שנת 2023 – מהי טומנת בחובה עבורנו?

מאת: כריסטינה לופז

תרגום, עריכה ועיבוד מקובץ הווידאו: סמדר ברגמן

גלו את האנרגיות הרוחניות שמשפיעות על שנת 2023 וקבלו שלושה טיפים שיעזרו לכם להפיק את המירב מהאנרגיה במשך השנה כולה.

אני חושבת שכולנו מסכימים שהשינויים בשנים האחרונות היו אדירים, כאוטים ואלימים. האנרגיה של 2022 לא הייתה שונה. למעשה, היא הרגישה כמו צ׳ונאמי שהגיע והשמיד במהירות כל דבר שעמד בדרכו.

למרבה המזל, 2023 תהיה שונה. כאשר התכווננתי לשנה זו, התרגשתי לגלות שהאנרגיה תהיה רגועה יותר, תעניק לנו זמן לנשום ולממש באופן מתודי את מטרותנו.

חשוב לדעת מהם נושאי האנרגיה של 2023, כדי שתוכלו להשתמש בהם לתועלתכם. לאחר שתדעו כיצד לרתום אותם, התגמולים יגיעו בשפע.

קראו את המאמר כדי ללמוד על האנרגיות הרוחניות שמשפיעות על 2023 וכיצד להשתמש בהן כדי להצליח בשנה זו. אתם תקראו על:

  • נושא האנרגיה העיקרי לשנת 2023.
  • האסטרולוגיה והנומרולוגיה החשובות שישפיעו על השנה כולה.
  • שלושה טיפים שיעזרו לכם להשתמש באופן הטוב ביותר באנרגיה של 2023 לטובתכם.

השנים 2020 עד 2022 היו פשוטבום!… האנרגיה הייתה אינטנסיבית כל כך והשינויים על הפלנטה היו אדירים למדי, אלימים וכאוטים. לכן, כאשר ישבתי למדוט ולהתחבר לאנרגיות של 2023, חלק ממני ביקש: ״אלוהים, רק לא עוד שנה אינטנסיבית״. החדשות הטובות הן שהאנרגיות נרגעות במידה רבה למדי, אבל אין משמעות הדבר שלא נתמודד עם אתגרים בשנת 2023. בסרטון הזה, תלמדו מהו נושא האנרגיה העיקרי לשנת 2023, על הנומרולוגיה והאסטרולוגיה החשובות שימשלו בשנה כולה ואז אחלוק שלושה טיפים שיעזרו לכם להשתמש באופן הטוב ביותר באנרגיה של 2023 לטובתכם.

נתחיל בנושא האנרגיה לשנת 2023. כאשר התיישבתי ובאמת התחברתי לאנרגיה של 2023, התרגשתי מאוד לחוש שזו אנרגיה שונה מזו שהייתה לנו בשנים 2020 עד 2022. בשנים האלה האנרגיה הייתה קשה מנשוא כמעט, הדימוי היה של צ׳ונאמי. האנרגיה הרגישה כצ׳ונאמי שפשוט מכה בקו החוף ומשמיד כל דבר בנתיבו. כך הרגישה אותה תקופת זמן מבחינה אנרגטית. ועבור 2023, הדימוי שאני רואה הוא של אוקיינוס, אבל שקט, ים ביום שקט שבו הגלים מגיעים לאט וברכות ודומה שהם לא יוצרים נזק על קו החוף. זו האנרגיה שאני מרגישה עכשיו. הנה משהו מעניין לגבי המטפורה הזאת של האוקיינוסאף על פי שמדובר ביום רגוע ודומה שהאוקיינוס לא עושה הרבה, המים עדיין מעצבים את קו החוף. חשבו על חוף חול, בסדר? החול היה פעם סלע וגלי האוקיינוס היכו בו שוב ושוב, במשך אלפי, לפעמים מיליוני שנים. ולכן המים הפכו את הסלע לחול. בדאואיזם הסיני משתמשים הרבה במטפורה של השפעת מים על סלע. והם אומרים שכאשר מים רכים מכים בסלע קשה, כל שדרוש הוא זמן, והמים תמיד ינצחו, נכון? לכן, אם למים יהיה די זמן, הם תמיד יכניעו אפילו את החומר הקשה ביותר, כגון סלע. הם יעצבו אותו, ישברו אותו. וזה בדיוק מה שמתרחש בשנת 2023. מבחינה אנרגטית, האנרגיה תהיה רגועה יותר מכפי שהייתה בשנים האחרונות, אבל היא מכילה עדיין זרמים שימשיכו לעצב את השנה ואולי ימשיכו להציב בפניכם כמה אתגרים וכמה דברים להם כדאי שתהיו מודעים

