מדוע אתם נמצאים על כדור הארץ?

מאת ג’ון פאין
מאנגלית: סמדר ברגמן

מדוע אתם נמצאים על כדור הארץ? שאלה זו עתיקה כאנושות עצמה, כיוון שכל דור נאבק להסביר את הסיבות לקיומו. החיפוש הקבוע אחר תשובה, המלווה בערגה לדעת, הוליד תשוקה רבה באנושות. ככל שהאנושות התפתחה והפכה מודעת יותר לעצמה, התשובה עצמה השתנתה. במשך תקופות חיים רבות בהן חייתם אך ורק כדי לשרוד בסביבה זרה ועוינת לכאורה, התחלתם לברוא מבנים, שאחד מהם היה הדת הרשמית. הדת העניקה לכם תשובות רבות ובמידה רבה שירתה אתכם היטב. כאשר הנשמה משתכנת בגוף האנושי, היא מבקשת להתגבר על רבים מהאינסטינקטים הבסיסיים של החיה האנושית, משמע תוקפנות ופחד, ולהתפתח אל מעבר להם. הדת נתנה אפוא לדורות אינספור אפשרויות להתמקד במה שניתן להחשיב לאידיאלים גבוהים יותר.

אולם בזמן שבו האנושות ככלל שלטה שליטה מועטה באינסטינקטים החייתיים הנובעים מהמוח האנושי ומתגובות מערכת העצבים, הדת הפכה ממוקדת יותר בדוֹגמות אשר הכתיבו התנהגות אישית ובחירות של סגנון חיים. תורות ודוֹגמות אלה שירתו אף הן את האנושות היטב, הן סייעו לכם להתנגד לדחפים של בעלי החיים המפוחדים. חוקים בנושאי גניבה, רצח, כבוד, הוקרה ומוסריות העניקו לכם מיקוד ותוכננו גם כדי לברוא תרבויות וחברות אנושיות שהן מלוכדות ורחבות יותר במונחים של התפקודים, התפקידים ומערכות היחסים האנושיים. דבר זה בתורו העניק לכם הזדמנויות רבות לבחון את עצמכם ואת מערכות היחסים הבין-אישיות האנושיות, המשקפות את מערכות היחסים של הנשמות.

המדע הציע לכם תכופות את הרעיון שאתם פשוט התרחשות מקרית, רצף של כימיקלים ודחפים חשמליים שיצרו את הגופים ואת המוח האנושי החושב. אולם נקודת מבט זו, על-אף היותה מועילה במונחים של הבנת טבע הגופים שבהם אתם שוכנים, החדירה ברבים תחושה של בדידות. מן העבר השני, הדתות המאורגנות הציעו לכם את התפיסה של ישות עליונה אשר לה אתם חייבים להוכיח את ערככם ושלגחמותיה ולרחמיה אתם נתונים. אפילו בשנות ההתעוררות שלכם במאה השנים האחרונות, אלה אשר פרסמו דרכי חשיבה והוויה חדשות עדיין לא הצליחו לגמרי לשחרר את עצמם מהדעה המוגבלת של תכלית הנשמה. בזאת כוונתנו לכך שרעיון של נתיב אחד, ספציפי ונתון לאלוהים, לגן העדן, להתעלות, להארה וכן הלאה עדיין קיים במערכות האמונה שלכם.

ממש כפי שמחשבה חדשה מאתגרת את הדת המאורגנת וטוענת שהיא רחוקה ממנה, מחשבות חדשות רבות נגועות עדיין ב”מחשבה ישנה”. אנו ממהרים להוסיף כאן שאין זו האשמה של אף אחד, אלא שהדבר פשוט מייצג את עומקה של מסורת האמונות הללו. הגענו לכאן כדי לאתגר אמונות ורעיונות אלה. הרשו לנו לומר זאת בפשטות, אין זה משנה מהו סגנון החיים, מערכת האמונה, הדת או התורה הרוחנית שלכם, וללא קשר למעשים שלכם, למחשבות האפלות שלכם, לפחדים שלכם, אתם תגיעו לאותו גן עדן כמו כולם. כיוון שמה הוא גן העדן? האם אין הוא ביתכם הטבעי? האם אינכם מבלים זמן רב יותר בעולם הלא-פיזי מאשר בגופים הללו אשר בחרתם? ואתם בחרתם גופים רבים, לא רק את הגוף שאתם מאכלסים ומחזיקים ברגע זה בזמן, משום שאתם חייתם ומתתם פעמים רבות, מאות על מאות של פעמים. הרעיון שמחזור הגלגול מחדש מתוכנן כ”גלגל” עליו אתם עולים על פי מידת היותכם ראויים או זכאים ליחס מועדף, נולד ישירות מהרעיון שבדרך כלשהי אינכם טובים דייכם.

