10-11 בינואר 2020

אלכס מיילס

מאנגלית: סמדר ברגמן

הירח המלא הראשון של השנה חל במזל סרטן, והמיקוד הוא על אנרגיה מתחדשת ונטענת מחדש בכל הקשור לרגשות, למשפחה, לחברים, לאהבה ולאינטואיציה שלנו.

מזל סרטן נמשל על ידי הלבנה, ולכן כאשר הלבנה היא מלאה ובמזל הבית שלה, אנו יכולים לצפות להתגברות של תחושות ורגישויות מושרשות עמוק.

ליקוי זה מסמן את סופה של עונת הליקויים הנוכחית ומביא לסיום פרקים שהתרחשו מאז סוף עונת ליקויי הלבנה האחרונה ב-17 ליולי 2019. 

משמעות דבר שכל מה שהטריד אותנו, לדוגמה, הרגלים רעים, בחירות הקשורות לסגנון חיים, דפוסי התנהגות הרסניים ומערכות יחסים שהיו סוערות בחודשים האחרונים, יגיעו לסופם באופן טבעי. כעת נתחיל להבחין בשינוי משמעותי בעת שאנו משחררים כל דבר (או כל אדם) שאינו בריא לנו, לא מספק או שוב לא משרת תכלית בחיינו.

לעונות ליקויים יש נושא מסוים העובר בהם כחוט השני, שבדרך כלל קשור לרגשות ולמערכות יחסים; תכופות אנו מגלים שכל דבר או כל אדם שאיננו אמורים למקד בו את האנרגיה שלנו, נעלם לפתע מחיינו.

בעת שלבי הליקוי אנו הופכים מודעים שמזה זמן מה, דברים מסוימים התרחשו מאחורי הקלעיםואור מאיר את האופי האמיתי של האנשים ואמיתות נסתרות מתגלות. בשעה שאנו הופכים מודעים לזרם התתקרקעי שעשה את דרכו אלינו, בדרך כלל כבר מאוחר מדי לעשות משהו אלא רק לשחות עם הזרם ולהאמין שהוא מביא אותנו למקומותאו לאנשיםטובים יותר.

ירחים מלאים ידועים כתקופה אינטנסיבית, טעונה ורגשית מאוד, אולם, הליקויים לוקחים את האינטנסיביות לרמה חדשה וגבוהה הרבה יותר ונחשבים לעוצמתיים הרבה יותר. האנרגיה הנובעת מהם עלולה להרגיש בלתי צפויה ונפיצה, ומסיבה זו הליקויים נחשבים כ״קלפים פתוחים״ של היקום.

ליקויים הם דחיפות חזקות מהיקום שמטלטלות אותנו ושמאלצות אותנו לפעול, כך שנשים לב למה שמתרחש סביבנו. הם ידועים בשל היותם נקודות מפנה בחיינו, משום שהם גורמים לאתחול, בייחוד בתחומים בהם דחינו את השינוי ונשארנו במצבים רעילים, לא מספקים או שפשוט גורמים לנו לחוש אומללים.

אנרגיית הליקוי יכולה לפנות לכל כיוון, בהתחשב בתחושות שהיו לנו קודם לליקוי, ולכן הליקוי או שיגביר את הרטטים החיוביים שלנו או שימשוך אותנו עמוק יותר אל הצד המוצלל שלנו, יעצים את הרגשות האפלים שלנו.

הליקוי ידוע כאירוע שמייצר פרץ אנרגיה עזה שמשנה באופן בלתי צפוי וקיצוני את חיינו, על ידי כך שהוא גורם להתפרצות רגשות שמאלצת אותנו לפעול.

הליקויים עלולים להיות לא רק לאנוחים ומאתגרים מבחינתנו, ההשפעה שלהם גם מותירה רושם מתמשך ובלתי נשכח. אם נתעד את תאריכי הליקויים ביומן ומפעם לפעם נחזור ונבחן אותם במשך חיינו, נראה הבדל משמעותי בכל הקשור לאתגרים עמם התמודדנו וכיצד הרגשנו לפני התרחשות הליקויים ולאחריהם.

