צוהר לעתיד – פרק ראשון

צוהר לעתיד – תהליך ההתעלות

 מאת עמיר כהן 

 לרכישת הספר צוהר לעתיד ולפרטים נוספים:

www.sunrise.org.il

 פרק ראשון

תפיסה הוליסטית עתיקה רואה את המציאות כמכלול המורכב מחלקים רבים ושונים השלובים אלו באלו. על פי תפיסה זו (שמקורה במילה היווניתHOLOS , שפירושה שלם, כולל) היקום שבו אנו חיים משול למעין פאזל ענק, שבו חלקים קטנים כגדולים מחוברים בשלמות אלו לאלו, משפיעים זה על זה ומושפעים זה מזה, כך שהמרחב כולו גדוש בחלקים המקיימים ביניהם קשר הדדי ומצויים בסינכרון מושלם. הכל קשור בכל, הכל אחד.

בהתאם לתפיסה ההוליסטית, בנוסף לקשר ההדדי המתקיים בין חלקי השלם, כל חלק במכלול מכיל בתוכו את השלם כולו ופירושו של דבר הוא שנוכחותן של כל צורות הביטוי מצויה כל העת בכל. כל פרח, כל טיפת מים, כל בעל חיים וכדומה מכילים בתוכם באופן הנסתר מעינינו את אותה שלמות בדיוק. אם נכנה את אותה שלמות “אלוהות”, ניתן יהיה לומר שכל חלק ביקומנו מכיל בתוכו בדיוק את אותה אלוהות.

כאמור, בין חלקי השלם מתקיים קשר הדדי ולכן אך טבעי הוא שאם הטבע הסובב אותנו ישתנה, גם אנו, בני האדם המהווים חלק מאותו מכלול, נשתנה.

בימים אלו וממש לנגד עינינו כדור הארץ עובר תקופה שבה מתרחשים על פניו תהליכים עוצמתיים במיוחד. הסובב אותנו משתנה בקצב מסחרר. הסממנים החיצוניים ברורים: התחממות גלובלית מואצת, תופעות קיצוניות הקשורות בשינויי מזג האוויר, האצה משמעותית בכמות ובעוצמת רעידות האדמה וההתפרצויות הגעשיות, שינוי מואץ במיקומו של הקוטב המגנטי הצפוני, אנרגיה עוצמתית וחריגה הנפלטת מהשמש, שינוי טכנולוגי מואץ הנוגע כמעט בכל תחום בחיינו, מהפכות פוליטיות וכלכליות מהירות ועוד, העולם כמרקחה.

הנחת יסוד היא, שאנו חיים בפתחה של תקופה חדשה, בפתחו של מחזור אבולוציוני חדש. בימים אלו מסתיים בעולמנו וביקומנו עידן ומתחיל עידן חדש (NEW AGE). אנרגיה חדשה בעלת רטט גבוה מגיעה לעולמנו, אור חדש שלא היה קיים במחזור האבולוציוני הקודם מתווסף להוויית חיינו, רמות הידע שלנו עולות. התודעה האנושית עוברת שינוי מואץ, שעה שאנו תופסים את מציאות חיינו בצורה רחבה ועמוקה יותר.

בסדרה בת 9 פרקים, הלקוחה מתוך הספר “צוהר לעתיד”, מביאה ההדרכה (המכנה עצמה “הקבוצה”) תאור של מציאות ייחודית הצפויה להיחשף בפנינו בשנים הקרובות. ראוי להדגיש: אנו הם אלו היוצרים את מציאות חיינו הן ברמה הקולקטיבית והן ברמה האישית ולכן ההדרכה יכולה, מתוך נקודת ראייה גבוהה יותר, להביא לפנינו את הפוטנציאלים שלהם סבירות גבוהה להתממש, אך פוטנציאל  –  כשמו כן הוא  –  אפשרות להתרחשותו של אירוע שאנו יוצרים מבחירתנו החופשית. הדו-שיח המובא בהמשך עוסק בחלקו הראשון ברמת המאקרו הכוללת של עולמנו ובחלקו השני (בפרק הבא) ברמת המיקרו האישית של כל אחד מאיתנו.

קריאה מהנה,

עמיר כהן

ac1

*  *  *

אהובנו היקר, עת החלה החוויה ביקומנו התווינו את המתווה הכולל של המשחק, יצרנו תוכנית אלוהית. באופן כללי יצרנו מסגרת, כמעין מסגרת של תמונה שאותה מצייר צייר את מה שבוחר הוא לצייר. זוהי המסגרת האלוהית שאותה אתם (הצייר) ממלאים בתוכן בהתאם לכלים העומדים לרשותכם.