האנרגיה של 2023 מרגישה כמו אנרגיה ענווה, שנעה ביציבות ושלוקחת את הזמן לעצב דברים. חשבו על הדימוי של ים שקט, חוף רגוע או זרימה קבועה. אם תחשבו על המטפורה הזאת, הדבר יעזור לכם בשנת 2023. המים לא נראים כמי שיוצרים נזק רב, דומה שהם לא משנים כל כך את קו החוף, או את גדת הנהר, אבל כל שדרוש למים הוא זמן, ומים אלה עדיין יפרקו גם את החומר הקשה ביותר. וזו בדיוק תהיה ההרגשה בשנת 2023.

כאשר התחברתי לאנרגיה, חשבתי גם על קלף הטארוט המושלם שיכול לתאר את האנרגיה של השנה, והיה זה קלף שבעה מטבעות. אם אינכם מכירים כל כך את הטארוט המסורתי, קלף שבעה מטבעות הוא קלף ארצי מאוד, והתמונה היא של מישהו שעומד ליד מה שנראה כמו שיח או עץ פרי, ועץ הפרי מלא בכוכבים מחומשים, מלא בפרי. האדם עומד לצדו ובידו מעדר. הוא עבד בגן, שתל את עץ הפרי וטיפל בו וכעת הוא ממתין בסבלנות להבשלת הפירות. וזוהי בדיוק האנרגיה של שבעה מטבעות, ולכן היא מתחברת כל כך לשנת 2023. האנרגיה של קלף שבעה מטבעות מדברת על אנרגיה שמאיטה. זו אנרגיה שמדברת על למידה לעבוד עם מחזורים וזו אנרגיה שלא ממהרת. אין חיפזון בקלף שבעה מטבעות. קלף שבעה מטבעות יודע שאתם עובדים כדי לשתול את העץ, לטפל בגן ואז עליכם להמתין לזמן הנכון בו יבשילו הפרות. אוקיי? לכן קלף שבעה מטבעות עוסק בסבלנות, בצעד אחד בכל פעם בדרך נחושה מאוד, בהתקדמות איטית, נעימה ויציבה. דרושה כאן סבלנות רבה. אין חיפזון אלא אנרגיה איטית ויציבה מאוד. האנרגיה של קלף זה היא אנרגיה יציבה ואיטית שמובילה לשפע או להצלחה בזמן הנכון. זכרו מנטרה זו, היא חשובה מאוד לשנת 2023.

חשבו על עץ תפוחים, שתלתם וחיכיתם והפירות יתחילו לצוץ. תחילה פרחים ואז פרי קטן שגדל לאט ולפתע אתם מחליטים לקטוף את התפוחים הקטנים ולאכול אותם. מה יקרה אם תעשו זאת? אתם תאכלו תפוחי בוסר קטנים, חמוצים ולא טעימים ולא תיהנו מהם. הדבר נכון גם לגבי שנת 2023, עליכם להשקיע ולעבוד, להתנהל בקצב יציב וקבוע אך גם ליישם את אמנות הסבלנות. למדו לעבוד עם מחזורי החיים ודעו כיצד לחכות בסבלנות לשפע ולהצלחה, תהיה צורתם אשר תהיה. השפע וההצלחה מובטחים, אבל לפעמים דרוש זמן לשפע ולהצלחה להבשיל, ולשם כך יש צורך בסבלנות.