ליקוי הוא הפרעה זמנית באנרגיה של היקום בין השמש, הירח וכדור הארץ, ובעת התרחשותו אנו עשויים להבחין בעצירה פתאומית של אנרגיה המתרחשת בחיינו. הפסקה זמנית זו מעניקה לנו את ההזדמנות לזכות בפרספקטיבה בכל הקשור למקום הימצאנו ולאן אנו מתקדמים, לפני שאנו לוחצים על האתחול ומנקים את הקרמה מכל שחווינו קודם לכן.

מחזורי ליקוי מושכים אותנו אל תוך שלבי ריפוי אינטנסיביים, בהם אנו משתחררים מדפוסי התנהגות ישנים שפג תוקפםובעיקר הם מאלצים אותנו לצאת ממצבים שמורידים את הרטט שלנו. אי לכך, קרוב לוודאי שנרגיש בצורך לשחרר את עצמנו מכל אדם או כל דבר שהוא בעל תפקוד לקוי או פוגעני בכל דרך שהיא.

יכול להיות שנרגיש שאנו חייבים לסיים מערכת יחסים, לעשות סדר ולהיפטר מחפצים, לעשות שינוי בקריירה, לחדול מהרגלים רעים, לשנות אמונות מסוימות, לקבל החלטה משמעותית ביחס לסגנון החיים, לעבור דירה או אפילו לעיר אחרת או למדינה חדשה. השינויים שמתחוללים הם בדרך כלל דברים שאותם התאמצנו להגשים והליקוי מסייע לנו על ידי כך שהוא משנה את חיינו בהתאם, דוחף ומושך באופן מגנטי, מארגן ומכייל באופן אנרגטי.

תכופות הליקויים גורמים תוהו ובוהו על ידי כך שהם מעלים לפני השטח בעיות והופכים מצבים על פניהם, דבר שעלול לגרום לנו להיות רגשיים מאוד, מבולבלים ומעט לא יציבים. בשל כך, מומלץ מאוד לא למהר לקבל החלטות גדולות או לבצע שינויים דרמטיים בימים שלפני הליקוי ובימים שאחריו ובמקום זאת להמתין עד אשר האנרגיה נרגעה ואנו יכולים שוב לראות בברור.

הרטט העוצמתי של הליקוי נבנע בשבוע שקדם להתרחשותו, ולכן אנשים רבים, בעיקר אלה שרגישים מאוד לאנרגיה אלקטרומגנטית, כבר חשו בהפרעה, בכוח ובאינטנסיביות הנובעת ממנו. ניתן להבחין אולי בכך שמתחים קיימים התעצמו ובאים לידי ביטוי באמצעות אובססיה, קנאה, ויכוחים או תסכולים.

יכול להיות שאנשים רגישים מאוד ירגישו חרדים, חסרי סבלנות וכאילו משהו גדול עומד להתרחש בעת שהלבנה מתקרבת לצורתה המלאה. עצבים רעועים ומצבי רוח עלולים להתפרץ משום מקום, לגרום קונפליקט במערכות יחסים אינטימיות. יכול להיות אפילו שנפרד זמנית או לתמיד מאלה עמם יש לנו מערכת יחסים קרובה, משום שאנרגיית הירח הזאת מתפרצת ומזעזעת כל דבר בדרכה.

כמו בכל האירועים האוניברסלים הגדולים, הליקויים עלולים לגרום לאיסדר ולהפרעות, אבל הם תמיד משרתים את טובתנו הגבוהה ביותר ולמרות היותם סוערים זמנית, הם ידועים בכך שהם מביאים תוצאות חיוביות.

הליקויים הם בלתי צפוייםהם דרכו של הטבע להעיר אותנו לכל דבר שאנו מסרבים לקבלו, להתמודד עמו או לשנותו, וכך הם מפעילים את כוחם האנרגטי, מאלצים אותנו להתמודד עם היבטים בחיינו שמחייבים את תשומת לבנו.

