רוחות הטבע

אומני באמצעות ג’ון פאין

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

האם תודעת רוחות הטבע נוכחת עדיין על הפלנטה הזאת? היכן נמצאות רוחות הטבע בשפע? איזה אזורים הן נטשו, אם בכלל, ומדוע? מהי התרומה הנוכחית שלהן לפלנטה, והאם יש משהו שבני האדם יכולים לעשות כדי לתמוך בתרומה זו?

החיים על הפלנטה שלכם לא היו יכולים להתקיים ללא רוחות הטבע; הן הדבק שמחזיק בהתגשמות הפיזית. רבים מכם רואים את עצמם כבעלי נשמה, במקום היותכם נשמה בביטוי אנושי. בנוסף לכך, אתם רואים את נשמתכם כמעוגנת בחלק אחד או יותר של גופכם. הרשו לנו לומר לכם שלאמיתו של דבר, הגוף האנושי שלכם מוכל בתוך הנשמה שלכם, ולא להפך. הנשמה שלכם היא כמו ביצה, ואתם מצויים בתוכה.

למעשה, הגוף הפיזי שלכם אינו פיזי; הוא רק נראה כך. אבן אינה פיזית; היא פשוט נראית כך. הכל עניין של נקודת מבט. הביטו באבן ברמה המולקולרית, או ברמות שמעבר לכך, ברמה החשמלית, יש תנועה רבה. האיצו את הזמן ותראו תנועה באבנים, ותבחינו שהן אינן נייחות, ושכלל אינן הדברים הפיזיים שחשבתם שהן.

לכל דבר בקיום יש ביטוי מלאכי, ללא יוצא מן הכלל. בין אם זה עלה של עשב, הר, כלב, סוס או אדם. ממלכת המלאכים, הכוללת את ממלכת רוחות הטבע, היא נקודת ההתגשמות. ישויות אלה יכולות (על פי המונחים שלכם) להיות עצומות בגודלן או זעירות. הן נקודת ההתגשמות, כיוון שהן יוצרות את הגשר שבין הלא-פיזי והפיזי, בין צורה להיעדר צורה. הגוף הפיזי שלכם קיים כיוון שהחלק המלאכי שלכם מביא אותו לידי קיום באמצעות רצונו. הוא עושה זאת על ידי כך שהוא מחזיק בדפוסים חשמליים במקומם באמצעות מחשבתו. אתם חושבים את עצמכם אל תוך הקיום.

כך קורה עם עלה העשב, זהו אותו עקרון ואותו תהליך. לכל עלה של עשב, לכל פרח, יש ישות בעלת מהות מלאכית המחזיקה בדימוי של ביטוי זה בתודעתה. בעשותה זאת, היא מכוונת אנרגיה אל ההיווצרות. כל חפץ ביקום הפיזי שלכם, כאשר מביטים בו מקרוב אינו פיזי כלל. הוא פשוט אוסף של אטומים, מולקולות וחלקיקים תת-אטומיים המוחזקים יחד בתוך שדה של אנרגיה, ויוצרים את הצורה. שדה אנרגיה זה, לכידות זו היא תוצאה של מחשבה מכוונת. לכן, האם תודעת רוחות הטבע נוכחת עדיין על הפלנטה? בהחלט, בלעדיה לא הייתה לכם פלנטה, או גוף.

היכן נמצאות רוחות הטבע בשפע?

רוחות הטבע נמצאות בכל מקום, והן מפוזרות באופן שווה למדי בכל העולם. יש רוחות טבע מסוגים שונים, ממש כפי שיש בעלי חיים וצמחים מסוגים שונים, והתמחויות שונות בקרב בני האדם, כך גם עם רוחות הטבע. את הריכוזים הגבוהים ביותר ניתן למצוא ביערות הגשם, ברכסי ההרים ובפארקים ובגנים העירוניים.

הריכוזים הגבוהים שנמצאים בפארקים ובגנים העירוניים משרתים מטרה כפולה. ראשית, המטרה העיקרית שלהן היא לשרת את טובתו הגדולה יותר של הפארק עצמו, וכל אורגניזם אינדיבידואלי שבפארק זה, והן נמצאות שם גם כדי להתמיר ולשנות אנרגיות כבדות יותר המצויות לעתים קרובות בערים, לאנרגיות גבוהות יותר אותן יכולים תושבי העיר לשלב ביתר קלות. מסיבה זו, הפארקים הפכו למקום מפלט, למקום של שלווה, שקט וריפוי עבור רבים מתושבי הערים. אתם תמצאו גם רוחות טבע במספרים גדולים במרפסות, בגינות הגג ובגינות קטנות. אף על פי שהשירות העיקרי של רוחות הטבע הוא לממלכת הצמחים בהקשרים אלה, יש גם ממד נוסף לשירות בני האדם בסביבה זו.

