ריפוי והבראה-בריאה

ניקוי מערכת היחסים עם הבריאה
מאת יערה בויום-קפלן
אוקטובר 2015
עריכה לשונית: סמדר ברגמן

 

רבות דובר לאחרונה על השינוי המתחולל בימים אלו. על הקוטביות המבקשת להתרכך, על השינויים הרבים של תודעת העולם ומעברה לממד חדש, ממד אנרגטי של איזון, הרמוניה ואחדות.

רבות דובר על הצורך בקבלה ובהנחת השיפוט בצד על מנת לאפשר מהלך זה ועדיין רובכם פוגשים ומתעמתים ביום-יום עם קשיים, מכאובים ותהפוכות רבות. אכן, התקופה החדשה מאופיינת בסוג רטט שאינו מוכר לכם בעוצמתו. זה אופיו של תהליך. זה אופיו של שינוי. התבוננו במהלך היקום הנפלא שבו אתם חיים. הוא החיים. הוא הזרימה. הוא ההתפתחות. ממש כשם שכל יצור חי נולד ולרגע לא מפסיק לגדול ולהתפתח, כך גם היקום שבו אתם חיים. הוא ההתפתחות.

בראשית ההיווצרות היתה אחדות. גוף אחד אשר בהווייתו הגבוהה תיפקד כאלוהים. לשאלה ״מהו המקור לאותו גוף?״ התשובה היא ״אור אינסופי המלא באהבה בחוכמה״. המרחב בו היה קיים האור אינו נמדד לפי מה לפני ומה אחרי, מדובר בממדי זמן ומקום אחרים מכפי שתפיסתנו משגת ולכן השאלה מה קדם לאור אינה רלוונטית.

שאלת השאלות היא מהי מהות האור, מה הוא אותו אור? אותו אור הוא ידע אינסופי, אהבה גדולה. מאפיינו היחיד הוא נתינה: לחלוק, להשפיע, להעניק את כל הטוב הכלול בו. מאפיין זה של אור יצר ישות, גוף, כלי שכל מהותם להכיל את נוזל האור האלוהי. הניצוץ. המציאות האינסופית של האור יצרה גוף-כלי שיכול להכיל את האור. אותו כלי הידוע לנו כיום כמציאות עץ החיים, הבנוי מעשר הספירות. מלבד הספירות, הגוף האלוהי נבנה מחלקיקים קטנים, שבהמשך יהפכו לנשמות העולם.

כל אחד מאיתנו היווה מעצם מקומו תפקיד הן בזווית, הן באיבר והן בחיבור המולקולרי של חלקיקים שיצרו יחדיו גוף שלם מפרטים קטנים. החיבור האלוהי של הפרטים יצר תחושה ורגש נוחות ואושר רב אצל הפרטים המרכיבים אותו. אך כמו בכל יצור חי השואף להתפתח ולהיוולד, גם בחלקיקים נוצרה תודעת ההתפתחות והצמיחה. כעובר המשווע מצד אחד לצאת מן הרחם ומצד שני אחוז פחד מן היציאה והניתוק ממנו. כמו זרע בלוט המבקש להגיע אל האדמה ולהתרחק מן העץ על מנת להשתרש ולצמוח ולהתפתח לעץ אלון, כך גם החלה תנועה בתודעת החלקיקים המרכיבים את הגוף האלוהי.

התודעה התעוררה להבנה שלא די להישאר בגוף, בכלי העוברי-הבוסרי, אלא שעליה להתנתק מעץ האלון האלוהי, להשתחרר ממרומיו ולהשתרש באדמה, על מנת לצמח גזע ועלים וצמרת, על מנת להוציא לפועל ולהביא את האלוהות לכדי מימוש והגשמה.

התפתחות מאופיינת בזרימה עקבית השזורה בקפיצות גדילה. התהליך לרוב איטי אך זרימתו לעולם אינה נעצרת. מידי מחזורים קבועים הקשורים במעגל רחב יותר של הבריאה (מחזורים שהיו ידועים לתרבויות קדומות של האנושות) מתקיימות תפניות משמעותיות המתבטאות בשינויי זרימת האנרגיה והרטט האלוהי. מעבר קיצוני זה נדרש לשם מעבר למסלול המחזורי החדש.

רבים מכם חווים את המעבר דרך קושי ומכאוב המאפיינים אף הם תהליכי התפתחות ושינוי. הרטט האלוהי החדש מבקש חיבורים עדינים של כל הגופים, מבקש מעבר וחיבור בין סך כל החלקים על מנת לצור שלמות ואחדות, על מנת לאפשר זרימה הרמונית. במידה ויש בתוככם עוד חלקים שאינם מחווטים, שהתנועה בהם אינה זורמת – נוצרת התנגדות, נוצרת חסימה. למעשה, הזרימה החדשה מעלה ומציפה את כל מה שמנוגד לה, את כל מה שעדיין לא עבר לפעול ברטט עדין, שמאפשר חיבורים עמוקים בין הגוף הפיזי לנשמה הגבוהה. היא מציפה ניגודים אלה ומעלה אותם לפני השטח, לכדי דרגת החצנה, על מנת שתוכלו לזהות אזורים אלו שפועלים באנרגיה נמוכה, השייכת לממד הישן.