כל דבר שאליו התנגדנו יהפוך גדול מדי מכדי שנוכל להמשיך להתעלם ממנו ואנו נמצא את עצמנו נכנעים, ופועלים: בין אם הדבר יהיה יצירת קשר עם מישהו שממנו התנתקנו, לקיחת אחריות כלפי ההתנהגות שלנו או שליחת התנצלות, בחירה להיפתח לאמון במקום להרגיש פחד, התנתקות מקשרים רעילים או הבנה סוףסוף שאנו ישויות נפלאות וראויות מאוד והתרחקות ממצבים או מאנשים שמפחיתים מערכנו.

בעת הליקוי, המודעות הרוחנית, המחשבות, הכוונות וההגשמות שלנו מתעצמות, ואנו נגלה שאנו מדברים ללא מאמץ לכדי קיום כל דבר שמכביד על לבנו. לכן חיוני שנשאר מודעים למה שאנו חושבים, אומרים או מייחלים, כיוון שאנו עלולים להזדעזע מהמהירות שבה המחשבות החולפות שלנו הופכות לחלק מהמציאות שלנו.

כל דבר שעבדנו להגשים בששת החודשים האחרונים (למשל, מעבר דירה או תכנון לשנות קריירה), יישא פרי במהירות, ואנו נקבל שפע של הזדמנויות שיעזרו לנו לברוא התחלה חדשה, חיובית ומרגשת.

הירח המלא הנוכחי לא רק שמסיים דברים שחווינו בששת החודשים האחרונים, הוא גם התחלה של עונת ליקויים חדשה ופרק בן שישה חודשים בחיינו שימשך עד הליקוי הבא ב-5 ביוני 2020.

האנרגיה של הירח במזל סרטן תסייע לנו לשחרר סוףסוף את האחיזה החזקה בכל הדברים בהם נאחזנו. זוהי הזדמנות מושלמת ליישב כל קונפליקט שהתרחש בשנה האחרונה ולשחרר את כל הכאב, הסבל, החרטות, האכזבות, המאבקים והטינות.

הליקויים משפיעים על כולנו באופן שונה, ממש כפי שעושים הירח המלא ומולד הירח. הדבר קשור באופן חלקי למזלות שבהם חולפים השמש והירח, מושפע בחלקו על ידי מפת הלידה האישית שלנו, ונקבע גם על ידי איך שאנו מרגישים מבחינה רגשית, מנטלית ופיזית באותו זמן.

יהיו שירגישו רגועים, מקורקעים ומאוזנים מאוד בעת הליקוי, בעוד שאחרים ירגישו מעורערים לגמריכאילו הליקוי היה ברוטלי והחיים השתנו זמנית לבלי היכר.

אנשים שרגישים מאוד לאנרגיה עלולים למצוא את עצמם על רכבת הרים למשך כמה ימים, המאיצה במהירות גבוהה מרגש אחד לרגש הבא, עוברת מרגיעה לתוהו ובוהו וחוזר חלילה.

לכן חיוני להיות מוכנים היטב ומראש לאירועים קוסמיים, משום שאם אנו נכנסים אליהם בתדר נמוך או אם אנו נושאים תוהו ובוהו ודרמה עמנו, קרוב לוודאי שהם יבראו סערה, וברגע שנהיה בתוכה, נאבק לקרקע את האנרגיה שלנו ו״לחזור מטה לכדור הארץ״ (מבחינה אנרגטית).

ליקויי ירח הם מסתוריים ותכופות משווים אותם לאוקיינוס ״מצוברח״ וסוער. קרוב לוודאי שנבחין שהחושים שלנו מתוחים, והכול ירגיש ויישמע קולני מדי, זוהר מדי, חזק מדי וברור יותר מבעבר, משום שהאנרגיה שנובעת מהליקויים יכולה להיות מבלבלת וכבדה גם יחד.