אילו אזורים הן נטשו, אם בכלל, ומדוע?

אין זה אפשרי עבור רוח טבע לנטוש שום דבר. כאשר מתרחשת נטישה של רוחות הטבע, אזי הצורה חדלה להתקיים. אין בתוך תודעת רוחות הטבע את היכולת לנטוש, הן משרתות את הטבע, והטבע שלהם הוא לשרת. הדבר אותו בני האדם יכולים ללמוד מרוחות הטבע הוא שרוח טבע ממלאת את משימתה בחריצות ובהתלהבות, ורוח טבע לעולם אינה מבצעת משימה שאינה ממלאת אותה בשמחה. במילים אחרות, רוחות הטבע עושות את שהן אוהבות לעשות! הן אינן נוטשות עולמות, הן אוהבות אותם לכדי קיום, והן אוהבות אותם לכדי שגשוג. אפילו באזורים המזוהמים ביותר שלכם, אותם אזורים בעלי רמות גבוהות של פסולת רעילה ופסולת גרעינית, רוחות הטבע עובדות בחריצות כדי לשמר את שלמות החיים. אולם, אל תניחו שפסולת רעילה היא מצב שלילי המכביד על רוחות הטבע שלא לצורך. רוחות הטבע, כמוכם, בוראות את המציאות שלהן, ובוחרות ברמה הגבוהה ביותר לקחת חלק במציאות זו. כמוכם, הן בוחרות את ההתנסות והן בוחרות מה ברצונן ללמוד.

פלנטה הטרודה בבעיות כגון פסולת רעילה ומחלות התוקפות את הבקר כגון “מחלת הפרה המשוגעת”, היא פלנטה הבשלה לקפיצה אבולוציונית. הבעיות מאלצות אתכם לחפש דרכי עשייה אחרות. כאשר אתם מחפשים אחר פתרונות, אתם נמתחים, אתם מביטים מעלה, וכאשר אתם מביטים מעלה, אתם פותחים את עצמכם להשפעה של התודעה הגבוהה יותר, לתודעת היקום. ככל שיש לכם יותר בעיות, כך אתם מחפשים יותר, ככל שאתם מחפשים יותר, כך אתם פותחים את האנושות לאפשרות של קבלת השראה מממלכת רוחות הטבע וממה שאתם מכנים בשם “אלוהים”. תנאים שליליים הם תנאים שליליים רק אם אינכם רואים את ההזדמנות לצמיחה שמאחוריהם.

מהי תרומתן הנוכחית לפלנטה, והאם יש דבר-מה שבני האדם יכולים לעשות כדי לתמוך בתרומה זו?

התרומה העיקרית שלהן היא להחזיק בחזון הגבוה ביותר האפשרי עבור התפתחות כל הזנים בעולמכם, וזוהי התרומה הגדולה ביותר שלהן. בעת לילה, הן עובדות לעתים קרובות יחד עם המדריכים שלכם ועם נשמתכם על הצ’אקרות ועל המרידיאנים שלכם. בכל פעם שאתם מבקשים ריפוי, רוחות הטבע נשלחות לבצע את המשימה העדינה. הן יכולות להשתזר אל תוך הצ’אקרות שלכם והחוצה מהן, להתמיר אנרגיות דחוסות ולשלב אנרגיות גבוהות וקלות הרבה יותר. אתם יכולים לזמן אותן בעת המדיטציות שלכם. כמה מהן קטנות כראש של סיכה; בעוד שאחרות גדולות כבניין גבוה, עצומות בגודלן ובתודעתן. הן נמצאות בכל מקום!

השירות הגדול ביותר שאתם כבני אדם יכולים להציע להן הוא את תודתכם. פשוט הכירו שהן שם והודו להן על נוכחותן. כאשר אתם קונים צמחים עבור הגינות, המרפסות, הבית וגינות הגג שלכם, שבו בשקט, והזמינו את רוחות הטבע אל תוך הגינה או הבית שלכם. הן אוהבות מאוד קריסטלים-קוורץ, ואתם עשויים להניח כמה קריסטלים גדולים למדי ובהירים בתוך הגינה שלכם וסביבה. עבור אלה מכם שגרים בכפר, דבר זה אינו הכרחי, כיוון שיש די מינרלים וקריסטלים טהורים מהם יכולות רוחות הטבע ליהנות.

