דוח אנרגיה לחודש ספטמבר 2023

מאת: ג׳ניפר הופמן

תרגום: סמדר ברגמן

בחודש חדש זה יש לנו משימה חדשה והיא הקציר, האיסוף, העיבוד וארגון המזון לחורף הקרב. עד להמצאת חנויות המכולת, המקררים וההקפאה, משימות אלה היוו את המיקוד בעת הזאת של השנה, ואני חושבת שעלינו להחזיר חלק מזה לחיינו. איבדנו קשר עם קצב החיים הטבעי והחלפנו את ההתאמה לטבע בנוחות.

אל תטעו לחשוב שאני לא אוהבת נוחות מודרנית, אבל אם אתם מכירים אותי, אתם יודעים שאני אוהבת שיטות הכנת מזון מסורתיות יותר וזו העת שבה אני אוספת את השפע מגני, מקפיאה, מאחסנת, מכינה את המזון שלי לחורף, ומתחילה לחשוב על טמפרטורות קרות ובגדים חמים. 

בספטמבר אנחנו משתחררים מפעילות הנסיגה האינטנסיבית של השבועות האחרונים של אוגוסט, אבל המשימות שלנו הן לנקות, להשיב ולהטעין את האנרגיה שלנו. הנושא של ספטמבר הוא תאימות, כיוון שהאנרגיות הללו מתקבצות ואנו מקבלים הזדמנות נוספת לבחון את נתיב ההתעלות שלנו מזווית חדשה, לעבוד מהתוצאה הרצויה חזרה להווה.

לרטט של הספרה שבע של החודש יש גוון עתידי וריבוי משימות יביא אותנו למקום בו אנו רוצים להיות. בואו נדון בדוח האנרגיה של חודש ספטמבר.

זוהי תחילתה של עונה שאני אוהבת מאוד, עם הטמפרטורות הקרות יותר במשך היום ובעיקר בלילה, כאשר העלים משנים את צבעם והשמים מקבלים צבע כחול עמוק שרואים רק בזמן הזה של השנה. בספטמבר מתחילה עונת הקציר, בעת שחקלאים וגננים קוצרים את השפע שהוא תוצאת עבודתם במשך הקיץ. אם עבדתם פעם בחקלאות, אתם יודעים שהסתיו הוא עונה עמוסה כאשר אתם ממהרים לקצור לפני שמזג האוויר יקשה על המשימה או ישמיד את היבולים. 

ספטמבר נועד לפעולה, בעודנו מביטים הן אל העבר והן אל העתיד, בוחנים מהיכן הגענו ולאן אנו הולכים. אנו מתכוננים לעתיד ובו זמנית משתחררים מן העבר.

אין זה חודש להתבודדות, לחשבון נפש, למדיטציה או לשקיעה בניתוח העבר, וזאת למרות הנסיגות של ספטמבר והרטט של המספר שבע. זהו חודש שנועד לעתיד, לפתיחת נתיבים חדשים, לבחינת אופציות אחרות ולהתבוננות במה שבראנו בנתיב חיינו. למרות כמות נכבדה של נסיגות, ספטמבר הוא חודש בו יש לפעול ולקחת חלק בפעולה, לברוא פעולה אישית בעודנו מאמצים את העוצמה וההתעצמות שלנו ומאירים את הנתיב הפרטי שלנו. 

ספטמבר מתאפיין ברטט של המספר שבע שהוא מספרו של המחפש, ולכן אסטרולוגים רבים אומרים שזה זמן לחשבון נפש, להתבודדות ולחשיבה. ואני מתנגדת לכך בתוקף. לאמתו של דבר, נמאס לי שאומרים לי כל חודש לעשות חשבון נפש, לנוח, לעצור ולהיכנס פנימה. ממש כפי שאסטרולוגים רבים אומרים לכם להימנע מעשייה בעת נסיגת מרקורי, היבט שמקיף עד 39 שבועות בשנה, ויש רק 52 שבועות בשנה. האם זה אומר שנותרו לנו רק 13 שבועות בהם נוכל לעשות דברים? שטויות במיץ. בואו נבחן מחדש את המספר שבע כמספר של קציר ופעולה המכוונת לעתיד. 

שבע שוכן בין שש, מספר הירידה, לבין שמונה, מספר ההתחדשות האינסופית. ושנת 2023 היא שנת שבע ויש לנו אנרגיה כפולה של שבע החודש. במקום להיות בתרדמת החודש, אנו נחשב מסלול מחדש ונפעל, ויש כמה דברים לגבי האנרגיה של ספטמבר שהופכים אותו לחודש נהדר לשלב הילוך, ללחוץ על הגז ולצאת מהחניה. 

זוכרים את הורדות האנרגיה הגדולות של אוגוסט, שהיה חודש של המספר שש? החודש לא נשתמש באנרגיה של שבע כדי להתבודד ולהרהר. נשתמש בה כדי לקצור, לנפות, להפריד, להחליט ולנקוט בפעולה מכוונת, ישירה ומונחה אל העתיד. 

