אסטרולוגיה אינטואיטיבית: נסיגת שבתאי 2020

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

שבתאי מתחיל בנסיגה השנתית שלו ב-10 במאי והיא תמשך עד ה-28 בספטמבר, 2020.

נסיגת שבתאי זו היא מיוחדת אף יותר משום שזו הפעם הראשונה שבה שבתאי יסוג מאז נכנס למזל דלי ב-21 במארס, 2020.

בעת הנסיגה הזאת, שבתאי ינוע דרך המעלות הראשונות של מזל דלי ויחזור אחורה אל מזל גדי ב-1 ביולי, שם יישאר למשך שארית הנסיגה שלו.

שבתאי לא יעשה את דרכו חזרה למזל דלי עד ה-17 בדצמבר, אבל ברגע שיגיע לשם, הוא יישאר שם למשך השנתיים וחצי הבאות, ויהפוך לשחקן ראשי עבור רבים מהנושאים הקוסמיים שיגיעו בעתיד.

כדי להעניק לכם פרומו קצר, אומר ששבתאי במזל דלי יהווה את האנרגיה המשמעותית של שנת 2021, זאת בשל ההיערכות שהוא יבצע עם צדק. היערכות זו ראוייה למאמר שלם משל עצמה, אך בקצרה, אנרגיה זו היא היא ״עידן הדלי״ והמקום שאליו פנינו מועדות.

אבל, לפני שנתחיל לבחון את שבתאי במזל דלי ואת ההיערכות המדהימה הזאת שהוא יבצע עם צדק, תחילה עלינו לחוות את הנסיגה הזאת ואת הביקור האחרון שלו במזל גדי.

הביקור האחרון של שבתאי במזל גדי

שבתאי הגיע למזל גדי בדצמבר 2017. באותו זמן, שיעורי שבתאי היכו בנו קשות. זאת משום ששבתאי אוהב לשהות במזל גדי והוא מסוגל לבטא את מלוא תכונותיו בעודו במזל זה.

השהות במזל גדי דומה ל״חזרה הביתה״ או ללידה מחדש מסוימת עבור שבתאי. כמו כל הלידות מחדש, הטבע והאיכות של הפלנטה הופכים חזקים יותר וערוכים יותר עם המקום שאליו אנו מתקדמים, במקום עם המקום שבו שהינו.

נסיגת שבתאי חזרה אל מזל גדי דומה לשלב האחרון במסע הזה. הוא יחזור לנוחות ביתו זו הפעם האחרונה כדי לוודא שכל חוכמה שהוא צריך היה לאסוף, אכן נמצאה.

דבר זה משתקף גם בחיינו. כל עבודה שהיא שעשינו מאז סוף שנת 2017 תודגש עבורנו, והיקום יוודא שאספנו את כל החוכמה והשיעורים שהיו דרושים לנו.

בעת נסיגת שבתאי זו, קיים איזון בין קבלת המתנות, אבל גם קשירת הקצוות הפרומים.

במשך תקופה זו, אנו עשויים להרגיש תחושה של קבלת גמול עבור כל המאמצים שלנו, אבל אנו עשויים לרצות גם לבקר מחדש את העבר ולבחון דברים זו הפעם האחרונה.

שבתאי לא יחזור למזל גדי שוב למשך 28 שנים, ולכן הוא רוצה באמת לוודא שהעבודה נעשתה.

כדי להבין את השיעורים והעבודה שחוויתם, היזכרו בנושאים העיקריים שהיו נוכחים בחייכם מאז סוף שנת 2017.

באיזה נושא הודרכתם להתאמץ ולקחת אחריות? היכן הודרכתם להציב גבולות או להסירם?

באילו תחומים בחייכם הרגשתם כאילו אתם מקבלים מעט ״אהבה קשוחה״?

התשובות לשאלות הללו תהיינה, קרוב לוודאי, עבודתו של שבתאי, אבל אם אתם רוצים להעמיק אף יותר, תרצו אולי לקרוא שוב את המאמרים שלי על ״שבתאי במזל גדי״ ו״שבתאי עוזב את מזל גדי״.