צמחים המושכים פרפרים יסייעו לכם לברוא שטף של חיים בגינה שלכם, לכן בחרו צמחים אשר ימשכו אותם אליכם. לא רק שיהיו לכם פרחים וצמחים, אלא אוכלוסייה של חרקים צבעוניים שתביא ממד ותנועה נוספים למקום מקודש זה. עבור אלה מכם שמתגוררים באזורים עירוניים גדולים, חקרו את הצמחים, השיחים והעצים האופייניים לאזורכם. רוחות הטבע ימשכו מאוד אל גינות הנבראות במסגרת הסביבה הטבעית. העניקו עדיפות לצמחים ולשיחים מקומיים, השתמשו בהם כרקע לגינה שלכם. מעל לכל, חגגו את כל החיים!

כיצד מתפתחת תודעת הרוחות הטבע בזמן הנוכחי? כיצד היא מתרחבת? כיצד הן מבינות את טבע החיים ואת שינוי התודעה?

ממלכות רוחות הטבע אינו מתפתחות בדרך דומה להתפתחות ממלכות יונקי הים ובני האדם. במילים אחרות, הן אינן מתקדמות באמצעות רמות של מודעות-עצמית ומיקוד. ממלכות רוחות הטבע עובדות בשירות הפלנטה וכל החיים, הן שומרות החיים. ממש כפי שלהקת דגים או כוורת דבורים הן ישות אחת ברמה הרוחנית, הדבר נכון גם בהקשר לרוחות טבע רבות, צבאות שלמים מהן מייצגות תא אחד בגוף אדיר של תודעה. אתם שלוחה של ישות אדירה במידה שווה שהרחיבה את עצמה אל תוך החומר הפיזי, כמו אצבע אלוהים השלוחה אל תוך היקום הפיזי. אולם, אתם בחרתם כישות לחוות מציאות זו בהתבסס על רצון ובחירה חופשיים. אתם אפשרתם לאישיות ייחודית להתפתח, שמקבלת בחירות בכל יום בהתבסס על מידע שהיא יכולה לקבל. המטרה אפוא של הנשמות בצורה האנושית, היא להפוך מודעות במידה גוברת והולכת לעצמי הגדול יותר במשך תקופה של התנסויות פיזיות אנושיות. עבור רוח הטבע, המטרה היא שונה. אין לישויות אלה אישיות ייחודית הנפרדת מהחלק הגדול יותר שלהן, אף על פי שללא ספק הן בעלות תכונות ייחודיות. יש להן סוג מסוים של אישיות, אך ביטוי זה של רוח הטבע משולב לחלוטין עם השלם הגדול יותר. במילים אחרות, כאשר הן מבטאות את הרצון החופשי שלהן, אין הבדל ברור בין רצון רוח הטבע האינדיבידואלית ורצון ממלכת רוחות הטבע כולה. ישויות אלה הן ביטויים של הרצון האלוהי בכל עת. אולם, אין זה הופך את רוחות הטבע לגבוהות יותר או לנמוכות יותר, לטובות יותר או לגרועות יותר. הן בעלות רצון חופשי, אבל באמצעות ההליכה בעקבות הטבע האמיתי שלהן ללא היסוס, ביטוי הרצון האלוהי הוא תפקוד של עצם קיומן.

בדרך זו, הן “מתפתחות” כשלם, אך לא על בסיס אינדיבידואלי כפי שבני האדם, היונקים העליונים או יונקי הים עשויים להתפתח. כאשר הן משרתות את האנושות בכך שהן מחזיקות במיקוד חד בנתיב ההתפתחות הגבוה ביותר עבור כל המינים ועבור כל החיים, לטובתו הגדולה ביותר של הכלל, הן מפתחות את מיומנותן אף יותר, דבר שמעצים את האור שלהן. כאשר דבר זה מתרחש, משמעותו שהן מסוגלות להחזיק במיקוד זה גם בעת התרחשות אפשרית של “תנאים קשים” כגון זיהום.

ברמה גבוהה יותר, ברמת נשמת העל, יש מטרות שונות לנשמות. לדוגמה, נשמה עשויה לבחור לבטא את עצמה באמצעות ממלכת רוחות הטבע מסיבות שונות. הסיבות העיקריות הן:

1.      לחוות את העולם הפיזי כהכנה להפיכתן מעורבות יותר.

