סינכרוניות: שבע דרכים לפרש ולהגשים אותה

מאת: אלת׳יאה לונה

מאנגלית: סמדר ברגמן

סינכרוניות מגלה את החיבור המשמעותי שבין העולם הסובייקטיבי לעולם האובייקטיבי. ~ קארל יונג

אתם רואים ללא הרף את אותם רצפי מספרים, צבעים, מילים או תמונות. מה קורה כאן? אתם משתגעים? למרבה המזל, התשובה היא ״לא״. אתם לא משוגעים! אתם חווים למעשה תופעה המכונה ״סינכרוניות״.

תוכן העניינים

 • מהי סינכרוניות?
 • מהי תכלית הסינכרוניות?
 • צורות שכיחות של סינכרוניות
 • מה ההבדל בין צירוף מקרים לבין סינכרוניות?
 • שש תיאוריות לגבי הסינכרוניות (מהספקנים ועד למאמינים)
 • מה בורא את הסינכרוניות?
 • כיצד הביא סינכרוניות רבה יותר אל חייכם?
 • כיצד לפרש את הסינכרוניות (שבע דרכים)

מהי סינכרוניות?

סינכרוניות היא מונח אותו טבע לראשונה הפסיכולוג קארל יונג, המתייחס לצירופי מקרים בעלי משמעות עמוקה המתרחשים באופן מסתורי בחייכם.

כאשר אתם חווים סינכרוניות, אתם חווים חוויות שדומה שהן משמעותיות הרבה יותר מאשר מפגשים מקריים ומפתיעים של היוםיום. אנשים מסוימים מתארים אותם כ״מפגשים הזויים״, ״נסים״, סימן מאלוהים״, הדרכה מהמדריכים הרוחניים של האדם או מקרים מיסטיים של חיבור נשמה.

סינכרוניות יכולה להתגשם באין ספור צורות. לדוגמה, אנשים שחווים אירועים סינכרוניים מדווחים בדרך כלל על כך שהם רואים או שומעים שמות משמעותיים, מספרים, מילים או סמלים.

מהי תכלית הסינכרוניות?

כאדם שחווה סינכרוניות רבה בחיים, אני מסכימה עם אלה שמאמינים שהסינכרוניות היא ״קריצה״ עוצמתית מהיקום, האומרת לנו ש״כן, אנחנו בכיוון הנכון״.

יש המאמינים גם שסינכרוניות היא צורה של הדרכה מהעצמי הגבוה או הנשמה; דרך להראות לכם לאן ללכת ומה לעשות בשלב הבא של חייכם, בעודכם ממשיכים להתעורר מבחינה רוחנית.

את הסינכרוניות חווים במיוחד אנשים שבוחרים לצעוד בנתיב הפנימי של הטרנספורמציה וההארה האישית. התקלות במקרה של סינכרוניות עשויה להיות צורה של אישור רבעוצמה, קרן של הדרכה או אות של תקווה עבור אנשים הנמצאים במסע הרוחני.

צורות שכיחות של סינכרוניות

הסינכרוניות שונה עבור כל אדםהיא תלויה בצרכים וברצונות הייחודיים שלנו בכל רגע נתון בחיים.

אבל קיימות כמה צורות שכיחות של הסינכרוניות, כגון:

 • אתם רואים רצפי מספרים (כגון, 11:11, 2:22, 7:07, 5:55 וכדומה).
 • אתם חושבים על משהו, ולפתע הוא מתרחש.
 • אתם מוצאים את עצמכם במקום הנכון, בזמן הנכון.
 • אתם חולמים על אנשים/בעלי חיים/מקומות, ואז רואים אותם שוב ושוב במציאות.
 • אתם רואים שוב ושוב סמלים (למשל, סמל האיןסוף, משולש, עץ החיים וכן הלאה).

האם אתם יכולים לחשוב על צורות שכיחות נוספות של הסינכרוניות?

מה ההבדל בין צירוף מקרים לבין סינכרוניות?

