דוח אנרגיה לחודש מרץ 2024

מאת: ג׳ניפר הופמן

תרגום: סמדר ברגמן

יש לכם הרגשה שאנו נמצאים על רכבת הרים מהירה מאוד וברגע שנדמה לנו שהשלמנו זה עתה פניה חדה ומפחידה, מגיעה עוד אחת?

ברוכים הבאים לפרדיגמה החדשה ואנו נמשיך להרגיש כך למשך תקופה מסוימת. לילות חסרי שינה, תחושות חוסר איזון, ריבוי משימות ברבממדיות וזמן קשה יותר ויותר בנוגע לממד השלישיכולם חלק מהפרדימה הזאת.

המצב לא ישתפר, אנו נסתגל וגם הממד השלישי יסתגל, ותהליך זה מתעצם בחודש מרץ.

אנו נמצאים כבר עמוק בתוך שנת 2024 ודברים רבים מתרחשים. כבר היו לנו דברים גדולים שהתרחשו השנה, כגון כניסת פלוטו למזל דלי בחודש שעבר, התפרצויות סולריות רבות, צמידויות הפלנטה האישית, שבתאי במזל דגים ושינויים רבים בחזית הגאופוליטית.

התעוררות ההתעלות נמצאת בהילוך גבוה עכשיו וכל שעלינו לעשות (או כל שאנו יכולים לעשות) הוא להאיר באורות שלנו ולזכור להישאר ממוקדים בכוונה שלנו. מרץ הוא חודש של עוצמה רוחנית, אנחנו לא אלה ששולטים, אבל אנו יכולים להחליט כיצד הוא משפיע עלינו.

היכונו לצעוד אל מרץ ולהפיק תועלת מהאנרגיה הזאת. נדבר על כך בדוח האנרגיה של חודש מרץ.

הרבה כל כך מתרחש במרץ שקשה לדעת היכן להתחיל. סיפרתי לכם שאני אוהבת את המוזיקה ״מרוץ המרכבות״ מהסרט בןחור, מוזיקה רבת השראה ומלכותית. כך אני רואה את כניסת מרץ לבמת המציאות. 

הרבה מתרחש במרץ, ובכלל זה ליקוי, מרקורי בצל הנסיגה, יום השוויון האביבי וחג הפסחא. אתחיל במספרים, לא משום שהם חשובים יותר מכל דבר אחר, אלא משום שיש לנו חודש או שנה עם ערך 11 ודברים רבים קורים עכשיו. מרץ הוא החודש השלישי בשנה בעלת המספר שמונה (8) וזה מסתכם במספר 11. יהיה לנו חודש 11 נוסף בדצמבר 2024, ולכן זכרו מה למדתם על החודש זה, כיוון שהאנרגיה הזאת תשוב בדצמבר. אני יודעת שהוא נראה רחוק, אבל מדובר רק בעוד שמונה חודשים מעכשיו. ראו באיזו מהירות השנה הזאת חולפת (לפחות חלקים ממנה).

מספר 11 הוא מספר מאסטר ומספר החניך הרוחני. זוהי ההתחלה של החניכה שלנו לכדי שלמות רוחניתלא למידה על רוחניות, אלא הפיכתנו לסינרגיה של אדם ואלוהי, רוחני וחומרי, שילוב הפרדיגמה של הממד השלישי והממד החמישי שהיא משימת הנשמה בתקופת החיים הנוכחית. 

כאשר אנו עובדים עם האנרגיה של 11, עלינו ללמוד לשלב תפיסה רוחנית אל כל דבר ולהתחיל לחשוב על עצמנו כערוכים עם הרוח. הערת בינייםאיננו צריכים לדעת הכל על הרוח, לחזור אלף גלגולים לאחור ולנסות להבין היכן הכול התחיל, להיפטר מהאגו (זו עצה ממש גרועה), למצוא עוד דבר לרפא, לצאת לריטריט שתיקה (אף פעם לא הייתי מעלה זאת על דעתי), להקדיש שעות למדיטציה או לצום למשך חודש (עוד רעיון גרוע).

