איך ליצור חופש רב יותר בחייכם

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

האם אתם מרגישים חופשיים

לאהוב את מי שאתם רוצים?

ללבוש את מה אתם רוצים?

לומר את מה שאתם רוצים?

לפתוח את לבכם?

לבטא את העצמי האמיתי שלכם?

לממש את החלומות שלכם?

לצעוד בנתיב האישי שלכם?

להיות מי שאתם?

היכולת להרגיש חופשיים היא הלך רוח, והחופש משמעו לקבל את כל מי שאתם ולקחת על כך בעלות. כדי להרגיש חופשיים עליכם להעז להיות מי שאתם, לומר את האמת שלכם, ולעמול כדי להשיג את מה שאתם רוצים מבלי להניח לשום דבר לעצור אתכם.

הצעידה בנתיב הרוחני כרוכה בחלקה במציאת החירות באמצעות שחרור האגו. ללא מודעות, אנו יכולים להתנהל בחיים בעודנו צועדים עם העדר ואף פעם לא מרגישים חופשיים לבטא את העצמי האמיתי שלנו.

רק כאשר אנו מתעוררים ומבינים שהתכלית האמיתית שלנו היא להיות עצמנו ולהאיר בעצמנו, אז אנו יכולים להשתחרר מהתבנית ולמצוא את החופש האמיתי שלנו.

מציאת החירות האמיתית שלנו היא עבודה פנימית, ומהווה חלק מתהליך ההתעוררות, אבל ישנם כמה שלבים שיכולים להדריך אתכם לאורך הדרך:

1. שחררו אשמה

אשמה אינה רגש נעים. באופן מהותי, היא הפחד שאיננו טובים מספיק או ראויים מספיק להיות נאהבים. נוראה ככל שהאשמה יכולה להיות, מדהים כמה רבים מאיתנו מאפשרים לה להכביד עלינו וכמה מאיתנו מתחבאים מאחוריה.

אהבה עצמית היא ללא ספק סם הנגד לאשמה, אבל כדי להתחיל בתהליך הריפוי, תחילה עליכם להודות שהאשמה קיימת. כפי שאומרת ברנה בראון:

״אשמה אינה יכולה לשרוד את ביטוייה במילים. היא אינה יכולה לסבול את היותה עטופה במילים. היא עורגת לסודיות, לדממה ולשיפוט״.

בפעם הבאה שאתם מרגישים אשמים לגבי דבר מה, דברו עם עצמכם או עם מישהו אחר. התנצלו או קבלו עליה בעלות, אבל אל תאפשרו לאשמה שלכם להתחבא. כיוון שכאשר תעשו זאת, לעולם לא תרגישו חופשיים.

2. לכו בנתיב האישי שלכם

אני זוכרת את ימי בבית הספר ואת הלחץ שהופעל עליי להשיג ציונים טובות כדי שאוכל להתקבל לאוניברסיטה, להשיג תואר ולמצוא עבודה טובה. באותו זמן לא באמת שאלתי למה זה חשוב, פשוט האמנתי שכך עליי לעשות, משום שכולם אמרו לי שזה מה שמצופה ממני.

רק לאחר שהתעוררתי רוחנית הבנתי שהחיים הם הרבה יותר מכך, וציונים טובים ומקצוע ״מכובד״ הם חסרי משמעות עבורי ועבור סוג החיים שרציתי לעצמי. רציתי לסלול את הנתיב האישי שלי, ורציתי חופש ללכת בעקבות האינטואיציה והיצירתיות שלי.

כאשר אנשים שומעים את הסיפור כיצד עברתי לחיות בלוס אנג׳לס, תכופות הם אומרים לי שאני אמיצה ותוהים כיצד היה לי את העוז לצאת מהנתיב המסורתי ולהתחיל לצעוד בנתיב האישי שלי. אבל אין זה אומץ באמת. אני אפילו לא מחשיבה את עצמי לנועזת במיוחד או לאדם הנוטל סיכונים, פשוט הלכתי בעקבות האמת של לבי. לא תמיד קל לעשות זאת, אבל כאשר אתם יודעים מהי האמת הזאת, עמוק בתוככם, פשוט אי אפשר להתעלם ממנה. לעתים קרובות ביותר, כל שעליכם לעשות הוא פשוט להקשיב והנתיב יתממש עבורכם.

