קבלת החלטות

פמלה קריב מתקשרת את ישוע

מאנגלית: סמדר ברגמן

ידידים יקרים, אני מברך אתכם מכל הלב. הרגישו בלבי, משום שאני מחובר אליכם. נשמו אותי פנימה. קיימת אחוות אחים בינינו. אתם, אנוכי וקבוצה גדולה של נשמות עובדי אור, חולקים גישה ודעה. את חלקם אתם מכירים, אחרים לא, לפחות לא במובן הארצי, אבל קיימת קרבה, איחוד גדול יותר שממנו אתם מהווים חלק. חושו באיחוד זה בתוך עצמכם.

כולכם מנסים למצוא איזון בין הישות הארצית שלכם לבין הוויית הנשמה שלכם. מצד אחד, אתם בני אנוש ארציים, שנולדו בגוף עם אישיות מסוימת, ואתם שייכים לתרבויות ולמסורות כדור הארץ. מצד שני, קיימת המציאות הגדולה יותר של נשמתכם, של המורשת הקוסמית שלכם. הנשמה שלכם עתיקה הרבה יותר מתקופת חיים בודדת זו והיא צברה ניסיון רב בגלגולים שונים. בנוסף לכך, כנשמה, אתם חלק ממשפחה רוחנית גדולה יותר, אשר בנוסף למשפחה הארצית שלכם, שוכנת חלקית על כדור הארץ וחלקית בעולמות אחרים.

תכופות מיזוג נשמתכם עם העצמי הארצי שלכם מבלבל אתכם. כיצד תשלבו את השניים? רבים מכם חשים במציאות הנשמה שלכם. אתם מרגישים דבר מה זורם דרככם ש״אינו מהעולם הזה״, משהו שלא ניתן לשייכו לחינוך, לגנים או לרקע התרבותי שלכם. יש דבר מה ייחודי ובלתי נתפס שהופך אתכם למי שאתם. אנשים רגישים יכולים לראות במבטים חטופים את נשמתם, כיוון שהם מחוברים אינטואיטיבית לעולם פנימי שמעבר למרחב ולזמן, ותכופות הם רוצים להשתייך לעולם זה באופן מלא. הם מרגישים שהבית שלהם, המקור שלהם, נמצאים שם, והם מחוברים. אולם, כיוון שאתם חיים כבני אדם, כאן ועכשיו, הכרחי להעניק לחיבור עם נשמתכם התגשמות – ״ידיים ורגליים״. אל לכם לחתוך את החיבור בין נשמתכם לכדור הארץ, אלא בדיוק ההפך: הציבו את עצמכם איתנות בתוך חיבור זה, ועשו זאת מתוך תשוקה והתלהבות. אז תמזגו באמת את העצמי הארצי עם עצמי הנשמה שלכם.

הסיבה מדוע לעתים כה קרובות קשה לכם לעשות זאת היא שרבים מכם, עובדי האור, מעניקים עדיפות לנשמה שלכם על פני האישיות הארצית שלכם. אתם מניחים שהנשמה שלכם יודעת טוב יותר מה לעשות. אולם, אף על פי שאתם, כאנשים ארציים, צריכים להניח לנשמה שלכם להוות לכם השראה, אתם אלה, וכך צריך להיות, אשר מקבלים את ההחלטות ובוחרים את הבחירות. אתם אלה שבסופו של דבר בוראים את חייכם, והניחו לי להסביר.

תכופות אתם תוהים: ״מה עליי לעשות? כיצד עליי לטפל במצב? מה משמעות הדבר עבורי?״ אתם נוטים לחפש אחר התשובה מחוץ לעצמכם, משמע, מחוץ לאישיות הארצית שלכם. אם עדיין לא התקדמתם מאוד בנתיב ההתפתחות הפנימית, אתם מחפשים אחר אדם חיצוני לכם שיעניק לכם את התשובה; מישהו שאתם מעריכים, מישהו שלדעתכם יש לו את המומחיות הנחוצה. לכן השאלה שלכם נוטה להיות: ״אתה יכול לומר לי מה לעשות?״ כאשר אתם עושים זאת, אתם מקטינים את עצמכם – בכל הקשור לתובנה ולידע – על ידי הצבת האדם האחר מעליכם. אולם, כאשר אתם הופכים בוגרים מבחינה רוחנית, אתם לוקחים אחריות על עצמכם ועל הבחירות וההחלטות שלכם. אתם יכולים עדיין להיוועץ באדם אחר, מישהו שאתם מעריכים מאוד, מישהו שאתם מכבדים, ואתם יכולים לשקול עצת אדם זה מכל צדדיה, אבל אתם עצמכם מחליטים מה לעשות עם עצה זו. זו דרכה של נשמה בוגרת, אדם בוגר.

