חיבורים

יערה בויום-קפלן

מאי 2017

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

 

הימים האחרונים הינם ימים עוצמתיים ומתרחשים בהם תהליכים מזורזים. אנו מחוברים לרשת האנרגטית והיא משפיעה עלינו בין אם אנו מודעים לכך או לא. מערכת זו משפיעה ישירות על מחשבותינו ומהלכנו בעולם.

השפעתה האנרגטית של הרשת עוברת דרך כל החושים. לא כולנו חווים אותה כחוויה נעימה, חלקנו חווים אותה אפילו כחוויה מטלטלת לעתים. ככל שנהיה מודעים לרטט האנרגטי הזורם בכל רגע נתון ולחומרים שהוא מביא עימו, כך תרד מידת סבלנו ונוכל לחוות חיבור זה לרשת בעוצמה.

אנו בנויים ככלי עדין המורכב מקולטנים ומתחנות ממסר. ככל שמתאפשר לנו תהליך כיול פנימי, כך תחנות פלט-קלט אלו מגיבות בזרימה וברטט גבוהים יותר.

בשנים האחרונות המין האנושי עובר טרנספורמציה מהירה, כל פרט או קבוצה עוברים אותו בהתאם לרמת המודעות שלהם. זו הסיבה שאנו חווים עוצמות מטלטלות וכמו כן גם חיבורים עוצמתיים בין אנשים – אנו פתוחים יותר ויותר לרטט.

העידן הנוכחי מבקש לנקות ולהחזיר אותנו, כיצירי הבריאה, למרכז פעולתנו הראשונית, המטיבה – חיבור מתוך תפארת. אין זו מקריות, שגאונות בני האדם נחשפת בפנינו יותר ויותר. כל אחד מאיתנו מכיל גאונות הייחודית לו. אלו אמורות לחבור ולעבוד יחדיו למען האנושות כולה, הבריאה – החי, הצומח והדומם, בחיבור ובפעימה משותפת.

מדוע אפוא רבים חווים את הרטט הגבוה כסבל, כטלטלה? רטט זה מבקש לנקות את כל החסימות וההתנגדויות הפועלות בתוכנו. המין האנושי יושב כעת על קו התפר שבין העידן הישן, שפעל מתוך כוחנות ומתוך נפרדות, כחלק מתהליך ההתפתחות של הבריאה, לבין העידן החדש, המבקש חיבור ואחדות.

במסגרת מהלך זה, חלקנו הקטנו או סגרנו את היכולת החושית המלאה שניחנו בה. הרטט הגבוה משול לטלטול המבקש להעלות ולהציף אל פני השטח את כל אותן מחשבות ואמונות כוזבות שריפדנו בהן את תודעתנו, והן מבקשות להשתנות ולהיפתח לחיבורים. מחשבות ואמונות אלו נוצרו מתוך הצורך לשרוד, אך כעת אינן דרושות עוד.

ככל שנדבק באמונותינו הישנות, כך יתקיימו בעולם תרחישים מטלטלים שלכאורה יחזקו אמונות ישנות אלו, אך יעוררו עוד ועוד אנשים לא לפעול על פי אמות המידה של העולם הישן, אלא לפעול מתוך חיבור ואהבה.

תפארת האדם היא האהבה. יכולתנו להיות בחמלה ובחסד למעשינו ולמעשי זולתנו. אין זה אומר כי איננו יכולים לשים גבול להתנהגות שאינה נאותה ומיטיבה. ככל שאדם חוקר את החומרים העולים בו מן הרטט ומודע להם, כך יוכל לאפשר התמרה, שינוי, כיול ופתיחה של המעברים והסרת ההתנגדויות.

אנו מנקים את מערכת היחסים שלנו עם הבריאה, עם עצמנו ועם זולתנו. מודעים לתחושות ולרגשות הקשים שמתעוררים בנו מאירועים וממפגשים עם אחרים; שבים להיות אזרחי העולם החשים מוגנות ובטחון מלא בהווייתנו.

על מנת להגיע לשם, עלינו להסכים לפקוח את עינינו ולהתבונן בתגובותינו. התגובות שלנו משפיעות ישירות על הרשת האנרגטית של הבריאה וכך על האחרים. ככל שאדם מביע כוונה אמיתית לתהליך ריפוי וכיול פנימי, גם אם נדמה לו שמבחן התוצאה מעיד על כישלונו, הכוונה לבדה היא עוצמתית, עצומה, כתרופה רבת השפעה.

לכולנו רגעים מרטיטים אלו שמפגישים אותנו עם כל מה שאינו מכויל ומווסת, השאלה היא עד כמה אנו מוכנים להכיל את הרגשות והתחושות העולים בנו ולפגוש בהם, לפני שאנו מגיבים ופועלים מתוכם. המפגש עם עצמנו מזמן תקשורת, התקשורת עם עצמנו מאפשרת שינוי וריפוי.

חודש מאי השנה מביא עימו בדיקה של האמון והאמונה שלנו בתהליך ובעצמנו, של היכולת שלנו להשתנות ולהגמיש את אמות המידה – להכניס אוויר לתוך אותה דחיסות. בדיקה של היכולת שלנו לתקשר את רגשותינו עם עצמנו ועם סביבתנו ולא מתוך האשמה ואת הסכמתנו להיות נוכחים בתוך חיינו.

ככל שנטיב לתקשר עם עצמנו, נוכל לאפשר שינוי מהותי. ככל שנתקין ונאפשר את הכלים הפנימיים, כך תגדל כמות האור והתדר שנוכל להכיל בתוכנו.

הסכימו להרחיב ולהתקין כליכם – כך יוכל לחיות בתוככם עץ החיים. כך תוכל לזרום דרככם אנרגית הבריאה, האתר. כך תתאפשר הזרימה מן היעוד ועד להתגשמות כאן, על פני האדמה.

 בשאיפה צבעוני

יערה בויום-קפלן – מרפאה בתקשור, מטפלת בריברסינג, מכשירה ומנחה מרפאים בתקשור ובפתיחת תדרים.

ליצירת קשר: 0526770273

yaarabk@gmail.com

https://yaara-buium-kaplan.co.il/