להציל את הפלנטה או להציל את עצמכם?

אומני מדברים על נושאי סביבתיים

באמצעות ג’ון פאין

מאנגלית: סמדר ברגמן

ידידים אהובים, זה אומני. זמן רב למדי עבר מאז תקשרנו אתכם באמצעות דפים אלה ואנו שמחים מאוד לפגוש בכם שוב. רבים מכם מודאגים בגין זיהום סביבתי, מאמינים שהעולם זקוק להצלה ושהחיים על כדור הארץ שרויים בסכנה חמורה.

כפי שאתם חושבים, כך אתם

אהובים, ברצוננו להזכיר לכם שכל הנסיבות החיצוניות הן השתקפויות של העולם הפנימי, עולם המחשבה והרגש. מצב הפלנטה שלכם, שהוא בריאתה של התודעה הקולקטיבית הפנימית, הוא המראה שלכם. העולם שלכם, כדור הארץ, הוא מערכת אמונה. החושים שלכם אומרים לכם שזהו עולם פיזי, אך הוא רחוק מלהיות פיזי. הוא אנרגיה שהתאספה יחד אל תוך הדחיסות ובראה צורה.

כל אנרגיה, בין אם “פיזית” ובין אם “לא-פיזית”, מעוצבת על ידי מחשבה. מחשבה היא היוצרת, הבוראת את כל הדברים והיא המקור של כל הדברים. אתם, אנו, כל הדברים, קיימים בתוך תודעת האלוהים, כל-היש.

תודעה קולקטיבית

הפלנטה שלכם היא השתקפות של התודעה הקולקטיבית של האנושות. הבעיות והאתגרים שלכם הם השתקפויות של שלב האבולוציה בו אתם מצויים כעת. האנושות מתחילה עתה להתרחק מהיותה שליטת הפלנטה, וניתן להבחין במבטים חטופים פה ושם שהיא הופכת בהדרגה לאור חדש, כמו שחר זהוב חדש, שבו יותר ויותר אנשים מתחילים להבין שכאחד מהמינים החשים שבתוך המערכת שלכם, התפקיד שלכם הוא תפקיד של שומרים.

מה הם הפתרונות?

פתרונות לבעיות הללו קיימים. הם קיימים בתוך השכל שלכם, והם קיימים כטכנולוגיה. כל הטכנולוגיה שאי פעם תתקיים, כבר קיימת. אולם, אתם חייבים לתפוס את האפשרות שהיא קיימת, לפני שתוכלו להגשים אותה. אלה מכם שמודאגים בנוגע לסביבה, עושים רבות כדי להוסיף לזיהום שעל הפלנטה באמצעות הוספת המחשבות שלכם הגורסות ש”זה מצב בלתי-אפשרי” וש”העולם חולה וגוסס”.

עולמות אינם גוססים, הם פשוט מתפתחים ומשתנים. זנים לא נכחדים, הם מגלים הזדמנויות אחרות. שום דבר, שום דבר, אינו אובד ביקום לעולם. אין זה אפשרי, הכל קיים בתוך כל-היש, ובתוך כל-היש נמצאים כל-שהיה וכל-שיהיה. שום דבר אינו אובד לעולם, הדבר פשוט אינו אפשרי!

מהי אפוא הבעיה האמיתית?

העולם שלכם מזוהם בפחד, הוא מזוהם בחרדה, הוא מורעל בתיעוב-עצמי, הוא מוכתם בספק, והוא מלוכלך בשקר שאתם אינכם אהובים. זה הזיהום הגדול מכולם. אורניום, קדמיום, חד תחמוצת הפחמן הם אך ורק מינרלים וגזים. הדברים שאנו מדברים עליהם הם סרטן המכרסם ברוח האנושות.

כפי שאתם חווים את עולמכם הפנימי, כך יהיה עולמכם החיצוני. כפי שאתם מאפשרים לפחד, לספק ולרגשות חוסר-ערך שלכם לזהם ולטמא אתכם, כך תגשימו זיהום חיצוני. במה צריכים המינים להאמין על עצמם כדי לברוא דברים שכאלה? ללא ספק, הם שכחו שהם אלוהים ושהם אהובים מעבר לכל מידה. האתגר שלכם הוא לא הזיהום החיצוני, כיוון שהוא ייפתר מעצמו, עם הזמן. האתגר האמיתי הוא זיהום הקיים בהכרה וברגשות שלכם. זה האתגר הגדול יותר. אבל למרבה הצער רובכם מעדיפים להתמקד בדברים החיצוניים. רובכם מעדיפים להאשים אחרים, או לומר שהצעירים או הלא-משכילים או תאבי הכוח הם האשמים. ככלות הכל, האם לא הנשמות הצעירות הן הגורם לכל הסבל שלכם? האם זו לא אשמת ההורים שלכם, או אשמת הדור שלהם? אז מדוע אתם מאשימים? אתם עושים זאת כיוון שאתם מפחדים להתמודד עם האתגר האמיתי, ואתגר זה הוא האהבה.