האופן שבו אתם חווים מפגש זה בין חדש לישן והתחושות הנלוות לכך הם למעשה ביטוי של פחד והתנגדות לשינוי. התנגדות רבה יוצרת כאב רב מן הרגיל, ההופך במהרה לסבל רב. ביטויי סבל אלה הינם פועל יוצא ישיר של סוגיית האמון והאמונה בעצמכם, בתהליך ובבריאה. הם ביטוי ישיר למידת תחושת הביטחון והמוגנות שלכם. ראו כמה רבים מכם איבדו את האמונה בבריאה ולרוב מרגישים נבגדים ונטושים. אלו הם רגשות ותחושות שמלווים אתכם במסע מראשית ההפרדות מהאלוהות.

התודעה להתפתחות ולצמיחה, הדורשת הפרדות מן הכלי האלוהי, התעוררה לראשונה בחלקיקים בודדים בכלי. אך כמו בכל התפתחות חברתית, הם היו חיל החלוץ שהבין את הצורך בפרידה ובירידה לאדמה מן הצמרת ואת המשמעות הכרוכה בכך.

ככל שהתפתחה מאסה קריטית של תודעה, כך התאפשרה ההפרדות המולקולרית ונרפו החיבורים בין החלקיקים. מהלך זה השפיע בצורה ישירה גם על החלקיקים שלא היו מעוניינים או בטוחים בתהליך היציאה והעזיבה של המקור-עץ האלון האלוהי. תהליך ההפרדות המולקולרית יצר מפץ לחלקיקים, ממש כפי שאתם מדמיינים פצצת אטום. גם החלקיקים שאחזו בידיעה ובמודעות של הצורך בעזיבה נמלאו ברגש שלילי בשל החוויה העוצמתית של ההפרדות. זו הסיבה שכל אחד מכם חווה רגש מרכזי בחייו המטווה את דרכי פעולתו.

ממש כפי שתינוק חווה רגש משמעותי ברגע לידתו, רגש זה ילווה אתכם במשך כל ימי חייכם, בכל הגלגולים. מעטים מן החלקיקים הסכימו לחוות את המפץ כרגש חיובי. בקבלכם את הרגש בהתאם למיקומכם-תודעתכם, הסכמתם ליציאה מן האלוהות. קיבלתם יעוד מרכזי לחקור את העולם דרך רגש זה. אין הדבר אומר שאין ביכולתכם לווסת את עוצמתו, אך גם באיזונו וביכולת להתבונן בו באובייקטיביות ממבט הציפור, הוא עדיין יהיה רשום בתודעתכם ודרך חווייתכם אותו באפשרותכם להחזיר לתודעה העליונה את מחקרכם ורישומכם מרגש זה.

בעת המפץ נשברו עשרת כלי הגוף האלוהי ששימשו את הכלת האור בגוף האלוהי שיצרתם יחדיו כל חלקיק וחלקיק. כל חלקיק זכה לשברי הספירות בגוף החדש שנוצר לו. על מנת לחזור לדרגת השלמות הרצויה, כפי שהזרע מצפה להגיע למידותיו ולדרגת התפתחותו של עץ האלון ממנו נשר, עליכם ללמוד להפעיל שוב ספירות אלו תוך חיבור ו-ויסות החווטים שביניהן.

דווקא עכשיו בתקופת המעבר לממד האנרגטי החדש, נושא זה עולה ואתם מתבקשים לנקות את מערכת היחסים שלכם עם הבריאה. זו הדרך היחידה שבה תוכלו לחוש שלמים ומאוחדים. בדקו אילו רגשות מנווטים את חייכם במהלך ולאורך כל השנים. בדקו מהי מערכת היחסים שלכם עם הוריכם על פני האדמה. מערכת יחסים זו יכולה ללמד אתכם רבות על האופן שבו אתם חווים את הבריאה והיקום.

עידן זה מבקש לעבור לתחושת שלמות והרמוניה על אף החסר. הוא מבקש אחדות והרמוניה בין כל הגופים האנרגטיים והיסודות המרכיבים כל אדם ובין כל הנשמות המרכיבות את העולם. הוא מבקש תחושת אחד עם הבריאה הבאה לידי ביטוי באדמה, בצומח ובחי, בגרמי השמים ובמקוות המים.

היו ברוכים ובטוחים כי האלוהות מבקשת רק טוב עבורכם. אין לה שום תנאים וציפיות. אהבת הבריאה אינה מותנית בדבר וכל רצונו של האור הוא להשפיע עליכם לטובה. אפשרו לו לזרום דרככם.

**

יערה בויום-קפלן – מרפאה בתקשור, מטפלת בריברסינג, מכשירה ומנחה מרפאים בתקשור ובפתיחת תדרים. ליצירת קשר:  052-6770273