רטט שבע של החודש הוא דברים רביםקציר, איסוף, תוכניות לעתיד, נקיטת פעולה וניהול השינוי והטרנספורמציה שלנו. שוב בחנתי את קלפי הטארוט לשם השראה. בחנתי את קלף מספר 16 שהוא קלף המגדל, קלף של חוסר מזל, פורענות ושינוי בלתי ניתן לעצירה. אני תמיד חושבת על המגדל כעל כוח שנכנס למשחק כאשר אתם נמנעים, דוחים, מתנגדים או מונעים שינויעד אשר הוא פשוט מתרחש בעצמו, בדרך כלל באופן הרסני למדי, משום שבגלל טקטיקת הדחייה שלנו, איבדנו שליטה בתהליך. קלף המגדל מייצג עבורי את החשבון שמוגש לאנשים ולמצבים שהיהירות והגאווה שלהם גרמו להם להאמין שלא יהיו השלכות לפעולות שלהם או שהם יכולים לעשות כרצונם ולפעול ללא יושרה, להתעלם מהטבע האלוהי של היקום, מניחים שחשיבותם מתירה להם הכול. ובכן, גאוותם תביא למפלתם וחלק מהאנשים הללו יחוו סיום מפואר לנתיב בו צעדוהם יסולקו מארמונות השנהב שלהם ברעש עז. 

ואני לא מדברת כאן רק על פוליטיקאים או דמויות גלובליות, אף על פי שהם כלולים באמירה. אני מדברת גם על כמה אנשים מהקהילות הרוחניות שפעלו ללא כל יושרה ואתיקה כלפי הקהל שלהם. אנשים שכאלה יפלו מגדולתם במהירות.

האנרגיה של ספטמבר תביא לסיום ולסגירת מעגל שמהם נמנעתם, שמהם התעלמתם או שלהם התנגדתם, ועכשיו כוחות היקום יתאחדו כדי להפוך זאת למציאות עבורכם. לאחר אנרגיית נקודת הפיתול של אוגוסט, הדבר יקדם אותנו בנתיב הטרנספורמציה ויקרקע את הנתיבים החדשים שלנו במציאות, כיוון שכאשר הכול מתקבץ יחד, נתקדם לנתיב חדש או נבין שהנתיב הנוכחי שלנו שוב אינו רלוונטי, תקף, בר קיימא או נסבל.

במילה התקבצות אין הכוונה להתכנסות ידידותית. המשמעות שלה עבורנו, החודש, היא שהנתיבים שעמלנו כה קשה כדי להותיר נפרדים ומנותקים אלה מאלה, יתחילו להתמזג. בואו נבחן כמה מהם:

  • הכוונות שלכם לעצמכם ולחייכם מתחרות על תשומת לבכם וזמנכם עם תחומי האחריות וההתחייבויות שלכם לאנשים אחרים.
  • התוכניות שלכם לעשות משהו ״ביום מן הימים״ או לטפל במשהו, מתקדמות לפתע לראש סדר העדיפויות הנוכחי.
  • השיחות וההחלטות מהן נמנעתם כיוון שאינכם רוצים לפגוע ברגשותיו של מישהו או ״לעשות בלגן״ או לגרום לבעיותהופכות לנושא הדיון הנוכחי, פשוט משום שאתם ״לא מסוגלים לשאת זאת יותר״.
  • המשרה ממנה רציתם להתפטר, מפטרת אתכם ומחייבת אתכם לפתוח את אותו עסק ממנו נמנעתם במשך זמן ממושך, למרות רצונכם לפתוח אותו. 
  • ושינויי החיים ששקלתם ממרחק מגיעים לפתע לראש דאגתכם או שיקולכם, כיוון שאתם חולים, הדדליין מגיע או היסודות עליהם בניתם את חייכם ואת סגנון חייכם מתערערים לפתע. הדבר כולל סיום של מערכות יחסים, סידורי מגורים, מקומות בהם אתם גרים או אנשים עמם אתם גרים, והבחירות שפעם היו הדבר הטוב ביותר עבורכם, שוב לא מתאימות, לא הגיוניות ולא רצויות.

אנו יכולים לבזבז זמן רב בניסיון למקם את עצמנו לפני שאנו מבצעים את המהלך האמיתי. וזו יכולה להיות בעיה. בניסיונות שלנו להתכונן לנחיתה המושלמת, אנו מסתובבים סחורסחור סביב המצב, ממתינים לרגע הנכון לבצע את המהלך. האם אתם מתכננים או פועלים? אין בכוונתי לומר שעליכם לפעול ללא הכנה מתאימה, אני אומרת שהכנות אינסופיות לא מכינות אתכם לפעולה, הן רק גורמות לכם לחשוב כך.