חלק מהתוכנית האלוהית מדבר על כך, שמדי פעם תוחלף מסגרת התמונה במסגרת חדשה. כלומר, מדי פעם הצייר יחל לצייר ציור חדש בתמונה שמסגרתה שונתה. ביקשנו לחוות חוויות לאורך פרקי זמן מסוימים, כשלכל סוג של חוויה מוקצה פרק זמן שיש לו התחלה וסיום. וכך, בימים אלו, מסגרת הזמן שהקצינו לציור התמונה הנוכחית מסתיים, תא זמן ישן מסתיים ומתחיל דבר מה חדש, מסתיים מחזור של חוויות ומתחיל מחזור חדש.

עם התקדמותה של החוויה החלטנו כולנו שהמעבר מהתמונה הנוכחית לתמונה החדשה ייעשה בעודכם מצויים כאן, על פני כדור הארץ, וכך, בתקופה זו, שעה שמסגרת התמונה מוחלפת, התמונה מתרחבת ומתאפשר לכם לצייר ציורים חדשים עם אנרגיות חדשות. זהו לב ליבו של השינוי, זוהי מהותו  –  הינכם מרחיבים את שדה חייכם הוא ציורכם, הינכם מרחיבים בשלב ההתפתחותי הבא את תמונת חייכם אל עבר אזורי ציור חדשים, הינכם נחשפים לממדים חדשים בתהליך רציף שאנו מכנים “התעלות”.

מה בדיוק משתנה בתקופה זו?

ברמת המאקרו נציין שלוש נקודות מרכזיות למתרחש בימים אלו בעולמכם. הנקודה הראשונה עוסקת בכך שבעולמכם, כמו ברחבי היקום כולו, קיימת תכונה של מחזוריות. כל מחזור ברצף הבריאה הינו כנדבך נוסף לזה שקדם לו, כלומר חוויה אחת בונה חוויה נוספת, אחרת. בימים אלו מסתיימת תקופה בעולמכם וביקומנו ומתחילה תקופה חדשה. זהו תהליך שינוי המסגרת שעליו דיברנו, אלו הדברים ברמה הבסיסית ביותר.

הנקודה השנייה עוסקת ברמה הנקודתית יותר. עולמכם חווה תהליכים מחזוריים ייחודיים לו  ואחד מהם מכונה “נקיפה”.(1) במהלך תקופת הנקיפה, האורכת קרוב ל-26,000 שנים בזמן הנוכחי שלכם, עולמכם משנה את זווית צידודו אל מול מערכות הכוכבים בגלאקסיה שלכם, ובתקופה זו מסתיים מחזור נקיפה ועומד להתחיל מחזור חדש.

הנקודה השלישית, והחשובה יותר, היא שעם תחילתו של מחזור נקיפה חדש עולמכם חוצה אזור בגלאקסיה המכונה “מישור ההקפה”, או “מישור הגלאקסיה”, שבו מצויה אנרגית פוטון המאפשרת לכם להתעלות, להרחיב בקלות יתר את גופי האור שלכם. החצייה של המישור אינה דבר מיידי, תחילתו של העידן הבא, בן כ-26,000 שנים נוספות במושגי הזמן הנוכחי שלכם, אינה מיידית, אלא תהליך רציף. אנרגיה חדשה מגיעה כבר בימים אלו לכדורכם וזו תמשיך ותתעצם בתקופה הקרובה.

 אפשר להרחיב בקשר לנקודה השלישית?

 בוודאי, בתקופה זו הינכם מתקדמים במהירות אל עבר אזור בחלל המכונה “חגורת הפוטון”, אזור שבו מצוי אור רב יותר, עוצמתי יותר. אנרגיית פוטון הינה אנרגיה המצויה במישור ההקפה של הגלאקסיה שלכם, אלו חלקיקי אור בעלי עוצמה גבוהה, כמעין זרם חשמלי בעל מתח גבוה מאוד. אט אט אותה אנרגיה זמינה לכם יותר, ובשנים הקרובות היא תהיה זמינה כל העת ובמלוא עוצמתה. השינוי ברמה הטכנית עוסק באנרגיית פוטון, שתהיה זמינה לכל תושבי כדור הארץ ואלו יעשו בה שימוש כהבנתם וכרצונם. זכרו, תוכנית המסגרת האלוהית שאנו כולנו שותפים לה, קיימת אך ברמה המעשית בעולמכם אתם הם אלו היוצקים לתוכה תוכן.

האם חציית מישור הגלאקסיה תארע ביום מסוים? יש המסמנים את 21.12.2012 כמועד השינוי.