שני גורמי הזיהום הגדולים ביותר על הפלנטה שלכם הם: “איני אהוב/ראוי” ו”אני חסר אונים”. מי מכם מוכן לומר לחברו: “תשוקתי הגדולה ביותר היא לאהוב ואני מוכן להראות לך מי אני באמת כדי שגם אתה בתורך תוכל להיות מי שאתה באמת”? מי מכם מוכן לומר: “אני ואבי אחד”? מי מכם? המאסטר אמר פעם: “בטרם יקרא התרנגול, שלוש פעמים תתכחש לי”. הוא דיבר אליכם, כיוון שמתוך ההתבוננות שלנו, כולכם מכחישים את האל/האלה שבפנים – באופן קבוע.

כאשר תהיו מוכנים לאמץ אל לבכם את האמת הגדולה ביותר שלכם, הדבר יתפשט כאבקת-פרחים בקרב בני האדם, ויפרה את האנושות בשינוי. כאשר אתם נפתחים לעצמיים הגדולים יותר שלכם, אתם נפתחים אל מקור יודע-כל, ושם כל הפתרונות שלכם ימצאו.

נכון לומר שהדרך באמצעותה תשנו את העולם, היא שינוי עצמכם. כאשר אתם משתנים, כאשר אתם מאפשרים לאור שלכם, למהות שלכם, לאהבה שלכם, לזהור, אתם מקרינים רטט חדש, רטט שאותו יכולים לחוש הסובבים אתכם.

כאשר אתם עושים זאת, גם הם מתחילים להדהד אתכם, יש שעושים זאת מייד, ויש שעושים זאת עם הזמן. זהו השירות הגדול ביותר שלכם לאנושות. המדד היחיד לצמיחה רוחנית, ידידיי האהובים, הוא היכולת שלכם לאהוב, וזה מתחיל אתכם. אתם יכולים להעניק לאחרים רק את מה שיש לכם ואתם יכולים לקבל מהאחרים רק את מה שאתם מוכנים להעניק לעצמכם. אתם המרכז, אתם העולם, ואתם הבורא!

קחו אחריות – כלפי הכל!

אנו הבחנו שאלה מכם שרואים את העולם במונחים של “משהו כאן לא בסדר”, פשוט משליכים עליו את האמונה שלהם, שהחיים שניתנו לכם שגויים בדרך כלשהי. אתם שופטים את הנסיבות שלכם, את המשפחה בה נולדתם ואת אירועי הילדות שלכם. כאשר אתם נכנסים לנתיב הריפוי ומאמצים את כל שאתם, כל שניתן לכם ואת החיים שלכם, תשומת הלב שלכם מופנית פנימה.

כאשר תשומת הלב שלכם מופנית פנימה, אתם רואים פעם נוספת שכל שיש לכם וכל שחוויתם נבחר ברגע. כאשר אתם רואים את העולם כמזוהם, זו השתקפות של הזיהום הפנימי שלכם, שנוצר ותוחזק על ידכם. איננו מבקשים להאשים אתכם בכך, כיוון שאנו מבינים שזה אתגר לעתים לראות בבהירות, כאשר ההתנסויות שלכם בעולם הפיזי כה ממשיות.

אולם, כל ריפוי, ובכלל זה ריפוי והתפתחות הפלנטה, מתחיל בכם. ראיית בעיות העולם והאומות כבריאה של אנשים פחות מודעים מכם אינה משרתת אתכם. תפיסה זו בפשטות מחמירה את הבעיה.

כאשר אתם מביטים בעולם, שאלו את עצמכם מהי תרומתכם לו. אם אתם כועסים או ממורמרים בגין זיהום הסביבה וחשים נעלים על אלה שאתם רואים כאשמים, מהי אפוא תרומתכם לפלנטה? כעס, התמרמרות ויוהרה כמובן, ואתם מזהמים את האֶתֶר באמצעותם.

