מילים יצירתיות – יצירת מציאות קלי-קלות

מאת ג’ון פאין המתקשר את מדריכו אומני

מאנגלית: סמדר ברגמן

המילה המדוברת

לכל המילים יש אנרגיה, ממש כפי שיש למחשבות. מילים הן מחשבות מובעות והן נושאות עמן את מסר הכוונה שלכם. מילים טעונות באנרגיות חיוביות של אהבה, ומסייעות לכם להתרחב, או שהן טעונות באנרגיות של פחד, וגורמות לכם להתכווץ ולהתרחק ממי שאתם באמת. הבה ננסה לערוך ניסוי. זמרו או חזרו על כל אחת מהמילים הבאות במשך 30 שניות עד דקה. לאחר 17 שניות, אתם תתחילו להדהד עם האנרגיה של המילה המסוימת, וכאשר תמשיכו לומר אותה מעבר לשבע-עשרה השניות הראשונות, אתם תביאו רטט זה לתוככם באופן עמוק יותר, ותהפכו לאיכות שהמילה מביעה. ראשית אמרו/זמרו את המילה “שמחה”. שימו לב למה שמתרחש. כיצד הרגשתם? האם התחלתם לצחוק? האם חיוך צץ ועלה על פניכם, כאילו היה לו רצון משלו? טוב. עכשיו, בואו ננסה מילה מנוגדת. זמרו את המילה “פחד”. מה קרה? מה עשה גופכם? האם שילבתם את רגליכם? התחלתם לנשום באופן שונה? בתרגיל הזה, התחלתם להדהד עם הפחד, והגוף שלכם החל להגיב לאנרגיה הזאת. כעת אמרו/זמרו את המילה “אהבה”, ואפשרו לעצמכם לזמר מילה זו לפחות דקה, כדי שתוכלו להפיג את האנרגיה של הפחד שזה עתה הבאנו כחלק מהניסוי שלנו יחדיו.

למילים יש עוצמה, הן נושאות אנרגיה. לכן למילים שאתם אומרים לאחרים, על אחרים ועל עצמכם לאחרים, יש השפעה על הדרך שבה אתם חווים את המציאות שלכם. אם אתם אומרים לאנשים ללא הרף כמה קשה אתם מנסים למצוא עבודה חדשה, אתם תמשיכו ליצור עוד “ניסיונות קשים”. אם אתם אומרים לאנשים ללא הרף כמה אתם שונאים דבר-מה, אתם תגבירו את כמות הדברים שאתם שונאים בחייכם. ממש כפי שיש לכם שליטה על המחשבות שלכם, ואתם יכולים לבחור מה לחשוב, כך יש לכם גם את הכוח לבחור במילים שלכם באופן מודע. אין זה משנה איך אתם מרגישים, אתם יכולים לשנות את הלך הרוח ואת התחושות שלכם, פשוט על ידי כך שתחזרו על מילה מעצימה בראשכם או בקול רם למשך מינימום של שבע-עשרה שניות.

אפשר שמצב הרוח שלכם לא ישתנה למשך היום כולו, אבל הדבר ירומם את האנרגיה שלכם באופן זמני, ובכל פעם שאתם מרוממים את האנרגיה שלכם, כך אתם מתרגלים יותר לרטט גבוה יותר והדבר יהפוך להרגל. אהבה ושמחה יהפכו להרגל, ומהרגל זה קרוב לוודאי שלא תרצו להיפטר! אל תיקחו את דבריי כמובן מאליו, נסו זאת בעצמכם. עדיף שתאמינו מכיוון שניסיתם, ולא מכיוון שלקחתם את דבריי כמובן מאליו. בפעם הבאה שאתם נמצאים במקום שאינכם נהנים ממנו במיוחד, או שמצב הרוח שלכם ירוד, הקדישו זמן מה וחיזרו על מילה המעניקה לכם כוח ופשוט ראו מה קורה. מילים הנושאות אנרגיה חיובית הן: אהבה, שמחה, שפע, אמון, אושר, תענוג, צחוק, כן, סליחה ומילים אחרות שאתם יכולים למצוא שמעניקות לכם אנרגיה.