אתם הם אלו היוצרים את מציאות חייכם וככל שרמת התודעה, בעזרתה של האנרגיה הזמינה, תעלה מהר יותר, כך תהיה חווית השינוי מהירה יותר. מנקודת המבט שלנו השינוי הינו תהליך רציף המשתרע על פני תקופה של עשרות שנים רבות. ביכולתכם לקצר או להאריך את התהליך, אך זכרו, מסגרת התמונה מוחלפת, מתאפשר לכם לחוות חוויות חדשות, לצייר ציורים חדשים בקצב שאתם תמצאו לנכון, שכן אתם הינכם הציירים.

בימים אלו מציאות חייכם משתנה וגם אתם משתנים יחד עימה. האם שמתם לב לכך שגאיה מדממת? שהרי געש פולטים יותר לבה אדומה ורותחת? שהאדמה רועדת יותר מאשר בעבר? שעולמכם מתחמם בקצב מואץ? שגלי צונאמי גבוהים מכים לכל עבר? שמיקומו של הקוטב המגנטי הצפוני משתנה במהירות? שהשמש האיצה את פעילותה ומקרינה אנרגיה בעוצמות שאינן זכורות לכם? ובכן, גאיה עוברת כיול, מעלה רטט, ואתם, כחלק מהמכלול, משתנים גם כן. זהו מודל השעון שעליו הרחבנו את הדיבור כששוחחנו על התפיסה ההוליסטית (בספר “רוחניות מעשית”). אלו אותותיו של השינוי.

רטט גבוה יותר פירושו האצה, ובכלל זה האצה בלוחות הזמנים. כשלוחות השנה של בני המאיה הצביעו, לפני אלפי שנים, על ה- 21.12.2012 כמועד של שינוי, הרי שמדובר היה על מועד נכון ללוחות הזמנים של אותה תקופה. הזמן מואץ, ובמושגי הזמן הנוכחי שלכם כברעברתם את תאריך היעד שעליו הצביעה תרבות המאיה. נמליץ לכם, אהובים, לא להיצמד לתאריך זה או אחר, אלא לזכור שאתם מצויים בעיצומו של תהליך, בליבו של שינוי רציף.

אני מבקש להבין טוב יותר את הקשר שבין נקיפה ובין כניסת מערכת השמש למישור הגלאקסיה.

מדובר בשני תהליכים השלובים זה בזה, שבהם משתנה זווית הראייה שבה אתם רואים את יקומכם. הדבר נובע משתי תופעות בסיסיות, האחת  –  השינוי הרציף בצירו של כדור הארץ (נקיפה) והתופעה השנייה קשורה בתנועתה של מערכת השמש סביב מרכז הגלאקסיה. במסגרת תנועתה זו חוצה מערכת השמש את מישור ההקפה של הגלאקסיה, שם מצפה לכם אנרגיה חדשה, אנרגיית פוטון. זוהי תחילתו של מסלול חדש והדבר מסונכרן עם תהליך הנקיפה, אותו רצף מחזורי בן כ-26,000 שנים.

כל זווית שבה מצוי עולמכם, כמו גם מערכת השמש שלכם ביחס לשאר הכוכבים, קובעות את האנרגיה המגיעה אליכם. זהו בבסיסו של דבר במה שמדע האסטרולוגיה עוסק  –  השפעת מיקומם של הכוכבים עליכם, בני האדם. אלא שהתמונה מורכבת יותר, הינכם ניזונים מאנרגיה אשר מגיעה אליכם מרחבי היקום כולו והזווית שבה הינכם קולטים אותה חשובה להטמעתה ביישותכם. לא מדובר רק בחשיבות מיקומם של כוכבי הלכת, כנהוג באסטרולוגיה, אלא שמדובר בכלל כוכבי הרקיע, אלו שקיימים ביקום כולו. כשם שידוע לכם שעוצמת הקרינה של השמש משתנה במשך היום כפונקציה של מיקומה ברקיע, כך גם באשר לסך האנרגיה כולה, המגיעה אליכם משאר היקום. זכרו את התפיסה ההוליסטית הגורסת שאתם מהווים חלק מהמארג כולו, משפיעים ומושפעים ממנו.

עם סיומו של מחזור נקיפה אתם ניצבים במקום ייחודי, המאפשר לכם לקלוט באופן הנאות ביותר, החיוני ביותר, המיטבי, את אנרגיית הפוטון המצויה במישור ההקפה. התוכנית האלוהית דיברה על כך שתגיעו לנקודה ייחודית שבה יתרחש השינוי והנה הגעתם אליה. אתם כבר מצויים במהלכו של שינוי אשר ישתרע כאמור על פני עשרות רבות של שנים.

