סקירת מערכות יחסים – הישארו ושחקו או הסתלקו

ג׳ניפר הופמן
מאנגלית: סמדר ברגמן

אלפי אנשים כותבים לי בכל שבוע ורבים תוהים מדוע מערכות יחסים רבות כל כך מסתיימות עכשיו. אלה כוללות מערכות יחסים בין ידידים, שותפים, בני זוג ומשפחות. מישהו כתב: ״המשפחות נשברות עכשיו״, אחר כתב: ״כל החברים שלי מתגרשים״, ושאל ״האם פנינו לזמן שבו לא יהיו לנו עוד מערכות יחסים?״ כלל וכלל לא. למעשה, אנו מנקים את השטח כדי שנוכל לקיים מערכות יחסים המבוססות על הנשמה, במקום מערכות יחסים המבוססות על קרמה. ואף על פי שלא כל מערכות היחסים מסתיימות, רבות עומדות למבחן והן ינועו קדימה בדרך חזקה מאוד או יגיעו לקצן באמצעות סגירת מעגל וסוף הקרמה.

היה זמן שבו כיבוד קשרי המשפחה לא הוטל בספק והנישואים נמשכו עד המוות, ללא קשר למה שהתרחש מאחורי דלתות סגורות. הזמנים השתנו וטוב שכך, כיוון שמשפחות וקשרי נישואים מסוימים נוראים ממש. אבל שורשי הקשרים הללו טמונים עמוק, עמוק הרבה יותר מכפי שאנו מבינים, כיוון שהם מבוססים על קרמה, חוזי נשמה, משימות ריפוי, הבטחות והתחייבויות שכיבדנו במשך תקופות חיים רבות. עם קץ הקרמה, שהוא אחד מהמטרות והפוטנציאלים של תקופת החיים הזאת, כל מערכת יחסים המבוססת על קרמה עומדת עתה למבחן וניתן לשחררה או להתחילה באמצעות חיבור אנרגטי חדש.

עד כמה שכולנו רוצים משפחה או נישואים מושלמים, אנשים מעטים מאוד זוכים בהם, אבל הדבר תלוי בהגדרה שלכם ל״מושלם״. אני חושבת שכולנו רוצים מערכות יחסים עם אנשים אוהבים, שמתייחסים אלינו בחביבות ובכבוד. ללא קשר למה שאנו מאמינים, המטרה האמיתית של המשפחה היא לאחד קבוצת נשמה בדרך שתעודד ריפוי ותסייע לו, על ידי יצירת חיבור כה עוצמתי שריפוי חייב להתרחש. בנוגע למשפחה יש לנו הרבה ציפיות לגבי התנהגותה ואף על פי שכולם יכולים לבחור להיות חביבים, כנים ואוהבים, אנשים מסוימים לא בוחרים לנהוג כך. אז, כיוון שיש לנו ציפיות גדולות כל כך לגבי מה ש״משפחה״ צריכה להיות ולעשות, כאשר בני המשפחה לא עושים את הדברים הללו, אנו מאמינים שמשהו בהם אינו כשורה או שזו משימתנו לתקן או לרפא אותם.

הדבר נכון גם לגבי נישואים או מערכות יחסים ארוכות טווח מכל סוג שהוא, ובכלל זה מערכות יחסים עם ילדינו (גם להם ולנו קרמה משותפת). רבות מהציפיות שלנו מבוססות על מה שאנו מאמינים, בהתבסס על סוג הקשר, במקום על הבנת הטבע המרפא של המחזורים הקרמתיים. לדוגמה, כיוון שהם בני המשפחה שלי, הם אמורים להיות נחמדים אליי ולאהוב אותי. או, כיוון שהוא בן זוגי, אני מצפה ממנו להיות אוהב, מתחשב ונאמן. החברים שלנו אמורים להתחשב ולתמוך בנו. או אני אמורה לקיים מערכת יחסים אוהבת, תומכת, מכבדת וקרובה עם ילדיי (זו אחת מהציפיות הבעייתיות וניתוקים מתרחשים גם בין הורים לילדים).

אבל מה שאיחד אותנו היה נתיב קרמתי משותף ומטרת ריפוי, לא הבטחה ל״אושר ועושר מעתה ועד עולם״ יחד איתם. אין משמעות הדבר שקשרי משפחה ונישואים צריכים להסתיים עתה. במקום זאת, יש לנו הזדמנות להתרחק מהקרמה ולקבוע סטנדרטים חדשים לקשרים. אם אנו רוצים מערכות יחסים שמחות, אוהבות, מכבדות, חביבות ומספקות, עלינו ליצור קשרים עם אנשים שיכולים לגלם את האנרגיות הללו ולא לצפות לכך רק משום שיש לנו ציפיות להתנהגות שכזו מאנשים מסוימים, המתבססות על התווית שצמודה לקשר.

דרושה נכונות של אדם אחד בלבד לצאת מהקרמה כדי לסיימה ולברוא נתיב חדש עבור מערכת היחסים. אם האנשים האחרים המעורבים מסכימים, אזי פרדיגמה חדשה נבראת ואנו יכולים לחיות עמם ״בעושר ובאושר״. אם לא, אנו מקבלים סגירת מעגל ושחרור, ויכולים להתמקד במשיכת אנשים שיכולים ליצור עמנו קשרים ברמה שאנו רוצים. בכל פעם שאתם מזהים פער בחייכם, קיימת הזדמנות לבחינה, לקביעת סטנדרט של אנרגיה חדשה עבור אותו קשר כדי שניתן יהיה לשחררו או לחדשו ברמה חדשה.

אנו מתקרבים לזווית הריבועית האחרונה בין אורנוס לפלוטו שתחול במארס השנה, וחשוב יותר, לסגירת מחזור ממושך מאוד עבור כל האנושות, אותה יציינו הירח החדש והירח המלא בחודש מארס, במעלות 0 ו-29.57 במזל דגים. זו האלפא והאומגה, ההתחלה והסוף. אנו ההתעצמות של העידן החדש, של גן עדן עליי אדמות, של פרדיגמות כדור הארץ החדש. הדבר בו נתמקד עתה והבחינה וסגירת המעגל שנבצע, הם שיובילו אותנו לפרדיגמות הוויה חדשות ולמערכות יחסים בעלות אנרגיה ותדר גבוהים יותר, המבוססות על משפחות נשמה במקום על משפחות קרמה, ועם שותפים שיכולים להצטרף אלינו בשלמותנו במקום בריפויינו, ושיכולים לאהוב, לכבד ולהוקיר אותנו, כיוון שהם חולקים את תשוקתנו לאנרגיות הללו ומאוחדים עמנו בדרך זו.