צירוף מקרים חיובי הוא מצב שבו דבר מה מפתיע וחיובי מתרחש. למשל, אנו צריכים מזומן כדי לשלם חשבון בלתיצפוי ומוצאים קצת כסף בכיס המעיל שזה עתה לבשנו.

הסינכרוניות, מצד שני, היא לא רק אירוע ממוזל בודד. הסינכרוניות היא רצף אירועים שדומה שיש לו סמליות נעלה ומשמעות בעצם טבעו.

אם צירוף המקרים דומה לפירור לחם, סינכרוניות היא שביל פרורי הלחם שמוביל אותנו ליעד חדש. אנשים רבים רואים בסינכרוניות שיעור, אישור או מסר מהיקום.

דוגמה אחת לסינכרוניות היא שמיעת אותו שם שוב ושוב (בספרים, בטלוויזיה, על גבי שלטים, בחלומות) וגילוי אחרכך שזהו שם השכונה שבה אתם מוצאים סוףסוף את בית חלומותיכם.

דוגמאות לסינכרוניות

הנה כמה דוגמאות לסינכרוניות:

 • אתם שומעים במקרה שני זרים מדברים על משהו שיש לו משמעות גדולה לחייכם.
 • אתם צופים בפרק בתוכניות הטלוויזיה האהובות עליכם, המדברות כולן על אותו דבר.
 • אתם מקבלים בדיוק את המסר הדרוש לכם בדיוק בזמן הנכון.
 • אתם פוגשים באדם הנכון בזמן הנכון.
 • אתם רואים סמלים או תמונות החוזרים על עצמם בכל מקום.
 • אתם מביטים בשעון ורואים את אותם רצפי מספרים כל העת.
 • אתם רואים סימנים חוזרים ונשנים המובילים אתכם למשהו מיוחד (עבודת החלומות שלכם, בית, מערכת יחסים).
 • אתם שומעים את אותו שיר מתנגן בנסיבות בלתירגילות.
 • התאמות מוזרות של תאריכי לידה בין ידידים, בני זוג, עמיתים וכדומה.

מה מהדברים הללו מהדהדים בכם?

שש תיאוריות לגבי הסינכרוניות (מהספקנים ועד למאמינים)

מהי בדיוק הסינכרוניות? בואו נבחן כמה דעות פופולריות מן העולם:

1. ההינדים מאמינים שהסינכרוניות היא התגשמות של הבְּרַהְמִין או החיבור המהותי של כל הדברים החיים ביקום

2. הכלכלנים ההתנהגותיים יסווגו את הסינכרוניות כצורה של הטיית אישוש. לדוגמה, אם נאמר לכם לחפש מכוניות צהובות, אתם תתחילו לראות המון מכוניות צהובות, יותר מכפי שחשבתם שקיימות.

3. מדענים בתחום הפיזיקה הקוונטית ישייכו את הסינכרוניות לשכל ה״לאמקומי״ (או התודעה האוניברסלית.

4. הספקנים יכנו את הסינכרוניות אפופניה או המנהג לשייך חיבורים ודפוסים למידע חסר משמעות ו/או אקראי.

5. אנשים רוחניים רגילים מאמינים שהסינכרוניות היא אות מהעצמי הנעלה או מהנשמה שלהם.

6. פסיכולוגים (בייחוד אלה הדוגלים בתיאריות יונגיאניות) מאמינים שהסינכרוניות נובעת מהשכל הלאמודע ומהתתמודע הקולקטיבי.

יהיה הגורם לה אשר יהיה, הסינכרוניות היא שכיחה הרבה יותר והיא חוויה מעניינת הרבה יותר ולכן אל תמהרו להתעלם ממנה, לבטל אותה או לשכוח ממנה. כפי שאומר דיוויד מקרני, שכתב את הספר You Are Not So Smart:

״זכרו שמשמעות נובעת אך ורק מבפנים״.

האדם היחיד שיכול להבין מדוע מתרחשת הסינכרוניות ומה המשמעות שלההוא אתם.

מה בורא את הסינכרוניות?

