נשימה מקודשת

מאת ג’ולי רדסטון
מאנגלית: סמדר ברגמן
 

חלק ראשון

נשימה מקודשת היא דרך לשלב אור אל תוך הגוף והתודעה, המתרחשת בטבעיות בבני האדם.

האנושות נמצאת עתה בזמן אשר בו תודעת האנרגיה הנישאת על גבי הנשימה יכולה לעזור לשנות את האופן בו מתפקד האורגניזם האנושי. בדרך דומה, התברר לפני שנים רבות שהשכל, עם מחשבותיו ורגשותיו, משפיע על הגוף. היום, רעיון זה הוא חלק מהתודעה הרווחת. במודעות המחר יהיה ידוע באופן דומה שהנשימה המקודשת, או הנשימה המלאה באור, יכולה להשפיע על השכל, הגוף ועל הרגשות בדרך משמעותית זהה.

כדי לסייע בתהליך זה, מועיל לבצע תרגול היערכות (בהמשך). נשמו עמוק ולאט. בעת שאתם משקיעים את עצמכם במודעות הנשימה, אפשרו לעצמכם להרגיש בנקבוביות עורכם ובפתיחות גופכם, בייחוד בקצה הראש. תרגול זה יוצר קו של אור בין הממדים הגבוהים והנמוכים יותר ומעגן את החיבור הרוחני של הנשמה בתוך הגוף.

כעת המשיכו לדמיין שהמחסומים שבין הממדים שוב אינם קיימים, ושאור טהור יכול עכשיו להיות חלק גם מהחומר הפיזי. בעודכם עושים זאת, דמיינו את התאים שלכם מתמלאים באור. הניחו לו לזרום בכל גופכם. עם כל נשימה הרגישו כיצד אתם נעים אל מעבר להגדרות עבר כלשהן של עצמכם, בהן אולי החזקתם לגבי מי שאתם כישות הכבולה מבחינה פיזית, וכיצד אתם מתאחדים עם זרימת האוויר והאור. זוהי השאיפה של הנשימה האלוהית.

עכשיו, המשיכו לתרגל את ההיערכות, זכרו בסופה לחזור למקום מקורקע בעת שאתם מכניסים אוויר ואור אל תוך ישותכם הפיזית. מטרת תרגול זה היא לא לעזוב את הגוף, אלא למלא אותו באור.

חלק שני

היבט שני של הנשימה המקודשת קשור לנשיפה של הנשימה המקודשת.

ממש כפי שהשאיפה מגשרת על פני ממדים וממזגת את רטטי האור הגבוהים יותר עם הממד הפיזי, מביאה את הגבוה יותר אל הנמוך יותר, כך גם הנשיפה מגשרת על פני ממדים, מביאה את הנמוך יותר אל הגבוה יותר ומשחררת את מה שהוחזק בתוך הגוף אל האור הגדול.

עם כל נשיפה, דמיינו שמה שצריך להשתחרר משוחרר אל ממדי האור הגבוהים, שם הוא מתפוגג ומתאחד עם כל היש. נשמו, ושחרר כל היבט של העצמי שהוא פחות מאהבה ואור. אין צורך לחשוב על כך לעומק. האמינו שהכוונה שלכם בוראת את התהליך בהתאם לעקרון האומר: “אנרגיה הולכת בעקבות מחשבה”. הביעו כוונה לשחרר את מה שיש לשחרר מבחינה פיזית, רגשית וכן הלאה, והניחו שכך קורה. אנרגיה הולכת בעקבות מחשבה. זהו עקרון הנשימה המקודשת ועקרון החיים. מועיל גם לבקש עזרה בתהליך זה כדי לברוא מומנטום של שחרור אנרגיה.

חלק שלישי

כדי להמשיך ולחקור את תהליך הנשימה המקודשת בעודה משפיעה על השכל, הקדישו כמה רגעים כדי לנקות את הראש מדאגותיו העכשוויות ודמיינו שמה שמחליף את הטרדות והמחשבות הרגילות הוא שכל רגוע כפניו השקטים של אגם. אין צורך לחוש בכך כדי לדמיין זאת. הדימוי עצמו יכול לברוא מצב זה.

כעת דמיינו את השמש המתחילה לזרוח על פני האגם, שולחת את קרניה לכל מקום, גורמת לאור לנצנץ על מי האגם ולקרני האור לחדור אל מתחת לפני המים, מטה על המעמקים הקרירים. בעודכם מדמיינים את השמש המאירה את אגם השכל הרגוע, שחררו כל מחשבה ואפשרו לחמימות השמש לעטוף אתכם. אפשרו לעצמכם לרחוץ בה. עם כל נשימה, הניחו לאור שמש רב יותר לחדור אל אגם השכל, לחממו, להרגיעו, לברוא תחושה של שלווה פנימית.

