מהי צמיחה רוחנית?

מאת אומני-עמנואל באמצעות ג’ון פאין
מאנגלית: סמדר ברגמן

 

צמיחה רוחנית היא התהליך באמצעותו הנשמה שלכם הופכת מודעת, ואי לכך דומיננטית יותר על המישור הארצי. המטרה הגדולה ביותר של הנשמה שלכם היא להפוך למאסטר בכל הקשור לחיים על כדור הארץ. כאשר אנו משתמשים במונח “מאסטר”, אנו מתייחסים ליכולת לחוות את האחדות עם כל-היש, המובילה להגשמה המלאה של יכולות הבריאה שלכם.

רבים מניחים שהם כאן על המישור הארצי כדי להתפתח, להתפתח במובן שהנשמה שלהם, או הישות שלהם, “נחותה” בדרך כלשהי לעומת דבר-מה “גבוה יותר”, ולפיכך שוהה בממלכה הפיזית עד אשר תתפתח דיה ותשנה את המיקוד שלה למקום אחר. במילים אחרות, זו האמונה שאתם “לא מספיק טובים”, “לא ראויים” ובדרך כלשהי נחותים מישויות שאינן פיזיות. אין זה כך!

המישור הארצי, עולם החומר הוא אחד מבין מציאויות רבות מאוד. בעבר ערכנו חלוקה ותת-חלוקה מסודרת של נקודת המבט שלנו לגבי היקום וההיררכיה של המציאויות: הפיזית, האסטרלית, הסיבתית, המנטלית, מציאות המשיח/הבודהה וכן הלאה. אולם, בתוך כל אחת ממציאויות הרטט הנבדלות הללו קיימות מציאויות, יקומים ועולמות רבים שכולם יוצרים את מגרש המשחקים של הנשמה.

המישור הארצי הוא רק מציאות בה בחרה הנשמה שלכם להפוך למאסטר, לא יותר, לא פחות. הנשמה ידעה מראש שחלק ממנה ישויך באופן כה מלא עם המישור הארצי, שהיא תשכח את עצם מהותה ואף את הסיבה להיותה נוכחת בפיזי. המטרה ארוכת הטווח של הנשמה היא להפוך נוכחת לחלוטין, מודעת לגמרי על המישור הארצי. התשוקה שלה היא להיות בורא מודע כאן כפי שהיא ברטטים הגבוהים יותר של המציאות. תהליך זה של הפיכתה למודעת היה עד כה תהליך ממושך, וארך מאות רבות של תקופות חיים, ולפעמים אפילו אלפי תקופות חיים. הפיכתה מודעת על המישור הארצי משמעותה ההבנה שאתם מאוחדים עם המקור בשעה שאתם מצויים באופן מלא בגוף אנושי. הדבר בוטא על ידי האחד שבמשיח שאמר: “אני ואבי אחד אנחנו”, במילים אחרות: “אני אחד עם מקור כל היש”. להיות אחד עם מקור כל היש מעניק לאדם את היכולת להפוך מים ליין, דג אחד לחמשת אלפים דגים. הדבר מעניק לאדם את היכולת לראות אל תוך המבנה המולקולרי של המים, כך שההליכה על פניהם הופכת לפעולה פשוטה של הבנה מדעית. אין זה נס, נסים אינם מתרחשים. כל הנסים הם שינויים בתודעה המעניקים לכם הצצה אל תוך העצמי האלוהי שלכם, אל עצמי המקור הנצחי שלכם. נסים הם הצצה באלוהות שלכם ואיך אנו, אתם, המקור לכל היש בחייכם.

כפי שכבר חלקנו, הצמיחה הרוחנית היא התהליך של הפיכתכם מודעים. לכן, מהי אמת המידה של הצמיחה הרוחנית?

אמת המידה היחידה לצמיחה הרוחנית היא היכולת שלכם לאהוב. בכנות אנו אומרים לכם היום, אמרנו לכם אתמול ונאמר מחר: שאמת המידה היחידה לצמיחה הרוחנית שלכם היא היכולת לאהוב. אהבה אינה התרפסות, אין משמעותה שעליכם להיות נחמדים, נימוסיים וחביבים. אהבה היא הקבלה השלמה והמוחלטת של היש, וזה מתחיל בכם. כאשר אתם מקבלים את עצמכם, אתם מקבלים אחרים, כאשר אתם מפסיקים לשפוט את עצמכם, אתם חדלים לשפוט אחרים, כאשר אתם אוהבים את עצמכם, אתם אוהבים אחרים. זה באמת עד כדי כך פשוט, כיוון שאתם מרכז היקום שלכם.