אז מה למעשה יוצר את הסינכרוניות? הסברים שכיחים למקורות הסינכרוניות כוללים את הדברים הבאים:

השכל הלאמודע. אנו מקבלים אותות אזהרה בחלומות שלנו, אז מדוע שלא נקבל אותם גם בעודנו ערים? השכל הלאמודע שלנו משפיע רבות על ההתנהגות שלנו, ובו בזמן, יכול גם לתקשר עמנו. סימנים ואותות רוחניים (או מקרים של סינכרוניות) הן דרכו של השכל הלאמודע להדריך אותנו.

הרמוניה של אנרגיה. כיוון שהכול מורכב מאטומים רוטטים זעירים (משמע, אנרגיה), הסינכרוניות יכולה גם להיות התגשמות של הרמוניה גלובלית/סביבתית, אשר בה התדרים והרטטים של הרגע מסתנכרנים יחד בשווי משקל (או אחדות) מושלם ומפיקים התנסויות בלתי רגילות.

חוק המשיכה. תיאוריה זו גורסת שאירועים טובים ורעים בחייכם נגרמים על ידי המחשבות והתחושות שלכם. כך ״דומה מושך דומה״, יכול אולי להסביר מדוע מתרחשת הסינכרוניות.

יכולות עלחושיות. הסינכרוניות נחשבת גם להתגשמות של יכולות עלחושיות, באמצעותן, לדוגמה, אנו סבורים אינטואיטיבית שאדם מסוים יתקשר אלינו או שאירוע מסוים יתרחש, וכך קורה.

חוויה אישית

הנה תיאור לסינכרוניות מחיי האישיים:

״מסיבה כלשהי, המספר 9 היה משמעותי מאוד בחיי. כאשר אני זקוקה לאישור כלשהו, תשומת לב למספר 9 היא אחד מהמקומות הברורים ביותר עבורי. נולדתי בתאריך ה-19, בן הזוג שלי נולד ב9, אמי נולדה ב-29, דודי נולד ב-29, אחי נולד בחודש התשיעי, וגם אני וגם בן הזוג שלי מחשיבים את המספר 9 למספר האהוב עלינו. תארו לכם״.

כיצד הביא סינכרוניות רבה יותר אל חייכם?

״כאשר אתם נשארים מחוברים אל האלוהית, היא תדבר אליכםבדפוסים ובחיבורים, בסימנים ובסינכרוניות ובאותות מסוגים שונים. כאשר הקסם עולה אל פני השטח של המודעות שלכם ושל חייכם, אתם יודעים שאתם מבורכים. הדבר הופך את החיים להרפתקה פרועה. וזהו גם מקור של כוח עצום, המגיע אליכם כאשר אתם זקוקים לו יותר מכול״.

~ פיליס קארוט

האם חשבתם מעודכם שאולי הסינכרוניות בחייכם היא מסר בתחפושת?

בין אם אתם ספקנים או לא, אני מעודדת אתכם לפעול ולראות לאן הדבר יוביל אתכם.

פשוט למדי להביא את הסינכרוניות אל תוך חייכם. הנה כמה מנהגים בסיסיים והלכי רוח שתוכלו לאמץ:

1. היו קשובים ומודעים. תרגלו עירנות ושימו לב לרגע ההווה.

2. היו פתוחים. שמרו על גישה פתוחה בכל הקשור לסינכרוניות. היא תעצים את יכולתכם לקלוט התנסות שכזאת.

3. היו ענווים. לפעמים מה שאתם רוצים או מה שאתם חושבים שהוא טוב מאוד עבורכם, אינו כזה. למדו לאחוז בתשוקות שלכם באופן רפוי מאוד. בדרך זו, לא תכפו את עצמכם על החיים, אלא תאפשרו לחיים לכפות את עצמם עליכם (בצורה של סינכרוניות).

4. תנו אמון. בטחו שהסינכרוניות תופיע בחייכם וכאשר היא תופיע, בטחו באינטואיציה שלכם וצעדו בנתיבים המופיעים למולכם. כאשר אתם לומדים לבטוח בעצמכם, אתם לומדים גם לבטוח בחיים.

