להביא את האני אל העצמי הגבוה

לקלף את השכבות עד למקור המהות הפנימית

יערה בויום-קפלן

אפריל 2016

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

כיצד תוכלו לשמוע את עצמיותכם הקוראת להגשמה כאשר מהותכם מוקפת ומצועפת בתכשיטי אישיותכם, שהפכו סימן ההיכר המקובע שדרכו אתם רואים, בוחנים ומשדרים לעולם?

העצמי הגבוה מנסה בכל דרך אפשרית ללחוש לכם באוזניכם את עיקרי מהותכם, את האופנים השונים שבהם הוא יכול להתגלם ולממש את עצמו על הקרקע, לאפשר לאותה מורכבות הנקראת “בן אנוש” להתעלות לדרגת התעופה ולהביא את אותה רוח שמימית לביטוי בדרכי החומר והאדמה.

האדם הינו תוצר של חיבורים רבים המרכיבים את מהותו, את אופן התנהלותו בעולם. רמת המורכבות הינה כמעשה קסמים בלתי נתפס. האדם המורכב מגוף שפועל ושמקבל פקודות וממוח המייצר הוראות לחלקיקים להסתדר בצורה מוגדרת לתפקיד מוגדר, כאיבר, כחומר, כפעולה – הינו פלא הבריאה. פלא הפועל ומורכב מחיבורים ומזרימה בין הגופים האנרגטיים השונים. פלא המהווה ביטוי לאופן שבו הוא מצליח להוריד מטה אל החומר והאדמה את רגשותיו, את מחשבותיו ואת הפן הרוחני הגבוה.

אם כן, האדם הינו יצירת אומנות מורכבת, ובכל זאת קיימת בה איזו הפרעה החוסמת את דרכי הפעולה אל על. אל ההוויה בה אדם חי בתקווה, הכרת היש, שלווה, הנאה, שפע ובריאות. הפרעה המצעפת את עיני האדם ויוצרת ערפל סביב התודעה הגבוהה.

יש להבדיל בין האני – שמייצג את האישיות הנוכחת בעולם, לבין העצמי – שמגלם את כוחות הבריאה והבריאות, ההגשמה ותחושת השייכות והמהות.

בכל אדם התגבשה אישיות במשך שנותיו וגלגוליו בחומר. בכל אדם קיים הפן הנשמתי הגבוה, העצמי הגבוה. מקור המהות. מקור הכוח האלוהי.

גיבוש האישיות הינו התקבעות של תכונות כתוצאה מרגשות בשילוב מערכי אמונות, מסקנות והחלטות שרכשתם מתוך סך חוויות שחוויתם בעוצמה גבוהה. עוצמה שהפעילה את מנגנוני הישרדותכם. מנגנונים חשובים מאין כמותם במצבים של חיים ומוות, אך מנגנוני פעולה אלו השתלטו לגמרי על תודעתכם וחייבו אתכם לפעול בעוצמה של הישרדות גם בחיי היום-יום השקטים והרגועים.

לכמה אנרגיה וכוחות זקוקה המערכת כדי לתפקד במצב מצוקה הדורש הישרדות. זוהי זליגה על בסיס יום יומי של האנרגיה המתועלת בגופכם להתחמשות ולדריכות. הדבר משול למדינה שבמשך שנים רבות פועלת במצב מלחמה. כל אוצרותיה ומשאביה מגויסים לאותה לחימה. הדבר פוגע ישירות בכלכלה, בתרבות, בתזונה ובחינוך.

אך, האם באמת זהו מצב לוחמה או שהפחד מהחוויה הקדומה השאיר אתכם בתחושה כה עזה של כאב, עליבות וצער עד שהתקבלה החלטה פנימית כי החיים, העולם, אינם מקום בטוח ומשם המסקנה כי עליכם לעמוד היטב על המשמר.

אדם זקוק לשמירה עצמית. זקוק לביטחון ולהגנה, אך ברגע שהוא הופך את עצמו למדינת לחימה בהנהגה צבאית, הוא מחליש את אזור הלב. הוא מחליש מעברים אנרגטיים המרושתים סביב איבר הלב וvמאפשרים לו לפעול בקצב תקין. תחנה זו נחלשת כאשר היא עובדת לאורך זמן בדריכות הסכנה, ובטווח הארוך מחלישה את קוצבי הלב. כי הוא נתון יום יום בדריכות ובהפעלת יתר ושליטה על קצבי הלב.

