חמישה מכתבים קטנים

מאת: טאנאז

מאנגלית: סמדר ברגמן

בחודש מאי 2019 מלאו שנתיים להסתלקותה של אחותי הקטנה מהפלנטה, ואף על פי שהיא מולידה את עצמה מחדש בחיים שלאחר המוות, אני מרגישה שגם אני עושה זאת כאן על כדור הארץ.

אחותי ואני היינו קרובות מאוד זו לזו, האובדן שלה הותיר חור עצום בלבי ואני מתאמצת להשלים עמו בכל רגע של כל יום.

אבל אני לא רוצה ״להמשיך הלאה״, אני לא רוצה שהזיכרונות שלה יהיו אך ורק בעבר שלי, אני רוצה שהם יהיו גם בעתיד שלי, וחלק מתהליך הריפוי שלי היה ללמוד כיצד להמשיך את מערכת היחסים שלי עמה אף על פי שהיא לא כאן בפיזי.

בין אם אני חוגגת את זכרה, מדברת איתה בעודי מכינה ארוחת בוקר או כותבת לה מכתבים, אני משתוקקת לשמר את הקשר שלי עמה חי ומתפתח עד היום בו אעזוב את העולם הזה.

אלה מכם שחוו אבל עצום, גם אתם יודעים שאין רצון ״להמשיך הלאה״, אלא במקום זאת, תשוקה לקחת את האהובים שלכם ולהביא אותם יחד אתכם בעודכם ממשיכים במסע הארצי שלכם.

חלק מהדרך שבה אני מתחברת לאחותי הוא באמצעות הכתיבה שלי ואם אתם נוהגים לקרוא את מה שאני כותבת, אתם יודעים שהרבה מהכתיבה שלי הוא תקשור אינטואיטיבי.

לכן, במאמר הזה תקשרתי את חוכמת אחותי הקטנה, כדי להביא לכם חמישה מכתבי אור קטנים מהלבבות שלנו לשלכם.

1. אל תמתינו כדי לחיות את החיים הטובים ביותר שלכם

אחד הדברים המבוזבזים ביותר שאתם יכולים לעשות עם זמנכם על כדור הארץ הוא להתמהמה או לדחות את מה שאתם באמת רוצים לעשות.

החיים קצרים, קצרים הרבה יותר מכפי שאתם חושבים. כאשר יגיע היום שבו תנשמו את נשימתכם האחרונה, תרגישו כאילו חייכם חלפו כהרף עין. לכן, הפסיקו לחכות. הפסיקו לדחות. הפסיקו לשמור דברים ליום אחר.

אין משמעות הדבר שאתם צריכים להיות נמהרים, אלא שעליכם לקבוע את סדר העדיפויות שלכם ולוודא שאתם לא משתהים וממתינים כדי לחיות את החיים שאתם רוצים. כאשר אתם מחליטים לעשות משהו, פשוט לכו ועשו אותו.

אם אתם מרגישים משועממים לעתים קרובות, גם זה סימן ברור לכך שאתם מכניסים ״המתנה״ רבה מדי אל תוך חייכם. לעולם לא תרגישו מוכנים במאה אחוזים, אז פשוט קפצו לבריכה ונסו להגשים את רצונכם כמה שרק אפשר.

2. הכול הוא אך ורק אתם

אתם עשויים לחשוב שאתם שונים מהאדם שיושב למולכם או מבני המשפחה והחברים שלכם, אבל למעשה כולכם אותו הדבר.

על כדור הארץ, קשה מאוד להבין זאת, אבל באופן מהותי, כולנו אותו הדבר. כולנו נשמה אחת גדולה שהתפצלה לגופים רבים.

אף על פי שבגופים הנפרדים הללו אנו יכולים לקבל החלטות שונות ולחשוב מחשבות שונות, מתחת לפני השטח כולנו אותו הדבר, וכל האנשים שנכנסים לחייכם חושפים בפניכם היבטים וחלקים שונים של עצמכם.

חשוב כל כך לשים לב לאנשים הסובבים אותנו, משום שאלה הם רמזים עבורנו לגבי אילו חלקים של עצמנו מנסים לעלות לפני השטח, כדי לזכות בהכרה, כדי שניקח עליהם בעלות או כדי שננקה ונשחרר אותם.