הפעילויות הללו מצויינות, אם אנו רוצים להשביע את סקרנותנו לגבי השאלה כמה עינויים אנו מסוגלים לשאת, אבל אין להן שום ערך בטווח הארוך בכל הקשור לצעד בנתיב ההתעלות שלנו, זה שמוצג עתה בפנינו והוא האינטגרציה המלאההמיזוג של הרוחני והחומרי שיוצר פרדיגמת התפתחות חדשה. 

אנו לא צריכים להחליף את החומרי ברוחני, אנו צריכים לשלב ביניהם וכאשר אנו עושים זאת, אנו יוצרים משהו חדש ושונה, באותה דרך שבה אנו מערבבים יחד קמח, סוכר, חמאה, ביצים ומכינים מהם עוגיות. 

זוהי החניכה שלנו אל הרוחעליה כתבתי בניוזלטר הראשון שלי בפברואר 2004. היה זה המאמר הראשון שלי, הייתה זו סדרה שעשיתי ופרק גדול בספר שלי. נתיב החניכה הרוחנית הוא הנתיב המתמשך שלנו לאינטגרציה רוחנית (לא שליטה או החלפה), בעודנו משלבים את הממד השלישי והממד החמישי לכדי פרדיגמה אחת גדולה, מפותחת ובעלת רטט גבוה. חשבו על שדרוג, לא על החלפה, למרות שהוא יכול להרגיש כך.

מרץ הוא החודש היחיד ששמו הוא גם פעולה (לצעוד). ה-4 במרץ הוא התאריך האהוב עליי בשנהלא, זה לא יום ההולדת שליאבל הוא צו לפעולה. אנו נתחיל מחזור שנתי חדש ב-20 במרץ ושלושת השבועות הראשונים של מרץ הם זמן טוב לעשות ניקוי פיזי ואנרגטי בבית ולהתכונן לשנה האסטרולוגית החדשה שלנו.

מי זוכר את האמרה ״מרץ נכנס כאריה ויוצא כטלה״? היא מתייחסת לכך שמרץ הוא סוף החורף ותחילת האביב, עם יום השוויון ב-21 לחודש. היסטורית, השנה התחילה בסביבות ה-20 במרץ עם יום השוויון האביבי, וזה הגיוני משום שיום השוויון האביבי הוא גם נקודת האפס בגלגל המזלות, כאשר השמש חוזרת למזל הראשון, מזל טלה. 

אבל מרץ קשור לסיומים ולהתחלות, וכיוון שאנו פותחים את החודש במזל דגים ועוברים למזל טלה, קיים זרם מאוזן, מאורגן ומכוון לפעולה ולתנועה. למעשה, כל הפלנטות החיצוניות, חוץ מאורנוס, נמצאות בחלקו של מרץ בשלושת המזלות האחרונים ועדיין יש לנו נושא רוחני חזק שמתרחש כל החודש. כל השנה, למעשה, עם שבתאי במזל דגים. אני מחזיקה בעמדתי שאין זה דבר רע, אבל שבתאי במזל דגים יחולל ניקוי ואיזון אנרגטיים דרושים מאוד, הערוכים עם הרוח, והאנרגיה הזאת תהיה איתנו עד פברואר 2026. 

אין זו התפרצות מהירה מקו הזינוק, אלא יותר מהלך מחושב ממקום אחד לאחר. אם אתם מרגישים עכשיו צורך לנקות, להיפטר מחפצים, לארגן ואפילו להחליף מקום מגורים, אתם מתחברים לרטטים של מרץ. אבל לפני שאתם מחליטים להפוך ״סדר פסח״ זה לגדול מכולם ולהיפטר מהכול, ודאו שאתם מביטים קדימה ויודעים כיצד תחליפו את הדברים שאתם מסלקים, משום שאינכם רוצים פערי אנרגיה בחייכם עכשיו. 

