ירח על מלא במזל עקרב – מאי 2020

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

ב-7 במאי חל ירח העל המלא השלישי והאחרון של השנה במזל עקרב. ירח מלא זה מדריך אותנו לכבד את יופיים של סיומים. הוא נושא אנרגיה מנקה ומטהרת רבה, ויכין אותנו לעונת הליקויים שתגיע בעקבותיו.

המדיום העלחושית, אלסי וילר, תקשרה סמלים חזותיים לכל מעלה ומעלה בגלגל המזלות. הסמלים הללו מכונים ״סמלים סאביאנים״, וכל אחד מהם נושא חוכמה אינטואיטיבית משלו.

הירח המלא שחל במאי 2020, מתרחש במעלה 17 במזל עקרב, והסמל הסאביאני למעלה זו הוא ״חורש יער עשיר בצבעי סתיו״, והמשמעות היא שזהו זמן לכבד את יופיים של סיומים.

ממש כפי שהחורש נראה כה יפהפה עם כל צבעי הסתיו שלו, כך ניתן למצוא יופי כאשר דברים מגיעים לקצם.

בסיום, דברים הופכים הגיוניים. בסוף, אנחנו מסוגלים להביט לאחור ולראות דברים בעזרת פרספקטיבה חדשה. עם הסיום, אנו מסוגלים לראות כיצד כל חלקי הפאזל מתאימים למקומם. בסוף, אנו יכולים להרגיש תחושת שלווה משום שהכול הסתיים, הכול נגמר.

לפעמים סיומים נושאים כאב ועצבות גם כן. לעתים עצוב לנו לראות דבר מה יוצא מחיינו, אבל אם אנו פתוחים לתהליך, אנו יכולים להיות מודעים לכך שעם הסיום מגיעה גם התחלה חדשה.

ממש כפי שהסתיו הוא זמן של התכנסות ומוות עבור אימא אדמה, הוא גם זמן של התחלה חדשה. העצים משירים את עליהם, הם מדשנים את הקרקע, מעניקים חיים חדשים ומאפשרים צמיחה חדשה בחודשים הבאים.

סיומים הם סוג של אשליה, כפי שאומר המשורר רומי: ״אל תתאבלו, משום שכל דבר שאתם אוהבים חוזר בצורה אחרת״. ודומה שהירח המלא הזה מדריך אותנו להבין זאת.

ראו אם אתם יכולים למצוא את היופי שבסיומים כלשהם שמתרחשים עתה בחייכם. ראו אם אתם יכולים לאתר את הנוחות ואת השלווה שמגיעים כאשר אתם יודעים שאין עוד דבר שצריך לעשות.

קחו נשימה עמוקה, השמיעו אנחת רווחה. זה נגמר. כל מה שהתמודדתם עמו. כל שנאבקתם עמו, נגמר, הסתיים.

הגיעו למקום זה של כניעה וחפשו אחר צבעי הסתיו העשירים בחייכם שלכם. מצאו את היופי בכל שפעם היה, מצאו את הרגיעה בידיעה שהכול הסתיים עכשיו.

בכו אם אתם צריכים, צחקו אם אתם צריכים; הדליקו נר כדי לכבד את המיתות שאתם חווים, ושמרו בלבכם את ההבטחה להתחלה חדשה.

בעת ירח העל המלא השלישי והאחרון של השנה, אנו נרגיש כיצד הרגשות והמחשבות שלנו נאספים ויוצאים מתוכנו.

אנו עשויים להרגיש מעט רגישים ומצוברחים יותר מן הרגיל, וממש כמו מזל עקרב, אנו עלולים להתפתות להשתמש בעוקץ שלנו אם אנשים מתקרבים יתר על המידה!

הירח המלא במזל עקרב מטהר מאוד ויכול לסייע להוציא החוצה דברים ששוב לא משרתים אותנו, שמעכבים אותנו או שגורמים לנו להרגיש תקועים.

אם נכנע לרגשות שלנו, אם נאפשר לעצמנו זמן לעבד את התחושות שלנו, כאשר הם יסתיימו, נוכל לחוות שחרור, כמו משקל שהוסר.

ירח מלא במזל עקרב הוא תמיד ירח מיוחד משום שהוא מציין שהטרנספורמציה תמיד אפשרית.

ממש כפי שהעקרב משיל את עורו, כך אנו יכולים גם כן להתחיל מחדש. גם אנחנו יכולים לשנות את עצמנו פשוט על ידי כך שנקבל החלטות שונות ונחשוב מחשבות אחרות.

לא משנה מהו המזל שלנו, כולנו יכולים להשתמש בחוכמת העקרב הזאת כדי להביא טרנספורמציה ולחולל שינויים בחיינו, אם שינוי הוא שנדרש.

האנרגיה של מזל עקרב אינטואיטיבית מאוד אבל גם מגוננת מאוד, ולכן אנו יכולים להשתמש באנרגיה הזאת כדי להתכוונן לאינטואיציה שלנו ולהגן על שדה האנרגיה שלנו.

משום שהקדשנו זמן רב כל כך בחודשים האחרונים לרחיצת ידיים ולהשגחה על הבריאות הפיזית שלנו, בואו נפנה עתה את תשומת הלב שלנו לבריאות האנרגטית שלנו, על ידי כך שננקה את ההילה ואת האנרגיה של המרחב שלנו.

לכן, בלילה של ירח העל האחרון של השנה, אפשרו לעצמכם למצוא את היופי בכל הסיומים שחוויתם לאחרונה.

השלימו עמם באמצעות התאבלות, באמצעות אפשור, ועל ידי כך שתכבדו את ההתחלות החדשות שנסללו עתה.

ממש כמו צבעי הסתיו העשירים, ממש כמו השקיעות שאנו רואים בכל יום, גם אנחנו יכולים למצוא יופי בסיומים.