בתקופה זו משך תהליך הנקיפה בזמנכם שלכם הוא כ-26,000 שנים, אך כפי שציינו שינוי רטט משנה זמן. כלומר, שינוי הרטט של עולמכם יוצר לוחות זמנים חדשים ושונים. בתקופה זו, ברמת הרטט הנוכחית שלכם, התהליך ארך כ-26,000 שנים, אך מתחיל מחזור חדש, אנרגיה חדשה מגיעה, רטט חדש מגיע לעולמכם, לוחות זמנים מהירים יותר מגיעים לכוכבכם, הזמן מואץ ובמונחים עכשוויים משך חייו של המחזור הבא יהיה קצר יותר.

עם תחילתה של החוויה החדשה, עת תעשו את דרככם בחגורת הפוטון המצויה במישור ההקפה של הגלאקסיה, תחְלקו שני לוחות זמנים  –  לוח זמנים נוכחי ולוח זמנים מהיר יותר. יהיה באפשרותכם לחיות בשני ממדים בו זמנית. החוויה מתרחבת, מסגרת התמונה מוחלפת ואט אט ובאופן טבעי תתעלו כולכם, כיוון שלא תרצו לחיות בממד השלישי, שכן החוויה בממד הגבוה יותר קלה יותר, הגוף אוורירי יותר, האושר רב יותר, האהבה עוצמתית יותר.

ac2

גלאקסיית שביל החלב במבט צד (צולם ע”י לוויין COBE  של NASA)

 ac3

מערכת השמש (הדיסק בצד ימין) חוצה את מישור ההקפה של הגלאקסיה

דיברתם על מחזורים שהיו ועל כאלו שיהיו, כלומר, לדבריכם קיים עבר ועתיד. יחד עם זאת נאמר (בתקשורים אחרים) שהכל הווה. הכיצד?

אהוב יקר, כפי שנמסר לך, עבר, הווה, עתיד, אחד הם. האחדות שורה בכל וגם במסגרת לוחות הזמנים. ציינו שנקודת המבט היא זו הקובעת את אופי החוויה וכשאתם חווים בעולם זה הינכם חשופים לליניאריות של מושג הזמן. יחד עם זאת, הזמן משתנה וניתן לעצב אותו גם כהווה בלבד, כפי שנהוג ביקומנו. ברמת הבית, משהחלה החוויה באותו הזמן היא גם הסתיימה, כלומר כל הפוטנציאלים התקיימו בו זמנית, אלא שהנשמות בחרו לחוות את חלקן ואת חלקן האחר לא, הכל בזמן הווה.

אני לא מבין את הדברים…

ננסה להסביר שוב את מה שקשה להסביר במילים. זמן הינו כחומר ביד היוצר, כפלסטלינה הניתנת להימתח או להתכווץ, להיות רפויה או מתוחה, בעלת רטט דחוס ואיטי או בעלת רטט אוורירי ומהיר. גוש הפלסטלינה הינו אותו גוש, אלא שיש ביכולתכם  לעצב אותו כרצונכם. בעולמכם בחרתם לחוות את הליניאריות של מושג הזמן ובמקומות אחרים ביקום סוגי זמן שונים.

עולמכם עובר בתקופה זו שינוי מהותי  –  אנרגיה חדשה, גל אנרגטי מגיע ממרכז הגלאקסיה שלכם, שוטף וישטוף אתכם ביתר שאת. אותו גל מאפשר לכם להשתנות ולשנות דברים במהירות רבה יותר, כלומר, מתאפשר לכם לשנות רטט של חומר ולעבור לחוות בקווי זמן אחרים, מתאפשר לכם לחיות במספר ממדים בו זמנית.

האם שמתם לב שכל הפעולות המתבצעות בימים אלו בעולמכם נעשות מהירות יותר? האם שמתם לב שאתם דוחסים לאותם לוחות זמנים מוכרים לכם מספר פעולות רב הרבה יותר? והמהירות תמשיך ותעלה. דומה הדבר למים שאט אט רותחים, הרטט עולה וגובר. הדבר יגרום לשתי תופעות מרכזיות: האחת, “איבוד שליטה”, כלומר, קצב האירועים האישיים והכלליים יותר בעולמכם לא יאפשר לכם לעקוב אחריהם מבחינה לוגית ו”תיאלצו” לפעול ולהגיב בצורה אינטואיטיבית, שלא מן המוח אלא מן הלב. שנית, המהירות שבה גופכם רוטט עולה, ולמעשה הינכם משתנים, גופכם הפיסי משתנה, כשם שכל חומר משתנה בזמן של שינוי רטט. כשם שמים בזמן רתיחה הופכים ומשתנים מנוזל לגז, כך גם גופכם הופך אט אט לאוורירי יותר.