בואו נעבור לנומרולוגיה ולאסטרולוגיה של 2023. מנקודת מבט נומרולוגית, כאשר אתם בוחנים את השנה, למעשה היא דומה מאוד לקלף שבעה מטבעות. נומרולוגית, יש לנו מספר בעל ספרה אחת המלווה את השנה. כאשר מחברים את מספרי השנה, מקבלים מספר שמשפיע על השנה כולה, ובשנת 2023 – מספר זה הוא ״שבע״. מבחינה נומרולוגית, המספר שבע הוא שמושל והוא דומה מאוד לקלף שבעה מטבעות. כאשר אנו בוחנים את המספר שבע, קיימים כמה מאפיינים מעניינים שצועדים יד ביד עם האנרגיה אליה כבר התחברתי. המאפיין הראשון הוא מיקוד פנימי. מספר זה מדבר על כניסה פנימה; המספר שש, לדוגמה, מדבר על חיבור לאחרים, על מערכות היחסים שלנו עם אנשים אחרים והמיקוד שלנו בחיבור עם אחרים.

כאשר אנו עוברים משש לשבע, עכשיו המיקוד הוא פנימה. אנו רוצים להעמיק אף יותר, להתמקד בעצמנו ולראות לאן הגענו. אם אתם מנהלים יומן, זו יכולה להיות שאלה טובה לעסוק בהלהיכן הגעתי? זו שאלה נהדרת לשנה שמאופיינת במספר שבע. ומיקוד פנימי זה הוא היבט חשוב מאוד של המספר שבע ויתקיים כל השנה. מאפיין נוסף הואלהעמיק. המספר שבע אוהב להעמיק, הוא שונא שטחיות, ואני יודעת זאת היטב כיוון ששבע הוא מספר נתיב החיים שלי, מספר חיי. שבע הוא המספר שלי ואני יודעת היטב שהוא לא סובל שטחיות. שבע אוהב להעמיק. אנשי המספר הזה אוהבים לחפש תשובות לשאלות קיומיות ולצלול עמוק אל שאלות החיים. ולכן, ככל שתעמיקו, כך תרגישו בנוח בטריטוריה של המספר שבע. מספר זה גם מדבר על כך שאין חיפזון. שבע לא אוהב שמאיצים בו. אין צורך למהר לשום מקום. המספר שבע אוהב לעשות דברים בקצב יציב, להעמיק, להבין את הדברים לפני שהוא מתקדם.

המאפיין המדהים האחרון של המספר שבע הוא התנסות ישירה. לשבע יש רטט מעניין והוא לא אוהב שאומרים לו מה לעשות. הוא מעדיף התנסות ישירה ואישית. שבע לא יקבל עצה שאומרת ״ניסיתי, זה טוב, כדאי גם לך״. שבע יעדיף לנסות דברים בדרכו שלו. שבע עוסק בהתנסות ישירה, הוא לא אוהב לצעוד בנתיבים שנסללו על ידי אנשים אחרים, אלא לצעוד בנתיב אישי משלו ולהבין באמצעות התנסות ישירה את השיעורים שעליו ללמוד. לכן, בשנה שמאופיינת על ידי המספר שבע, בחרו בהתנסות ישירה, למדו באמצעות התנסות בדברים שונים בחייכם שיעניקו לכם מידע רב ערך. זה הרטט של המספר שבע. נצלו אותו.