בנוסף למילים יצירתיות, יש מחייבות [היגדים חיוביים], הצהרות המאשרות כיצד אתם רוצים לברוא את עצמכם מחדש. אתם יכולים להשתמש באמירה [זמרה] של מילים אינדיבידואליות כדי לשנות את מצב הרוח או האנרגיה שלכם, אבל מחייבות יכולות לסייע לכם להתמקד על מטרה ויעד מסוימים. מחייבות הן הצהרות כגון: אני מלא/ה שמחה ושפע, שפע הוא מצב ההוויה הטבעי שלי, כל הדברים הטובים מגיעים אליי בקלות. חשוב שכל המחייבות שלכם יהיו בזמן הווה. זכרו, היקום תמיד מעניק לכם בדיוק את מה שאתם רוצים, ולכן אם אתם מצהירים: אני רוצה בית חדש, אזי אתם תמשיכו לרצות בית חדש. היקום מסכים אתכם: כן, אתם רוצים בית חדש. זה עשוי להיראות כמו בדיחה קוסמית, אבל רבים מכם מחזיקים בחזיון של דברים שיתרחשו בעתיד, והם ממשיכים להישאר שם – בעתיד! אתם עושים זאת כאשר אתם אומרים: יום אחד אני רוצה שיהיה לי די כסף כדי לקנות בית משלי בכפר, וכדומה.

נסחו מחייבות משלכם ובחרו במילים המעצימות אתכם ביותר. נסחו מחייבות קלות לזכירה, מחייבות המתגלגלות בקלות על לשונכם. מחייבה שהיא ארוכה או מסובכת מדי לא תסייע לכם להחזיק במיקוד המנטלי של מה שאתם רוצים. לאחר שניסחתם את המחייבה/מחייבות שלכם, אתם יכולים להקדיש זמן בכל יום שבו תחזרו עליהן במשך 10 דקות או יותר, או אתם יכולים לחזור עליהן במשך כל היום. שילוב של שתי הדרכים הללו הוא העוצמתי ביותר, ובמידה ותשלבו זאת עם הדמיה, אתם תהיו בדרך ליצירת כל מה שאתם משתוקקים לו.

כדי להפוך את ההדמיות והמחייבות לעוצמתיות, הן חייבות להיות לא-ספציפיות, בכך שלא יהיו קשורות לאובייקט מסוים. אם ניסחתם מחייבה על כך שאתם רוצים למצוא את נשמתכם התאומה, למשל, לא תועילו לעצמכם או לאדם האחר, אם תנקבו בשם של אדם מסוים. לפני שתתחילו, בקשו שמה שאתם מדמיינים ישרת את טובתו הגבוהה ביותר של הכלל, ולעולם אל תשלבו בהדמיות שלכם תחושה של תחרות עם אחרים ואל תנסו לגרום צרות לאחרים באמצעות הדמיה. מה שאתם שולחים החוצה, חוזר אליכם. זהו חוק אוניברסלי, וזהו חוק המשיכה.