הלב, האחראי על שליחת כל אותותיו כמנהיג שקול ואחראי לכל קצוות ממלכתו, מאבד את שליטתו על מחוזות האיברים השונים, קצוות מדינתו. האוטונומיה שלו מתערערת ואת השליטה תופס השלטון הצבאי, זה שרואה במצבים שונים אסונות פוטנציאליים.

הוא זה המפתח את אותה אישיות מקובעת, אותה פרשנות לקויה שהופכת את האני הבן חלוף לאני נוקשה, המתקשה להתגמש ולנוע בזרם החיים.

האני שכאן, המתקיים בעולם, במהותו הבסיסית הינו אני אותנטי ובלתי תלוי בהגדרה קבועה: “היום אני עייף, אתמול הייתי עצוב, עכשיו אני שמח…”.

הוא יכול להיות מוגדר בתשוקות לבו – אוהב לצחוק, אוהב ליצור, אוהב לשמוח – אך גם שם נדרשת מידת מה של גמישות, של יכולת מעבר ממצב למצב. תגובתו האותנטית תלויה בנוכחות הרגע הקיים.

רבים מכם אינם מחוברים עוד לאותנטי המשתנה. רבים מכם יצרו אני קבוע, המאגד סביבו מסקנות והוכחות לצדקת דרכו. התוצאה בפועל תהווה תמיד הוכחה לצדקתו. החיים והאירועים שבהם יוכיחו לו שוב ושוב עד כמה עליו לשמר את תפיסותיו.

זהו מצב מתקבע שיוצר חסימות והפרעות שלעתים מייצרות חולי וקשיים במערכות היחסים. זהו מצב שמייצר דרך קבע תחושה של נפרדות, הגנתיות וחומות.

לעתים עוצמת הרגשות השפיעה על הפן האישיותי בכך שהפכה רגש לתכונת אופי: כעס לכעסנות, עלבון לאופי נעלב, דאגה לדאגנות, פחד לחרדה, חוסר אונים לאישיות חדלת אישים, קושי לקבל לנוקשות ועוד.

גופכם הוא מפת פנימיותכם. מהותכם חבויה אי שם פנימה, בצ’אקרת הלב. צ’אקרה זו היא החיבור הפיזי לנשמתכם הגבוהה, לידע, למהות.

אם תפיסתכם את עצמיותכם אינה מתפקדת היטב, מהותכם תהיה לכודה בשליטת האישיות, תכונות האופי. משכנה של רוחכם, בצ’אקרה זו, לא יוכל להחזיק בגופכם את אותה עצמיות עוצמתית ונפלאה.

עליכם לבחון שלב שלב את המחשבות המזוקקות איתן אתם הולכים בעולם, מהיכן נבעו ומאילו רגשות עוצמתיים הן נוצרו. רק הליך פנימי של חשיפה עד למקור ההיווצרות תוכלו להשיב, אט אט, את תפיסתכם העצמית למצב חיוני של אהבה, אמון, בטחון וערך עצמי.

ככל שתפיסה עצמית זו תתחזק, כך תוכלו להשיל מעליכם את שריונות האישיות, את התפיסות והאמונות השגויות ואת תוכנות האופי המשמרים אתכם בתחושה של מעגל קסמים בלתי ניתן לשינוי ולחדירה, אלו הפוגעים באמונתכם בתהליכי החיים והלמידה, בתקוותכם לטוב גם ברגעים שבהם נפרשת לפניכם מציאות עגומה.

האהבה מעוניינת לרפא, לכן היא תמיד תציף את מה שמנוגד לה כלפי מעלה, על מנת שתוכלו להיווכח בה.

ככל שמהותכם תוכל להתהוות בתוככם, כך תתאפשר ראייה אובייקטיבית למציאות ממבט הציפור, כך תגביהו עוף ותוכלו להשתמש בשירות האני שנוכח כאן להגשמת העצמי הגבוה.

~~

בשאיפה צבעוני

יערה בויום-קפלן – מרפאה בתקשור, מטפלת בריברסינג (נשימה מעגלית), מכשירה ומנחה מרפאים בתקשור ובפתיחת תדרים.

ליצירת קשר: 0526770273

yaarabk@gmail.com