3. כולם צריכים לטייל בעולם

טיולים בעולם הם החוויה המשחררת ופוקחת עיניים ביותר שאתם יכולים להעניק לעצמכם. אף על פי שלא כולם יכולים להרשות לעצמם לטייל בעולם לעתים קרובות, אם יש לכם הזדמנות לעשות זאת, נצלו אותה!

טיולים בעולם מרחיבים את האופקים שלכם, מרחיבים את השקפת העולם שלכם ומזינים את נשמתכם. הם מאפשרים לכם לצאת מאזור הנוחות שלכם ולראות את העולם. נסיעות גם מאפשרות לכם לראות שאין זה משנה לאן אתם הולכים או איזו במדינה אתם מבקרים, כולנו דומים הרבה יותר אלה לאלה מכפי שאנו משערים.

טיולים בעולם צריכים להיות בעדיפות לכל אדם לפחות בנקודה מסוימת בחייו. הרחיקו לכת ככל שתוכלו ועד לקצות תבל, משום ששם תמצאו יופי שידריך אתכם לשארית ימיכם.

4. אל תפחדו להתאהב

אנו בנויים לאהוב, אבל כאן על כדור הארץ, מפחיד להתאהב במישהו. התאהבות כרוכה בכניעה לתהליך האהבה, ובכך שאתם מאפשרים לעצמכם לבטוח לחלוטין באדם אחר ולהיפתח בפניו. אנו כל כך מפחדים להתאהב, כיוון שאיננו רוצים לאבד שליטה או להיפגע.

רבים מאיתנו שומרים את הלב שלנו עטוף ומוגן היטב, אבל לעולם אל תתחרטו על שהתאהבתם. לעולם אל תתחרטו על שפתחתם את לבכם והבאתם עוד אהבה לעולם.

לעולם אל תתחרטו על אקט האהבה, גם אם הוא לא מסתיים כפי שתכננתם. לא מדובר רק במערכות יחסים רומנטיים, אלא גם לגבי הידידים ובקרובי המשפחה שלנו.

אל תפחדו לבטא אהבה, אל תפחדו לאפשר לעצמכם להתאהב ולהקיף את עצמכם באהבה. האהבה תהיה הדבר שתזכרו במידה הרבה ביותר בימיכם האחרונים.

5. רקדו לצלילי התדר שלכם

כולנו מגיעים לחיים האלה עם הקצב והמנגינה שלנו, זהו הטון שלנו והשיר שלנו.

למעשה אנו רק תדרים, כל אחד מאיתנו, אף על פי שאנו חלק מהקולקטיב, אנו נושאים את התדר הייחודי שלנו.

כאשר אנו מביטים מטה אל כדור הארץ מהממלכות האחרות, עצוב לראות כיצד אנשים רבים מנסים לשנות את התדר שלהם כך שידמה לתדר של מישהו אחר. עצוב לראות רבים כל כך החוששים לבטא את השיר האישי שלהם.

כולנו ייחודיים. לכולנו תדר אישי והניסיון להתחבא ממנו, לעמעם אותו או לשנות אותו יוביל לתחושת אובדן וייאוש. מיותר כל כך להשוות את התדר שלכם לזה של מישהו אחר, כיוון שהם לעולם לא יהיו זהים. גם לתאומים זהים יש הבדלים קטנים, והדבר נכון לגבי התדר האישי שלכם.

כאשר כולנו חיים לאור אמת התדר שלנו, כאשר כולנו נערכים עם הניגון שלנו, כדור הארץ מנגן את השיר המדהים ביותר שמהדהד אל היקום כדי שכולם יוכלו לשמוע אותו. כך נראה שלום עליי אדמות, והוא נובע מכך שכל אחד מאיתנו מנגן את התדר האישי שלו ומגלם את המהות שלו.

עליכם להיות בדיוק מי שאתם, אך לעתים קרובות מדי אנו משווים, אנו שופטים, ואנו מנסים למדוד את עצמנו ביחס לאחרים והדבר מרחיק אותנו מהאמת שלנו.

אינכם צריכים לעשות שום דבר כדי להיערך עם התדר האישי שלכם חוץ מאשר להישאר נאמנים לעצמם כל העת.