הריפוי נמצא בליבה

ג׳ניפר הופמן

9 במאי, 2018

מאנגלית: סמדר ברגמן

כבר זמן רב שאני חושדת שאני סוחבת בעיות רציניות מגלגול קודם שקשורות להיותי אסירה, כבולה, נרדפת, מעונה, נשפטת וסובלת בשל חוסר צדק, כוח, רדיפה ושליטה. אבל לא היה לי מושג, עד אשר בעיות בריאות חמורות אילצו אותי לבחון לעומק את הליבה האנרגטית והקרמתית שלי בחיפוש אחר רמזים, כדי להבין מדוע הדבר אירע בחיי ולהבין מה עומק השורשים של חותמות אנרגטיים אלה ובאיזו מידה חייתי את חיי בצלם.

בחמש השנים האחרונות, שמתי לב למגמה זו גם אצל הלקוחות שלי, כיוון שאני תמיד יכולה לאתר בעיות בחיים האלה שמקורן בטראומות מגלגולים קודמים ולהראות להם כיצד הם יכולים להירפא ולהתגבר. ובעיות אלה שקשורות בגלגולים קודמים מופיעות בדרך כלל בצמוד לבעיות רצינות, שמאתגרות ושמחלישות מאוד את הלקוחות.

במקרה שלי, חלק מההיסטוריה הקרמתית שלי כלל זמן שבו גוועתי ברעב בצינוק צרפתי, שם הייתי כבולה לקיר כיוון שביטאתי את אמונותיי הפוליטיות. במקום אחר שנראה כמו שוּמֶר, הייתי מורה רבת עוצמה ששועבדה על ידי הממשל, נרדפה, נכלאה ובסופו של דבר הוצאה להורג כיוון שסירבה להתכחש לאמונות שלה שהתנגדו לדּוֹגְמָה הקיימת. ובמצרים העתיקה הייתי מלכה שנכלאה, נאסרתי בקרסוליי והציגו אותי כסמל ניצחון כדי להפחיד את אנשיי ולשלוט בהם. בגלגולים הקודמים הללו, האדם (אני) היה חסר תנועה, כלוא ונרדף קשות, ואלה הם נושאים קרמתיים עוצמתיים עבורי כיום.

כאשר אני בוחנת את תקופות החיים הללו, אני יכולה לראות את עצמי עוברת מכעס לייאוש בשל מצבי. לא היה טעם להאבק, בריחה הייתה בלתי אפשרית, ולאור תובנה מודרנית, אני מבינה שהדרך היחידה שבה יכולתי להימלט מכלאי הייתה למות, דבר שכמעט התרחש בשל בעיות בריאות חמורות שהיו לי לפני כמה שנים. כפי שאתם יודעים, בתקופת החיים הנוכחית, הייתי משותקת בשל חיסון שניתן לי בגיל חמש, במשך שנתיים לא יכולתי לנוע ולא הלכתי במשך חמש שנים. בנוסף, היו לי שלוש התנסויות של רגע המוות שבהן נאמר לי שזמני לעזוב עדיין לא הגיע ושעליי להישאר.

אם בגלגולים הקודמים, המוות היה האפשרות שלי להימלט מכליאה ומרדיפה, היום נגישות לי אפשרויות אחרות, וזו הסיבה מדוע אני עדיין כאן ועדיין בחיים. ברגע שהבנתי את טראומת הליבה הקרמתית, שהיא מצב חוזר ונשנה הסובב סביב היותי כלואה, כבולה ונרדפת (יש לי בעיות חוזרות ונשנות בקרסוליי), סביב היותי חסרת תנועה, ״כלואה״ או משותקת, וסביב איסור שחל עליי לדבר ולהביע דעה, הבנתי שאני גרמתי למצבים שחוויתי בתקופת החיים הנוכחית.

אז יש לי תרחיש קרמתי ואני יודעת מהי אנרגיית טראומת הליבה, ועכשיו הוא הזמן לברוא פתרון שונה, לסיים את הקרמה ולצאת מהמעגל שחזר על עצמו פעמים רבות כל כך בתקופות חיים קודמות שלי ובחיי כיום.

אם הדברים הללו מדברים אליכם, קיים ריפוי רב עוצמה שנגיש לכם ברגע שתהיו מסוגלים לזהות את מעגל הקרמה ולברוא אפשרויות חדשות בחייכם. מה נושא הליבה הקשור למעגל הקרמתי? האם זה משהו שחוזר על עצמו שוב ושוב, אולי הוא נראה מעט שונה בכל פעם, אבל מדובר במצב דומה? מדוע הדבר חשוב? כיוון שהוא הסיבה לתקופת החיים הנוכחית שלכם, לחוות אותו ולברוא תוצאה שונה.