2.      כתרגיל לפיתוח מיומנויות של מיקוד ושירות ללא-תנאי.

3.      כחקירה שמטרתה להרחיב את הידע וההתנסות.

ללא קשר לסיבות מדוע נשמה עשויה להצטרף לשורות ממלכות רוחות הטבע, השירות שלהן הוא ללא-תנאי, ממוקד ואוהב מטבעו במידה שווה. רוח טבע עשויה לקצר את התנסותה הארצית אם הנסיבות עוברות את הפרמטר שנקבע קודם להצטרפותה למסע מסוים. לדוגמה, נשמה של רוח טבע תבחן עתידים אפשריים עבור אזור גיאוגרפי מסוים; היא יכולה לחזות טוב למדי אם נסיבות עשויות להשתנות. אולם, כיוון שהעתיד הוא תמיד בגדר סבירות ולעולם אינו קבוע, נסיבות שלא נחזו במקור בקו הזמן, כגון מלחמה גרעינית או זיהום גרעיני, עשויות להתרחש. אם נסיבות שכאלה מתרחשות ורוח הטבע מסיקה שהנסיבות החדשות אינן תואמות למטרה הכללית שלה, אזי היא תעזוב. אולם, דבר זה נדיר ביותר, ואם הוא אכן קורה, רוח טבע אחרת תתפוס את מקומה מייד. אנו חוזרים, החלטה זו אינה מתקבלת ברמת “האישיות”, ולעולם אינה מתקבלת בקלות-ראש. כפי שאמרנו, המטרה העיקרית של כל רוחות הטבע היא לשרת. שירות הוא הנתיב המהיר ביותר לשחרור; כל הישויות משרתות את האחד.

יש מעמד אחר לגמרי של רוחות טבע ואלה הן ישויות החיות בגרסה האסטרלית של כדור הארץ, גרסה השונה רק במקצת מהפלנטה הפיזית הנוכחית שלכם. היא חולקת את אותו זמן ומרחב כפלנטה שלכם, אך לא את אותו ממד. היא אינה פיזית ואינה לא-פיזית. היא גשר. ניתן לתאר אותה כ”ביטוי החלום” של הפלנטה. נשמות רבות בוגרות ועתיקות יותר מאכלסות אף הן מרחב זה, מנהלות חיים מקבילים לחיים שאתם מנהלים בעולמכם כפי שאתם מכירים אותו. פלנטה מקבילה זו מבטאת את “העתיד הגבוה ביותר” עבור האנושות. זהו עולם פלאי ומעולם זה מגיעים רבים מהסיפורים ומהמסורות שלכם על הגמדים, הפיות ושאר ישויות שכאלה. רבות מתצפיות העב”מים שלכם הן למעשה זליגות מעולם זה, כמו גם המעגלים בשדות התבואה. רוחות הטבע דמויות האדם בעולם זה צועדות בנתיב האבולוציה, כמוכם, והן לומדות וגדלות באמצעות שירות ממלכת רוחות הטבע השלמה ושיתוף פעולה עמה. אין לבלבל עולם זה עם העולם האסטרלי, כיוון שאין זה המקום אליו הולכים “המתים” שלכם בדרך כלל, אולם יש שכן הולכים ומגיעים לשם. עולם זה הוא “כדור הארץ הגבוה יותר”. ממש כפי שיש לכם אישיות, עצמי גבוה יותר, עצמי נשמה, ועצמי מונאדי, גם לכדור הארץ שלכם יש ביטויי עצמי שכאלה. העולם בו אתם שוהים, הוא עצמי האישיות של כדור הארץ. ככל שתשאפו יותר כלפי מעלה, אל המהות שלכם, אל הנשמה שלכם, כך תתאימו יותר את עצמכם עם “כדור הארץ הגבוה יותר”. כאשר סופרו לעתים סיפורים על תרבות מפותחת ביותר שנעלמה, הם לא נעלמו כלל, הם פשוט לא מסונכרנים עוד עם הקצבים והמטענים החשמליים של הפלנטה הזאת, אלא התאימו את עצמם לכדור הארץ הגבוה יותר וכל הנשמות המעורבות ממשיכות את האבולוציה שלהן שם.

ממש כפי שיש “כדור ארץ גבוה יותר”, כך יש ביטויים גבוהים יותר של ונוס ושל מאדים, שאף הם תומכים בחיים כפי שהייתם מתארים אותם. יערות עצומים, אגמים ואוקיינוסים, השורצים חיים!