בכל הקשור לאסטרולוגיה, כמה דברים מעניינים מתרחשים גם כן. וזה אותו נושא, למעשה, מבחינה אסטרולוגית, האינטנסיביות שחווינו בשנים האחרונות (2020-2022) תירגע מעט, אבל עדיין יתרחשו כמה דברים מעניינים. ובכן, הדבר הראשון עליו אני רוצה לדבר הוא כמה נסיגות שיש לנו בתחילת השנה. נסיגה מתרחשת כאשר דומה שהפלנטות נעות לאחור. מרקורי ומאדים ייסוגו מתחילת השנה ועד סוף ינואר, כמעט. ומה שהנסיגות הללו עושות, הן מאיטות את האנרגיה. הן מאיטות את הקצב.

נסיגת מרקורי עוסקת כולה בתקשורת. כאשר מרקורי בנסיגה, עלינו לבחון ולבדוק את התוכניות שלנו ולהבין שייתכן והתוכניות לא יצאו לפועל בדיוק כפי שתכננו. מאדים גם הוא בנסיגה בתחילת השנה. שנה שמתחילה עם שתי הנסיגות הללו כבר מדגימה כיצד הקצב של השנה מתחיל באופן איטי, ללא חיפזון. האנרגיה לא נעה במהירות. נסיגת מאדים שונה מזו של מרקורי. מאדים קשור למוטיבציה שלנו, לדחף לפעול. זו פלנטה בעלת אוריינטציה של פעולה. לכן, כאשר מאדים נסוג, הוא מבקש מאיתנו לחדול מפעולה מוגזמת ולחשוב עליה, בעיקר לא לפעול באופן אימפולסיבי. הנסיגות הללו נותנות את הטון לשנה כולה ומצביעות על כך שהיא תהיה מעט איטית יותר, שנה שמחייבת מחשבה לפני שמקבלים החלטות.

אירוע אסטרולוגי ״מדליק״ נוסף שמתרחש הוא מעברו של פלוטו למזל דלי. זה אירוע נדיר. פלוטו עובר ממזל גדי למזל דלי זו הפעם הראשונה מאז המאה ה-18. הדבר יתרחש ב-23 במרץ ויימשך כל השנה. פלוטו הוא פלנטה מעניינת. פלוטו הוא אל העולם התחתון. זוהי פלנטת הטרנספורמציה, המוות, ההרס והלידה מחדש. הוא מדבר על בחינה מעמיקה, על הסתכלות מתחת לפני השטח, על בחינת הדברים הבלתי נראים. הפלנטה הזאת מדברת על התתמודע והלאמודע. לא תמיד קל לעבוד עם האנרגיה של פלוטו. וכעת פלוטו האיטי עובר ממזל גדי למזל דלי ויתחיל להשפיע עלינו בשנת 2023.

כיוון שפלוטו נחשב לפלנטה חיצונית, משמעות הדבר היא שהוא נע באיטיות ולוקח לו בערך עשרים שנים לעבור ממזל אחד למזל אחר. ולכן נדרשו לפלוטו יותר ממאתיים שנה לחזור למזל דלי. הפלנטות החיצוניות שנעות באיטיות רבה יותר, עוסקות גם בתודעה הקולקטיבית ובתתמודע הקולקטיבי. תנועת הפלנטה החיצונית קשורה למתרחש על הפלנטה כולה, ועוסקת פחות בהשפעה שיש לה עליי או עליכם בחיי היוםיום. מדובר בהשפעה על התודעה הקולקטיבית כולה, שאנו חלק ממנה. לכן דברים חשובים רבים יתרחשו כאשר פלוטו יעבור למזל דלי, החל מה-23 במרץ. מזל דלי הוא מזל יפה ומעניין, מזל ההומנטריות. זה גם מזל המסמל את העתיד, המדע והחדשנות. ולכן, כאשר פלוטו עובר למזל זה, דברים מעניינים יתרחשו על כדור הארץ. בפעם האחרונה שפלוטו שהה במזל דלי, כדור הארץ חווה דברים אדירים, כגון המהפכה התעשייתית, עידן ההארה התרחש, הייתה זו עת של טרנספורמציה גדולה, וכעת נוכל לצפות לדברים דומים. שוב, מדובר בשינוי בהיקף גדול שבאמת יעזור לנו להיכנס לאנרגיה של הומניטריות רבה יותר, של חדשנות רבה יותר, של הפיכת הפלנטה למקום טוב יותר לכל האנשים החיים עליה.

