לחיות כמאסטר

ג’ון פאין מתקשר את אומני-עמנואל
מאנגלית: סמדר ברגמן

 

כאשר אתם מדמיינים את עצמכם מנהלים חיים מלאים במערכות יחסים אוהבות ושלוות, חיים בהם אתם מאושרים ושלווים, האם אתם מתחילים מייד לומר לעצמכם שיהיה עליכם לעבוד קשה כדי לזכות בהם? האם אתם מדמיינים שהמטרה שלכם היא דבר-מה מרוחק, או שאפשר שיהיה עליכם להקדיש את שארית חייכם כדי להשיגה, או אולי אפילו תקופת חיים רבות?

ההארה אינה יעד; היא דרך חיים, היא הלך רוח. אל תתמקדו ביעד, אלא במסע עצמו. רבים מכם, כאשר אתם יוצאים לחופשה, מצפים בהתלהבות לנהיגה באזור הכפר או באזורים הלא מיושבים בדרככם אל היעד שלכם, או אתם חשים בהתרגשות לקראת הטיסה, או בציפייה להימצא עם אהוביכם, ידידיכם ובני המשפחה שלכם. הארה, המסע להשגת לב פתוח לגמרי, יכולה להיות דומה עבורכם. תיהנו מהמסע, מתהליך ההתפתחות, ואהבו את המקום שאתם נמצאים בו. כאשר אתם חולפים על פני כרי מרעה יפהפיים בדרככם לחופשה בהרים, האם אתם בוחרים לקרוא לכרי המרעה מכוערים? מדוע אפוא שתבחרו לשלול את המקום שאתם נמצאים בו עכשיו? אתם אדם אוהב בזכות העובדה שאתם קוראים עכשיו מילים אלה. תשוקתכם לחיות חיים מוגשמים יותר, מלאים באהבה, היא שמשכה אתכם למידע זה. הלב שלכם כבר פתוח, ואתם נמצאים בתהליך של למידה כיצד לפתוח אותו אף יותר. בכל פעם שאתם מחפשים חכמה והבנה, אתם מגישים ליקום בקשה לעוד אהבה. כיוון שידע כשלעצמו הוא בעל חשיבות מועטה, אבל ידע שמיושם בחכמה ובהבנה נובע מהאהבה שכבר קיימת בלבכם. קחו רגע והכירו במקום שאתם נמצאים בו עכשיו. ראו שאתם כבר אדם אוהב ושאתם מסוגלים בהחלט לאהבה רבה בהרבה מכפי שאתם זוקפים לזכותכם. אל תבלבלו אהבה עם התרוצצות שמטרתה לסייע לאחרים תוך התעלמות מהצרכים שלכם. אהבה אמיתית היא הידיעה מתי לעזור, ומתי לא לעזור, והיא היכולת להעצים אחרים כך שיראו את הפוטנציאל הגדול ביותר שלהם.

לחיות כמאסטר משמעותו לדעת שכל מחשבה ותחושה שיש לכם היא בחירה. אתם יכולים לבחור בכל רגע ורגע מה אתם חושבים ומה אתם מרגישים. כאשר יש לכם תגובה רגשית למילים של אדם אחר, לא הוא שגרם לכם להרגיש בדרך מסוימת; אתם בחרתם בתגובה שלכם. כל פעולה שהיא בעלת טבע נמוך יותר היא בקשה לעוד אהבה. בפעם הבאה שמישהו מבקר אתכם, אינו עוזר לכם, נוהג בכם בחוסר נימוס או בגסות, הביטו אל הנשמה שמאחורי ההתנהגות. האם הוא באמת מנסה לפגוע בכם? האם אתם עומדים לבחור להאמין ביכולת של האחרים לפגוע בכם בדרך כלשהי? בכל פעם שאתם נעלבים מפעולותיו של אדם אחר כלפיכם, אתם מוותרים על עוצמתכם האישית, על ידי האמונה ביכולת שלהם להשפיע על חייכם, או על הרגשות שלכם בדרך כלשהי ולשלוט בהם. על ידי ההסתכלות אל מעבר לפעולה של האדם האחר ואל תוך נשמתו, אתם תתחילו לראות כמו המאסטר; שגם הוא מבקש עוד אהבה. היפגעות רק מגבירה את הפגיעה, והיא פוגעת כשלעצמה.