באמצעות הדמיה זו, אתם מביאים את יכולת הריפוי של האור אל השכל כמו גם אל הגוף, משתמשים בהדמיה ובנשימה כדי להשקיט את המוח. גם אם בתחילה נדמה שהצלחתכם מוגבלת, תרגול שכזה יביא אתכם לאט ובעדינות למצב של שלווה פנימית שהוא שקט יותר ומלא יותר באור.

חלק רביעי

אנרגיית האהבה והאור האלוהיים הופכת לחלק מתודעתכם כאשר אתם מבקשים אותה באמצעות כוונה, באמצעות תפילה, ובאמצעות הנכונות לאפשר לעצמכם להיות אהובים.

לפעמים, מחסומים ביכולת לקבל אהבה רבה יותר נעוצים בתחושה שאינכם ראויים לה. מחשבות כגון אלה, כאשר הן מושרשות עמוק, יכולות ליצור רצועה אפלה אשר מקיפה את הלב, כך שגם כאשר אהבה ואור נגישים, אתם נמנעים מלחוש בהם בשל אמונותיכם.

אם אתם מחזיקים באמונות שכאלה, חשוב לבקש ריפוי באופן מודע, כדי שההיפתחות לאהבה רבה יותר תוכל להתרחש. בקשה שכזו יכולה להיות בדרך של תפילה או כל דרך אחרת שנוחה לכם. לעתים קרובות, כאשר האפלה שסביב הלב מוסרת יחד עם התחושה שאינכם אהובים, ניתן להתחיל להרגיש בדרך עוצמתית באור שתמיד היה נוכח. אז, כל שהתקיים קודם לכן כאמונה בנוגע לעצמי מתחיל להתפוגג ולהיעלם.

תרגול שלווה

תרגול השלווה (בהמשך) מטפל באופן ספציפי בזרימה של אהבה רבה יותר אל הלב והגוף וביכולת לאפשר לאהבת האלוהים לחדור דרך כל אפלה שעלולה להיות נוכחת.

הוא גם משחרר פחדים כלשהם שעשויים להימצא בכל אופן וצורה. תכופות פחדים אלה נמצאים בבסיס תסמינים פיזיים ורגשיים כאחד. לדוגמה, רגש שאדם חושש להרגיש בשל עוצמתו יכול בקלות להפוך לאנרגיה פיזית שמטרתה לחסוך ממנו את כאב ההתנסות בו. תכופות הלב נושא פחדים מסוג זה מתקופת חיים לתקופת חיים, ולכן חלק מההיפתחות לאהבת האלוהים הוא לשחרר את נטל הפחד הממושך. מטרת תרגול השלווה היא לסייע לכם בכך.

תרגול זה, כמו תרגול ההיערכות, מביא נשימה ואור אל תוך הגוף למטרות ריפוי. במסגרת תרגול זה, דמיינו שכל שאיפה נושאת אל תוך הגוף עירוי עדין אך עוצמתי של אור ורוד שמכיל את העוצמה המרפאה של אהבת האלוהים. היו מודעים לשאיפת אור זה. היו מודעים לדרך שבה האנרגיה יכולה להינשא על גבי הנשימה. היו מודעים לחיבור שבין גופכם הפיזי, לבכם וממלכות האור הגבוהות יותר.

תרגול היערכות

לשם התחלה, שבו כשגבכם ישר, עצמו את עיניכם ונשמו נשימות עמוקות ושקטות, כשכף ידכם מונחת על מרכז לבכם, באמצע החזה. הניחו לנשימות להפוך עמוקות יותר ורגועות יותר.

כעת, דמיינו קרן אור היורדת מטה מהיקום שמעל ראשכם, יורדת דרך כתר ראשכם, מטה אל לבכם, לאורך עמוד השדרה, ממלאת את לבכם, וממשיכה עד לכפות רגליכם. הרגישו בקרן אור נצחית זו המהווה תמיכה בלתי מוגבלת מהאלוהים ומממלכות האור.

שאפו את האור דרך כתר ראשכם.עם כל שאיפה, דעו שאתם נושמים את אור האלוהים ושכל נשימה מחזקת חיבור זה. זהו אור חסר גבולות ומגבלות. ניתן להתחבר אליו שוב ושוב. הרגישו בחום כף ידכם על לבכם ונשמו אור אל תוך לבכם גם כן. שבו, נשמו, הרגישו באור נע בתוככם, ממלא אתכם בנשימת האלוהים. נשמו כך למשך כמה דקות.