שינוי הרטט יאפשר לכם, כאמור, לחוות חוויות נוספות בממדים שונים, באזורים בעלי לוחות זמנים מהירים יותר אשר אינם משויכים כיום לעולמכם. ככל שיישותכם מכילה אור רב יותר, כך רמת הרטט שלכם עולה ובאפשרותכם להתמזג עם ממדים גבוהים יותר, בעלי רמות רטט גבוהות יותר. בימים אלו מתאפשר לכם להתעלות, אתם מתרחבים, מוסיפים אור ומעלים את הרמה האנרגטית של ישותכם. גופי האור שלכם מתרחבים ומרחב החוויה שלכם גדל.(2)

אם ברמת הבית “משהחלה החוויה היא גם הסתיימה”, מדוע אתם עדיין לא יודעים באיזה פוטנציאלים בדיוק נבחר, הרי כבר בחרנו בהם?

אהוב יקר, נחזור ונאמר שוב: אנרגיה היא כחומר ביד היוצר, אנו משנים את הזמן כרצוננו, מותחים אותו או מכווצים אותו, אך הזמן הוא אותו זמן. אתם חווים אותו מתוכו ולא כצופים מן הצד, אתם חיים בתוך גוש הפלסטלינה שנמתח ולכן אתם חסרים את נקודת המבט השונה כדי להבין שהזמן במקום אחר נראה אחרת.

בכל יקומנו הזמן הוא אותו זמן  –  הווה  –  אלא שבמקומות מסוימים, דוגמת כדור הארץ, בחרנו לקחת את אותו זמן הווה ולפרוט אותו לפרוטות נוספות וכך נוצר בעיניכם עבר, הווה ועתיד.

תאר לך שבחרת כבר בפוטנציאל מסוים במסגרת אותו זמן הווה, אך עכשיו אתה בוחר לפרוס אותו לפרוסות קטנות. נאמר שבחרת בפוטנציאל להתרחשותו של אירוע כדוגמת תהליך ההתעלות שעליו אנו משוחחים, אך כאן בכדור הארץ אתה פורס אותו כך שבסופו של דבר הפוטנציאל הנבחר יתממש, אך הדרך אליו, הדרך למימושו, תהיה ארוכה ומפותלת. הזמן נשאר הווה, הפוטנציאל הנבחר מתקיים, אך הדרך אליו נמתחת לכדי חוויות בודדות רבות היוצרות את התחושה המקומית שלכם של עבר, הווה ועתיד.

אנו איננו יודעים מתוך בחירתכם החופשית באיזה פוטנציאלים תבחרו, באיזה פרוסות קטנות תבחרו, אבל אנחנו יכולים להצביע על ההסתברות להתקיימותם, על ההסתברות שתבחרו בהם. יחד עם זאת, ובו זמנית, ברמה גבוהה יותר הכל הווה, וברמת הבית עת החלה החוויה ביקומנו היא גם הסתיימה, הפוטנציאלים נבחרו והתממשו בו זמנית, התוכנית האלוהית, ההתעלות, התממשה. אנו ערים לכך שברמה האינטואיטיבית הדברים קשים להבנה ולכן בהמשך נקדיש פרק מיוחד לנושא הזמן ולמפגש של קווי זמן, תודה.

תודה לכם.

 ac4

חלק מתוך זמן הווה נמתח ונפרס כך שנוצר רצף של זמן המכיל עבר, הווה, עתיד

(1)  נקיפה  –  תופעה מחזורית המאפיינת את כדור הארץ, שבה צירו של כדור הארץ נע כבמעין מעגל סביב נקודה כלשהי בחלל, במחזוריות קבועה, שנמשכת בקצב של היום כ-26,000 שנים. נקיפה מומחשת באמצעות סביבון, כל סביבון משנה בשעת סיבובו סביב צירו גם את הכיוון שאליו נוטה ראשו, ובעשותו זאת הוא מצייר מעין חרוט דמיוני. להרחבה בנושא נקיפה ראה בספר “רוחניות מעשית”, עמוד 65.

(2)  גופי אור –  מסגרת אנרגטית המאפשרת לסנכרן את החוויה שניצוץ נשמה חווה בעולם כל שהוא עם נשמת העל. גופי האור מסייעים לנו לחיות בסביבה של רטטים משתנים, כשם שקיים בממדים השונים. להרחבה בנושא גוף האור ראה בספר “רוחניות מעשית”, עמוד  200.