תורות רבות לימדו אתכם שנולדתם לחטא, לליקוי ואי לכך שהמשימה שלכם היא להשביע את רצון הישויות שהוצגו בפניכם, או לצעוד בנתיב מסוים בדרך לגאולה. הגאולה אינה קיימת, כל הישויות שוהות בחיבוק האל-האלה-כל היש. לנוכח החשיבה שמשגשגת בקרב הנשמות שמאכלסות את כדור הארץ, אפשר לדמיין שקיימת תחנת המתנה ספציפית עבור הנשמות הללו ~ מקום מיוחד שמבטיח שנשמות מדרגה שניה לא תגענה אל היקום, כיוון שיש בהן ליקוי מולד. שטויות במיץ!

כל הנשמות נולדות ונבראות בשלמות. אולם לא לכל הנשמות כמות שווה של ניסיון. כיוון שכאשר התודעה נולדת בהכרת כל היש, היא יוצאת ללמוד ולגלות את מהותה, והיא עושה זאת באמצעות בריאה. בריאה היא האמצעי הראשוני לגילוי העצמי, ובמקום שני וקרוב נמצאות מערכות יחסים עם אחרים. משום שכאשר אתם בוראים, אתם יכולים להתבונן בהשתקפות של לבכם וראשכם, ומה שאתם בוראים או מושכים אל עצמכם דומה לפעילות הפנימית של התודעה שלכם. כאשר נשמות נולדות, או כאשר תת-חלוקה של כל-היש הופכת מודעת לעצמה ופעילה, היא אינה נשלחת מיידית לכדור הארץ, כאילו היה סוג של בית כלא או גיהינום אשר בו היא חייבת להישאר עד אשר תהפוך “מושלמת” דיה כדי להישאר במצב הרוחני. כאשר אתם נולדים אל המודעות העצמית, אתם מבלים זמן רב במשחק בממלכות המחשבה. ממלכות המחשבה הללו רבות אינספור, כיוון שממש כפי שיש לכם תפיסות, מחשבות ורעיונות רבים, כך גם לכל-היש. ממלכות המחשבה אינן מוגבלות בתפיסה ובהתגשמות, ואי לכך קיימות ממלכות רבות אותן תוכלו לבחון לפני שתחליטו להיכנס למציאות מאתגרת יותר כגון דחיסות כדור הארץ.

בממלכות המחשבה יש נופים, עולמות גיאומטריים של מתימטיקה, עולמות של מוזיקה, צליל ורטט, ממלכות של צבע, ניחוח וגוון ~ שכולם מגרש המשחקים של הנשמה. כמה מהמציאויות הללו הן מציאויות “קבוצתיות” אשר בהן קבוצות של נשמות או בורא-מאסטר מחזיקים במיקוד עבורן, ומאפשרים למציאויות שכאלה להתקיים באופן מלוכד. מציאויות אחרות הן אישיות, מעשה ידיכם, או מעשה ידי שתיים או שלוש נשמות אשר מבקשות לשחק ולגלות באופן פרטי או בדרך ייחודית יותר. בנוסף לעולם המחשבה הבלתי-מוגבל, קיימות גם ממלכות פיזיות, שהן בתורן ממלכות מחשבה ממש כמו כל האחרות, הממלכות של היקום הפיזי שלכם והממלכות הפיזיות האחרות. היקום, כפי שגילו המדענים שלכם, הוא עצום, מרחב שלא ניתן למדוד את מרחקיו הממשיים. מספר האפסים המודדים מרחב זה הוא פשוט מספר שנמצא מעבר להבנה האנושית, ואף-על-פי-כן אנו אומרים לכם שהיקום הפיזי שלכם, זה המורכב מגלקסיות גדולות, מערכות שמש, פלנטות ומרחב בין-כוכבי עצום, הוא רק אחד מהעולמות הפיזיים שבקיום, ואפילו בתוך היקום הזה שאתם מגדירים כשלכם, יש מגוון עצום של עולמות, שכמה מהם לא תואמים לכללי המדע, המתמטיקה והפיזיקה המקובלים שלכם. דמיינו, אם תוכלו, גליל קוסמי הנמשך לאורך ריקנות הכלום ומתוך גליל זה יוצאות שלוחות של אנרגיות הדומות לכנפיים אשר יוצרות מישורי אנרגיה רבים המשתרעים אל הריק. תמונה זו תהיה דימוי הולם למקום ממנו נובעות מחשבה טהורה ואנרגיות חסרות צורה כדי לברוא את היקומים הרבים.