איך תעשו זאת? אלא אם אתם מודעים למצב, אתם עושים את אותו הדבר בכל פעם, לא מודעים למה שמתרחש ולא רואים את החזרה. בעזרת המודעות, אתם יכולים לראות את הדפוס, לברוא פתרונות חלופיים מרובים, ולאזור את האומץ ליישם לפחות אחד מהם. בדרך כלל, התשובה היא הדבר האחד שאותו אינכם רוצים לעשות או שאליו אתם מתנגדים.

אך יש סיבה לכל הדברים הללו (תמיד יש סיבה, נכון?), והיא קשורה להתעלות, לטרנספורמציה, לשינויים ולהתחלות חדשות. כמו שאמר ישוע: ״אֵין שָׂמִים יַיִן חָדָשׁ בְּנֹאדוֹת יְשָׁנִים״, ואני לא חושבת שהוא דיבר על משקאות אלכוהוליים. אם אנו ה״יין החדש״, איננו יכולים לצעוד אל תוך הפרדיגמות החדשות שלנו בעודנו נושאים את האמונות, ההרגלים, האנרגיות, התדרים והדפוסים הקרמתיים הישנים שלנו. אתם זוכרים את ההתייחסות ל״קוף המחט״ בדוח האנרגיה של חודש מאי? כמה מטען קרמתי אתם חושבים שאתם יכולים לסחוב אתכם דרך קוף המחט בחייכם (שהוא גשר הממד הרביעי שבין הממד השלישי והממדים הגבוהים יותר)?

מה אנו עושים כדי לשחרר את המטען שלנו? אנו מגיעים אל מה שאנו חושבים שהיא הליבה וחושפים את אותה אמת. אז אנו חופרים עמוק מעט יותר כדי לגלות אמת גדולה יותר, את זו שמאפשרת לנו לראות את החיבורים שבין כל מצב, מערכת יחסים, אדם, אמונה ואירוע שחווינו בתקופת חיינו, לחשוף את תקופות החיים הנסתרות שאליהן הם קשורים, ולראות כיצד בנינו את חיינו והתאמנו אותם כדי לברוא אותם מחדש. ואם איננו מוכנים לראות זאת עדיין, נקבל דחיפה גדולה, בצורת אירוע חיים שמאלץ אותנו לשים לב באמת, לחקור תחומים אלה עד אשר נהיה מוכנים להתמודד עם עצמנו על כל ההיבטים, ההיסטוריה והאנרגיה שלנו, כך שנדע בדיוק מה דרוש כדי להחזיר אותנו לשלמות.

זהו מסע מריפוי לשלמות אשר מובילה להולמות ולהרמוניה, ויהיה המקור לטראומת הליבה שלנו אשר יהיה, הוא מונע מאיתנו להפוך ״שלמים״. מעגלים קרמתיים מרוקנים את האנרגיה שלנו, משתמשים בה, מגבילים את היכולת שלנו להתרחב אל ההיבטים הגבוהים יותר שלנו ולשחרר את הדחיסות ההכרחית כדי להשיג תדרים חדשים ולחצות את הגשר לממדים גבוהים יותר.

בתוך טראומת הליבה שלנו מסתתר האופן שבו חווינו את אנרגיית הממד השלישי, שמכביד עתה על נשמתנו בכאב ובפחד. כמו משקולות המחוברות לבלון פורח. אם על הבלון לפרוח לגובה, עלינו להשליך את המשקולות מן הסל. הבחירה היא שלנו, להישאר על הקרקע או לנסוק, להישאר במעגל הקרמתי או לסלול נתיב חדש. אין זמן טוב יותר מעכשיו כדי לבצע עבודה ברמה זו, בעת שכל היקום מעודד אותנו להשלים זאת ולנוע לשלב הבא במחזורי ההתעלות שלנו. זהו זמנכם והתור שלכם הגיע, האם אתם מוכנים להשליך חלק מהמשקולות ולנסוק מעלה?

 

***

אתר זה קיים כבר כעשרים שנים. אין עוד כמוהו בארץ. הוא משמש כספריית עצומה של תרגומים וחומרים מקוריים, הנגישה לכל מי שמעוניין להיכנס ולקרוא. הכניסה חופשית. יכולתי לשים בכניסה עמדת תשלום, למכור מנויים… אבל זה לא מרגיש לי נכון. אולם, כדי להמשיך בעבודת התרגום אני זקוקה לתמיכה ולעזרה שלכם – הקוראים.
לחצו על הלב ותנו מהלב. ~ סמדר