות בדרך נס. חיוני עכשיו לשים לב לאנרגיה שאנו מפיצים, להישען לאחור ולהתבונן כיצד היקום מברך אותה ומשיב אותה.

~~~~~

* מחזור סינודי הוא פרק הזמן הדרוש לעצם שמיימי לחזור לאותו מופע יחסית לשמש, כאשר המושג מופע מציין את האופן שבו נראה העצם ביחס לשמש. (ויקיפדיה)