כל-היש הוא עצום, כה גדול הוא מגרש המשחקים שלכם שההנחה שאתם קשורים בדרך כלשהי לכדור הארץ היא הנחה מגבילה. מי הוא הבורא? מה ברא את היקומים הרבים? כולנו בראנו! זו משמעות המילים “כל-היש”, כל אשר יש. אם אלוהים הוא כל-היש, וכל-היש הוא כל אשר יש, אזי אתם, אנו, אנחנו, הם, האחרים, כולם והכול מהווים חלק מכל-היש ואי לכך חלק מהבורא האל-האלה-כל היש. לכל ישות מתנת הבריאה ~ בריאה היא מחשבה מוגשמת, אתם בוראים באמצעות המחשבות שלכם, אתם מושכים באמצעות הרגשות שלכם, אתם מפיקים תהודה באמצעות שילוב של המחשבות והרגשות שלכם, ובאמצעות תהודה זו אתם מעצבים את המציאות שלכם. כדור הארץ, כמו כל מקום בקיום, קיים בשל מחשבה וכוונה מכוונת. אנו מתארים מציאויות כגון כדור הארץ כמציאות קולקטיבית או מוסכמת. כל קבוצת נשמות מנוסה או מתקדמת, בוראים-מאסטרים, מחזיקה במיקוד של מחשבה טהורה אשר אוחזת בלכידות כדור הארץ על כל ביטויו והתגשמויותיו גם יחד. הדבר נעשה כשירות לאלה אשר בחרו לשחק בכדור הארץ ולחוות אותו ואת כל המגוון והשוני שהוא מספק. רבים מכם היו בעולמות אחרים, עולמות פיזיים שהם הרמוניים ורגועים יותר, בהם לא קיימות הסערות הרגשיות הגדולות שמאתגרות תכופות את החיים על כדור הארץ. אולם עבור נשמות רבות, האתגר הכרוך בהפיכתן מודעות לעצמי הגדול יותר ובעידון האנרגיה והמיקוד שלו לנוכח התכונה הרבה, הוא פיתוי שהן אינן יכולות לעמוד בפניו. האם תוכלו לדמיין שאתם משחקים במשחק מחשב ורמת “מתחיל” או ברמה “קלה” לנצח נצחים? האם לא הייתם מתעייפים במהירות רבה?

האם אינכם אומרים לעצמכם: “אני רוצה להתקדם, אני רוצה לגלות כיצד אצליח ברמה אחרת?” האם הייתם רוצים לשחק במשחק השחמט רק עם מתחיל שאתם יכולים תמיד לנצח? האם הייתם רוצים לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולא לקבל כל תובנה בקשר לעצמכם, לא להרחיב את המיומנויות שלכם, ללא תחושת הישגיות? לא! וכך חשות גם הנשמות. בואו נדבר אפוא על תפיסה זו. האם כדור הארץ, על כל תהפוכותיו הוא מקום אליו נשלחים “קשי התפיסה” של היקום? או האם הוא מקום שבו הנשמות מבקשות להתרחב, להתעדן ולשפר את מיומנויותיהן? התשובה השניה היא התשובה הנכונה!

לפני שבאתם למקום זה שיחקתם בעולמות רבים. כמה מכם עטו גופים פיזיים בעולמות שהם דחוסים פחות באנרגיה שלהם מאשר המקום המכונה כיום בפיכם בית. פלנטות אלה העניקו לכם את ההזדמנות להתרגל לרעיון של גוף פיזי ולכמה מהמגבלות הכרוכות בכך. תקופות חיים אלה היו הזדמנות שניצלתם כדי להקל על עצמכם את הכניסה לעולם הדחיסות, המכונה בפיכם חומר. עולמות נבראו על-ידי קבוצות של נשמות כסוג של גן ילדים או כיתה א’, כדי שנשמות תוכלנה לחוות בקלות את תפיסת הפיזיות ואת ההנאות והשמחות הרבות שניתן לחוות בקיום הפיזי.

