מגנטיות ותודעה

עמיר כהן

פברואר 2015

 

מקורו של השדה המגנטי נובע מסיבובו של כדור הארץ סביב צירו. התנועה הסיבובית יוצרת זרימה של מתכות נוזליות, המצויות בחלקו הפנימי של הכדור, ואלו יוצרות זרם חשמלי הבא לידי ביטוי כשדה מגנטי. במלים אחרות: השדה המגנטי מבטא כוח שמפעילים זרמים חשמליים שמקורם בלב כדור הארץ.  

זה שנים רבות ידוע שעוצמת השדה המגנטי נחלשת, אלא שלאחרונה דיווחה רשות החלל האירופאית שבמדידות שביצעו לווייני הרשות במהלך 2014, התגלה שעוצמת היחלשותו של השדה הואצה – מקצב של 5% מדי מאה שנים לקצב של 5% מדי עשר שנים. 

במקביל לגילוי החדש של רשות החלל האירופאית, צוות של שבעה מדענים שחקר סלעי בזלת בצפון איטליה, פרסם מחקר המצביע על כך שההיפוך האחרון במיקומם של הקטבים המגנטיים, שאירע לפני כ-780,000 שנים, התרחש בתוך פחות ממאה שנים מרגע שבו החל התהליך.*

כיוון שלכל אחד מאיתנו יש שדה מגנטי שמקורו בתהליכים ביולוגיים המתרחשים בגופנו והמושפעים מהשדה המגנטי של כדור הארץ, ברור עד כמה הנושא קשור באופן אישי בכל אחד מאיתנו.

הייתכן שכבר כיום אנו מצויים בעיצומו של תהליך שבסופו הקטבים יתהפכו? הייתכן שעוד במהלך תקופת חיינו נחווה שינוי דרמטי בעולמנו?

בתקשור זה מפרטת ההדרכה הרוחנית את הקשר הקיים בין מגנטיות ותודעה, ומשרטטת את הכיוון שאליו צועדת האנושות בתקופה הקרובה.

Earth_s_magnetic_field

הדמיה של השדה המגנטי של כדור הארץ (מקור: (European Space Agency

אהובים יקרים, בימים אלו עולמכם משתנה ואחד מהשינויים החשובים יותר עוסק במגנטיות.

ככלל אפשר לומר, שככל שאתם ממוגנטים יותר, כך ברמה הפיסית אתם נמשכים יותר לדברים ורמת תודעתכם נמוכה יותר. לא מדובר באמירה שלילית, אלא בעובדה קוסמית: בשעה שאתם נמשכים לדבר מה, אתם ממוקדים בו ומשמעות הדבר היא שאתם מקדישים קשב רב למושא שאליו אתם נמשכים.

לדוגמה: כשאתם חומדים בגד יפה שאתם רואים בחלון ראווה של חנות הרי שכל ישותכם מרוכזת בו. כלומר, אתם מפנים משאבים אנרגטיים רבים לכיוון אותו הבגד, ובאופן טבעי נחלשות באותו זמן שאר יכולות הקשב שלכם. אתם צופים ב”מושא הערצתכם”, ממקדים בו את תשומת לבכם והדבר בא על חשבון תשומת הלב שאתם מקדישים לדברים אחרים. חלוקת הקשב שלכם מאוזנת יותר שעה שאינכם ממוקדים.

ככל שכוחו של השדה המגנטי המופעל עליכם עוצמתי יותר, כך אתם ממוקדים יותר בארצי, שאליו אתם נמשכים תרתי משמע. הכוח המגנטי מכייל את תשומת ליבכם לארצי חֵלֶף הרוחני, לוויברציות הנמוכות חלף הגבוהות.

בשעה שהמגנטיות של עולמכם נחלשת אתם פתוחים לרוחני, לַפַּחות חומרי, אתם מאוזנים יותר, ומשום כך כשהשדה המגנטי נחלש – רמת תודעתכם עולה.   

גאיה משתנה

בימים אלו מגיעה אנרגיה בעלת רטט גבוה ממרכז הגלקסיה שלכם אל השמש, וממנה אליכם. אור נוסף מגיע לעולמכם והוא מאפשר שינוי. האור המגיע מכיל אינפורמציה, ידע נוסף המאפשר לכם להשתנות.

האור מגיע וגאיה (Gaia) משתנה. ליבת המתכת הפנימית של עולמכם מֵאֵטה את קצב סיבובה. חלקו הפנימי הנוזלי של כדור הארץ מאט את קצב תנועתו והדבר משפיע על השדות המגנטיים, הם נחלשים.

התסמינים שאתם חשים בהם בתקופה זו כוללים התחממות גלובלית, האצה בכמות רעידות האדמה, הפשרה מואצת של הקרח בקטבים, שינוי מואץ במיקומו של הצפון המגנטי, התפרצויות הרי געש ועוד – עולמכם משתנה. גאיה מתעוררת, משתנה ומנערת את עצמה, כשם שדוב מתעורר משנת לילה ארוכה כשהוא “מריח” את בוא האביב.

הכל אחד ובשעה שגאיה משתנה גם אתם משתנים. אינכם נפרדים כפי שאתם חשים, אתם חלק מתודעה משותפת גדולה, ובימים אלו, כשהטבע כולו משתנה, אתם, כחלק מהמכלול, משתדרגים, רמת תודעתם עולה מדרגה אחת מעלה. בתקופה קצרה אתם עוברים שינוי מהיר והופכים לדבר מה אחר. כחלק בלתי נפרד מגאיה אתם מתעוררים, מתנערים ותוך כדי התהליך שואלים בוודאי האם התהליך מוביל לשינוי דרמטי בקטבים המגנטיים?