כעת, שימו לב לנשיפה של כל נשימה. בעת שאתם נושפים, שחררו מתוככם כל דבר שאינו אור, את כל שמגביל אתכם, כל שמונע מכם להתקרב לאלוהים. שחררו פחדים, כעסים, ייאוש, עצב – שחררו את כל המגבלות אל אורו הגדול של אלוהים שיכול לספוג ולפוגג אותן. נשפו את כל שחוסם אתכם, כל שמפריד אתכם… המשיכו לנשום כמה רגעים, התמקדו בשאיפה שמושכת אור גדול יותר אל תוך גופכם ותודעתכם, ובנשיפה שמשחררת את כל שיש לשחרר.

הפכו מודעים לשאיפה ולנשיפה. הפכו מודעים לנשימת האלוהים הנעה דרככם. עם סיום המדיטציה, הודו לאלוהים על מתנת האור והנשימה ועל העזרה שניתנה.

הערה: לקבלת תועלת מרבית, רצוי לבצע תרגול זה בכל יום, עדיף באותה שעה, או ניתן לעשותו באופן מקוצר במשך היום כולו. היערכות היא הציר המרכזי בתרגול הרוחני המבקש להכניס אור רב יותר אל הוויית האדם למטרות טרנספורמציה אישית ושירות לכדור הארץ. ככל שתתרגלו יותר, כך ייווצר נתיב אור גדול יותר בכל רמות ההוויה.

תרגול שלווה 

לשם התחלה, שבו כשגבכם ישר ונשמו לאט ובעדינות. הניחו לנשימתכם להעמיק והרגישו, בעודכם נושמים, שאתם שואפים את נשימת האלוהים, את מקור החיים. אתם גם נושמים את אהבת האלוהים – את התחושה שאין זה משנה מה מתרחש סביבכם, אתם אחוזים בבטחה בזרועות האלוהים. מסיבה זו, שום דבר נורא לא יקרה לכם, כיוון שאתם שרויים באהבת האלוהים.

בעודכם נושמים, שאפו את האהבה הזאת מתוך אוקיינוס עצום שצבעו כצבע הוורד שנמצא בכל מקום סביבכם, מעליכם, מתחתיכם. אור עדין זה זורם דרככם, יורד מכתר ראשכם, מטה דרך עמוד השדרה, וכמו כן זורם סביב כתפיכם וגופכם כך שאתם בתוכו והוא סביבכם בו בזמן. חושו בתחושה זו למשך כמה רגעים.

כעת, הניחו את כף ידכם על גבי מרכז לבכם, ומשכו את האור הורוד אל תוך לגבכם. הניחו לו להרגיע והשקיט אתכם. הניחו לו לנחם אתכם, כאילו לבכם הוא ילד קטן המעורסל בעדינות ואהוב ברכות. הניחו לו להביא ללבכם את הידיעה שמטפלים בכם – שהכול כשורה. הישארו בתחושה זו כמה רגעים.

מתוך לבכם, הביא אור ורוד זה מטה אל הבטן, למקום שבו תכופות נאספות אנרגיות של פחד ושבו ניתן לחוש בהן בעוצמה הרבה ביותר. הניחו לאור לנוע מלבכם, דרך מקלעת השמש שלכם, אל הבטן, להשקיט ולהרגיע כל מצוקה או חרדה שאתם עשויים לחוש בה. אפילו אם אתם חשים עדיין במצוקה בבטנכם ואפילו אם אתם חשים עדיין פחד בלבכם, הישארו מחוברים לאור שמביא לכם את אנרגיית אהבת האלוהים. הניחו לו לזרום דרככם. הניחו לו למלא כל תא בישותכם. הניחו לו לזרום מטה אל כפות רגליכם ולשוב ולעלות, להתערות אל תוך כל חלקיק מגופכם. המשיכו לנשום עמו לכמה רגעים.

כעת מקדו שוב את תשומת הלב בלבכם בעת שאתם נושמים לאט ועמוק. דמיינו שלבכם זוהר בצבע הוורוד. דמיינו את האור הופך בהיר יותר ויותר, עז יותר ויותר. כעת אמרו את הדברים הבאים מלבכם:

איני הפחד שלי.

הפחד שלי הוא תחושה העוברת דרכי.

אניח לו לעבור ואצפה בו בעודו חולף.

הפחד לא יכול לכלות אותי משום שאני מהאור.

אני ילד של אלוהים. איני הפחד שלי.

הניחו למילים הללו להישאר בתודעתכם לכמה רגעים בעת שאתם חוזרים עליהם כמה פעמים לעצמכם.

כעת נשמו בעדינות, בעוד המדיטציה מגיעה לסיומה, הודו לאלוהים על העזרה שניתנה. בקשו שעזרה זו תמשיך להינתן. נשמו ואפשרו למדיטציה להסתיים.