בעת שערים אנרגטיים טעונים מאוד, כגון ליקויים, אנו עשויים להבחין בדברים הבאים:

 • אנו מרגישים רגשנים יותר ויש נטייה לבכי.
 • אנשים מן העבר שבים ומופיעים, ולכן יש לנו הזדמנות ללמוד שיעורים חשובים, לתקן את המעוות או לסלוח ולשחרר באופן סופי.
 • תסמינים פיזיולוגים עלולים להופיע, כגון תסמינים דמויישפעת, צלצולים באוזניים או כאבים.
 • אנו עלולים להרגיש חרדה או תחושות פניקה ללא סיבה ברורה, כמו גם תחושות פחד פתאומיות מפני העתיד.
 • אנו עשויים ״לדעת״ דברים ללא הסבר הגיוני ולהתקשות להסביר את מקור המידע שלנו.
 • אובדן זמני של זכרונות, שכחה של דברים, איבוד חפצים.
 • הזמן הופך איטי ביותר או מהיר מאוד.
 • לקיחת אחריות רבה יותר כלפי ההתנהגות והפעולות שלנו.
 • הפרעה בשינה, נדודי שינה, התעוררות בין שתיים לחמש בלילה.
 • תחושות מקדימות, חלומות ברורים או סיוטים.
 • אנו רואים ומרגישים אנרגיה, כגון כדורי אור, ניצוצות או הבזקי אור, ומבחינים באנרגיה המחממת את כפות הידיים שלנו.
 • התקפים פתאומיים לכאורה של חרדה, מתח, עצבנות, תסכול, עצבות, דאגה, פחד, אבל, כבדות ושינויים פתאומיים במצב הרוח.
 • רגישות לאור, לטעמים, למגע ולרעשבייחוד לגוון קול.
 • תחושה כאילו דבר מה גדול עומד להתרחש.
 • התעוררות לטעויות העבר כך שלא נחזור עליהן בעתיד.
 • עייפות כרונית; תחושה של התרוקנות במחיצת אנשים אחרים
 • תחושה של ריחוף או התנתקות או חוסר קרקוע.
 • הערכה כלפי קדושת החיים.
 • אינטואיציה גבוהה, תובנות פתאומיות, מודעות רבה, חמלה ואמפתיה חזקות, ראייה ברורה של דברים, וקבלת תשובות או פתרונות לבעיות מתמשכות.
 • שחרור וריפוי העבר.
 • חשיבת יתר ואובססיה לגבי הפרטים הקטנים.
 • אנו מבחינים בסינכרונים, למשל, הופעה של דפוסי מספרים.
 • אנו מודעים לשדות האנרגיה של אנשים אחרים ורגישים מאוד לשליליות.
 • אנו הופכים מודעים לדברים מסוימים שהותננו להאמין בהם.
 • אי נוחות גוברת במחיצת בני משפחה, חברים או עמיתים מסוימים.
 • אנו מעדיפים להיות לבד ולעשות חשבון נפש.
 • קשיים בכל הקשור לתקשורת, לוויכוחים ולאי הסכמות.

כדי להילחם בתסמינים הללו, אנו יכולים:

 • לשתות הרבה מים מסוננים (לא מי ברז).
 • לעשות אמבטיה עם מי מלח.
 • למדוט ולהיות מודעים למחשבות ולתחושות חוזרות.
 • להימנע מקפאין ומאלכוהול.
 • לשהות בטבע.
 • לאכול מזונות בעלי רטט גבוה, כגון פירות וירקות.
 • להזכיר לעצמנו שהכול ביקום מורכב מאנרגיה.

כדי לוודא שהליקוי, כמו גם ששת החודשים הבאים, יעברו באופן חלק, כדאי לקחת פסק זמן ולהבין מה אנו רוצים באמת, במחיצת מי אנו רוצים להיות, ובמי או במה אנו נאחזים עדיין (אותם עלינו לשחרר). אז אנו חייבים למצוא את האומץ ולקבל החלטות משנות חיים מהן נמנענו, כדי שנוכל לפתוח דלתות חדשות ולשרוף גשרים ישנים ללא חרטהאף על פי שיש להיזהר, בעת הליקויים אנו עלולים להיות רגשנים יותר מהרגיל, ולכן חיוני לאפשר לאנרגיות הללו להירגע לפני שנכריז על החלטות סופיות.

הערה חשובה: אם אתם חווים חלק מהתסמינים שהוזכרו כאן, פנו בבקשה לאנשי מקצוע. התסמינים הרשומים מעלה שכיחים בעת אירועים קוסמיים, אולם עלולות להיות להם גם סיבות רפואיות.