המכשול לצמיחה הרוחנית הוא התנגדות. רבים מאשימים את העולם, מאשימים את ההורים, מאשימים את הפוליטיקאים, מאשימים את המוסדות, את התאגידים, את בעלי הממון ואת התעשיינים בכל הצרות. אך אנו אומרים בברור שאין אחד, אף לא אחד, שם בחוץ שהוא האויב שלכם, אף אחד שם בחוץ שיכול לפעול נגדכם ללא רשותכם, בין אם היא מודעת או לא-מודעת. כיצד אתם מעניקים רשות לאחר לפעול נגדכם? אתם עושים זאת על ידי כך שאתם מתאימים את עצמכם לרטט שלהם, והדבר נעשה באמצעות המחשבה. אם תחשבו בדרכים מרעילות, בדרכים המזהמות את גופכם, הזיהום ימשך אליכם, אם תחשבו בדרכים אלימות כלפי עצמכם, האלימות תמשך אליכם. כאשר אתם שולטים בדחפים הטבעיים שלכם, מגבילים את היצירתיות שלכם, מזלזלים בעצמכם ומגבילים את עצמכם, את הטבע האמיתי שלכם, אומרים שאתם נחותים, אזי סמכויות המבקשות לעשות זאת אף הן יפעלו נגדכם, או כך תחשבו, אך למעשה, אתם אלה שעושים זאת, כך היה תמיד, מעולם לא היה אף אחד אחר מלבדכם. אתם החוק שבחייכם; אתם הדרך, האמת והאור, ולא אף אחד אחר. על פיכם יישק דבר. אתם הבוס. אם תתעקשו להתנהג כאילו אתם חסרי אונים, חוסר אונים הוא שתחוו.

התנגדות היא היעדר קבלה, אהבה היא קבלה. כאשר אתם מקבלים את העולם ואת כל מי שבו, אתם חדלים לחוות התקשרות רגשית, כאשר אתם חדלים לחוות התקשרות רגשית, הכוח היצירתי של היקום נמצא בקצות אצבעותיכם. כן, כאשר אתם מוותרים על התקשרות רגשית לקבלת דברים בדרך ספציפית, אתם חופשיים לגמרי לברוא את כל מה שאתם רוצים ולקבל את הדברים בדיוק כפי שאתם רוצים בהם!

כפי שאתם מתייחסים לאחרים, כך אתם מתייחסים לעצמכם. אלה שהם ביקורתיים כלפי אחרים, ביקורתיים כלפי עצמם, אלה שמזלזלים באחרים, מזלזלים בעצמם. מה שאתם עושים לאחרים, אתם עושים לעצמכם. כיוון שהאמת היא שאתם יכולים להעניק לאחר רק את מה שאתם מוכנים להעניק לעצמכם. אם אתם מבקרים את עצמכם, אתם תבקרו אחרים, אם אתם שופטים את עצמכם, אתם תשפטו אחרים. לכן, אנו אומרים לכם, אל תלקו את עצמכם כאשר אתם מבחינים בחוסר הקבלה שלכם כלפי אחרים על כל אופניו, אלא אמצו אותו כסימן המכוון אתכם לכיוון של אהבה וקבלה גדולות יותר. האהבה הגדולה ביותר מכולן היא האהבה שלכם לעצמכם.

אתם חייבים להשתמש בליקויים שלכם כך שיסייעו לכם לראות מה מבקש שינוי בתוככם. אינכם יכולים להצליח על ידי כך שתאלצו את עצמכם לא לשפוט ולא לבקר. הדבר לא פותר את הבעיה האמיתית, כיוון שהנושא האמיתי הוא מערכת היחסים שלכם עם עצמכם. בכל פעם שאתם מתנגדים לאחר; זו בקשה פנימית לעוד אהבה.

המפתח לצמיחה הרוחנית הוא קבלה. קבלה היא הקבלה הפיזית של העצמי, וקבלת העולם שבראתם במשותף עם האנושות. המאסטר הדגול אמר: “דע את עצמך”, וזהו דיבר חשוב, כיוון שכאשר תכירו את עצמכם, תראו שהצורך הגדול ביותר שלכם והכמיהה הגדולה ביותר שלכם היא האהבה, כיוון שנבראתם באהבה, ויצאתם מן המקור באהבה. היום בעת שאתם מהרהרים בשאלת הצמיחה הרוחנית, קחו כמה דקות והתחברו לכמיהה העמוקה שלכם לאהוב, כיוון שזו התשוקה העמוקה ביותר של כל הישויות האלוהיות, לאהוב. רבים מכם מאמינים שאתם חסרי אהבה ומשתוקקים להיות אהובים, אך אנו אומרים לכם, שבלב לבכם קיימת כמיהה עמוקה, קריאה עמוקה, קריאה לחזור לאהבה. הכירו בקריאה זו; האזינו לה, אפשרו לעצמכם להרגיש בה. כאשר אתם מרגישים בה, אפשרו לה לגאות בכם, אם דמעות עולות בעיניכם, זה בסדר, אם פחד מתעורר, זה בסדר, אם עצבות צצה, גם זה בסדר. כיוון שהאהבה מנצחת הכל, אהבה מחלחלת בכל, אהבה היא כל היש.