5. לכו בעקבות האינסטינקטים שלכם. הקשיבו לתחושות הבטן שלכםהשכל הלאמודע שלכם עצום, בלתי מוגבל וחכם ביותר. דלתות נפתחות עבורנו כל העת, וכאשר אנו מקשיבים לאינסטינקטים שלנו, אנו יכולים לראותן באופן פעיל.

כלים ומנהגים רוחניים אחרים שתרצו אולי ליישם כדי להגביר את הסינכרוניות בחייכם, כוללים:

6. תפילההבעה מנטלית או מילולית של הרצון שלכם לקבל סינכרוניות (אתם לא צריכים להיות דתיים כדי להתפללאתם יכולים להתפלל לכל דבר בו אתם מאמינים).

7. חותמותחותמות הם סמלים נושאי כוונה בהם משתמשים כדי לתקשר עם השכל הלאמודע שלכםניתן להשתמש בהם כדי להגביר את הסינכרוניות בחייכם.

כיצד לפרש את הסינכרוניות (שבע דרכים)

אולי הסינכרוניות שבחייכם התגברה לאחרונה. אתם תוהים אולי ״מה משמעות הדבר ואיך אוכל לפרש אותה כהלכה?״

על ידי הלמידה לפרש נכונה את הסימנים והאותות המופיעים בחייכם, תהיו מסוגלים לדעת מתי אתם בנתיב הנכון, מתי אתם מקבלים החלטות חכמות ומתי אתם מתואמים עם הצרכים והערכים העמוקים ביותר שלכם.

הסינכרוניות היא מדריכה עוצמתית בתהליך ההתעוררות הרוחנית. לפעמים הסינכרוניות מבשרת על דלתות חדשות (או הזדמנויות) שעשויות להיפתח בחייכם. פעמים אחרות, הסינכרוניות פשוט מנסה ללמד אתכם שיעור, למשל, להפסיק לרדוף אחר מערכת יחסים או משרה, כיוון שזה פשוט לא יעבוד.

הנה כמה מהדרכים הנכונות ביותר לפרש את הסינכרוניות:

1. מדטו וכנסו פנימה

שאלו את עצמכם ״מה המשמעות של הסינכרון הזה?״ המתינו לדימויים, לתחושות או למילים שיצוצו בראשכם. אם אתם מפקפקים עדיין, חזרו על כך שלוש פעמים וראו איזו תשובה אתם מקבלים.

2. התכווננו אל גופכם

הגוף שלכם הוא מאגר של חוכמה והוא יספר לכם את האמת ואין זה משנה במה השכל שלכם רוצה שתאמינו. כאשר אתם חושבים שאתם יודעים את משמעות הסינכרון, התכווננו אל גופכם. האם אתם מרגישים צמרמורת, מקבלים עור ברווז או מרגישים תחושות התרחבות כאילו נורה פנימית נדלקה? אם כן, קרוב לוודאי שמצאתם את ההסבר הנכון. מצד שני, אם הגוף שלכם לא חווה שינויים ברורים כלשהם, קרוב לוודאי שלא מצאתם עדיין את התשובה הנכונה. המשיכו לחפש.

3. השתמשו במטוטלת

שימוש במטוטלת הוא דרך עוצמתית לקבל תשובה ישירה מהלאמודע שלכם. קנו מטוטלת (או הכינו אחת) ושאלו שאלה שהתשובה עליה היא ״כן״ או ״לא״. לדוגמה, אתם יכולים לשאול: ״האם המשמעות של הסינכרון הזה היא שמערכת היחסים הזאת נכונה עבורי?״

4. מצאו דפוסים

דרך קלה לפרש את הסינכרוניות בחייכם היא למצוא דפוסים בהתנהגות שלכם. אילו בעיות או שאלות מופיעות לעתים קרובות בחייכם בעת הזאת? מהו מקור החרדה והתסכול הגדול ביותר עמו אתם מתמודדים? תכופות, הסינכרוניות מתרחשת כאשר אנו צריכים תשובות ופתרונות. מצאו את הדפוסים ושייכו אותם לסינכרוניות שחוויתם