כעת, כולכם יודעים שאל לכם לסמוך על אדם אחר שיקבל החלטות עבורכם, אבל אתם עדיין עושים זאת הרבה במסגרת מערכות היחסים שלכם עם המדריכים הרוחניים ועם נשמתכם. לדוגמה, אתם תוהים: ״מה עליי לעשות במצב זה? מהי הבחירה הטובה ביותר עבורי?״ מתוך רצונכם בביטחון, אתם פונים למקור רוחני בבקשת עצה: למדריכים שלכם, למורים או למלאכים מהצד האחר, או לעצמי הגבוה שלכם. אתם מתייעצים עם מדיום רוחני שיספק לכם מידע ״גבוה יותר״ או מנסים ליצור קשר עם נשמתכם, עם העצמי הגבוה שלכם, או עם המדריכים שלכם בעצמכם. אך הביטו קצת יותר מקרוב על משמעות הדבר. למעשה, אתם נוקטים באותה פעולה כפי שעשיתם כאשר פניתם לאדם אחר ושאלתם בעצתו: אתם מחפשים תשובות אצל מקור חיצוני לכם.

כמובן, אתם יכולים לומר: ״כן, אבל המקורות הרוחניים הללו באמת יודעים טוב יותר ממני; יש להם נקודת מבט טובה יותר; המדריכים שלי מפותחים הרבה יותר ממני; הנשמה שלי נעה בממד גבוה יותר, ולכן כדאי לי לשאול בעצתם״. אבל שוב, אתם מפחיתים מערך האישיות הארצית ״הקטנה״ שלכם כאשר אתם עושים זאת. תכופות אתם סבורים שהאישיות הארצית שלכם אינה החלק החכם או הגבוה ביותר שלכם, ושעליכם לפנות ל״סמכות״ כלשהי שמבינה טוב יותר את המצב ומה עליכם לעשות בחייכם. זו טעות, וזה המסר שלי היום.

ראשית, הנשמה אינה מושלמת – גם היא מתפתחת. זו מציאות דינמית שמועשרת ללא הרף על ידי התנסויות. ברור שלנשמה יש נקודת מבט שעולה על נקודת המבט של בן האנוש ותכופות  יש לה חזון גדול יותר. הנשמה גם מבינה באופן עמוק יותר, ויש לה נקודת מבט רחבה יותר על הפאזל כולו, בעוד שאתם על כדור הארץ מחזיקים רק בכמה פיסות מהפאזל ואינכם רואים את התמונה הגדולה יותר. אבל הנקודה החשובה כאן היא שנכון, טוב לחוש בנשמה שלכם, להתחבר עמה, להיוועץ בה ולקבל מידע ממקור דינמי, מתפתח ורב-ממדי זה. אבל בסופו של דבר אלה אתם – העצמי הארצי שנושא את השם הארצי שלכם – העצמי הייחודי שאתם ברגע זה, שחייב לקבל את ההחלטה! קיים רגע בחירה בכל דבר שאתם עושים, שהוא לחלוטין שלכם, כך היה וכך תמיד יהיה. לא הנשמה שלכם ולא המדריך שלכם, וגם לא המורה החכם ביותר עלי אדמות – אפילו לא אלוהים – לא יכול לעשות זאת עבורכם. למעשה, מורה רוחני אמיתי לא ירצה ליטול זאת מכם.

לאמיתו של דבר, הצורך לקבל החלטות בעצמכם קשור לעוצמה הייחודית שלכם: אתם בוראים את החיים הארציים שלכם בדרככם שלכם. ובנוסף לכך, אתם יכולים עדיין לפנות למקורות ידע וחוכמה מסוגים שונים, ארציים כמו גם קוסמיים. אבל האתגר עבורכם הוא לקשר מקורות חיצוניים אלה לאמת הפנימית שלכם ולחוש מה נכון ומה אינו נכון עבורכם. אין דבר כזה ידע מוחלט – הכול יחסי. מה שנכון בחייכם מגלה את עצמו במערכת היחסים שביניכם לבין העולם, ומערכת יחסים זו היא ייחודית ושונה עבור כל אדם. אין זה משנה כמה מידע אתם מקבלים ממקורות חיצוניים לכם, מה שחשוב עבורכם הוא היכולת להעריך מידע זה ולקשר אותו למצבכם – למציאות היום-יומית ולהוויה הארצית שלכם – ולראות אם ניתן ליישמו.

הרגישו באישיות הארצית שלכם, על כל היבטיה: הפחד, הכאב, התקווה, השמחה שלה וכל הרגשות הללו שנובעים באופן עמוק ומוחשי כל כך מחיי האדם הארציים. תכופות הרגשות הללו מבלבלים, אפילו מכבידים, ואתם מחפשים אחר משהו להיאחז בו, משהו שנמצא מחוץ ולמעלה מכם. אך ברצוני להדגיש שהתשובה והבסיס מצויים בכם, ולא בנשמה או בעצמי הגבוה שלכם, אלא בתוככם. למעשה אתם העצמי הגבוה והנשמה שלכם, אבל אתם חלק ולא סך כל החלקים. אתם היבט הנשמה השלמה שלכם; אתם ההיבט שהתגשם כאן ועכשיו, ושצובר התנסויות ולכן אתם יודעים הכי טוב ומה נכון עבורכם.

