אמונות ואשמה

ג׳ניפר הופמן

ספטמבר 2018

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

בסדרת סרטוני וידאו בנושא ״אמונות״, ציינתי לאחרונה עד כמה הן חשובות לבריאת המציאות שלנו, משום שהמציאות שלנו נבראת על ידי מערכת האמונות שלנו. אתם יכולים למצוא את הסרטונים בקישור שלמטה. האמונות – שהן חשובות יותר ממחשבות, ממילים או מפעולות – יוצרות את התדר והרטט האנרגטיים שבהם אנו משתמשים כדי לברוא את המציאות שלנו. כאשר שורשי האמונות הללו טמונים בהתנסויות של שיפוט, ביקורת, חוסר כבוד והתעללות מצד אנשים אחרים, אנו מאמינם שזו אשמתנו, אנו מתביישים ומשתמשים באנרגיה הזאת כדי לברוא מציאות המבוססת על אשמה.

ברשותנו חומר אנרגטי רב שעמו עלינו לעבוד, כיוון שמערכת האמונות שלנו היא אוסף של מה שחווינו בגלגולים הקודמים שלנו וההתנסויות שלנו בחיים האלה. האמונות שלנו בוראות ללא הרף את המציאות עבורנו, מציאות שאולי איננו מרוצים ממנה במידה רבה, אלא אם אנו מודעים מאוד למהות האמונות שלנו. הדבר נכון במיוחד כאשר האמונות שלנו מבוססות על אשמה, מן העבר או מן ההווה, בין אם אחרים האשימו אותנו או בין אם האשמנו את עצמנו.

כאשר אנו מתמודדים עם אנשים שלעולם אינם מרוצים ממה שאנו עושים, אומרים לנו שלעולם לא נהיה טובים מספיק, שתמיד מבקרים אותנו או שלעולם איננו זוכים באישורם, אנו מאמינים שזו אשמתנו. אז אנו מאשימים את עצמנו, מאמינים שאיננו טובים, חכמים או מוכשרים מספיק כדי לזכות באישור, בכבוד, בשבחרים ובאהבה. אף על פי שאין זו האמת, אנו מאמינים בכך. אנו חיים את חיינו מתוך האשמה עצמית שלעולם לא נהיה טובים, מצליחים או מושלמים. והחיים שלנו משקפים אשמה זו.

אף על פי שהאמונות מבוססות על התנסות אמיתית, אף אמונה אינה קבועה, אלא אם אנו מסרבים לשנותה, גם האמונות שמבוססות על ההתנסויות הטראומטיות ביותר שלנו. אמונה היא אמיתית כל עוד אנו מסכימים עמה ומאפשרים לה להיות אמיתית. ברגע שנחליט להשתמש באמת חדשה כבסיס האמונה שלנו, פוטנציאלים חדשים יכולים להתממש, כיוון ששינינו את הבסיס האנרגטי שלנו.

נסו לצפות בסרטונים באתר ״יו-טיוב״.

בזמן שאתם צופים בסרטון, חשבו על האמונות שלכם המבוססות על אשמה.

  • האם יש לכם אמונות כלשהן שמבוססות על אשמה?
  • כיצד הן מגבילות את חייכם?
  • מה יהיה אפשרי אם לא תשתמשו עוד באנרגיה של האמונות שלכם המבוססות על אשמה כדי לברוא את המציאות שלכם?
  • כיצד תראה המציאות שלכם אם הייתה נטולת אשמה?

אמונות הן המקור למחשבות, למילים ולפעולות שלכם. האמונות הן האנרגיה שממנה אנו מגשימים, ולכן אם האנרגיה שלהן היא עצב, חוסר אונים, טראומה ואשמה, לא נצליח להגשים את המציאויות השמחות, הנהדרות והמספקות שאנו רוצים. אל תבזבזו זמן על ידי כך שתדאגו ביחס לתכלית החיים שלכם, יישור ההדורים, היותכם מושלמים או ״טובים מספיק״. כאשר אתם רוצים בשינוי, לכו הישר לאמונות שלכם, וכאשר תהפכו אמונות מחלישות המבוססות על אשמה להיבטים העוצמתיים יותר שלהן, לתדר ולרטט גבוהים, תוכלו לברוא את המציאות מלאת השמחה שאתם רוצים.

 

*~*~*~*~*~*~*

קוראים יקרים, אני מזכירה לכם שכדי להמשיך להעניק לכם שירות זה, אני זקוקה לתמיכה ולעזרה שלכם.
כנסו ללשונית תרומה ותנו מהלב. ~ סמדר