המילה הכתובה

כתיבה היא דרך עוצמתית ביותר להצהיר על המחייבות שלכם ולהביא את חלומותיכם לתוך המציאות שלכם. מילים כתובות הן צעד אחד קרוב יותר מאשר המחשבות, להגשמה של מה שאתם רוצים. על ידי כך שאתם מנסחים את המחשבות והחלומות שלכם למילים הכתובות על נייר, אתם מתחילים באופן יעיל את ההגשמה, על ידי כך שסיפקתם להם מרחב בעולם החומר. הידיים שלכם הן הכלים באמצעותן אתם יוצרים, ועל ידי כתיבת מה שאתם רוצים ליצור, לא רק שתגבירו את המיקוד שלכם, אלא גם תתחילו את התהליך של הבאת הדבר לתוך המציאות שלכם. אתם יכולים לעשות זאת על ידי כתיבת המחייבות שלכם, או על ידי כתיבת מכתב ליקום, לאלוהים או לנשמה שלכם. היזכרו במה שאמרנו על ההודייה, דרך אחת לכתיבת המכתב שלכם היא בזמן הווה תוך הודייה על הדברים שקיבלתם. דרך אחרת היא להביע תודה על מה שכבר קיבלתם ולהוסיף בקשה עבור כל הדברים שברצונכם ליצור. לאחר שכתבתם את מכתבכם, קראו אותו בקול רם, והניחו אותו במקום מסוים בביתכם עד אשר תרגישו שהוא “התקבל” על ידי היקום. תוכלו להמציא חבר דמיוני, ולכתוב לו על כל הדברים הנפלאים שמתרחשים בחייכם. אתם עלולים לחשוב שזו דרך מוזרה ולא-מציאותית, אך האם לא הייתם מעדיפים לחלום על כמה טובים יכולים הדברים להיות, במקום להצטרף לכל אותן שיחות המדגישות עד כמה שליליים הם הדברים, סיפורים המשגשגים על דרמה ושליליות. הכל קשור לבחירה, וכל מבוכה וטיפשות שאתם עשויים לחוש לגבי ביצוע תרגילים שכאלה נובעות מההתניה שלכם לשליליות. התניה האומרת לכם שהתנסות שלילית היא נורמלית, ושדברים נפלאים טובים מכדי להיות אמיתיים. באיזה עולם הייתם מעדיפים לחיות? איזה עולם אתם רוצים לברוא? הכל קשור לבחירה ויש לכם את הכוח לשנות את העולם ואת ההתנסות שלכם בו על ידי כך שתשנו את עצמכם. והדרך באמצעותה ניתן להביא לשינויים הללו היא להפוך אותם לפעולה.

פעולה יצירתית

החלק האחרון של חוק הבריאה, המורכב משלושה חלקים, הוא המעשה. כדי שתוכלו לנצל את האנרגיה האוניברסלית של הבריאה באופן משמעותי, על אנרגיה זו לזרום. כדי שתוכל לזרום דרככם, כך שתוכלו להפוך לערוץ עבור מה שברצונכם לברוא, עליכם להביא אנרגיה זו לידי פעולה. אם, לדוגמה, אתם רוצים בקריירה חדשה, אתם יכולים להתחיל בכך שתאספו את כל המידע שאתם חושבים שעליכם לדעת, אתם יכולים ללכת לפגישות, למצגות, או לכל פעילות אחרת הקשורה לכיוון החדש שבחרתם בו לעצמכם. אם אתם רוצים בית חדש, לדוגמה, אינכם צריכים לחכות עד אשר יהיה לכם את הכסף כדי להתחיל לאסוף מידע על בתים העומדים למכירה. על ידי נקיטה בפעולות פשוטות אלה, אתם הופכים את החלום שלכם לאמיתי יותר, והדבר מגביר את הסבירות להגשמת החלום בחייכם. הדמיה ומחייבות הן כלים מצוינים המאפשרים לכם לפתח מיומנויות של מיקוד וכוונה, המסייעות לכם לבנות מחסן של אנרגיה יצירתית. אולם, אם לא תפעלו, או אם תהססו לפעול, האנרגיות הללו יתפוגגו, וישאירו אתכם מרוקנים ומאוכזבים.

לפני שתנקטו בפעולה, יהיה עליכם להאזין לעולם הרגשות שלכם, לאינטואיציה שלכם. כנסו פנימה והאזינו לעצמי הפנימי שלכם, כדי לקבוע את הזמן המתאים לנקיטת הפעולה, ואיזה סוג פעולה עליכם לנקוט. יהיה עליכם להבחין בין קולות האינטואיציה שלכם, שהם מרוממים ומעודדים, לבין קולות הפחד שהם מגבילים ומרתיעים. הדרך הטובה ביותר שבה תוכלו לפתח את האינטואיציה שלכם היא לפעול על פיה. לאחר שתתרגלו ללכת בעקבות הרגשות הפנימיים שלכם, ולאחר שראיתם עד מפתיעות יכולות התוצאות להיות, אתם תהיו מסוגלים לפתח די אמון.