נושא האנרגיה של מרץ הוא ״הבחנה, החלטה, מעשה״, וזוהי גישה מאופקת שאולי תלחיץ קצת את בני מזל טלה של מרץ. בני טלה ידועים ומפורסמים בכך שהם מזנקים אל תוך דברים (אני מזל טלה, אני יודעת), אבל הפעם עלינו להפגין מעט איפוק זהיר ומסיבות טובות. בעיקר משום שאנו רוצים להשתמש במלוא ההיקף של האנרגיה של מרץ ולקבל את ההחלטות הטובות, המעצימות והעוצמתיות ביותר. חשבו על התרחבות ורוממות כאן, אפשרו לרוח שלנו להדריך אותנו להחלטות שבאמת ״מעלות את הרטט״ ושיוצרות שערים חדשים ופרדיגמות חדשות של פוטנציאל ואפשרות.

כל אחד מההיבטים בנושא האנרגיה של מרץ מבטא את האנרגיות של מזל דגים ומזל טלה שהן הין והיאנג, הקטבים המנוגדים ושמייצגות את הקרב שבין הממד השלישי לממד החמישי, האגו והרוח, שתכופות אנו מעורבים בו. אני מכנה אותם ״שערי אלפאאומגה״, כיוון שהם מכילים את ״הראשון והאחרון״, שבמקרה הזה אלה הם מזל טלה ומזל דגים. ואפקט זה נמשך כמה שנים, עד וכולל שנת 2026. הדבר הופך את מרץ לחודש עוצמתי מאוד ובייחוד את מרץ הנוכחי שמציין את השנה הראשונה השלמה של שבתאי בדגיםהוא נכנס לדגים ב-7 במרץ, 2023. 

אני לא מאמינה ששבתאי בדגים הוא דבר רע או מבשר רעות. ואם כבר בוחנים את השהייה הקודמת שלו בדגים בשנת 1991, רבים מהאירועים הגאופוליטיים שהתחילו באותו זמן, סוגרים כעת מעגל. היו זהירים, בומרנג הקרמה מוכן לפעולה. ולא מדובר באלה שמאירים באורם ושמבצעים את עבודת ההתעלות שלהם. כן מדובר באלה שמקדמים סדרי יום אפלים, שעסוקים בפעילויות מרושעות ושיוצרים תוהו ובוהו ברחבי העולם.

הבחנה משמעותה לראות, להפריד, להימנע מהפיתוי להסתכל על השלם ובמקום זאת להסתכל על החלקים השונים. אחד הדברים שאני אומרת למטופלים שלי לעתים קרובות, ואתם שמעתם אותי אומרת זאת גם בשידורים השבועיים שלי, הוא לבחון את ההיבטים השונים של בחירה או החלטה, במקום לקבץ הכול לכדי כדור אחד גדול.

לדוגמה, אם אתם מנסים למכור את הבית שלכם ולעבור, הדבר עלול להיראות כבד וקשה מנשוא. על ידי שימוש בהבחנה, אתם יכולים לראות זאת למעשה כשתי החלטות, לא אחת. ההחלטה הראשונה היא למכור את הבית, וההחלטה השניה היא לעבור. כאשר אתם משתמשים בהבחנה, אתם מקבלים החלטות טובות יותר, כיוון שאתם לא מנסים להשתמש רק בגישה של ״החלטה אחת שתתקן הכול״. אתם גם בוחנים את ההחלטה שלכם בהתבסס על זמן, אנרגיה ומאמץ הכרוכים בה וכיצד היא תשפיע עליכם ועל הנתיב שלכם.  

החלטה היא התהליך בו בוחרים נתיב אחד ללכת בו. האם ידעתם ששורש המילה בלטינית הוא ״לחתוך ולהסיר״? כאשר אנו מחליטים, אנו חותכים ומסירים את כל האפשרויות האחרות עד אשר אנו נותרים עם נתיב אחד, אופציה אחת ופתרון אחד.