מה תביא נסיגת שבתאי 2020

נסיגת שבתאי זו עשוייה לעורר זכרונות מהילדות שלנו ושל מערכת היחסים שלנו עם האב שלנו או עם דמויות גבריות בחיינו. היא עשויה אפילו להפעיל את החיבור שלנו עם האנרגיה הגברית באופן כללי.

יכול להיות שנתבקש לנקוט בגישה גברית יותר בכל הקשור ליצירת מבנה, סדר ושגרה בחיינו. נרגיש אולי גם בתחושה זו של הצורך לנקוט בפעולה מהירה או לתקן דברים כך שיהיו חזקים ועמידים יותר.

שבתאי גם יבקש מאיתנו לבחון את הדברים עליהם עמלנו בששת החודשים האחרונים, ולחשוב האם אנו אוהבים את האופן שבו השקענו את זמננו.

שבתאי מושל בניהול הזמן. אף על פי שהוא עלול להיות פלנטה של ״אהבה קשוחה״, הוא רוצה שנהיה מרוצים מהאופן שבו אנו משקיעים את זמננו. הוא רוצה שנוודא שאנו משתמשים בזמן שלנו כדי לעבוד על שיעורי הנשמה שלנו ושדעתנו אינה מוסחת יתר על המידה.

כמובן, הסחות דעת הן חלק מהחיים וחלק מהתהליך, אבל שבתאי נמצא כאן כדי להיות קול ההגיון ולהחזיר אותנו לנתיב שאנו יודעים שהוא הנתיב הנכון והאמיתי עבור הנשמה שלנו.

שבתאי לא ינגב לנו את הדמעות בעודנו מתאמצים בעלייה, אבל הוא ילחש בשקט באוזננו: ״המשיכו, אתם יכולים לעשות את זה, לשם כך נולדתם״.

שבתאי עוסק כולו בעבודה הקשה אבל בסוג הנכון של העבודה הקשה. שבתאי רוצה שנעבוד על הדברים שנועדו לנו ולא על הדברים שלא נועדו לנו.

שבתאי רוצה שנצא מהשכל חסר המנוחה שלנו. הוא רוצה ללמד אותנו שאנו חכמים ובעלי יכולת, ושניקח אחריות כלפי החיים שלנו.

חשבו היכן הדברים הללו מהדהדים עבורכם בזמן הזה. אני יודעת שרבים מרגישים ששנת 2020 פועלת נגדנו, אבל שבתאי מעודד אותנו לחשוב שנית.

הוא מעודד אותנו לראות על מה אנו יכולים להתמקד במקום על מה שלא. הוא מעודד אותנו לצלול אל תוך ה שיעורים המוצגים בפנינו. הוא מעודד אותנו להתגייס למשימה ולקחת אחריות ביחס למי שברצוננו להיות ברגע זה.

איך נרצה לצאת מצדה האחר של התקופה הנוכחית? מה נרצה לומר כאשר נביט לאחור ונזכר בשנת 2020 בעודה מגיעה לסיומה?

אף על פי שחשוב להיות עדינים, אוהבים וסבלניים כלפי עצמנו וכלפי המסע שלנו השנה, שבתאי הוא הקול שמעודד אותנו לעשות את המיטב עם מה שניתן לנו.

הוא דוחף אותנו לטפס על ההר הזה, ולדעת שאנו חזקים מספיק כדי להתמודד עם כל מה שיגיע. בעת נסיגת שבתאי זו, אנו יכולים להטעין מחדש את כוחנו.

בשעה שאנו שבים ובוחנים את העבר לאור אנרגיה איטית יותר זו של הנסיגה, אנו יכולים לקבל תזכורת לכך שכולנו התכוננו לרגע הזה.

אם תשובו ותבחנו את העבר, תוכלו לראות שהתכוננו לכל מה שמתרחש עכשיו ולכל מה שעתיד להתרחש.

בחנו את חייכם וראו כיצד היקום הכין אתכם לרגע הזה.

כאשר שבתאי שב ומבקר פינה זו שבשמים, זו הפעם האחרונה, ודאו שאתם נותרים פתוחים לכל החוכמה המוצעת.

הושיטו את ידכם לקבל את השיעורים שנשלחים אליכם, וזכרו את מילותיו של שבתאי אליכם: ״המשיכו, אתם יכולים לעשות את זה, לשם כך נולדתם״.