אחדים מכם עשויים לחשוב שהדבר הנעלה ביותר שאתם יכולים לעשות כמי שנמצאים על הנתיב הרוחני, הוא לחפש אחר הר גבוה שם תוכלו למדוט ולהרהר בנצח. הארה עשויה לבוא למעטים בדרך זו, שכן עבור הרוב, למידה כיצד לברוא באמצעות אהבה, מיקוד וכוונה לטובתכם הגבוהה ביותר ולטובתם הגבוהה ביותר של הסובבים אתכם, היא הנתיב שבחרתם לעצמכם.

חלק אחר של הפעולה היצירתית, היא ההתנהגות כאילו כבר יש לכם את הדבר שברצונכם לברוא. אם אתם רוצים לברוא הכנסה גבוהה יותר עבור עצמכם, יהיה עליכם לבחון את הרגלי ההוצאה שלכם ואת הגישות שלכם כלפי הכסף ולשנות את התנהגותכם בהתאם. ייתכן ואתם נוהגים לקנות מוצרים הנמצאים בהנחה, או מוצרים מאיכות נמוכה, רק כדי לחסוך בכסף, אך הפעולות הללו פשוט מאשרות את האמונה שלכם בחוסר שפע. להתנהג כאילו כבר יש לכם שפע, אין משמעותו שעליכם לנטוש את התקציב שלכם, אך המשמעות היא שעליכם למתוח את עצמכם בתחומים שאתם יכולים להרשות לעצמכם. אתם יכולים להרשות לעצמכם לקנות מוצר מעט יותר יקר, אולם, עשו זאת רק אם אתם באמת מעדיפים מוצר זה ורואים בו מתנה לעצמכם. יש דוגמה נוספת המדגימה היטב עקרון זה. אישה אחת רצתה לקחת הלוואה גדולה מבנק כדי להשקיע בעסק שלה. היא החליטה שהעסק החדש שלה, עם ההשקעה הנכונה, יביא לה הצלחה גדולה, אך חששה מעט לקחת הלוואה באמצעות ההכנסה הנוכחית שלה. כשהגיע היום, היא שכרה מכונית יקרה, שאלה חליפה מחויטת וחשה כמו מיליון דולר. היא זהרה בהצלחה ובביטחון עד שהבנק אישר לה את ההלוואה והיא המשיכה ופיתחה עסק רווחי. כאשר אתם מאמינים בהצלחה שלכם, מדברים עליה, ופועלים על פיה, אתם תגשימו אותה!

דוגמה נוספת: דמיינו שאתם רוצים משרה חדשה, או הזדמנות ללמוד באוניברסיטה. אתם יכולים לפעול כאילו כבר יש לכך את הדברים שאתם רוצים על ידי כך שתלכו לספריה ותשאלו את כל הספרים שרק אפשר בנושא שברצונכם ללמוד, ותתנהגו כאילו כבר יש לכם את מה שאתם רוצים. הפעולות האלה יביאו לתוך שדה האנרגיה שלכם את הרטט של המשרה, הלימוד, הדבר שברצונכם לעשות. אם אתם רוצים ללמוד רפואה, אזי רפואה תהיה חלק מהאנרגיה שלכם, אם אתם רוצים להיות מכונאים, אזי מכונאות תהיה חלק משדה האנרגיה שלכם. ככל שתהפכו נושא כלשהו לאמיתי יותר, וככל שתהיו ממוקדים יותר, כך תמשכו מהר יותר את מה שאתם רוצים לתוך חייכם.