תשובתנו היא כן, אך לא באופן שבו רובכם תופסים את פני הדברים. 

יצירת מציאות

ככל שמגיעה אנרגיה בעלת רטט גבוה יותר כך השדה המגנטי נחלש, הרטט של כדור הארץ עולה, ומשמעותו של דבר היא שאתם מנווטים את עולמכם בדרגת חופש גבוהה יותר. קיימת לכם כיום “רוח גבית” חזקה יותר לתהליך של שינוי.

כל תודעה יוצרת מציאות וכך גם אתם יוצרים את עולמכם. אנרגיה היא כחומר ביד היוצר וכיוון שאתם חיים בכוכב בעל בחירה חופשית מלאה, הרי שאתם יוצרים 100% ממציאות חייכם.

עיני היקום כולו נשואות בימים אלו אל עבר כוכב הבחירה החופשית והשאלה הנשאלת ברחבי היקום כולו היא לאן תקחו את הדברים מכאן והלאה. אתם עוברים תהליך התעלות כשם שכל יקומנו עובר, אך כאמור לכם בעולם זה בחירה חופשית מוחלטת.

משום כך איננו יודעים האם הקטבים המגנטיים יעברו היפוך, אך אנו יכולים לתאר לכם את התהליך כפי שהוא התבצע בכוכבים אחרים ביקום, שעברו ממש כמוכם שינוי של עליית רטט:

ככל שהכוכב מאוזן יותר, כך גם הכוחות המגנטיים מאוזנים יותר. צפון מתקרב לדרום, דרום מתקרב לצפון. ככל שהדואליות שלטת יותר, כך גדל המרחק (הנפרדות) של צפון מדרום. 

כוכבים אחרים שחוו כמוכם תהליך מהיר של שינוי רטט הצליחו פחות בתחילתו של התהליך, קרי עברו שינויים והיפוכים, אך בהמשך התאזנו. אפשר שגם אתם תעברו מספר היפוכים במאות השנים הקרובות ואפשר שתתאזנו מיד. כאמור – הרשות נתונה בידכם. 

באיזו מידה, כשרמת האהבה בעולמכם תעלה, תפחת האלימות? עד כמה, כשהרטט יעלה, תגבר האחדות? באיזה אופן, כשאור נוסף ישרה בישותכם, תימשכו לרוחני? התשובות הן בידכם. אנו רואים את סופו של התהליך שבו שלום ושלווה, אחווה ורעות, אהבה ואיזון שורים בעולמכם, אך מהו הזמן המדויק בזמנכם שלכם שבו יגיע השינוי? לכם הפתרונים, מדובר בתהליך שבו אתם מגלים את עצמכם מחדש – בעצמכם.

כשם שהיוגי עומד על ראשו וזווית ראייתו ותפיסת עולמו משתנות, כך גם אתם מתעוררים בתקופה זו למציאות אחרת. הפוטנציאלים כולם מונחים לפניכם אך, כאמור, השאלה היא באלו מהם תבחרו. הפתרונים לכם, הרשות נתונה.

יחד עם זאת, הכל צפוי – השדה המגנטי נחלש, אור רב יותר מציף את עולמכם, האמת הקוסמית הופכת ברורה יותר. בסופו של התהליך, כשרמת אהבה גבוהה תשרה במקומותיכם, לא תהיו עוד מצויים במקום שבו אתם מצויים פיסית כיום, צפון ודרום מגנטי ישתלבו אז זה בזה.  

האם מדובר בהיפוך הקטבים או בהגעה לנקודת איזון?

מדובר בשינוי שאת טיבו אתם קובעים. ככל שכקולקטיב אתם מאוזנים יותר, מחזיקים ברמת אהבה גבוהה יותר, כך השינוי אל עבר האיזון שבו צפון ודרום מתאחדים מהיר יותר. אנו רואים אחדות ומכאן איחוד בין צפון לדרום.

אם אנו יוצרים 100% ממציאות חיינו כיצד זה ש”הכל צפוי”?

אתם יוצרים 100% ממציאות חייכם, אך מסגרת חייכם קבועה. אתם כצייר המצייר תמונה בתוך מסגרת נתונה. ברמת הרטט האינסופית של הבית משעה שהחל המשחק הוא גם הסתיים, אלא שאתם בחרתם לחוות אותו בהילוך איטי. בחרתם לחוות רטט נמוך וזמן איטי בעולם זה כדי לחוות לפרטי פרטים את אשר חוויתם בהבזק. משום כך נחזור ונאמר שאתם יוצרים את מציאות חייכם בתוך מסגרת חייכם. ידוע שבתקופה זו תעברו שינוי, אך את טיבו של השינוי אתם יוצרים יום-יום, שעה-שעה, תודה.

אור ואהבה,

הבית.

* לקריאה נוספת:

(1) http://www.scientificamerican.com/article/earth-s-impending-magnetic-flip/

(2) http://iceagenow.info/2014/10/earths-magnetic-field-weakening-ten-times-faster-thought

(3) http://thewatchers.adorraeli.com/2014/10/15/earths-magnetic-field-can-flip-in-less-than-100-years-study

(4) http://www.foxnews.com/science/2014/10/21/earth-magnetic-field-could-flip-in-our-lifetime