5. חקרו את הסמליות הנסתרת

לעתים קרובות, הסינכרוניות היא סמלית בטבעה (למשל, הכלב השחור שמופיע תדיר בחלומות שלכם ובחיי הערות שמסמל בחירות שליליות/גרועות, מספרים שחוזרים על עצמם). האם קיים היבט סמלי הנוכח בסינכרוניות שלכם? אם כן, מה המשמעות שלו עבורכם? כן, אתם יכולים לאמץ פרשנויות של אנשים אחרים, אך זכרו, המשמעות החשובה ביותר היא הפרשנות האישית שלכם.

6. השתמשו בקלפי טארוט ובקלפים דומים

הפסיכולוג הידוע קארל יונג העיר פעם על ה״אייצ׳ינג״ הסיני: ״במשך יותר משלושים שנה אני עוסק ומתעניין בטכניקת ניבוי זו, או בשיטה זו לבחינת הלאמודע, משום שהיא נראתה לי משמעותית באופן בלתי רגיל״.

הודות לאייצ׳ינג, יונג פיתח תיאוריה במסגרתה טבע את המונח ״סינכרוניות״. אני בטוחה שאם יונג היה חי היום, הוא היה מייחס אמונה זהה לקלפי הטארוט והניבוי כולםאשר לדעתינגישים הרבה יותר.

אחת מהדרכים הקלות ביותר לפרש את הסינכרוניות היא לפתוח קלפים. אתם יכולים לבצע קריאה אינטואיטיבית (כך אני עושה בדרך כלל) ולשים לב לתחושות שצצות בכם.

לפני שאתם שולפים את הקלפים, כדאי לקרקע ולמרכז את עצמכם, עדיף בדרך של מדיטציה. אז, ערבבו את הקלפים וחדלו כאשר אתם מרגישים אינטואיטיבית לעצור. הוציאו את הקלף מראש הערימה והפכו אותו. שימו לב לתחושות שאתם מקבלים מהדימויהאם הוא חיובי ומאיר פנים או לאידידותי ושלילי? בהתחשב בסוג הקלף שקיבלתם, תקבלו את התשובה שלכם.

אתם יכולים גם להשתמש בקלפים שכאלה כדי לקבל תשובות פשוטות של ״כן״ ו״לא״ גם כןהם יכולים לסייע לחשוף את המשמעות המרכזית של הסינכרוניות שאתם חווים.

7. הקשיבו לחלומות שלכם

החלומות שלכם מגלים רבות על הסינכרוניות המתרחשת בחייכםככלות הכול, הם שפת השכל הלאמודע.

אתם יכולים לנסות לנתח באופן פסיבי את החלומות שלכם או לנסות ״לזמן״ (או לברוא) חלומות שעוזרים לכם להשיב על השאלה שלכם.

כדי לזמן חלום, חשבו על הסינכרוניות שהתרחשה בחייכם לאחרונה כחצי שעה לפני שאתם הולכים לישון. כתוב את השאלה שלכם או ציירו ציור המסמל את הסינכרוניות והניחו אותם מתחת לכרית. תרגול זה יעזור לכם להפעיל את השכל הלאמודע שלכם ולהכין אותו להעניק לכם תשובה באמצעות החלומות שלכם. תעדו את החלומות שלכם מיד כשאתם מתעוררים. עשו זאת למשך שבוע וראו האם מופיעים דפוסים כלשהם.

הערה: אני ממליצה לבחור טכניקה אחת מהרשימה הנ״ל שדיברה אל לבכם באופן מיידי! אם לא הצלחתם, נסו טכניקה אחרת לאחר כחודש. אל תסבכו את חקר הסינכרוניות שלכם!

***

אירועים של סינכרוניות הם התרחשויות מסתוריות ונפלאות שמתרחשות בחיינו באופן ספונטני. הם יכולים להדריך אתכם ולפקוח את עיניכם לפוטנציאלים חדשים שלא ידעתם שקיימים.

אל תשכחו לתמוך בעבודת התרגום