ואז יש את המעשה, השלב האחרון בתהליך השינוי והטרנספורמציה של מרץ. זהו שלב הפעולה שלנו, שבו אנו מתחייבים למה שהחלטנו בהתבסס על ההבחנה שלנו שמובילה לאופציה הטובה ביותר האפשרית. כאן אנו נתקעים, אנו מעדיפים להתלבט בנוגע למעשה ומסתובבים במעגלים בעודנו מנסים למזער את ההשלכות ולמקסם קבלה כללית של הבחירות שלנו, כדי שנוכל להחליט בדרך שתברא הכי פחות בלבול, תוהו ובוהו וביקורת. 

במרץ, עם הדגש המיוחד שלו על קוטביות בניגוד לדואליות, הממד השלישי בניגוד לממד החמישי, המיקוד שלנו עובר מהבחירה ״הטובה ביותר״ לבחירה ״הגבוהה ביותר״ או המרוממת ביותר, ולשם כך אנו צריכים לערב את הרוח. אף על פי שהרוח שלנו, או העצמי הנעלה שלנו, לא אומרים לנו מה לעשות, הם כן מספקים לנו את אותה רמה נוספת של תובנה והבחנה שיכולה להעצים אותנו ולאפשר לנו לראות מעבר לצעיפים ולאשליות האישיות, לציפיות ולהנחות, לתקוות ולרצונות שלנו ולבחור את הטוב והנעלה ביותר מבחינה אנרגטית, שיכול להעצים אותנו להחליט באופן בהיר יותר, לאזן את הצרכים הרוחניים והחומריים שלנו ולערב את הרוח בחיינו. 

ככלות הכול, זוהי תכלית ההתעלות.

אנו מתחילים את מרץ כאשר הירח המלא של ה-24 בפברואר עדיין פעיל מאוד. הוא כלל היבט קולקטיבי נדיר לשבתאי שכלל את מרקורי. זהו דפוס קרמתי מאוד, כפי שנראה בחודש זה. אם תהיתם מתי ״האנשים הרעים״ יקבלו את גמולם הצודק, זה מתחיל עכשיו. איזון האנרגיות מתעצם במרץ על ידי הצורך שלנו להתקדם בדרך שלא כוללת נשיאת מטען מיותר רב. במילים פשוטות יותר, אם דברים מסוימים לא גורמים לכם לזהור בביטחון עצמי, בבהירות ובשמחההם צריכים ללכת. 

יש לנו מולד ירח ב-10 במרץ במעלה 20 במזל דגים, שקרוב לנקודת הצמידות של צדק ונפטון במזל דגים שחלה באפריל 2022. אני זוכרת זאת היטב, כיוון שזה קרה ביום ההולדת שלי באותה שנה. זהו היבט רוחני מאוד שמתרחש בערך כל 151 שנים ותמיד פותח שער להתעוררות רוחנית. התעוררות זו התרחשה כבר, אולי ללא תשומת הלב ותרועת החצוצרות שצריכות או יכולות לדעתנו להתלוות אליה. התעוררות רוחנית פותחת אותנו לבהירות, לביטחון עצמי ולרצון לחיים שלמים, מספקים והולמים יותר. אני יודעת שאנו עדים לכך, וזכרו, עם פלוטו שנמצא עכשיו במזל דלי, אנו נמצאים במקום המתאים יותר לממד החמישי ושואפים לקהילה, לחיבור, לשיתוף פעולה וליצירתיות. 

האם ידעתם שכמה מחשבונות הרשת החברתית הגדולים ביותר הם אלה שמעניקים מידע על בישול, מלאכת יד, גינון וחזרה לחיים יצירתיים ועצמאיים?