כל אחד ואחד מכם הוא חלק מהשלם הגדול יותר, כל אחד הוא שלוחה של שאינו פיזי, שהוא היש, כל-היש. כאשר פרצה הבריאה מתוך הכלום, כל-היש הביטה בכל הדברים בקבלה גדולה בלבה. בעת שהוא הביט במה שהיא בראה, הייתה שלווה, הייתה קבלה, כיוון שכל שנברא חי בתוך כל היש, ואכן, הוא כל היש. כיצד יכול דבר-מה להיות נפרד מאלוהים? אין זה אפשרי, ואין זה כך. הכל מקובל, הכל אהוב, הכל הוא אהבה. אתם שואפים להיות כאלוהים, האין זה כך? אזי, אהבה היא החוק הראשון, החוק האחרון, ההתחלה והסוף, המסע והיעד, אין כל מטרה גבוהה יותר מהאהבה, ואין מסע נפלא יותר מהאהבה. אהבה היא הכל ידידי האהובים. מהי מידת אהבתכם היום? מהי מידת אהבתכם את האדם שאתם רואים במראה? מתי תכירו סוף-סוף בכך שהתשוקה העמוקה ביותר שלכם היא לאהוב? מתי תוותרו סוף-סוף על ההתנגדות לקריאת הלב? מתי תאפשרו לאצבע האלוהים לגעת בכם? מתי תחבקו את עצמכם ותאמרו: “הכל בסדר איתי”? מתי? הקול הוא קולכם; כל הנצח לפניכם כדי להחליט. אתם יכולים לחזור לאהבה ברגע זה, בעוד כמה דקות, בעוד שעה, בעוד שבוע מעכשיו, בעוד שנה אולי, או בעוד כמה תקופות חיים. דבר אחד בטוח, אתם תשובו לאהבה, זה נתון, כל הנשמות שבות לאהבה, כיוון שזה החומר ממנו בנוי היקום, זה היסוד של הקיום, של כל המציאויות.

קחו רגע עכשיו וכנסו פנימה. השקיטו את המוח, והרגישו מקום בכם שהוא במרכז גופכם, מאחורי אזור הטבור. בנקודה זו, ממש לפני עמוד השדרה, עמוק בתוככם, ישנו אור; מקום זה נושא את רצון הנשמה שלכם לאהוב. דמיינו מקום זה, נשמו אל תוך מקום זה, עוררו אותו בעזרת רצונכם, והרגישו בלהבה של התשוקה האלוהית, הרגישו בה, חושו בה. אפשרו לה להיבנות בתוככם עד אשר תוכלו לצעוק שאתם רוצים לאהוב, שאתם רוצים לאהוב כל-כך שזוהי התשוקה המכלה שלכם כולה. אל תפחדו ממקום זה, כיוון שהוא גאולתכם, השחרור שלכם, הכרטיס שלכם הביתה, כיוון שהבית הוא המקום בו שוכנת האהבה. אין זה מקום פיזי, אין זה ממד, אין זו פלנטה אחרת, אלא מרחב בו מנצחת האהבה ומרחב בו האהבה היא הכוח המדריך והבונה בחייכם. חיו את החיים אהובים, אהבו את החיים! אהבו את האהבה עצמה, כיוון שהיא מי שאתם!

לעתים קרובות אתם שוקעים בחששות לגורל הפלנטה, דואגים לגבי התנאים הפלנטריים, דבר שמאפשר לכם להסית את תשומת הלב שלכם מעצמכם. אתם צריכים להזכיר לעצמכם שכל הנסיבות החיצוניות הן השתקפויות של העולם הפנימי שלכם, עולם המחשבה והרגש. המצב של הפלנטה שלכם, שהוא הבריאה של התודעה הקולקטיבית, הוא המראה שלכם. העולם שלכם, כדור הארץ, הוא מערכת אמונה. החושים שלכם אומרים לכם שהוא עולם פיזי, אבל הוא רחוק מלהיות פיזי, זו אנרגיה שהתאספה יחד אל תוך הדחיסות ובראה צורה. כל האנרגיה, בין אם “פיזית” ובין אם “לא-פיזית” מעוצבת על ידי המחשבה. המחשבה היא היוצר, הבורא, המקור של כל הדברים. אתם, אנחנו, כל הדברים, קיימים בתודעת האלוהים, כל היש. אתם נובעים מעולם של אנרגיה, אינטליגנציה ומידע.

אתם חייבים ללמד באמצעות דוגמה אישית. אהבו את עצמכם, והראו לאחרים בדרכים בטוחות כיצד ניתן לברוא מערכת יחסים חדשה עם הפלנטה, עם עמיה, עם כל היצורים שעליה ועם הכוח היצירתי של היקום. אתם, המחפשים ושואלי השאלות הללו, אתם המרפאים והמנהיגים של מה שמכונה “העידן החדש”. הפסיקו לכעוס על העולם, הפסיקו לקונן על כך שאתם עדיין כאן, הפסיקו לפסוח בין יהירות רוחנית לבין תשוקתכם העמוקה ביותר. קחו בעלות על הרצון שלכם לאהוב, נשמו אותו, הרגישו בו, התהלכו עמו, הפכו לרצון הזה. יש אהבה רבה כלפיכם, והיא ממש מתחת לאפכם, פשוטו כמשמעו, כל הזמן, בלב…