הנתיבים שלנו תמיד משתנים, ואין נתיב אחד שמתאים לכולם. כולנו נמצאים כאן במסע אישי ועלינו להכתיב ולמפות את נתיב חיינו.

אילו יכולתם לעשות כל דבר, אילו יכולתם לחיות חיים מכל סוג שהוא, האם הייתם חיים את החיים שאתם מנהלים עתה? אם התשובה היא ״לא״, יכול להיות שהגיע הזמן לחולל את השינוי ולהתחיל לצעוד בנתיב שלכם.

3. צאו מאזור הנוחות שלכם

אם אינכם מרגישים שאתם חופשיים לנהל את החיים שאתם רוצים, עליכם לחולל כמה שינויים, וקרוב לוודאי שהשינויים הללו יאלצו אתכם לצאת מאזור הנוחות שלכם.

כדי להתחיל, חוללו תחילה שינויים קטנים יותר וכאלה שניתן לנהל בקלות רבה יותר, למשל, שנו את אופן הלבוש לכם, שחררו את הבושה, התחילו לדבר את האמת שלכם, או לכו ללמוד משהו שתמיד רציתם ללמוד.

שנו את השגרה שלכם ונסו לעשות משהו באופן שונה. תכופות, כאשר אתם עושים זאת, הדבר משנה את נקודת המבט שלכם לגבי דברים ומאפשר לכם לראותם באור חדש. הדבר גם עוזר לכם ללמוד דברים חדשים לגבי עצמכם ומאתגר אתכם לצמוח ולהתפתח.

מציאת חופש בדברים הקטנים תסייע ותכין אתכם לבצע שינויים גדולים יותר.

נסו וראו. מצאו משהו שאתם יכולים לעשות היום שמאפשר לכם לצאת מאזור הנוחות שלכם וליצור חופש רב יותר.

4. שחררו אמונות מגבילות

תחושת חופש היא למעשה הלך רוח. בלתי אפשרי להרגיש חופשיים אם אתם לכודים בחשיבה שלילית או טורדנית. הדרך היחידה למצוא חירות אמיתית היא להפסיק לחבל בעצמכם ולשחרר את המחשבות שמעכבות אתכם.

לכולנו יש את אותו קול בראשנו שאומר לנו שאנחנו לא טובים מספיק, אבל השתקת הקול הזה היא הדבר העוצמתי והאוהב ביותר שאנו יכולים לעשות למען עצמנו.

לעולם מגיע לראות אתכם. לכם מגיע להאיר ולזהור. כל שעליכם לעשות הוא לאפשר לעצמכם להיות מי שאתם. כל שעליכם לעשות הוא להאמין בעצמכם ולדעת שעל ידי כך, אתם תמצאו את התכלית ואת הנתיב שלכם.

חיים חופשיים משמעותם להיות אותנטיים ולקחת בעלות על התחושות האמיתיות שלכם. משמעותם לדעת שאנשים יכבדו אתכם בשל מי שאתם ולא בשל מי שהם רוצים שתהיו.

אם אתם רוצים ליצור חופש רב יותר בחייכם, פשוט פיתחו את המודעות שלכם אל החופש הזה והביעו כוונות לברוא עוד ממנו בחייכם.

העולם צריך אתכם. העולם זקוק לאנרגיה הייחודית ולניצוץ הייחודי שלכם, וככל שתהיו אותנטים יותר, כך תהפכו ערוכים יותר, וככל שתהיו ערוכים יותר, כך תרגישו חופשיים יותר.

לתמיכה ולתמורה – לחצו כאן