נעבור כעת לטיפים לשנת 2023. לאחר ששמעתם מעט על האנרגיה של השנה, בואו נעבור לטיפים העיקריים שיעזרו לכם לעבוד עמה במשך השנה כולה.

הטיפ הראשון, אתם בטח כבר משערים מהוסבלנות. אוקיי? זכרו את קלף שבעה מטבעות. התחברו לרעיון הגנן הזורע והעובד. עדיין עליכם לעבוד, לא ניתן לשבת על הספה ולהמתין לחיים שיתרחשו. יהיה עליכם לעבוד, אך לעשות זאת בקצב איטי ויציב. ואז יהיה עליכם ללמוד את אמנות הסבלנות. כמו הגנן שהוא סבלן דיו וממתין לעונת הקציר והקטיף לפני שהוא קוטף את פירותיו. אל לכם לנסות לקטוף את הפירות בעודם ירוקים וחמוצים. הסבלנות חשובה מאודעליכם לעבוד, בקצב איטי ויציב ואז להמתין בסבלנות לזמן הנכון בו יגיעו השפע וההצלחה. אל תחפזו בשנת 2023.

הטיפ השני ממשיך ומדבר על מה שכבר דיברנולאט ובטוח, אוקיי. זכרו את המנטרה הזאת ואל תנסו למהר. פעלו בקצב איטי ויציב, צעד אחד אחרי השני. השליכו את תרבות החיפזון מן החלון בשנת 2023 ולמדו כיצד להתנהל בקצב רגוע יותר, מחושב יותר, שקול יותר. אז תגיע ההצלחה. כתבו זאת ותלו על המקרר. חדל חיפזון. כל דבר שאתם עושים, בין אם שעשוע מהנה או הקמת עסק, בעבודה או בבית, אל תחפזו.

הטיפ השלישי הוא לבצע את העבודה הפנימית שלכם. זוכרים את המספר שבע? הוא מדבר על העמקה, על חשבון נפש, על מיקוד בעצמי הפנימי. המשיכו להעמיק, בחנו את עצמכם באומץ, בחנו תחומים בחייכם שבהם הייתם רוצים לחולל שינוי, או תחומי חיים שעדיין לא נרפאו. בחנו את הרגשות, את התגובות ואת מערכות היחסים שלכם. איך אתם רואים את העולם? איך אתם מגיבים לעולם? האם יש לכם דפוסים ישנים שזקוקים עדיין לריפוי? האם יש לכם צורות מחשבה ישנות שלא מרפות? עשו חשבון נפש זה ובצעו את העבודה הפנימית.

כאשר אני מדברת על עבודה פנימית, אחת הדרכים המועדפות עליי היא מה שמכונה גם ״עבודת צל״. עבודת צל היא חלק חשוב מאוד בכל שנה שהמספר שבע מופיע בה. עבודת צל היא היבט חשוב מאוד של העבודה הפנימית, כיוון שעבודת צל היא בחינת תחומים בחייכם שאותם אינכם מצליחים לראות. לכן היא נקראת עבודת צל.

אם אינכם יודעים לעשות עבודת צל, מהו הצל או כיצד להתחיל, להלן קישור לסרט וידאו (באנגלית). זו דרך מצויין להמשיך, להתעמק במשמעות הצל, כיצד לעשות עבודת צל ובנוסף כמה תרגילים נהדרים שיעזרו לכם. שתהיה לכם שנה נפלאה.קישורים נוספים למאמרים (בעברית) העוסקים בעבודת הצל ובעצמי האפל:

העצמי המוצל (האפל): קבלו את החשכה הפנימית שלכםמאת׳או סול

דרכים מוארות לפגוש בעצמי המוצל שלכםמאת׳או סול

תמכו בעבודה המושקעת באתר