כמו המאסטר, אתם תדעו שהתנהגותו של האחר אינה קשורה בכם, אלא בו. באיזה הלך רוח צריך להיות לאדם כדי לגרום לו לפעול בדרך שמאתגרת את אהבתכם? מה הוביל אותו למצב זה? לפעמים, יהיה עליכם לקבל את ההחלטה פשוט לעזוב מצב מסוים, ובמקרה שכזה אתם יכולים להתרחק בנימוס עד אשר תהיו מסוגלים להתעשת, להירגע ולהתמקד. כל הויכוחים או העימותים הם תוצאה של שני אנשים או יותר הפועלים מתוך העצמי הפנימי הפגוע שלהם, במקום כהתייחסות לנושא המסוים. דעו שבכל פעם שרגש של פגיעה או כעס מתעורר בתוככם בגלל האופן שבו מתייחס אליכם אדם אחר, הסיבה היא שהפגיעה כבר קיימת בכם. המאסטר יודע שכל אירוע ואירוע בחיים נברא על ידי העצמי, והוא השתקפות של העצמי. בכל פעם שמישהו פוגע בכם, מכעיס או מרגיז אתכם רגשית, היקום פשוט מראה לכם שיש כאן עניין לא גמור, ועכשיו הוא הזמן להיכנס פנימה. משמעות הדבר היא שעליכם לקחת אחריות מלאה לכל ההתנסויות שלכם, ולדעת שכאשר אתם מאשימים אחרים אתם למעשה מסיטים את האחריות ומרחיקים אותה מכם ואל האחרים.

הבחירה לחיות כמאסטר אין משמעותה שאתם צריכים להיות מושלמים למן היום הראשון. היא פשוט אומרת שאתם מוכנים ללמוד ולהתפתח. שאתם מוכנים להשאיר את לבכם פתוח בכל המצבים בהם הייתם בדרך כלל סוגרים אותו, ונסוגים אל תוך כאב רגשי, כעס או טינה. אתם יכולים לתרגל את החיים כמאסטר, ואתם יכולים ליהנות מהדרך. צמיחה רוחנית אינה צריכה להיות עסק רציני. המאסטר רציני רק בכוונתו, לא בהתנהגותו. החיים אמורים להיות שמחים ומהנים, ושמחה היא תכונה אלוהית, תכונה של הנשמה, ואתם יכולים לבחור להביא תכונה זו של שמחה אל תוך כל שאתם עושים.

האם אתם מוכנים לוותר על הרצינות בכל הקשור לצמיחה הרוחנית שלכם? האם אתם מוכנים לשחק, לצחוק על עצמכם, על החיים ועל האתגרים המשעשעים שלהם? שמחה וצחוק הם הלך רוח. אינכם צריכים להמתין שהשמחה תיכנס לחייכם קודם שתוכלו לצחוק עליהם. השמחה, כמו ההארה, היא מצב הוויה, היא הלך רוח. לפיכך עליכם רק לשנות את נקודת המבט שלכם, ולהתחיל להתמקד בדברים שכבר מכילים מרכיבים של שמחה בחייכם. אתם יכולים לפתח את תכונות המאסטר על ידי כך שתדמיינו ותתנהגו כאילו אתם כבר מאסטרים, בעלי לב מפותח במלואו. הקדישו זמן פעם ביום, או פעם בשבוע, שבו תעטו את גלימות המאסטר שלכם (מטפורית) והמשיכו לעסוק בענייניכם כמו המאסטר. נסו זאת למשך שעה בכל פעם, או למשך בוקר שלם, או יום שלם. אף על פי שאתם עשויים להרגיש בהתחלה שאתם משחקים, מעמידים פנים או שאין זה אמיתי, אם הכוונה שלכם היא לברוא עוד אהבה בחייכם, ולחיות כמו מאסטר של אהבה, אזי התרגיל הזה ילמד אתכם במהרה שהאהבה היא בחירה, שהיא אכן אמיתית ושאתם יכולים להגבירה בחייכם פשוט על ידי הכוונה לעשות זאת. לאחר שבחרתם זמן או יום מסוימים, המשיכו לעסוק בענייניכם כמאסטרים. שאלו את עצמכם מה היה המאסטר עושה כעת? כיצד אני, כמאסטר, יכולה להגיב למצב זה? כיצד היה המאסטר יוצא לקניות במכולת, נוהג עם עובדי החנות, מתייחס לילדים או לאנשים אחרים בחייו? הצבת שאלות אלה לעצמכם, וההתבוננות במניעים שגורמים לכם לומר או לעשות דבר-מה, היא דרך עוצמתית להביא אל המודעות שלכם דפוסים ישנים שהם אוהבים פחות. לפעול כמאסטר משמעותו פשוט לתרגל את החיים כמאסטר, וככל שתתרגלו יותר, כך יהפכו דרכי החשיבה החדשות והגבוהות יותר לחלק מחיי היום-יום ומהתודעה שלכם במהירות רבה יותר.