כל ההתקבצות הזאת נתמכת על ידי מספר מדהים של נסיגות שיש לנו בספטמבר, שכוללות את כל הפלנטות שנמצאות נסיגה או בקשר אליה, עם השמש והירח (שאף פעם לא נסוגים). זה לא נמשך כל החודש, כיוון שנגה נעה קדימה ב-3 בספטמבר, אבל צדק נכנס לנסיגה ב-4 בספטמבר במזל שור, המזל בו מושלת נגה, ולכן מתקיים קשר מסוים לאנרגיה של הנסיגה בשל כך. 

נסיגות משמעותן שהפלנטות נעות שוב במקום בו כבר נעו, מאפשרות לנו לשקול ולבחון את הנתיב בו צעדנו בעת תנועתן קדימה. שמתם לב אולי שבחודשים האחרונים אנו מהלכים שוב על קרקע ישנה, בוחנים בחירות והחלטות ישנות ובודקים אם הן עדיין רלוונטיות ומהדהדות. שימו לב לשתי המילים הללו, כיוון שהן יהיו חשובות מאוד החודש ובמשך שארית השנה. 

מולד הירח חל ב-15 בספטמבר במזל בתולה, מזכיר לנו שהקרמה של הממד השלישי היא בחירה אחת בנתיב שלנו, אבל בריאה של הממד החמישי היא בחירה אחרת שאנו יכולים לקבל. הדבר תלוי בנובין אם פנינו לעבר או להווה ואנו לא יכולים להביט בשני הכיוונים. אם פנינו לעבר, גבנו מופנה להווה. אם פנינו להווה, גבנו מופנה אל העבר. העבר מכיל מידע מועיל שיכול להדריך אותנו בהווה, אבל הוא לא יכול להיות הכוח המניע שלנו, אלא אם אנו רוצים להישאר במחזורי הקרמה והריפוי ולחזור על העבר. 

ב-21 בחודש חלה נקודת השוויון הסתווית (או האביבית לאלה שחיים בחצי הכדור הדרומי), כאשר השמש עוברת למזל מאזנים. נכון שזה מעניין שבחודש שבו אנו מתמודדים עם החלטות ובחירות גדולות, עם התקבצות ובחירה בין העבר והווה, מזל מאזניים נכנס לתמונה. הוא מזכיר לנו שכל החלטה מחייבת איזון. לא שוויון אלא את הזרימה הסינרגטית של רוחני וחומרי, של אנושי ואלוהי, של נתינה וקבלה, כדי שחשבון הבנק האנרגטי שלנו לעולם לא יתרוקן או יתמלא יתר על המידה.

וב-29 בחודש יש לנו ירח מלא במזל טלה, שמסייע לנו לסיים את ספטמבר בהתקף פעולה אחרון, לפני שאנו עוברים לאוקטובר ולמחזור ליקויים.

ספטמבר הוא נקודת הסיום לתקופה זו של אנרגיה גבוהה שהחלה במאי, תקופה שחזיתי שתהיה תקופת תוהו ובוהו ושינויים גדולים. וכך היה. דברים רבים נחשפו ועוד יחשפו. כפי שאמרתי קודם, ספטמבר הוא לא חודש לשבת, להירגע, לעשות חשבון נפש ולמדוט. זהו חודש לפעולה מחושבת, לטרנספורמציה מכוונת, לניקוי, לכינון גבולות ולבחירה בנתיב המרפאהקדושהמעונה או במאסטר העוצמתי. אני יודעת מה אני מעדיפה. מה בקשר אליכם?

זכרו שאין בחירה שגויה או רעה. כל בחירה מרגישה נכונה וטובה ביותר ברגע שאתם מקבלים אותה. רק במבט לאחור, לאחר שחוויתם את ההשלכות של הבחירות שלכם, אתם שופטים אותן. אל תעשו זאת. הניחו לאנרגיית ההתקבצות של ספטמבר להראות לכם מה עובד עכשיו ומה פג תוקפו ואז בצעו תיקוני מסלול בהתאם, בתשומת לב אוהבת לדברים הנכונים והטובים ביותר עבורכם והשאירו את הביקורת והשיפוט מחוץ לתהליך. 

זכרו שאתם תמיד עושים כמיטב יכולתכם, אתם מקור ההשראה הטוב ביותר של עצמכם, ואתם משיגים איזון כאשר אתם מאפשרים לרלוונטיות ולהדהוד לקחת חלק בהחלטות ובבחירות שלכם ומתעקשים לקבל כפי שאתם נותנים, כיוון שאתם ראויים לחיים מלאים בשמחה ובהנאה.

שיהיה לכם חודש נהדר. 

בואו לתמוך בעבודת התרגום בעזרת תמורה – מספר הטלפון שלי הוא 054-7494369 – אפשר בביט או בפייבוקס.
תודה לכל מי שנענה לבקשה.