לנוכח כל מה שקורה עכשיו בעולם, יש לנו שתי אפשרויות, לקלל את החשכה או להאיר. אני חושבת שנזדקק לאורות רבים, קיימת חשכה רבה שם בחוץ, אבל היא מתגלה רק משום שאורות רבים כל כך מאירים עכשיו. לכל דבר יש השלכות, אפילו לכך שאנו מאירים באורנו.

הירח המלא שחל ב-25 במרץ הוא ליקוי, לא ליקוי גדול כפי שנראה באפריל, אבל במזל מאזנים הוא ידגיש את אנרגיות ההיערכות, האיזון וההולמות של מרץ, מחזור שהחל עם ליקוי במזל מאזנים שהתרחש באוקטובר 2023. 

מרקורי נכנס לצל הנסיגה שלו ב-19 במרץ, מתכונן לנסיגה באפריל. ועד סוף מרץ, יש לנו את מאדים ונגה ששוהים עדיין באותו מזל, כפי שעשו מאז ינואר. נסיגת מרקורי היא תמיד זמן לחשוב מחדש, לשקול מחדש ולהעריך מחדש, כמו גם נקודות מגע לפעולה מחושבת. החודש הזה כולו קשור לנקיטת פעולה, אז בואו נתחיל.

דבר נוסף לגבי האנרגיה של מרץ הוא דחיפה לכיוון מקסום ביטוי האנרגיה שלנו והדברים הקשורים לכך, במונחים של החלטות ובחירות. קיים עקרון כלכלי שמכונה ״חוק התשואה הפוחתת״. עקרון כלכלי זה גורס שבסופו של דבר, הערך שנשיג בכל מצב, פוחת במשך הזמן עד אשר הוא הופך חסר ערך עבורנו. הדבר נכון במיוחד כאשר אנו מדברים על החיבורים האנרגטיים שלנו לאנשים ועל הקרמה שלנו עמם ועם עצמנו. בסופו של דבר נמאס לנו לחלוק את הזמן, האנרגיה, המאמץ, האהבה והתמיכה שלנו כאשר איננו מקבלים דבר בתמורה. הציפיה לקבל תמורה או תוצאה חיובית שתעניק תוקף למאמצים שלנו שוב אין בה די כדי להותיר אותנו ערוכים עם אותה משימה, בייחוד אם דבר לא מגיע לעולם. אם אתם קוראים זאת והדברים מהדהדים בכם, יכול להיות שזה אישור למשהו שאתם כבר יודעיםהגיע הזמן לכוון מחדש את האנרגיה שלכם לנתיב האישי שלכם ולהתחיל לתמוך בחלומות, במטרות, בתוכניות, בתקוות, בתשוקות וברצונות האישיים שלכם. 

יש דיבורים רבים על הליקוי של ה-8 באפריל, שהמסלול שלו משקף את הליקוי של ה-21 באוגוסט 2017, משום שהוא חוצה את ארצות הברית. והוא הניגוד של הליקוי של ה-13 באוקטובר, 2023 במעלה 21 במזל מאזנים. מה שהתחיל בליקוי יכול להסתיים בליקוי. קרוב לוודאי שאין חדרי מלון פנויים בנתיב הליקוי הזה ורבים ברחבי העולם יצפו בו. אני לא מאמינה שיהיו אירועים משמעותיים בתאריך זה, לליקויים יש חלון פעילות ארוך מאוד ולכן האנרגיה הזאת תהדהד עמנו במשך זמן מה.

ונחשו מה! הוא במזל טלה ומאדים, המושל בטלה, יהיה במזל דגים. לא נוכל לברוח מנתיב החניכה הרוחנית החודש ואף על פי שיהיה זה אתגר עבור אנשים מסוימים, אני חושבת שעבור רובנו מדובר בשינוי מבורך, כיוון שאנו נרגיש סוףסוף בבית. 

זהו חודש לפעולה מתאימה, לבחירה הולמת, לעשייה מכוונת ולהנאה מהתהליך.

שיהיה לכם חודש נהדר.