האהבה היא כבר חלק טבעי מישותכם, כיוון שהיא אחת מארבע תכונות הנשמה. על ידי תרגול תכונה זו, אפילו אם אתם מרגישים שאתם ממציאים אותה, אתם תתחילו למוסס את האשליות, את המאיה, את הערפל, המונע מכם לראות שאתם דבר-מה אחר מאשר ילד האהבה האלוהי שאתם באמת. שמעתם את האמרה: תרגול מביא לשלמות.

אם אתם שואפים להיות אמנים, בדרך טבעית הייתם מתרגלים, אולי אפילו לוקחים שיעורים או קוראים ספרים בנושא. כל האמנים והמוזיקאים הדגולים הקדישו שעות רבות מחייהם לבריאת הדברים שהם רצו לבטא באמצעות הכשרון המסוים שלהם. האהבה אינה שונה. האם תחשיבו את הציורים הראשונים של מונה, או את המוזיקה שהלחין לראשונה מוצרט לזיוף, לדבר-מה שאינו אמיתי? כך גם עם האהבה. אתם יכולים לתרגל בכל יום להיות המאסטר ולצייר על גבי בד הציור שלכם מחדש בכל בוקר. כל יצירת אמנות דגולה מחייבת זמן ומסירות, ובריאת יצירת מופת של אהבה בחייכם, מחייבת מיקוד, כוונה ומסירות. יהיו לכם ימים גרועים, ימים בהם דומה שהאנרגיה לא זורמת כמו בימים אחרים. אתם יכולים לבחור לכוון אהבה זו אל עצמכם על ידי כך שתסלחו לעצמכם ותבינו את עצמכם, על ידי כך שתביטו בעצמכם מבעד לעיני החמלה. אל תשוו יום גרוע ליום טוב ותרגישו שטעיתם, שאתם ראויים פחות, או תחליטו שנכשלתם בכוונתכם. אפשר ששנים רבות התנהגתם בדרך מסוימת. צורות התנהגות ופחדים מסוימים שיש לכם עשויים שלא להיות שלכם, הם עשויים להיות פחדים ואמונות שאמצתם מהסביבה שלכם, אמונות שהן חלק מהתודעה הקולקטיבית של העיר שלכם, של המדינה שלכם או של הפלנטה שלכם.

אם שלא במודע נעניתם לאמונות ולצורות ההתנהגות הללו במשך שנים רבות, יידרש תרגול ומיקוד כדי לנוע אל מעבר להן. אתם חלק ממהפכה שקטה שמתרחשת על הפלנטה שלכם. מהפכה שתשנה את האמונות של עולמכם. מהפכה שתשנה את הפלנטה לפלנטה שמשקפת את רצון האלוהים ואת התכונות של האלוהי שבתוך נשמתכם, שהיא זכותכם מלידה. כמו בכל מהפכה, יש צורך בגלים גדולים של פעילות לפני שהיא תהפוך לנחשול של שינוי אשר ישנה את כל העומד בדרכו, גל של אהבה שירפא את כל שניצב בדרכו וישנה את גורל האנושות כך שתשוב ותתאחד עם העצמי האמיתי שלה, ואתם תכירו ותדעו שאתם אלוהים.