הנשמה חווה הכל כשווה

מהות הנשמה היא לחוות את כל הדברים כשווים. כאשר אתם מפרידים את עצמכם ל”אנחנו והם” אתם פשוט בוראים עוד נפרדות, ולמרבה הצער, הנפרדות שאתם חשים היא הנפרדות מנשמתכם. הנשמה שלכם אינה רואה “אנחנו והם”, היא כוללת את כל הדברים, את כל האנשים, את כל דרכי החיים ומכבדת ומעריכה את כל רמות התודעה.

השלב הקשה ביותר בצמיחה הרוחנית שלכם הוא כאשר אתם תופסים לראשונה את החזון הגבוה יותר שלכם; רואים מה אפשרי עבורכם ועבור האנושות. כאשר אתם עושים זאת, רבים מכם נופלים למלכודת ההשוואה, שבה אתם משווים את החזון החדש שלכם עם דרכי החיים, ההוויה והעשייה הישנות שלכם. לפיכך, המלכודת היא שלעתים קרובות אתם רואים את אלה שעדיין חיים על פי הדרכים הישנות, כפחותים. דבר זה אינו משרת אתכם ואותם, אלא פשוט בורא עוד נפרדות, אותה שואפת הצמיחה הרוחנית להפיג.

רצון גבוה יותר שואף לאחד בין ניגודים, להביא להרמוניה ולאחד; זהו רצון נשמתכם. המפתח, אהובים, הוא לקבל את מי שאתם ואת המקום שאתם נמצאים בו, לקבל את הגוף שלכם כפי שהוא, לכבד את הוריכם על שהזמינו אתכם אל העולם הזה, לחוויה פיזית זו ולקבל את כל תנאי כדור הארץ בשוויון.

כדור הארץ עבר שלבים רבים. ממלכות, אימפריות, אומות ותרבויות קמו ונפלו, עולמות סביבתיים שלמים קמו לחיים ואז מתו, ואף-על-פי-כן הפלנטה נשארת בתפארתה. כדור הארץ שלכם עבר מחזורים רבים מאוד, והתפוררותו של המחזור הישן היא שאפשרה את כניסתו של החדש.

זנים רבים הוכחדו וכמה מודאגים מאוד עקב כך. לאן אתם חושבים שהם הולכים? הם חוזרים למקום ממנו באו, אל הרוח. שום דבר לא מת ושום דבר לא אובד. הוא פשוט משנה את עצמו ומכין את עצמו למסע אחר.

בסופו של דבר הפלנטה שלכם תמות, אין זו רק אמת רוחנית, אבל המדענים שלכם יודעים זאת. כדור הארץ הוא גוף של ישות אדירה, ממש כפי שגופכם מארח את נשמתכם, וממש כפי שגופכם שלכם ימות, יאפשר לכם לצאת למסע אחר, כך גם גופו של כדור הארץ, השמש שלכם וכל הפלנטות.

אל תדאגו לעתיד כדור הארץ; ביטחו פשוט שהכל כשורה במחזור טבעי זה של אבולוציה אנושית. אנו חוזרים שוב, זיהום סביבתי הוא תוצאה של לבבות ומוחות האנושות הדבקים עדיין באמונות ובמחשבות מזהמות בקשר לערכיות שלהם.

כאשר אתם מרפאים את לבכם והופכים אחד עם כל שאתם רואים, אתם מפסיקים לזהם את האתר והאהבה שלכם הופכת לתרומה שלכם לסביבה. ככל שהאהבה שלכם גוברת, אתם תכבדו באופן טבעי את כל החיים, את הסדר וההיררכיה של החיים, ותחיו בהרמוניה. לא ניתן לאלץ דברים אלה, אבל הם מבעבעים בתודעת האנושות. וזה מתחיל בכם.

כדור הארץ הוא ביתכם, אהבו, הוקירו והעריצו אותו כאילו היה גופכם. וממש כפי שלא תבוזו לאחר על שהוא מזהם את גופו, אל תבוזו לאלה המזהמים את הפלנטה שלכם, כיוון שהבוז שלכם רק מוסיף לזיהום. הכל כשורה ביקום, וזהו היקום שלכם, אתם בראתם אותו. אז איזו מן פלנטה הייתם רוצים לברוא? זכרו, הבורא יכול לברוא רק מבפנים, ולכן זה המקום הטוב ביותר להתחיל בשיקום הסביבה.