רדו אל תוך גופכם, שיש לו חיבור קרוב כל כך לעצמי הארצי שלכם. הניחו לתודעה שלכם לרדת אל תוך גופכם בדרך נוחה ורגועה. דמיינו שהתודעה שלכם היא אור, ושהאור הוא מי שאתם ומי שמקבל את ההחלטות. הוא בוחר להיות כאן ועכשיו באופן מוחלט, לרדת אל תוך בית החזה, אל הבטן, אל הירכיים, הברכיים, וכל הדרך מטה אל השוקיים וכפות הרגליים. הרגישו כיצד האור מחלחל לחלוטין אל תוך גופכם, והרגישו בעוצמה ובחיוניות של גופכם. הרגישו כיצד גופכם הוא יותר מאשר צירוף של תאים פיזיים: הוא ישות חיה, חכמה ומלאת השראה. ומי אתם? אתם אלה שמחוברים לגוף זה למשך תקופת החיים הזאת. אתם יפהפיים ועצומים, והתחברתם לישות הזאת שנושאת עתה את שמכם. הרגישו באומץ ובגבורה שנדרשו לשם כך.

הגעתם לכאן כקרן אור מנשמתכם, והתגשמתם בגוף ובאישיות הללו, שהם חדשים לגמרי. אתם חלק מנשמתכם, אבל אתם גם מוסיפים משהו חיוני לנשמתכם, משהו חדש וייחודי, והוא אתם. אתם שלם עצמאי; אינכם תלויים בכוחות גדולים מכם. אתם בריאה בזכות עצמה – או נכון יותר לומר: בורא בזכות עצמו. חושו בערך, בעוצמה וביופי של ישות זו. הרצון העמוק ביותר שלי הוא שתגלו את הערך שלכם וששוב לא תדברו על עצמי גבוה או נמוך יותר, אלא שתכירו בעצמי הארצי שלכם כבעוגן קיומכם, כאן ועכשיו. מתוך עצמי זה, אתם יכולים להתייעץ עם מקורות ארציים אחרים, עם מדריכים, מורים, מטפלים, יועצים, רופאים או עם הנשמה שלכם באמצעות מדיטציה או הרהור פנימי, לשקול את כל המידע שמתקבל, אבל אז לקבל החלטות ולבחור בחירות שקולות בעצמכם.

וכיצד תעשו זאת? קרוב לוודאי שזו השאלה הבאה. נסו זאת. דמיינו שיש לכם עכשיו שאלה בחייכם שגורמת לכם לחוש נואשים, עליה אתם חושבים: ״אני ממש לא יודע מה לעשות״. כעת רדו לחלוטין אל תוך העצמי הארצי שלכם, אמרו את שמכם, הרגישו באור התודעה שלכם בתוך הבטן שלכם, בצ׳אקרת השורש. אז שוב שאלו את עצמכם את השאלה והרגישו בתשובה עמוק בתוככם: מהיסוד שלכם, מהליבה שלכם. אתם פשוט יודעים אותה. יש לכם את הידע והמקורות הפנימיים הדרושים כדי להשיב על שאלות חייכם.

הדבר קיים בכם, אתם העוגן, נקודת האיסוף של הידע, הניסיון, האור. ומתוך כל מה שבניתם בחיים האלה אתם מקבלים החלטות, המבוססות על עוצמת ההבחנה שלכם. קחו בעלות על העוצמה הזאת, על החירות הזאת. היא שהופכת אתכם ״גדולים״ ומאפשרת למודעות העצמית שלכם להתפתח, לכן התחילו לבטוח בהבחנה ובבחירות שלכם, בתחושה האומרת לכם מה הדבר הטוב ביותר עבורכם. לא מדובר בידיעת דברים בוודאות; מדובר בתעוזה לבטוח במי שאתם ובמה שאתם מרגישים עמוק בפנים. אתם כאן, לא כדי לקבל החלטות ״מושלמות״, אלא כדי לחוות את עוצמת הבריאה שלכם באמצעות למידה וצמיחה מתוך הבחירות שאתם מקבלים.

לכן אני רוצה עכשיו להעניק לכם, באופן סמלי, לפיד אור שמשמעותו תהיה שאינכם צריכים עוד למצוא את האור בי. הוא בכם ואני רוצה שתהיו מודעים לכך; אני רוצה להחזיר לכם אותו. בעבר, חיפשתם מחוץ לעצמכם לעתים קרובות מדי. ראו אם אתם יכולים לקבל את הלפיד שאני מציע לכם ולהפנים אותו כשייך לכם. ראו לאן נכנס הלפיד בגופכם, היכן המקום הטבעי שלו. שם טמונה הידיעה העמוקה ביותר בנוגע לנתיב שלכם. אתם מקבלים את ההחלטות ואתם לומדים מההחלטות שאתם מקבלים, וכך בדיוק צריך להיות בחיים האנושיים.

אל תמעיטו בערך העוצמה שלכם, של העצמי הארצי הגשמי שלכם. הוא מקור החוכמה האינטימי ביותר שיהיה לכם אי פעם. אתם הבוראים של חייכם.