לא כולכם העזתם להיכנס לעולמות הללו. כישות אנרגטית טהורה, בחרתם למזג את האנרגיה ואת המחשבות שלכם עם מרכיבים רבים של המציאות הפיזית של כדור הארץ לפני שהתגשמתם, באמצעות מיזוג עם וירידה אל תוך גוף פיזי. רבים מכם חלקו את מודעותם ואת האנרגיה שלהם עם עצים, אבנים, נופים, בעלי חיים, שטחי מים והאוויר שאתם נושמים. האם פגשתם מעודכם עץ זקן שדומה שהוא חכם? אולי אפילו חשתם בנוכחות של ידיד ותיק? הרשו לנו להסביר. אנרגיה, שהיא מחשבה ורגש, אינה מוגבלת, היא רק משתנה. היא לעולם אינה מתפוגגת או נעלמת, והיא נושאת בתוכה תיעוד של העבר. אנרגיות של אירועים ונסיבות מותירות חותם בל יימחה על כל הדברים הפיזיים, בין אם הדברים הפיזיים הללו הם בתים, אבנים, קירות או עצים. כאשר עץ גדל במשך כמה עונות, הטבעות שלו הופכות לא רק לתיעוד העונות, הגשמים, אור השמש ותנאים סביבתיים אחרים, הן גם מתעדות את האנרגיות השלטות שבסביבתו. בדרך זו, עצים זקנים הם היסטוריונים. עצים שכאלה חביבים על נשמות רבות המבקשות למזג את האנרגיה שלהן עמם לפני שהן מתגשמות ולעתים גם בין הגלגולים. מיזוג זה של אנרגיית הנשמה עם האנרגיה של העץ מאפשר לנשמה לחוות את ההיסטוריה והאנרגיה של כדור הארץ ובמידה רבה, נשמה תבחר עץ שנמצא באזור הקרוב למקום שבו היא מתכננת להתגלגל. כאשר אתם פוגשים בעץ ידידותי, או בעץ חכם, דעו שלא רק שאתם מרגישים בניטרליות הטבועה בטבע, אלא אתם גם מרגישים באנרגיה האוהבת של הנשמות שבוחנות את כדור הארץ ממקום ניטרלי זה.

כפי שהנשמה ממזגת את האנרגיה שלה עם העץ כדי לחוות את האנרגיה המאוחסנת בו, כך גם העץ רוכש תועלת מהנוכחות של הנשמות שביקרו בו. האנרגיה שלו עצמו מוטבעת באנרגיה של הנשמות המבקרות. אנרגיה היא מידע, ובשל כך, חותם של ההתנסויות, האהבה והחכמה של הנשמות מוטבע בתוך העצים! בדרך זו, אתם עשויים לחוש בקשר שיש לכם עם העץ, להרגיש כאילו העץ מלמד אתכם, או מנחם אתכם בזמנים של צער, אבל או סכנה. בזמנים אלה אתם מרגישים במהות ובאנרגיה של הנשמות, נשמות שנטולות אנרגיות רגשיות סוערות הנוכחות על כדור הארץ. תהודה זו הן עם הניטרליות של הטבע והן עם האהבה של הנשמות המבקרות, מן העבר וההווה, מאפשרת לכם להתחבר לחכמה ולנחמה של ידיעת הנשמה שלכם. באופן מהותי, ברוב המקרים, ההוראה, הנחמה, הביטחון נובעים מבפנים, אף-על-פי שלפעמים, נשמה שנוכחת תקרין אליכם אנרגיות של אהבה ותמיכה, אבל רק אם היא מרגישה שהיא לא תגרע מהיכולת הטבעית שלכם לזמן משאבים פנימיים. נשמות נזהרות מאוד שלא להתערב בנתיב הצמיחה והגילוי העצמי של נשמה אחרת.

הדבר נכון גם לגבי אבנים, הרים ולעתים קרובות מאוד גם לבעלי חיים ביתיים כגון כלבים, חתולים וסוסים. נשמה לא מתגלגלת בתוך עץ, אבן או כלב, הנשמה ממזגת חלק קטן של מודעותה עמם, ודבר זה מורגש תכופות על-ידי אלה מכם שרגישים לאנרגיות רוחניות.

אומני